Plánovaný přechod na nový vzhled

co je ve fóru nového

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Vojtos » úte čer 7, 2011 16:07

Hele rezno se když se tu začínalo s tim že se bude měnit vzhled tak jsem do pléna dal, ať se někdo přihlásí a nebylo to ani zrovna zadarmo. NIKDO se nenabídl. Takže design nakonec dělala externí firma a i tak se nevyhnulo problémům s implementací, který se teď řešej, a to hlavně díky tomu napasování na phpbb. Bohužel jsem nenašel nikoho slušnýho kdo byse specializoval na design v phpbb a zároveň nebyl jen grafik ale i kóder a jehož cena by nepřesáhla 10000-15000,- Ohledně fixed width je to diskutabilní půl kodéru je pro druhá proti.
Neříkám, že ty věci nejsou konstruktivní, ale snadno se říká a hůř dělá to asi tak vše. U toho menu pod ním je ještě banner 300x300 který potřebujem do toho prostoru nějak umístit, že ten puh je na nic uznávám budeme se to nějakym způsobem snažit ošetřit, jak to ukáže praxe a co půjde udělat.

A snad už naposled komu se to nebude extra líbit bude mít volbu zůstat u jiného vzhledu. Bodka.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 19:12

Vojtos píše:Ohledně fixed width je to diskutabilní půl kodéru je pro druhá proti.

Neni, je to vazne prezitek, argument s ruznyma sirkama displeju je jasny a je to novinka poslednich par let. Koderi jsou obecne konzervativni a predpokladam, ze pulka proste zamrzla pred X lety.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 19:15

zbuddy píše:@ Rejpal: v Opeře Mobile 10 nelze překonat úvodní reklamu, probleskne tam OF, pak bílá obrazovka s nadpisem,, když ted kliknu "Pokračovat na Homepage Outdoorforum", hodí mne to zase na http://www.mediahouse.cz

Zkus misto klikani na ten link dat Back/Zpet, coz te vrati na OF. V Opere 9 na WM mi to funguje.

Jinak se budu opakovat, ze uz mi to taky prijde pekne otravne. Mel jsem pocit, ze puvodne mela byt tahle reklama tyden a uz to dela minimalne mesic, mozna dva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Sirkka » úte čer 7, 2011 19:20

Ono navrhnout slušný design, aby navíc dobře fungoval, není zrovna jednoduché. V práci jsme pár webovek navrhovali a bylo to sado maso na dlouhou dobu. Daný design se všem nikdy líbit nebude. Co člověk, to jiný vkus.

Na mobilu nemám problém se na OF dostat. Reklamu nevidím, jen ten odkaz na hl. stránku OF. Kliknu a sem tam. No problem :)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 19:24

To mas pravdu, ale zatim to vypada na design, ktery je nefunkcni, ale zato se nelibi nikomu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Sirkka » úte čer 7, 2011 19:55

Vždyť je to ještě mimino v plenkách, nemůžeš mít hned od začátku takové nároky :wink:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod zoul » úte čer 7, 2011 20:01

mike píše:
Vojtos píše:Ohledně fixed width je to diskutabilní půl kodéru je pro druhá proti.

Neni, je to vazne prezitek, argument s ruznyma sirkama displeju je jasny a je to novinka poslednich par let.


Hlavní argument proti natahovacímu webu je ten, že široký text se blbě čte. Velikost displejů na tom nic nemění.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 20:13

Jak komu, mne naopak vyhovuje. Kdyz nekomu vadi siroky text, tak neni nic jednodussiho, nez si zuzit okno prohlizece.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 20:27

Sirkka píše:Vždyť je to ještě mimino v plenkách, nemůžeš mít hned od začátku takové nároky :wink:

To bude tim, ze jsem programator a mam predstavu, co uz se muze ukazat zakaznikovi a co jeste ne. Nereknu kdyby to delal Rejpal s Vojtosem sam a zkousel to na nas, ale na miste externi firmy bych se propadl. (Pro jistotu: weby nedelam, takze pomoct nemuzu)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod zoul » úte čer 7, 2011 20:39

mike píše:Jak komu, mne naopak vyhovuje.


