Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » pát dub 22, 2011 14:43

terkad píše:Jak to čtu tak koukám, že tu nebyly zmíněné moje milované LaS Karakorum.

To máš pravdu, nebyly.

terkad píše: (pokud ses tedy nakonec nerozhodla pro B/C)

Nerozhodla :ú Furt váhám :-k

terkad píše: a pokud máš velikost 38,

Nemám, mám 41 a například ty Scarpa Ladakh mi sedly ve velikosti 41,5 /chlapské, někdy se to totiž liší/.

terkad píše:Jsou sice trošku tvrdší, ale asfalt se s nima dá zvládnout a v terénu pak pohoda i delší dobu.

Škoda přeškoda, přesně něco takového hledám ](*,)

terkad píše:Akorát v létě na ně trochu nadávám a jakmile bude za co, mám v plánu pořídit něco lehkého, čistě letního.


Na to bych měla dosavadní béčkové Foresty.

pavproch píše:sem tu dlůho nebyl, číst sa ně to nesce, možná to tu už zaznělo: Aku Utah Top - celokůže, GTZ, vibram, C. Mám a spokojenost.

Nezaznělo, dík :prayer: juknu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2011 17:27

amigo píše:dík za report, akorát jsi mě moc nepotěšil :-k

Ze nesedi mne jeste neznamena, ze nemusi sedet tobe. Zkus a uvidis sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod paldo » pát dub 22, 2011 19:43

A čo tie Salewy čo som spomenul? Tritony od Salticu a tieto Millety sú už asi veľmi tvrdé, čo??
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod sobb » ned dub 24, 2011 21:38

šipko, vidím, že už váháš, tak Tě v tom podpořím :wink: ... fakt si rozmysli, jestli na plánované využití opravdu chceš céčkový boty ... dle mého názoru na jaro až podzim stačí B nebo B/C a na zimní Sever víc užiješ botky zateplené než tvrdé
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » pon dub 25, 2011 8:09

sobb píše: dle mého názoru na jaro až podzim stačí B nebo B/C


To sice stačí, ale jak jsem už předeslala - mají menší výdrž a chtěla jsem boty na dýl, než jak dosud na 3-4 roky. Ale asi mi opravdu nic jiného nezbude, pokud si nechci rasovat nohy v tvrdých botách.


sobb píše: na zimní Sever víc užiješ botky zateplené než tvrdé

Ne, zateplené nechci, víc se mi líbí kombinace pohor a zateplených návleků /výškových kamaší/ - proto jsem se o pár příspěvků výše ptala, zda se s nimi vlezu do sněžnic. Ale zapadlo to bez povšimnutí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod JuraS » pon dub 25, 2011 14:02

@ Šipka:
Otázka zní, jestli ti to za to stojí.
Tedy, věčné tanko-boty ze kterých vytahuješ nožky jak po šichtě v uranovém dole, nebo botky 3-4 sezonní které ti z výletu udělají o třídu lehčí a tedy pěknější zážitek?
Sama nejlíp víš co od toho očekáváš a jakou pro tebe mají hodnotu řekněme "uživatelskou", tedy jestli za ty 4 roky nachodíš tolik, že boty odcházejí do věčných lovišť po prožití hodnotného a plného života.
Zkrátka napřed člověk (zdraví) a až potom věc (peníze).

Z vlastní zkušenosti se nadčasové věci kupují povětšinou náhodou a jejich životnost (životaschopnost) se projevuje až časem.

___________________________________________

K botám:

Jak jsem psal už výše, mám LS Karakorum. Moje první GTX boty. První dojem byl - tvrdá pevná a taky těžká bota. Ale v duchu: Však ona povolí, a na tu váhu si zvyknu jsem se pustil do kopců kolem. Sobotní hřebenovka (Bílá-Konečná -> Mosty u Jablunkova), která zakulatila kilometrovník na 200km, mi dala za pravdu. Boty už "uhnuly" nohám a na těch pár deka navíc jsem si taky nevzpomněl. Zato jsem si několikrát při sestupu kamenitým terénem vzpomněl na "měkké kotníky" předchozích bot a s gustem jsem to s důvěrou pustil dolů. Hlavně na konci treku ve vlaku jsem si zase uvědomil že mě nebolí nohy z chůze (jako děcko jsem měl platfus, napravený ort. vložkama) a přesto že bylo celou cestu teplo až horko, a já měl uzavřené teplé botky, tak nohy nebyly udušené ale spokojeně odfukovaly.

