Kolena

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kolena

Příspěvekod Tina79 » úte dub 19, 2011 18:32

Ahoj všem - prosím poraďte! Jsem nadšenec do chození po horách, cyklistiky, běhání, plavání, lezení... prostě pohyb k mému životu patří. Před cca 10 lety jsem prodělala operaci kolene, před cca 4 lety druhou odmítla a fungovala jsem dál. Nyní mám již dva měsíce nařízený klid a podezření na další poškození menisků a vazů - k tomu prášky, rehabilitace a vyhlídka na další artroskopii. Snažím se dodržet klidový režim, ale to nicnedělání mě ničí. Jelikož jsem letos měla hodně cestovatelských plánů, postupně ruším jeden za druhým. Chodit se s tím dá - dokonce jsem zkoušela i lézt a běhat s ortézou a koleno přežilo - i když bolelo. Otázkou je nakolik je to dlouhodobě udržitelné. Řeším, zda se opět vykašlat na artroskopii a prostě to nějak zvládnout (s rizikem, že natržený meniskus může poškodit chrupavku) nebo artroskopii podstoupit a holt se uvidí, jestli podezření vyvrátí nebo potvrdí - jen mě strašeji dlouhou rekonvalescencí. Prosím poraďte mi kdo máte jaké zkušenosti s poškozením menisků nebo předních vazů - jak zvládáte sport? Co byste v dané situaci dělali vy? Máte nějaké tipy na prevenci? Předem všem dík!
Naposledy upravil Tina79 dne čtv dub 21, 2011 6:33, celkově upraveno 1
Tina79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 17, 2011 10:51
Bydliště: Vysočina

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod martan » úte dub 19, 2011 19:26

předpokládám, že jsi vše řešila s jedním a tím samým doktorem.
co tak zkusit konkurenci :-k
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod tuso » úte dub 19, 2011 19:30

Když už máš meniskus poškozený, tak je prevence k ničemu. Jedině prevence poškození chrupavky- a to je fakt ASK nebo totální pohybová abstinence. Ale teď plivnu do vlastních řad: jestli se ti cokoliv nezdá,najdi si jiného ortopéda. Možná ti řekne to samé, ale co když ne?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Petras » úte dub 19, 2011 19:30

já již 5 x operace kolen,to je na dlouhý pokec....
ale obecně,to ti nikdo neřekne jestli se s tím dá nebo nedá,jen ty sama a až už se to nedá,tak mrkačka do kolena (artro)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Tina79 » stř dub 20, 2011 19:25

Dík za názory. Můj orto platí za kapacitu tady u nás - naslepo se vydat jinam nemám odvahu. Doporučili byste někoho??
Jinak většina lidí mi zatím radí raději podstoupit ASK hned než pak někde zůstat viset se zaseknutou nohou...
Tina79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 17, 2011 10:51
Bydliště: Vysočina

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod kropt » stř dub 20, 2011 20:01

Tak o tomhle by mohla vyprávět moje žena.... Jakožto dlouholetá, aktivní, závodně hrající volejbalistka má obě kolena v pr... deli. Na pravém si utrhla v jednom "důležitém" zápase přední zkřížené vazy a na levém si o pár let později urvala menisky. Pravé má po plastice vazů a levé taktéž operované a menisky odstraněny.

Normální člověk by pak lehl na kanape a vzdal jakýkoliv sport.... ne však má žena. Na pravé koleno má obrovskou, brutálně složitou ortézu s hromadou kloubů, všelijak se podivně křížících pásků a na levém má ortézu taky, jen ne tak složitou. Dál hraje volejbal, lyžujeme, chodíme po horách (tam nedá bez teleskopických hůlek ani ránu) a vlastně děláme všechno co nás napadne. Občas ji koleno zabolí, občas se v něm objeví voda - to pak fičíme za našim ortopedem, ten vodu vytáhne, aplikuje něco proti zánětu a pokračujeme dál.

Když jsme se chystali na Korsickou GR20, nechala si do kolene aplikovat Synovist - což je nějaký derivát hyaluronové kyseliny - funguje to na pár týdnů jako mazání a výživa chrupavky - takže GR20 odchodila celkem bez problémů a následků a ani sebou netahala ty obrovský ortezy - dala to jen s obinadly kolem kolen.

Je ale jasné (mě - Zuza si to nepřipouští), že to dlouho nevydrží - osobně to odhaduju na věk maximálně 50 let, kdy bude potřebovat náhradu koleních kloubů, po těch operacích je artróza dle mého pololaického názoru neodvratná a nastoupí velmi brzo ( a neustále se opakující záněty spojené s tvorbou vody v kolenech tomu nasvědčují). Doufejme, že věda to za těch cca 20 let co má ještě před sebou nějak vyřeší (lepší náhrady nebo rovnou transplantace nové chrupavky?? ).