Jeden člověk není argument. V typografii se příliš dlouhé řádky berou jako jednoznačná chyba (nějaký průzkum na webu například tady, PDF). To je ale vedlejší – hlavně jsem tím chtěl říct, že návrh webu na pevnou šířku zdaleka není nějaká překonaná „chyba“.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 20:54

Samozrejme, ze neni, ale jde o to, ze preference jsou ruzne a je na kazdem, aby si sirku nastavil, jak mu vyhovuje nejlip. Pevnou sirku nastavi designer a normalni uzivatel uz s ni nehne.

Hlavne ale jde o opacny pripad. Uzke displeje na mobilech. Pevna sirka vhodna pro velky monitor bude moc velka a uzivatel bude porad rolovat tam a zpet. Nebo si bude muset zmensit stranku tak, aby se mu tam vesla cela a pak bude pismo strasne male. Idealni je pravy opak tj. nastavit si velikost pisma na prijemne cteni a sirka se automaticky prizpusobi. Coz na webech s pevnou sirkou nejde a proto tvrdim, ze je to zlo. A moc si nevzpominam, kdy jsem naposled na neco takoveho na mobilu narazil, tolik k prekonanemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod zoul » úte čer 7, 2011 21:05

OK, máme jiný názor, i to se stává :-) Já na mobilních zařízeních brouzdám docela často (iPhone 960px, iPad 1024px). Weby s pevnou šířkou mi na nich nedělají žádné problémy. Teda ne že bych se na to nějak extra zaměřoval, zkrátka jsem si ničeho nevšiml. (Možná dělá mobilní Safari něco chytrého.)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2011 21:19

Stava ;-) Ze si na 960 nebo 1024 niceho nevsimnes se nedivim, browser si proste prizpusobi velikost textu sirce a porad je to citelne. Jenze ja mam 800x480 a ctu radej na vysku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Hafi » úte čer 7, 2011 21:41

a pokud nema byt moc dlouhy radek, urcite by slo pouzit hybrid, tj. ze se zuzenim nebude problem, ale maximalne se to na sirku roztahne treba na 1200px (nebo vic...co ja vim, co je jeste v norme).
Kazdopadne zcela pevna sirka je naprosta blbost, reznova pripominka k prazdnemu levemu sloupci rovnez. koneckoncu by to menu opravdu mohlo byt posouvaci, tak by bylo furt videt a ta reklama pod nim by se tam asi stale jeste vesla, ne? (a posouvaci muze byt taky...)

@rezna: vytky nebyly na tebe, ale predevsim na zbuddyho a jine, kteri remcali uz z principu (namatkove martan, mozna nekdo dalsi)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod zbuddy » úte čer 7, 2011 21:52

mike píše:Stava ;-)Jenze ja mam 800x480 a ctu radej na vysku.
To samé mám já, Opera Mini si to bohudík umí přizpůsobit.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod rezna » stř čer 8, 2011 9:13

zoul píše:Hlavní argument proti natahovacímu webu je ten, že široký text se blbě čte. Velikost displejů na tom nic nemění.

nikdo nerika ze by nebylo rozumne osetrit treba max delku na nejakych 1600 - zasadni trabl je ze je ta delka fixni a to je spatne

@Vojtos - jenom od oka - implementovat design do phpBB muze byt takovych 100 cloveko hodin prace - pri dnesni bezne cene 300-400 / hod. kvalitniho kodera je bohuzel tvuj pozadavek 10-15 tisic z me strany dost nerealnej
Naposledy upravil mike dne stř čer 8, 2011 17:18, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecne vnorene citace
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod zbuddy » stř čer 8, 2011 9:47

Kupodivu souhlasím s -pp-, mikem, reznou a mnoha dalšími nekonstruktivními reakcemi.
Ain`t necessary to fix it, till it works!