edit: Cg k 12 000 příspěvku :twisted:
Naposledy upravil JuraS dne úte dub 26, 2011 11:18, celkově upraveno 1
Muziko, muzičenko, ty čarodějná, do pekla pro ťa půjdu...
Cimbálová muzika Satina
Uživatelský avatar
JuraS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát dub 17, 2009 7:28
Bydliště: Brána beskyd pod Lysou

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 25, 2011 14:32

JuraS píše:Jak jsem psal už výše, mám LS Karakorum. Moje první GTX boty.

Jsi si jistý, že máš GTX boty?
Protože jestli´s je kupoval v HUDY, tak na obrázku v katalogu byla sice nášivka Gore-Tex (tiskařský šotek je sviňa), ale ve skutečnosti to byly boty s podšívkou DryBest.
Pokud´s je kupoval jinde, tak se omlouvám za neznalost. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod terkad » pon dub 25, 2011 21:54

@vk: prodávají se vůbec ještě v Hudy? V katalogu nic, na stránkách nic a žádný podobný model. Nejvíc se jim z nabídky na webu podobají LaS Nepal Trek Evo GTX, ale ty jsou na jiné podrážce a navíc brutálně drahý
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 25, 2011 22:01

Neprodávají, respektive se doprodávají. Byla na ně sleva 50%, viz. odkaz výše na HUDY Slezká nebo Havlíčkova v Praze.
Oficiálně žádný podobný non Gore-tex nástupce v Hudy není. U mě na krámě budu mít od podzimu snad celokoženou (svršek i futro) Andrew New Eigher (zelená varianta - art. 2015/1), ale je to čistě moje soukromá aktivita. Plus ještě nějaký Andrew model v kategorii D (nemůžu se rozhodnout jaký :-k).
Nepal Trek EVO GTX mají v podrážce izolaci IbiThermo, což Karakorum nemají.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » pát čer 24, 2011 19:24

šíp píše:Všechny La Sportiva Nepal a Trek jsou mimo hru. To nejsou boty, to je nebezpečná zbraň :shock:

Tak jsem se stal majitelem teto nebezpecne zbrane :twisted: Jestli stastnym nebo ne se teprv uvidi. Zkousel jsem dlouho, boty docela sedi a dokonce se v nich da i chodit ;-) Zkusil jsem pro porovnani i Nepal bez Treku a v tech uz se moc chodit neda. Rozdil neni ani tak v tvrdosti jako v tom, ze Nepal Trek maji "kolebku", zatimco Nepal temer ne. Do snehu urcite dobry, ale na tvrdem povrchu pripomina chuze robota.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod axi12 » sob čer 25, 2011 13:27

Ahoj!

tak mé rozhodování je již u konce, vyzkoušel jsem Lhasy i Sasslongy (velmi opěvované), ale mně téměř nesedly - takže z těchto určitě pro sebe Lhasy

ovšem prodavač mi navrhl zkusit i PowerMatic 200, které mi taktéž sedly skvěle. Cenově jsem na tom hodně podobně, podobně jsou na tom i ve všech parametrech, kromě kůže (leštěná kůže 2,8mm x nubuk 2,4mm) a podrážce (Vibram® Power Matic x Vibram® Ascent)

jak mi i prodavač potvrdil, tak Asolo PM jsou o něco měkčí (B) než Asolo Lhasa (B/C). A já se stále rozhoduji mezi těmito modely. (Nyní!) Je budu především využívat v terenu jako Nízké/vysoké tatry, Krkonoše, rakouské Alpy, Julské Alpy a snad i rumunská Rodna. Příští rok plánujeme Dolomity, Dachstein...

