Bežky na Slovensku

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bežky na Slovensku

Příspěvekod Rujir » pon říj 23, 2006 22:02

Tak zima sa opat blizi a na skialp vystroj som zase raz nenasetril, takze by som tento rok uz definitivne chcel zakupit bezky a potrapit sa na nich. Prakticky to iste som riesil minuly rok, len z toho nejak zislo a za rok sa vie situacia zmenit, takze odznova v novom vlakne:

V zivote som na bezkach nestal, neviem klasiku, korculovanie ani nic ine. Moja predstava je taka, ze by som na nich vybiehal hlavne v ramci volna do okolia Bratislavy, ale ak by sa podarila zorganizovat nejaka zimna vyprava na bezkach, tak by som rozhodne nebol proti (taka Velka Fatra by mohla stat za to). Problem je v tom, ze predpokladam (ale neviem), ze na Slovensku to s bezkovanim nie je az take horuce, takze nepredpokladam nejake nadherne strojom vyrobene stopy. Cize netusim ci kupovat bezky do stopy, alebo nejake univerzal, alebo sirsie. Ci maju mat kovove hrany alebo je to zbytocnost.

Druhy problem je alchymia mazania. V zivote som to nerobil a ani nevidel nikoho robit. Takze neviem ci kupit klasiky a desat druhov vosku alebo radsej supiny.

No a samozrejme nespominam fakt, ze v tych viazaniach mam totalny bordel, takze pre mna by bolo idealne keby ste mi poradili presny typ a znacku beziek, viazania aj topanok. No nie som zlaty? :mrgreen:

Jo a co sa tyka ceny, tak to nemusi byt ten najlacnejsi suviks, ale zase by som nerad ako zaciatocnik investoval nejake horibilne sumy. Necham to na vase uvazenie za kolko sa da zohnat nieco rozumne. Diky moc. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » pon říj 23, 2006 22:35

No na uvod len zopar mojich postrehov z bezkovania: aj na dilemu, ci bezky do stopy, ci len tak do snehu a ci na korculovanie sa vzdy najde nejake to kompromisne riesenie :D nie ze by som bol ktovie aky bezkar, ale na tych mojich som skusil uz vyssie menovane s mensim, ci vacsim (ne)uspechom :mrgreen:
Druhou vyznamnou devizou v Tvojom bezkovani je urcite skutocnost ze ovladas lyze * a si kralom svahu :lol:
Viazanie najlepsie asi SNS (nie Slovenska narodna strana :twisted:)
Palice na uvod aj nejake odlahcene hlinikove, ktore vydrzia zopar padov :shock: a kludne ich poohybas naspat *
No a voskovanie, You’re right cista alchymia 8) z vlastnej skusenosti mam na bezkach uz vydratu supinovu Nowax upravu ale musim mazat aj tak, takze tomu spestreniu sklznice by som sa radsej vyhol :wink:

A na zaver bude asi najlepsie ked si pockas na fundovanu odpoved svacka, byvaleho to aktivneho bezkara, ktory ma nasuchanych peknych par km :D

Apropos, oblecenie na bezky ries neskor :wink: ale myslim ze s Latokom nic nepokazis 8) :mrgreen:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » pon říj 23, 2006 22:41

Nie je nad to, ked mi radi niekto, kto pozna nielen mna, ale aj moju vystroj. :mrgreen: Ano, lyzujem a som v tom celkom dobry. :wink: A Latoka mam samozrejme tiez. * Oblecenie ako take ma velmi netrapi - mozno budem musiet zohnat ine nohavice nez mam, ale zbytok je celkom v pohode.

Svacko mi uz ciastocne radil na Hiking.sk, tak dufam, ze sa na mna nevybodne a poda mi tu este podrobnejsie info. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod svacko » pon říj 23, 2006 23:05

