jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Osetrovanie trekovej obuvi

Příspěvekod ivan.stefko » pon říj 30, 2006 9:48

Caute potreboval by som poradit ohladom osetrovania trekovej obuvi. Mam taketo boty: http://www.hanibal.cz/raichle-mt-crest-gtx-woman ale v panskom prevedeni. Moja otazka je: ako susit taketo boty? Myslim ze nie je dobre ked to dam na radiator, alebo na nejaky silnejsi zdroj tepla. Poradite mi z vasich skusenosti?

Dalsia otakza je: ako impregnovat? Povedzme ze viem ze idem na turu zajtra tak impregnovat treba uz den pred tym,alebo staci hned rano pred turou?

vdaka.

Ivo
ivan.stefko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 30, 2006 9:37

Příspěvekod norman_64 » pon říj 30, 2006 9:53

na impregnaci Atsko SnoSeal a ja suším,pokud spěchám - tak dám ke zdroji tepla a dovnitr noviny - ktere nasajou vlhkost, a ktere pravidelně vyměnuju - asi tak po30min-1hod - podle toho jak jsou boty mokre
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod tuso » pon říj 30, 2006 9:56

Sušiť nie veľmi intenzívnym teplom /ale keď ich potrebuješ vysušiť rýchlo, tak to aj tak nejak musíš vyriešiť/.
Impregnácia- ja používam toto

Ak tam máš GTX, určitě by som na to nedával vosk, ten začni používať až keď ti začnú premakať- známka toho, že GTX je už vo večných lovištiach.
Kedy impregnovať- neviem kedy zvykneš vyrážať na túru, ale ja si neviem predstaviť, že by som ráno pred odchodom impregnoval obuv. Jasne, že predom/ deň, dva, týždeň.../
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » pon říj 30, 2006 9:58

ref: Sno-Seal... naprostý souhlas

Sušit na slunku nebo na radiátoru (noviny dovnitř neuškodí), SnoSealem patlat ještě teplé...

Pozor: ta sračka fakt impregnuje bezvadně, ale po napatlání přestane lepit až bratru za týden.... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

impregnace

Příspěvekod Mařena » pon říj 30, 2006 13:02

Já impregnuju nadvakrát : po návratu z tůry, umytí a vysušení a potom několik dní před akcí. Mám celokožený boty bez membrány, takže používám taky věci na bázi včelího vosku - Sno-seal, apod.
A provádím to tak, že nahřeju troubu na 50°C a normálně je tam na 20-30 minut strčím, potom namažu a v ještě teplé troubě nechám "sušit", ať se to pořádně vsákne. Když je potřeba, postup ještě jednou zopakuju (hlavně na špičkách).
Z vlastní nepříjemný :cry: zkušenosti varuju : oheň je pěkná sviňa, jak se víc rozhoří, tak s botky rozlepí jako nic. Ty lepidla, kterýma je bota slepená, asi nemají rádi vyšší teploty. Taky proto je ta trouba nastavená na 50°C

Jo a ještě - už jsem to někde psal : Sno-Seal se prodával (a snad ještě prodává) v praktickém cestovním polštářkovém balení podobném šampónům na jedno použití. Stálo to, myslím, 30,-Kč a daly se s tím naimpregnovat 2 páry bot.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: impregnace

Příspěvekod pripluv » pon říj 30, 2006 13:12

Mařena píše:Jo a ještě - už jsem to někde psal : Sno-Seal se prodával (a snad ještě prodává) v praktickém cestovním polštářkovém balení podobném šampónům na jedno použití. Stálo to, myslím, 30,-Kč a daly se s tím naimpregnovat 2 páry bot.


Obrázek
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod amadeus » úte čer 17, 2008 7:09

Ahoj,
prosim, muzete mi doporucit vhodnou impregnaci na trekove boty z brousene usne (povrch je jakoby semis, nubuk). Nemaji myslim Gore, u boty je to stejne jedno.
Tedy impregnace a celkove oziveni materialu.

Nasel jsem neco takoveho Atsko Silicone Water-Guard http://www.bartsport.cz/udrzba-obuvi/at ... rd-aerosol
na bazi silikonu. Nebo na bazi fluoru, nebo jine? Ne kremy,tuky a jine mazani :)

Zkusenosti, doporuceni atd.