..těžší trekking, VHT, ferraty

Které ze zmíněných bot, byste mi na toto doporučili? Abych za rok nemusel kupovat Lhasy, protože PowerMatic budou moc měkké nebo naopak, abych si neoddělal nohy na nižších terénech (krkonoše, kralický sněžník...), protože mám moc tvrdé Lhasy... ? :)

Nebo byste mi doporučili kolem těch 4,5k něco jiného ještě? :)

díky,
axi
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod terkad » pon čer 27, 2011 2:50

Ty PM vypadají, že budou měkčí a nejspíš by měly v pohodě stačit s tím, že v létě se v nich nebudeš tolik vařit. Ale vidím, že píšeš použití i v Alpách, kde to je samá suť. Boty bez obsázky na suti hrozně rychle odrovnáš. Nad tím taky trochu pouvažuj. Chceš je i na zimní použití, resp. ledovec (mačky)?
Co takhle nějaká bota podobných parametrů jako ty PM a k tomu obsázku? To by ti pak mohlo vyhovovat jak na lehčí terén, tak do suťovisk a sněhu.
Já jsem si rok říkala, že zvládnu fungovat jen v jedněch pohorách podobných parametrů jako Lhasa doplněnýma o sandály a nízké trekovky, ale nakonec jsem stejně podlehla, pořídila lehounké odvětrané béčkové botky a jsem konečně spokojená
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod axi12 » pon čer 27, 2011 7:28

V zimě ano, ale na ledovce ještě asi ne. Jn, ta chybějící obsázka mi vadí asi nejvíce u PM... a zase si říkám, že to nebude tak hrozné ty tvrdší Lhasy, když jsem to v obchodě zkoušel, tak jsem čekal ještě tak o úroveň tvrdší... A docela se to tam dalo...

EDIT: Nebo ještě maličko jinak... když budu v terénu českém, slovenském či rumunském (rodna, fagaraš - i když tam bude taky docela sutě, ne?) nebo julské alpy, tak by měli dobře stačit ty PowerMatic, ne? :)
Naposledy upravil amigo dne pon čer 27, 2011 7:35, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod amigo » pon čer 27, 2011 7:35

na začátek si kup měkčí botu, ty Bčka ti budou bohatě stačit.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod axi12 » pon čer 27, 2011 7:41

amigo píše:na začátek si kup měkčí botu, ty Bčka ti budou bohatě stačit.

jn, asi jo :) ještě se jen zeptám PM 100 mají Perwanger kůži 2,4mm x PM 200 mají leštěnou kůži 2,8mm -- co bude lepší? :) 4etl jsem,že asi ta Perwander, ale jezase slabší... v tomhle se vůbec nevyznám :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Boty a macky GTX

Příspěvekod l.best96 » úte čer 28, 2011 12:53

Ahojte outdooraci. Mam jednu malu otazku. :(( Chcem si kupit celokozene boty GTX Asolo Lhasa / LaSportiva Pamir. Hlavne na co sa tesim budu celodenne pochody z mackmi ale neviem ci to botky vydrzia pretoze boly zle reakcie na Lowa Ranger kde sa po dvoch dnoch zacala nicit obsadzka. :-k Pomozte. Mam vybrat jedny z uvedenich alebo tvrdsie Lowa Tibet ? Pripadne dajte navrhy do 210 Eur / 5200 Kč. Dakujem. A este jedna otazka - rozdiel medzi LaSportiva Trango S vs. Scarpa Charmoz ?? Budem asi v LaSportiva nachilnejsi na mrznutie ze.. alebo sa mylim
Ty tu budeš len veľmi málo ale tvoje skutky sa budú pamätať naveky...
l.best96
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob dub 2, 2011 21:53
Bydliště: Nekde pod tatrama :)

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mercator » úte čer 28, 2011 20:13

mike píše:Tak jsem se stal majitelem teto nebezpecne zbrane :twisted:

Dej prosim vedet, az v nich neco odchodis.
Taky o nich totiz do budoucna uvazuju.

A taky by me celkem zajimalo, jestli uz sis Sip nasla sveho favorita?
Ceka me totiz v nejblizsi dobe podobne hledani.
mercator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 26, 2011 17:30

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 28, 2011 20:56

Mikovu nebezpecnou zbran ma znamy, ma to na zimni turistiku, lehci lezeni ledu a do prace - je v Horskej. :mrgreen: A vím, že žádné negativum neříkal.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » úte čer 28, 2011 21:00

mercator píše:A taky by me celkem zajimalo, jestli uz sis Sip nasla sveho favorita?