Takže dá se říct, že i po takovýchto operacích se dá normálně pokračovat - ale ortézy jsou nutností a budoucnost není moc růžová.
A přes kolena je vynikající ortoped v Brně - MUDr. Drápal Vladimír - hodně Zuze pomohl, náš místní ortoped k němu posílá většinu těžších případů s koleny.

A ještě něco o mě - já nikdy nesportoval (aktivně) a jsem zdravej - jen mě trápí nadváha a občas bolí záda ( z těch kil navíc) :mrgreen: :mentor:
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Aldo » stř dub 20, 2011 21:54

Hel ty jsi to už řešila na lezec.cz že? Mě dělal menisky Širokovský v Ostravě. Myslím si že to není žádné ořezávatko v evropském pohledu.
Základ jak ulehčit kolenům pokud máš s nimi jakýkoliv problém je speciálním cvičením posílit svaly kolem kolena a přenést na ně část zátěže.
Jinak 14 dnů po operaci jsem už chodil po horách, po dalších 14 ti dnech horské kolo v nenáročném terénu a pak už naplno. :t:t __II
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Indy » čtv dub 21, 2011 0:28

ja nemam zkusenost s koleny ale mam zkusenost s rameny.

nicmene doktor ktery rezal me dela oboje. vlastne je to spise michaelangelova dilna. rezou i jeho ucednici, nicmene vysledky jsou, a pozitivni.

na nic necekej a bez do toho. samo se to nespravi, muzes to drzet oblbovakama, ortezama ale je to prohrany boj.

operace je systematicke reseni, a muze pomoct vyrazne a na dlouhou dobu, pri trose stesti naporad - snad.

neodkladej to, pokud ale mas duvod - jak se zda - zmenit lekare, mohu poradit.

ten pan dela hokejisty, fotbalisty a tak, coz samo o sobe je jistou zarukou vysledku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Petras » čtv dub 21, 2011 6:21

Pozor na to,s těma všemocnýma ortézama prrrrr,Je to jen berlička.
Nebo jste snad někdy viděli ligového fotbalistu (atd) pravidelně nastupujícího s ortézou ?
A že ty kolena kolikrát mají zrasovaný.

Aldo píše:...posílit svaly kolem kolena a přenést na ně část zátěže...

:smt023
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Tina79 » čtv dub 21, 2011 6:42

Aldo, ano, řešila jsem to i na lezec.cz :wink: vzhledem k tomu, že kolena při lezení občas dostanou zabrat, chtěla jsem vytáhnout nějaké rady ze stejně potrefených lidí 8)
Jinak všem ještě jednou dík - můžete mi napsat nějaké doporučené cviky na posílení svalů kolem kolen? Zatím cvičím jen podle toho co znám z rehabilitace.
Je mi jasné, že ortéza a prášky nejsou dlouhodobě udržitelné řešení, ale fungovala jsem s tím několik let :oops: ovšem teď začínám o té ASK docela reálně uvažovat.
Tina79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv úno 17, 2011 10:51
Bydliště: Vysočina

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Aldo » čtv dub 21, 2011 9:09

Už se tady řešilo-klikni.
To co jsem tam psal já, tak mi na 100% pomohlo. Nicméně já ty kolena neměl až tak dorasované jak píšeš ale 25 let volejbalu se špatnými botami ( za komančů se dobré boty koupit nedaly že :roll: ) se na tom sakra podepsalo.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod corvi » ned črc 17, 2011 15:02

Ahoj, v březnu jsem podstoupila artroskopii kolene po úrazu na horách - utržený přední křížový vaz. V červnu s tím související plastiku vazu.

S artroskopií jsem si poležela jen jeden den v nemocnici. Berle jsem odložila 3. den po operaci. Cca 10 dnů bylo koleno oteklé a léčila jsem v domácí pěči. Následně jsem mohla sportovat vždy jen se sportovní orthézou. Koleno bylo nestabilní, podlamovalo se při chůzi, běh jen velmi opatrně, aby koleno nevylítlo...

Následně jsem proto šla na plastiku vazů. Poležela jsem si v nemocnici pět dnů. Pak 14 dnů pečlivého ledování, noha v obinadlech+orthéza s ohybem max 60°. Po 2 týdnech odložení berlí, otok pomalu opadal, orthéza povolena na 90° a pravidelné docházení na rhb... Koleno zatím drží :D

Operovaná jsem byla: Centrum léčby pohybového aparátu - Praha Vysočany, MUDr. Šiman velký profík, ale všichni jsou tam nejspíše na bedně, doporučuji :prayer: Výhodou Centra je i vlastní rehabilitace ve stejné budově, kde mají operatéři vlastní vyškolené fyzioterapeuty. Léčba je tedy komplexní.
Nevýhodou Centra jsou velmi dlouhé čekací lhůty na operaci (po úrazu jsem čekala 2 měsíce na artroskopii, další 3 měsíce na plastiku). V Praze je situace s orthopedy v tomto ohledu ale všude asi dost podobná... (Btw výslovně mi kamarádkou praktickou lékařkou nebyla doporučována orthopedie ve VFN na Karlově náměstí. Prý bída... ?)