Moc diky,

PS: cena do 300,- Kc
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod sx02 » úte čer 17, 2008 7:54

Podle meho nazoru jsou sprejove impregnace na pytel. Malo vydrzi.
Stejne nakonec skoncis u kremu, ktere ti sice kompletne zmeni obuv (sbohem usni) ale jsou neporovnatelne ucinnejsi.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod poldík » úte čer 17, 2008 8:04

Na oživení, vyživení, ochranu kůže Sno Seal tuba 100g za 135, dóza 200g za 186 :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Borek » úte čer 17, 2008 8:11

Ale na koženú botu budeš musieť skôr či neskôr nejaký krém s tukom aplikovať.Každá koža potrebuje pre udržanie dobrej kondície aj neajký tuk. je to rovnaké ako tvoje ruky . Preto aj krémy, ktorých hlavnou prísadou je včelí vosk obsahujú aj tuk na namastenie kože. Inak sa ti bude lámať . Hlavne časté namočenie a vysušenie odplavuje prirodzenú mastnotu v koži.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod amadeus » úte čer 17, 2008 8:26

diky, diky,

hm, se pak muzu rozloucit s nubukem :(
stejne botky maji jiz dva roky a maji neco za sebou, ok, mozna zkusim ten vosk, vceli vosk :)

PS: v navode ctu, lepe se nanasi na zahraty material, to jako mam boty strcit do trouby? :)

jsem nasel clanecek kde ctu sprej je lepsi nez krem :((
http://ekonomika.idnes.cz/impregnace-mu ... 6_test_spi

jeste prochroustam zde
http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.ph ... sc&start=0
a zajimava diskuze zde http://www.svetoutdooru.cz/komentare/?107410-super-boty
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod Dena » úte čer 17, 2008 10:30

Mám ten přípravek ve spreji Silicone Water Guard už dlouho doma a chystám se ho použít na něco z mých hader, rozuměj třeba bavlněných, kde chci vyzkoušet, jestli to proti vodě nějak pomůže a na jak dlouhou domu. Touto aplikací snad nic nepokazím. Jakpakto, že např. Grangers Footwear Conditioner VE SPREJI byl nedávno vítězem testu ochrany u bot? :wink: Taky používám a je gut. Ještě k tomu Sno- Seal a máš vystaráno, dle mě :) .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Peter Gregor » úte čer 17, 2008 10:38

Kúpiť vosk, zahriať, naniesť, zahriať, naniesť, zahriať, naniesť..... Fénom alebo najlepšie v rúre. Moje skúsenosti: po dvoch rokoch aktívneho nosenia som svoje topánky už úplne neoživil. Ako so zdravím, aj u bôt je najlepšia prevencia.
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod amadeus » úte čer 17, 2008 13:40

Diky, diky

vyzkousim ten Atsko Silicone Water-Guard, a kdyz to nepomuze, pujdu do Sno Seal a zbohom nubuk :| a mozna i prodysnost :|

PS: je to polokotnik (jeste ze jsem neudelal preklep o dalsi ko :) ), zatim nema smysl na to rvat vosk, stejne protecou z vrchu, ale casem na to mazani dojde

jeste jsem nekde cetl o kondicionerech na nubuk, co to muze bejt ? Ma nekdo zkusenosti? Diky
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod amadeus » úte čer 17, 2008 13:43

Dena píše:Mám ten přípravek ve spreji Silicone Water Guard už dlouho doma a chystám se ho použít na něco z mých hader, rozuměj třeba bavlněných, kde chci vyzkoušet, jestli to proti vodě nějak pomůže a na jak dlouhou domu. Touto aplikací snad nic nepokazím. Jakpakto, že např. Grangers Footwear Conditioner VE SPREJI byl nedávno vítězem testu ochrany u bot? :wink: Taky používám a je gut. Ještě k tomu Sno- Seal a máš vystaráno, dle mě :) .


Diky,
ten kondos Grangers Footwear Conditioner, bude asi lepsi jako ten Silicon? Tak to je dilema? Grangers ma dobre vosky, no tak asi radeji vyzkousim tenhleten kondos a pak na to nanesu ten silikon, prevence nade vse a petistovka v haji :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod Klíma » stř čer 18, 2008 15:05

Dena píše:Grangers Footwear Conditioner VE SPREJI byl nedávno vítězem testu ochrany u bot? :wink: Taky používám a je gut. Ještě k tomu Sno- Seal a máš vystaráno, dle mě :) .

...a jeste k tomu :wink: ...
nestacil by only sno-seal (or G-wax je tusim to samy)
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod mike » stř čer 18, 2008 16:42

Klíma píše:...a jeste k tomu :wink: ...
nestacil by only sno-seal (or G-wax je tusim to samy)

To fakt nedava smysl. Bud jeden nebo druhy. Na nove boty pouzivam ten sprej a zatim (pul roku) spokojenost. Na nove ovsem padne cely. Sno-Seal mam na starych. Sice celkem funguje, ale boty maji prodysnost gumaku. Rozdil je docela znat (Hanwag Alaska oboje).