Doufám jen, že se v budoucnu (zejména na mobilu) na old school (jak slíbeno) vůbec dostanu (přihlásím) přes ten nový hnus a nezastaví mne zase nějaká vtíravá reklama. Bude to asi 5 kliknutí, nějaké posouvání a půlminuta navíc, uvidíme...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Vojtos » stř čer 8, 2011 13:00

rezna píše:@Vojtos - jenom od oka - implementovat design do phpBB muze byt takovych 100 cloveko hodin prace - pri dnesni bezne cene 300-400 / hod. kvalitniho kodera je bohuzel tvuj pozadavek 10-15 tisic z me strany dost nerealnej

A o tom to je. Prostě 50000,- a více na to teď momentálně není, proto se dělá i alespoň o něco hezčí design aby se přitáhlo víc inzerentů a mohlo se za dva roky klidně redesignovat a třeba více přeprogramovávat phpbb. Proto taky se to dělá tak, že je něco udělala extrní firma a takové to finále v phpbb kódu dělá Rejpal ve spolupráci s nima, proto se to dolaďuje za chodu. Je mi jasný že kdybyse za to dalo 50000-90000 tak určitě to bude vypadat jinak a můžu si tam navymejšlet od realizační firmy ledacos takhle holt je to s velkou svépomocí.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod rezna » stř čer 8, 2011 14:48

tak to te mozna vyvedu z omylu ale web nikdy nebyl neni a nebude pro obchodniky zajimavy vzhledem - ale je zajimavy poctem UIP denne a tim jak moc relevantni obsah mas

no ale pokud myslis ze si namastis kapsy na par bannerech branit ti v tom nebudu - problem mas v tom, ze stejne vic jak 50 % navstevniku ty reklamy blokuje a nebo ignoruje a neklika na ne

z tohohle hlediska rovnez byly jsou a budou oborova fora vicemene nezajimava - alespon pro tu klasickou reklamu ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Vojtos » čtv čer 9, 2011 11:20

rezna píše:
no ale pokud myslis ze si namastis kapsy na par bannerech branit ti v tom nebudu


Hele rezno ty jsi to asi vůbec nepochopil viď? Provozuju tenhle web nějakejch sedm let, a primárně šlo vždycky o to získat peníze na jeho rozvoj případně další projekty. A některý věci jsou finančně tak nákladný, že příspěvkama od uživatelů na ně prostě nevyděláš. Co se týče efektu a výnosu z inzerce myslím že za tu dobu speciálně v tomhle oboru a působnosti OF vím rozhodně víc než ty, zvlášť když jsem se internetovou reklamou docela dlouho živil. Takže o namastění kapsy to rozhodně není. Proto se asi novej design řeší i s uživatelama ne? Aby byla spokojenost hlavně i u nich. Jinak bych se z prominutim mohl na všechny vys.... nahrát design třeba i bez ohledu na nějakou kritiku z jejich strany a bez zapracovávní jejich námitek. a třeba byse pak snížila návštěvnost. Prostě tvář webu, obsah, UIP to všechno jde s ohledem na získání inzerce ruku v ruce. A každopádně tě můžu ujistit, že stejně jako u dalších věcí bohužel je to tak že i ten vzhled hraje poměrně významnou roli, a to je osobní zkušenost. Koneckonců nevím co pořád řešíš? Prostě komu se bude líbit novej design ten si ho nechá a primárně bude prezentovat OF ten kdo bude chtít starej ten si nechá starej z nějvětší pravděpodobností přibude možná ještě jiná volba a to starý design s novým logem a to barveného sladění s ním.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod šíp » čtv čer 9, 2011 12:04

rezna píše:no ale pokud myslis ze si namastis kapsy na par bannerech branit ti v tom nebudu

Trochu odbočím: pamatuju dobu, kdy jsme se coby uživatelé OF na jeho provoz skládali :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod pavproch » ned čer 12, 2011 18:19

sem tu v poslední době moc nebyl... nicméně bych chtěl poděkovat za použití rozumu a ponechání skinu "subsilver" kuju

btw, ta nová grafika loga (v šipce) se moc, moc povedla =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod terkad » ned čer 12, 2011 21:59