Jo, já to sem nenapsala? Scarpa Ladakh
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2011 21:05

@mercator, vK: Zatim mam nachozeno necelych 30 km a snad si na sebe zvyknem ;-) Pristi dva tydny se uvidi, ale uz ted vim, ze jsem je blbec nemel kupovat na posledni chvili; chtelo to uz nejakou dobu rozchazet. Zatim to vypada, ze v terenu a na skale se chovaji skvele a po asfaltu se celkem da, ale slo by to i pohodlneji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 28, 2011 21:08

Tak rano, jak dojdes domu, hodis na zada batoh se zatezi a muzes si dat desetkrat vas barak od sklepa po strechu. At je trochu rozchazis. :twisted: :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2011 21:10

Jo, ve 4 rano a sousedi mne zabijou, ze dupu po schodech :twisted: Nedupat se v nich neda ;-) Bude to zajimave...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod šíp » úte čer 28, 2011 21:12

Proto jsem si já kupovala botky s takovým předstihem - do podzimu je rozšlápnu :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2011 21:16

Kdyz ja jsem nemocny. Trpim tou nove objevenou chorobou, jak se to... prokrastinaci! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod axi12 » pát črc 1, 2011 14:50

axi12 píše:jn, asi jo :) ještě se jen zeptám PM 100 mají Perwanger kůži 2,4mm x PM 200 mají leštěnou kůži 2,8mm -- co bude lepší? :) 4etl jsem,že asi ta Perwander, ale jezase slabší... v tomhle se vůbec nevyznám :)


?? :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod Boban » pát črc 1, 2011 17:55

axi12 píše:

..těžší trekking, VHT, ferraty

axi

Nebudu radit, jenom se podělím o vlastní zkušenost: před dávnými časy jsem absolvoval relativně náročné feráty (např dolomitskou delle Meisules) v kožených pohorách, co fasovávali od eráru geodeti. Těžko se to s odstupem let odhaduje, ale ve srovnání se Sasslongy určitě B. Nebyl nejmenší problém 8)
Boban
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 12, 2010 9:53

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod axi12 » pát črc 1, 2011 18:08

Boban píše:Nebudu radit...


Díky! to se hodí, já už jsem teda rozhodnut pro ty PowerMatic, jen nevím zda 100 nebo 200 - jsou v zásadě stejný, liší se jen v té kůži nahoře a nevím, která je lepší nebo je to v podstatě jedno ?

EDIT: A nebo jsem se ještě koukal na Meindl Vakuum, který jsou sice o maličko dražší než Asolo, ale zase mají obsázku po celém obvodě (a možná i na patě drážku na mačky - ??)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod axi12 » stř črc 13, 2011 16:16

Tak nakonec to vyhráli po vyzkoušní pár modelů a vytvoření puchýřů na malíčcích rukou boty Meindl Burma... :) Sedí suprově, mají nižší obsázku, ale je kolem celé boty, což jsem chtěl. A prodavač říkal, že do čech a na slovensko ideální boty, že s nimi byl 14dní v rumunsku a naprostá pohoda, tak snad budou sloužit :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2011 20:34

Mala recenze LaS Nepal Trek Evo GTX aka nebezpecnych zbrani.

Prosel jsem s nima okruh okolo Grand Paradisa. Celkove za 10 dnu asi 130 km a 9.5 km prevyseni (nahoru a to same dolu), z toho aspon 100 km/7.5 km natezko (batoh ~17 kilo). Odhadem dve tretiny volnym terenem, zbytek po stezkach, z vetsi casti dost mizernych. Presel 5 sedel 3100 - 3350, z toho dve ledovcove, vylezl na dva vrcholy (do 3800). Cast byla v hnusnem pocasi a mokru.