Mam pocit, ze i z hlediska impregnace je ten sprej lepsi. Uplne promocene boty, do kterych napadal mokry snih zhora (protoze si jedno pako jeste neporidilo navleky :)), vyschly za par hodin. Neimpregnovane boty (kdyz jsem jeste veril prodejcum, ze nove jsou impregnovane z tovarny :)) ve stejnem stavu vysychaly dva dny. Impregnovane Sno-Sealem den (zase snih, ja si ty navleky budu fakt muset poridit).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod chuffu » stř čer 18, 2008 16:47

mohl by někdo poradit jakou impregnaci na Garmont Genesis GTX? Danke moc [-o<
chuffu
 

Příspěvekod Dena » stř čer 18, 2008 16:49

@Klíma
@_mike_
To "ještě k tomu" bylo myšleno jako mít doma případně obojí, použití samo že zvlášť. Na jedny křusky ten první, na jiné použít třeba druhý přípravek. Už kapišto, doufám :mrgreen: . Nosím m. j. i Hanwagy se 3mm kůžičkou, na kterou zrovna prodavač nedoporučil ji jaksi zamatlávat a zatlačovat do povrchu mechanicky nějakou plemtaninu :-s .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod radovan01 » stř čer 18, 2008 16:50

chuffu píše:mohl by někdo poradit jakou impregnaci na Garmont Genesis GTX? Danke moc [-o<


Mozem doporucit z vlastnej skusenosti Sno Seal vosk.
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod amadeus » čtv čer 19, 2008 7:43

Ahoj,
diky.
Pouziti vosku jako sno-seal me odrazuje a to jednak kvuli zmene vzhledu pri pouziti na nubuk, dale zmena prodysnosti v negativnim smyslu, a jednak dle meho nazoru je to i zbytecne na polokotnik. Botky pouzivam navic hlavne v lete a v zime napr. ve meste.

Prosim, muzete jeste doporucit dobrej kondicioner na nubuk, krome toho Granger´s Footwear Conditioner? A jestli pomuze kondicioner na popraskanou kuzi?

Diky
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod Borek » čtv čer 19, 2008 8:03

Amadeus, na popraskanú kožu ti pomôže už len zmena názoru na používanie prostriedkov a vynechanie spreju a hlavne nové boty. Čo si zanedbal nenamazaním, to už neopravíš. Bohužial.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod radovan01 » čtv čer 19, 2008 8:16

amadeus píše:Ahoj,
diky.
Pouziti vosku jako sno-seal me odrazuje a to jednak kvuli zmene vzhledu pri pouziti na nubuk, dale zmena prodysnosti v negativnim smyslu, a jednak dle meho nazoru je to i zbytecne na polokotnik. Botky pouzivam navic hlavne v lete a v zime napr. ve meste.

Prosim, muzete jeste doporucit dobrej kondicioner na nubuk, krome toho Granger´s Footwear Conditioner? A jestli pomuze kondicioner na popraskanou kuzi?

Diky


Tak zmena vzhladu je to najmenej podstatne, aspon pre mna ;) A ze by topanky nejako menej dychali (ak sa da pri kozi hovorito dychani)? Sukjetivne sa mi to nezda, skusal som aj s tym aj bez toho, ale samozrejme beriem ze ty to nechces. V pohode. Ja som Sno Sealom natrel aj sandale z koze, nech nepopraskaju.
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod amadeus » čtv čer 19, 2008 8:33

popraskana, je to jenom tzv. pokrceni v miste ohybu,

Ok,
pokusim se nekoho sehnat v okoli co ma sno-seal a skusim pokusne na male misto aplikovat a uvidim v jakem rozsahu se zmeni vzhled atd. Pokud nesezenu tak koupim a uvidim, kdyz tak to nekomu predam.

Diky moc,
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod Rujir » čtv čer 19, 2008 8:47

amadeus píše:popraskana, je to jenom tzv. pokrceni v miste ohybu,

Ok,
pokusim se nekoho sehnat v okoli co ma sno-seal a skusim pokusne na male misto aplikovat a uvidim v jakem rozsahu se zmeni vzhled atd. Pokud nesezenu tak koupim a uvidim, kdyz tak to nekomu predam.

Diky moc,


To jedno, kde je popraskana, to uz proste nezrastie, ani sa nezahoji. :mrgreen: Inak po kazdom vosku tie topanky proste stmavnu. Prakticky z kazdej farby ostane velmi, velmi tmavohneda. Takze tak. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod amadeus » čtv čer 19, 2008 8:49

jj, ty boty jsou drzaky, doufam ze jim pomuzu, maji peknou sedou barvu :) jaka bude s voskem se neham prekvapit :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod pripluv » čtv čer 19, 2008 8:50

Mě zůstala velmi, velmi tmavočervená :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » čtv čer 19, 2008 8:50

Šedé budou velmi, velmi tmavošedé :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod amadeus » čtv čer 19, 2008 9:01

jj, dikes :smt023

tak to se da, seda je dobra :)

Tedy botky dobre ocistit, mokrou cestou, nebo na sucho mekkym kartackem? Cista voda, nebo s mydlem? Pak osusit, dat na slunicko s voskem aby se vse krasne nahralo a poradne pak napaplat a nehat aby se vosk vsakl a zbytek utrit. Proism jaky mate osvedcenej postup.

Diky,
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod pripluv » čtv čer 19, 2008 9:03

umyt mokrou cestou, jen voda. vlazna. dle miry znecisteni houbicku nebo vyrazeny kartacek na ruce. ususit, navoskovat, slunce (zas ne moc).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Boty