Tak jsem se podruhé ze zvědavosti podívala na nový skin (aneb dáme tomu šanci, třeba to půjde lépe) a nějakou záhadou jsem už nemusela rolovat zleva do prava a zpět. To je pozitivní.
Horší už je, že mi tu teď celou pravou půlku 10.1'' displeje zabírá Menu panel a text je v pruhu širokém cca 10 cm. No nic, třeba s novým a větším notebookem najedu i na nový styl. Zatím díky za subsilver :wink:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod brhel » pon čer 13, 2011 17:59

pavproch píše:ta nová grafika loga (v šipce) se moc, moc povedla =D>
=D>
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod jedik » úte čer 14, 2011 21:03

Takže jak jsem slíbil, tak plním a pokusím se o trošku komplexnější rozbor. S novým skinem jsem teď pracoval dennodenně ten měsíc nebo jak dlouho už je nasazený, takže už opadlo i klasické prvotní podvědomé odmítání nezvyklosti oproti zaběhnutému standardu. Na mnohé jsem si zvykl, na mnohé ne. Zkusím to trošku strukturovat, ale zmiňuju spíše, co mi zrovna padne do oka.

Testoval jsem na posledním FF4, rozlišení 1280x960.

Tady jsou screenshoty, kde jsem se to snažil všechno popsat. Červené plochy pro reklamy jsem zamodřil a na čísla v obrázcích, která značí problémové části, se budu v textu odkazovat pomocí "#".

Hlavní strana
Vlákno
Odpověď
Seznam SZ
Nová SZ
Detail SZ

Hlavní strana

  1. Aktivní obsah (nejpodstatnější bod za mě) - aktivní obsah (akční odkazy, samotná seznam kategorií, text vlákna, odpovídací políčko ...) je při načtení stránky mimo viditelnou plochu prohlížeče někde dole. Tohle mi vadí opravdu extrémně, když pro jakoukoliv akci musím první skrolovat dolů přes kilometry bannerů a tam až hledat obsah, a ze zkušenosti vím, že je to pro mnohé lidi hodně silný a nepřekousnutelný blok a já bych to určitě nepřekousl. Uživatelé chtějí vidět hlavně obsah, ne reklamy. Takhle z obsahu nevidím absolutně nic. Chápu politiku umísťování bannerů, ale tohle je pro mě osobně hodně přes míru.
  2. Barvy - občas jsou barvy hodně nekontrastní a až po naklonění displeje pochopím, že je někde dokonce barevně odlišné pozadí, a je to hned na několika místech, tak je tady zatím nebudu vypisovat, abych v obrázcích neudělal zmatek
  3. Box nahoře (#1) - furt je nahoře jeden nějak moc vysoký pruh bez jakéhokoliv obsahu, ani připravené místo na banner tam nevidím
  4. Uživatelský box vpravo - taky už několikrát zmíněno, jak jsem psal, ten box jde přesunout doleva naprosto triviálním zásahem do CSS
  5. Main manu a zúžená aktivní plocha (#2) - jak už bylo několikrát zmíněno, kvůli tohoto menu vpravo (kde je všehovšudy pár odkazů - ale důležitých!) je aktivní plocha (text vlákna, seznam vláken, ...) zmenšená až opravdu ad absurdum a vytváří to při skrolování dolů nesmyslně prázdný pruh vpravo (#3) Tohle je opravdu hodně důležitý bod, za celý měsíc testování mám z toho celého layoutu silně stísněný pocit a když jsem si teď zkusmo přepnul zase na subsilver, tak cítím, jako bych se zase mocně nadechl
  6. Fixní šířka - oba názory, které tu zazněly mají své opodstatnění a taky sto lidí = sto chutí. Sám jsem za natahovací šířku fixnutou shora i zdola = prostě meze od-do = nebude to na širokoúhlých displejích s vysokým rozlišením nudle, ale taky nebude mít řádek 3 km.
  7. Zelené podbarvení - na většině obrázků jde vidět, že zelené podbarvení celého webu zničehonic skončí v půli stránky, to je špatně
  8. Patička (#4) - ač je fakt grafické pozadí patičky povedené (seznam přihlášených), text na něm je naprosto nečitelný
  9. Záhlaví (#5) - Velikost textu a Hledací políčko jsou nějak šejdrem vůči sobě
  10. Konec výpisu témat (#6) - jednak nechápu, proč je to zarovnáno na střed (celý web je textově zarovnán nalevo), a pak proč to není až na naprostém spodku stránky pod výpisem přítomných - jde o naprosto marginální informaci