Plusy a minusy:

+ skvele chovani ve volnem terenu. Stabilni, podrazka drzi, vyrazny vzorek, bota je pevna a neuhne. Cim horsi teren, tim lip se v nich jde. V mekcim terenu (sut, snih) si delaji vlastni cestu.
+ v kombinaci s mackama jsou skvele. Macky drzi jak pribite. Po prednich hrotech se jde perfektne a ve srovnani s B/C botama snadno, podrazka se neprohyba, takze namaha lytka je podstatne mensi. Byl jsem nucen zkusit i mensi ledolezeni (sestup ledovym zlabem ~15 m/40 stupnu) a i s turistickym cepinem a tezkym batohem docela v pohode.
+ odolnost. Vloni jsem ve stejnem terenu znicil Meindl Island, pricemz letosni zatez byla odhadem o polovinu vetsi. Poskozeni je minimalni. Podrazka ma lehce obrousene hrany, na obsazce je par skrabancu, jinak nic.
+ pohodli. Pred odjezdem jsem v nich nachodil jen necelych 30 km a presto jsem nemel jediny puchyr. Tusim sesty a sedmy den jsem si prelepil achilovky nad patou, ktere byly mirne otlacene, jinak nic. Boty se za tu dobu celkem rozslaply a kuze se viditelne formuje podle nohy.
+ lezeni. Na skale v terenu II - III jsem se v nich citil temer stejne jiste, jako v lezeckach. Diky tvrdosti podrazky se da v pohode stavet na male stupy na spicku.

+/- nezavisle utahovani spodni a horni casti. Vyhoda je, ze spodni cast staci utahnout jednou a nehne se, ani kdyz se horni rozvaze. Nevyhoda je, ze se spodni cast ani nehne a kdyz se utahne moc, odumiraji prsty. Ale kdyz se to udela spravne, je to fajn.
+/- vyndavaci vlozky pod jazykem. Je fajn, ze se daji vyndat a ususit samostatne. Bez nich chodit nemuzu, jelikoz jsou boty velke (objem), takze bych spis uvital, kdyby byly soucasti boty. Ale treba si zvyknu.
+/- vodeodolnost. Pred odjezdem jsem je zapomnel nastrikat, takze kuze mela pouze tovarni upravu. Vodu odpuzuje, delaji se kulicky, ale po delsi chuzi ve snehu nebo mokre trave na povrchu navlhne. Schne ovsem rychle. Potud fajn. Jednou jsem ovsem mel mokro i vevnitr. Sestupoval jsem 5 hodin v desti, nejdriv mokrym snehem, potoky a nakonec hodne mokrou travou. Jeste pul hodiny pred koncem jsem si pochvaloval, ze aspon v botach mam sucho. Pak v nich zacalo cvachtat a dole byly ponozky uplne mokre. Nejsem si jisty, kudy se tam voda dostala, ten den byl fakt narocny a mozek uz moc nefungoval. Nechce se mi verit, ze to proslo pres GTX, ale je docela mozne, ze se tam dostala shora. Trava totiz byla nad kolena a kalhoty jsem mel uplne promocene. Divne ovsem je, ze ponozky byly nejmokrejsi dole, ne nahore.

- podrazka je fakt tuha a je to poznat zvlaste na upravenych stezkach. Jeden den mne z toho rozbolela chodidla tak, ze jsem tak po hodine chuze skoro nemohl doslapnout a musel dat pauzu. Nakonec jsem je musel namazat Aulin gelem, coz pomohlo. Nebylo to zadne namozeni, spis otlaky zespoda ve spicce. Snad si nohy casem zvyknou.
- mam snizeny cit ve 2 prstech na leve (malo) a 3 na prave (dost) noze. Coz je tim, jak jsou boty tuhe. Nekde mi (asi na nartu) utlacuji nervy a tohle je dusledek. Neni to poprve, delaji mi to kazde lyzaky (hodne) a mel jsem to trochu i z Hanwag Alasek, kdyz jsem je moc utahl. Casem se to spravi, holt mam asi nejakou anatomickou zvlasnost. Ke konci bylo ovsem videt, ze se kuze naformovala a uz to dela min. Jen nesmim prehnat utazeni spodni casti.

Celkove fajn, dojem velmi dobry. Urcite si je budu brat vzdycky, kdyz budu brat macky. Na ledolezeni v zime se skoro tesim. Jestli je vezmu i na lehci treky nebo si poridim nejake B/C boty si jeste rozmyslim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod RUMcajs » pát črc 22, 2011 0:03

Mike: Dik za info o botach. Mohl by jsi sem dat i nejaky fotky toho jak je podrazka ci obsazka opotrebena?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

PředchozíDalší

Zpět na Boty