Hodně zdraví! :rolleyes:
corvi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 27, 2007 10:39

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod mvaldo » ned srp 30, 2015 16:08

doporucte mi nejaku ortezu na koleno ... ;)
podla coho vyberat?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Příspěvekod terkad » ned srp 30, 2015 16:47

@mvaldo Noooo, co treba vybirat podle toho, co doporuci doktor? ;-)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod booze » ned srp 30, 2015 17:00

orteza a tejpovani je zlo. na kratsi pouziti Ortika http://www.ortika.cz/ortezy/koleno-10
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod Ryba » ned srp 30, 2015 17:40

Že ortéza je zlo mi tvrdil i můj ortopéd, když mi po jakémsi dávném úrazu tahal krev z kolena. Jediný co funguje že je posílit svaly kolem kolena. No a když jsem předloni skončil s bicyklem pod autobusem, tak mě po sešroubování stehenní kosti a nějaké základní rekonvalescenci strašně bolelo to koleno, na kterým mě ten bus parkoval. Při chůzi i běhu. Tak jsem po známosti vyrazil na rehabilitaci a tam mě naučili spoustu cviků na nestabilních podložkách. Ono je jich mrak, třeba taková nafukovací měkká polokoule na obě nohy, ale to je obrovskej krám a stojí to tisíce. Nokonec jsem skončil s obyčejnou nestabilní podložkou z Lídlu, má to asi 35cm v průměru a stojí to asi stopade. Nejdůležitější cvik vypadá asi tak, že jednu nohou nakročíte na tu podložku, druhou máte asi o krok víc vzadu. No a následně přenesete váhu na tu přední (nestabilní) nohu, na zadní noze stojíte jen na špičce. Tím pádem budete mít okamžitě tendenci padnou na hubu. Takže doporučuju s tím začínat třeba mezi dveřma, ať se máte čeho chytit.
Nejlepší samo zajít za nějakým dobrým fyzioterapeutem, aby vám to předved a naučil. Ale na mě to teda fungovalo úplně zázračně - o kolenu nevím.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Kolena - menisky

Příspěvekod mvaldo » ned srp 30, 2015 18:01

pred tyzdnom som dostal zapal do kolena, bolo plne vody, po stiahnuti elastickym obvazom ulava, a vcera mi opat opuchlo koleno ...
do stvrtku musim vydrzat, nez sa opat dostanem do Popradu
cize, orteza nakolko obvaz pada z nohy
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod pavproch » ned srp 30, 2015 18:05

@ryba: ta nestabilní podložka funguje sqěle i na posílení svalů a úponů okolo kyčle... nerezové.... vím, mám.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod booze » ned srp 30, 2015 19:56

Lecbu doyebaneho kolena muj "doktor" lecil ortezou. Po dvou letech stylovou chuzi "Zilvar z chudobince" jsem si doyebal brutalne i kycel. Tu zacal jiny "doktor" lecit tejpovanim kolene a stehna. Po roce stylove chuze "Robocop" vyleceno sportovnim DOKTOREM pouhym cvicenim s pytlem cukru, na zemi u televize. Skacu opet pres kaluze a vsechny ortezy a tejpy jsem obradne spalil.
jo a presne v mistech, kde zacina a konci orteza jsem mel zdeformovane svaly.

pro rychle pouziti na to co popisujes je nejlepsi obvaz COBAN http://m.lekarna.cz/3m-coban-elast-samofix-obin-7-5cmx4-5m-1ks-cervene/ nedavno jsem videl obvaz se suchym zipem, ale u nas ho nikdo nezna. Ptal jsem se i tady na OF
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Kolena - menisky

Příspěvekod mvaldo » ned srp 30, 2015 20:03

vyborne, skusim obvaz pozriet ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Příspěvekod zonn » ned srp 30, 2015 21:04

Orteza na meniskus je blbost. Vyznam ma tam, kde jsou utrzene nebo volne a nestabilni vazy. A ne kazdemu se to podari "vyztuzit" svalama. Mam koleno po utrzeni krizoveho vazu, operace to uplne nespravila, takze orteza pomuze nestabilite kolena pri nekterych aktivitach, treba pri volejbale, lyzovani.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Kolena - menisky

Příspěvekod mvaldo » pon srp 31, 2015 12:16

kupena "bandaz", do stvrtku musim vydrzat!
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod mike » čtv zář 3, 2015 22:29