Vlákno

  1. Font - jak již naznačil Přípluv, Verdana použitá v subsilveru je DALEKO více čitelnější než Helvetica - opravdu, i po měsíci, teď jsem si Helveticu zkusmo vyměnil v novém skinu za Verdanu a hned je čitelnost o několik řádů jinde
  2. Odstavce (#7) - při takto úzké čtecí ploše je lepší použít zarovnání odstavce do bloku než prosté zarovnání doleva
  3. Text příspěvku (#8) - stále se mi zdá nedostatečně ohraničen vůči informacím v okolí, hlavně vůči textu odesilatele (od mike >> 7.6....) a podpisu Jednoduchá jemná linka i shora textu jako je to u podpisu příspěvku by to dozajista spravila.
  4. Tlačítko citace (#9) - to je spíš taková drobnost, ale logika říká, že si přečtu příspěvek, pak se rozhodnu jej citovat, ale oči jsou na konci příspěvku a tam taky hledám citovací tlačítko a muset zase hledat očima tlačítko zpátky někde nahoře je jedna z dost nepěkných, ale bohužel tradičních designerských hrubek
  5. Konec vlákna - filtrovací prvky jsou (zřejmě z důvodu šířky hlavního sloupce) zbytečně ve dvou řádcích (#10), tlačítko (důležité tlačítko!) Odpovědět splývá s pozadím a je nekontrastní (#11), v číslování stránek nechápu, proč je aktivní stránka netučně zatímco ostatní tučně (#12)
  6. Patička (#13) - opět podivně zarovnaný text na podivném místě
  7. Hledací políčko (#14) - stačí to o trošku šířkově natáhnout, aby ten text šlo vidět celý, jsem puntičkář :mrgreen: ale takový věci tvoří výsledný dojem
  8. Text Registrován (#15) - uživatelský box je moc úzký na tak širokou informaci, buď bych box rozšířil anebo - a to spíše - aspoň vyhodil ty hodiny u data registrace (významnost téhle informace je silně limitní směrem k nule)
  9. Nadpis vlákna velkým písmem (#16) - oceňuju velice!! Zvlášť v moderních prohlížečích, které se snaží skrývat názvy stránek seč to jde (FF, Chrome jsou při více otevřených tabech bez šance se v nich nějak orientovat)

Odpovídání

  1. Odpovídací tlačítka (#17) - jsou při psaní příspěvku vlivem natáhlých smajlíků (#18) mimo viditelnou plochu někde naspodu
  2. Nadpis odpovědi (#19) - mezi "Předmět" a textovým políčkem je zbytečně velká mezera

SZ

  1. Rámování jednotlivých SZ (#20) - moc nechápu systém orámování některých SZ (odpovědi?), tedy spíše vůbec ani nápověda vlevo mi to moc neujasnila
  2. Seznam SZ (#21) - je už moc široký a dole se tak dělá nevzhledný horizontální posuvník
  3. Nová SZ (#22) - to už je nějaký šílený designový zmatek :mrgreen: a opět zbytečné mezery za labely (#23)
  4. Detail SZ (#24) - nevím, proč informace o času odeslání a odesilateli nejsou formátovány stejně jako u normálního příspěvku ve vlákně, a uvádění položky "Komu:" mi v případě SZ jen pro jednoho příjemce nedává příliš smysl :D

Tak to hlavní je tedy sepsáno. Doufám, že to všechno nevyznělo nijak ofenzivně, není to tak vůbec myšleno. Ten skin má velký potenciál, tak bych jen rád přispěl k tom, aby byl rozumně využit.

Ještě jednou uvádím, že jsem ochoten s těmi úpravami pomoct (bez jakéhokoliv nároku na odměnu). Ostatně tohle jsou jedny z věci, které mě živí, tak už to mám trošku v oku a v ruce.

Kdyby byl něco nejasné, ptejte se. Tak snad vám to pomůže.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod DAV » úte čer 14, 2011 21:25

Tak nějak souhlasím, co mne mrzí, že pokud se mi načte fórum, tak vidím pouze reklamu, musím dlouze rolovat dolů. Jako já si zaroluji, ale na první pohled uvidí nový návštěvník pouze stránku reklamy. :|
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Hafi » úte čer 14, 2011 21:28

bravo jedíku! pěkně a trefně sepsáno.
Nadpis vlákna velkým písmem (#16) - oceňuju velice!! Zvlášť v moderních prohlížečích, které se snaží skrývat názvy stránek seč to jde (FF, Chrome jsou při více otevřených tabech bez šance se v nich nějak orientovat)

Jelikož se to pole vesměs vyplňuje automaticky, tak mi jeho výrazné zobrazení 30x na stránce přijde celkem zbytečný. Ale postřeh s moderními prohlížeči je na místě.
1) bych odstranil automatické vkládání "Re"
2) a) bych ten nadpis maximálně zmenšil (jako bylo dříve)
b) bych Main menu (#2) udělal vertikálně pohyblivé, tak aby bylo stále v místě kam uživatel kouká. Zároveň, by se s tím posouval i banner pod tím (což by možná zvýšilo jeho hodnotu?). A nad/pod to main menu bych výrazně napsal jméno fóra/topicu, kde právě jsem. umístění třeba místo nápisu "main menu" (stejně každý vidí, že je to nějaký menu...každopdáně jinak přeložit!)
Detail SZ (#24) - nevím, proč informace o času odeslání a odesilateli nejsou formátovány stejně jako u normálního příspěvku ve vlákně, a uvádění položky "Komu:" mi v případě SZ jen pro jednoho příjemce nedává příliš smysl

ale v případě více příjemců je dobré vědět komu to ještě přišlo...otázka je jestli lze nastavit zobrazování tak, aby to ukazoval jen vždy když tam je více příjemců
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Vojtos » stř čer 15, 2011 11:50

jedik píše:
Tak to hlavní je tedy sepsáno. Doufám, že to všechno nevyznělo nijak ofenzivně, není to tak vůbec myšleno. Ten skin má velký potenciál, tak bych jen rád přispěl k tom, aby byl rozumně využit.

Ještě jednou uvádím, že jsem ochoten s těmi úpravami pomoct (bez jakéhokoliv nároku na odměnu). Ostatně tohle jsou jedny z věci, které mě živí, tak už to mám trošku v oku a v ruce.

Kdyby byl něco nejasné, ptejte se. Tak snad vám to pomůže.


Ahoj díky za rozbor, máš naprostou pravdu popsal si téměř všechny nemoci kterými tenhle skin trpí a o většině z nich víme právě proto není ještě nasazen naostro. Jakoukoliv pomoc určitě vítám, ozvi se kdyžtak prosím Rejpalovi na email který ti posílám v SZ, byl teď týden v Turecku ale snad už by měl být zpátky, rád bych ten skin uvedl do životaschopného stavu. Za pomoc díky, a myslím že byse aj nějaká ta odměna ve formě outdoorového vybavení třeba dala domluvit, tak jak bylo původně plánováno.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Rejpal » pát čer 17, 2011 12:43

takže tu máme drobný update od dodavatele skinu.
Některé neduhy jsou pryč, některé budou odstraněny asi až mnou/námi.
Diky Jediku za analýzu, jak psal Vojtos...

Připomínky k aktuální verzi (aktualizoval se pouze CSS styl, takže kdybyste nic nepoznali, tak zkuste párkrát Ctrl-F5 nebo Ctrl-R, aby se přepsal ten uložený v cachi prohlížeče... nebo si cache prohlížeče prostě vymázněte) jsou vítány, Jedik je nemusí aktualizovat... ;-)
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Re: Plánovaný přechod na nový vzhled

Příspěvekod Hafi » pát čer 17, 2011 12:54

na prvni pohled je to lepsi...
jen...pokud byste trvali na pevne sirce (dle me to je nesikovne velmi), tak at se aspon po otevreni stranka sama v ramci prohlizece vystreduje. Mam 1024 na sir a furt mam vlevo zeleny pruh a doprava nevidim, pritom, ta dulezita oblast se mi tam vejde, akorat musim na kazdy strance posunout horizontalni posuvnik doprava...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Novinky