Hmm, zrovna tema pro mne... Na horach tyden v pohode, s koleny zadny problem ani kdyz jsem za hodinu sebehnul vyskovy kilometr, abych dostal veceri, ani kdyz jsem hodiny sestupoval narocnym terenem, sjizdel suti, ujizdel po lede... no a pak cestou domu vystupuju z blbeho vylukoveho busu, po tech uzkych schudkach, co si clovek nevidi pod nohy, zvlast kdyz ma v ruce tezky batoh, sjede mi noha po hrane, dopadnu celou vahou o schudek niz a koleno dostane pecku (zevnitr, ciste vahou). Zacalo bolet az po par minutach, ale ted uz pekne tuhne. Bolestive misto je na vnejsi strane na hlavici holenni kosti. Male, nekolik cm ctverecnich.

Co s tim? Nikdy se mi nic podobneho nestalo. Zatim jsem to namazal Aulin gelem, ale bojim se, ze zitra budu mit problem vstat z postele...

(uz jsem dneska psal, ze nenavidim Ceske drahy? :evil:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod karitapepe » pát zář 4, 2015 7:25

mike- zpočátku klidový režim, při bolestech nějakou, nejlépe protizánětlivou tobolku. jestli je nateklé a dost bolí, tak raději k ortopedovi a třeba bude aplikovat nějaký obstřik a nebo vytáhne vodu.
Při dlouhodobých bolestech(měsíc a déle) bys ses nevyhnul asi artsoskopii, kde by poznali co máš poškozené(vazy,menisky,atd).
Letos jsem už podstoupil třetí artroskopii, po vytáhnutí stehů(10 dnů) už jsem šel do práce.

Jinak ty bandáže většinou nosím při sestupu z nějaké delšího treku.někdy i při lezení, ale spíše je mám, abych si nepodřel kolena :D , když lezu v krátkých kraťasích.
Jinak mám silnou artrozu obou kolen :( , tak při sestupech se hodí, ale jak už tu bylo psáno, je lepší posilovat komplexně nohy a hned je to poznat, že se kloubům ulevilo, trošku váhu srazit, životosprávu, výživu, gel.injekce, atd.
Mám takové úplně obyčejné bandáže z Lidlu za kilečko :shock:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Kolena - menisky

Příspěvekod mvaldo » pát zář 4, 2015 7:35

mna suzuje nejaky vnutorny zapal, ktory mi postihne koleno ... :(
z nicoho nic mi vytvori vodu(teraz 60ml, predtym 120ml!) bez krvi.
musim ist na rozbor krvi
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod apuka » pát zář 4, 2015 10:52

Miku a nechal jsi si sepsat hlaseni o urazu pri preprave u CD? Snad vis, ze mas narok na odskodneni. Jen to potrebuje potvrzeni od lekare o problemech. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod apuka » pát zář 4, 2015 10:54

@mvaldo: Budes stastny, pokud Ti neco zjisti....a bude to neco znameho, o cem vedi, co s tim. Bo jinak je to v prdeli (resp. u Tebe ted v kolene, u mne v ruznych castech tela).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod booze » pát zář 4, 2015 11:22

@Mike nakonec se ta drevena noha hodi :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Kolena - menisky

Příspěvekod mvaldo » pát zář 4, 2015 11:51

koleno je "v poriadku", nema defekt ktory by mi sposoboval dane problemy ;)
musim za tym behat, aj ked dnes ledva chodim, tak mi skace koleno ... :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kolena - menisky

Příspěvekod mike » pát zář 4, 2015 14:46

@karitapepe: diky. Cerny scenar se nevyplnil a pres noc se to naopak docela spravilo a dal se to lepsi. Aulin gel na to nejspis bude stacit a pocitam, ze do pondelka by to snad mohlo byt dobre. Uz muzu normalne chodit, zatim radej s obinadlem, a citim to akorat pri chuzi do schodu a hlavne ze schodu. Holt budu par dni jezdit vytahem. Napuchle to neni, bolestive misto je celkem male a zacala se tam delat modrina. Takze narazene a snad to bude vsechno a neni tam zadne vetsi poskozeni.

@apuka: i kdybych chtel, tak by to neslo, jelikoz pruvodci se prede mnou zamknul na zachode :twisted: Ono to hlavne ve vlaku moc nebolelo a domu jsem jeste dosel normalne, ztuhlo to az za par hodin. A k doktorovi s tim pujdu jen v nouzi nejvyssi, sam vis, ze je to s ortopedama na dlouhe lokte.

Koupil jsem si to samolepici obinadlo. Zarazilo mne, ze je na letaku napsane, ze se pouzivam jeho vlastnosti nici. Je super mit vec, ktera se nema pouzivat... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Další

Zpět na Outdoor a zdraví