ej vladimiiirovecvorec,skvelo si to napiiisal,ja uz len trosku doplniim ;)
rujir,mazanie je najlepsie asi predviest osobne-byvame predsa kusok,a tak,hned ako si kupis bezky,staci sa ozvat,a mozme ist mazat ;) zaklad je mazat len urcitu plochu nad a pod viazanim (nie od spicky po patu)-ale kazdy maze inak,podla vahy,a tvrdosti lyzi.existuju viacere typy voskov,no na bezne zamrznute slovenske kopecky odporucam tuhe vosky-tie su rozdelene na konkretne teploty-napr zeleny pre maximalne extremy,modry cca -8,fialovy nieco malo pod nulou,biely okolo nuly,a pod,tieto info sa dozvies uz priamo na baleni,ktore sa pohybuju v cenach tak cca 90-100sk za jeden,ale ak vymaknes daku tesco akciu na swix vosky,tak to bude aj lacnejsie ;)
viazanie-NNN (rotefella,rossignol),ktore sa da zohnat asi od 900sk. na NNN resp. NNNII robia topanky este rossignol,alpina,...vzdy na spodu topanky mas logo s napisom,na aky typ viazania je urcena. Konkurencia tomuto je viazanie SNS (mozno je to stary nazov)-ak si pamatam,vyrabal to Salomon,a topanky na toto viazanie robia Salomon,Fischer,Adidas,...
Rozhodne neries dilemu,ktore je lepsie-co mam xrocne skusenosti,obe znacky vydrzia rovnako,a rozdiel je len pre race triedu,ktoru ty isto nepotrebujes ;) Neviem ako SNS,ale isto viem,ze viazanie typu NNN vyraba aj take extra turisticke viazanie-su aj lacnejsie,a prisposobene na jednoduche pouzivanie,bez ziadnych hitech vylepsovakov.
Co sa tyka topanok,tak ja mam uz mozno 8my rok topanky Rossignol. Su typu combi,co znamena,ze v nich mozes jazdit aj klasiku,aj korculovanie. V tej dobe stale nieco cez 4ooo,-,ale mama kupila Rossignolky daky cross country model na jar v tescu za 1200sk s dph,a su robene na podobny styl,a vypadaju fakt odolne.Takze odporucam vybrat sa touto cestou.kedysi davno som este na tulanie pouzival topanocky zn. alfa (made in norway),ktore boli pekne kozusinkove zvnutra,nepremokali,a stali presne 1030sk v TN v priore,takze aj to moze byt spravna volba,ak ich este niekde zozenies.
No a lyze-ako uz ti na hikingu radili,urcite bude lepsie nieco kratsie (tak najviac po hlavu),a hlavne sirsie (verzie touring,cross country,).
Nebal by som sa ani tesco znaciek-sporten,a tiez madshus,ktore tam casto ponukaju..v tejto kategorii je to asi fakt jedno,ak mas 2 roky zaruku.
neviem,co este dodat,kludne sa pytaj ;)
S.

prevzate z Hiking.sk:
Co sa tyka lyzi - na echt tulanie su lepsie sirsie lyze,ktore sa aj menej prepadavaju,a ked este kupis aj kratsie,budes mat najma lahsie slapanie po neupravenych cestach v hlbsom snehu. Ja mam skvele skusenosti so znackou Fischer,konkretne rada LS-jedny take na tulanie mam uz 7 rokov,a su neznicitelne-tie su vsak dost uzke a makke,a tak lepsie obzriet sa po inych :) Inak,kedze hladas lyze nie na pretekanie,ale na rekreacne tulanie sa,je v podstate jedno,aku znacku kupis,len nech vyzeraju pevne,a nie su brutal tazke-to ocenis najma ak budes lyze vlacit na pleci ;)

edit: zneuzil som svoje pravomoci moderatora a pridal som aj tvoju odpoved na Hikingu, nech to je vsetko pokope pre vyssiu informativnu hodnotu. :wink: r.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod vorec » pon říj 23, 2006 23:22

Rujir píše:Svacko mi uz ciastocne radil na Hiking.sk, tak dufam, ze sa na mna nevybodne a poda mi tu este podrobnejsie info. :mrgreen:


No nevravel som, fundovana odpoved... :mrgreen: hold nielen teoretik, ale hlavne praktik :wink:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod pripluv » úte říj 24, 2006 5:39

To je nádherný, to třetí tisíciletí ... tři rodáci z jedné vsi řeší bežky na "zahraničním" fóru :smt023 .
Jen tak dál, pokrok nezastavíme * .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vena » úte říj 24, 2006 6:25

rady vyčerpávající :wink: jen bych upřesnil, že Madshus ani Sporten nejsou supermarketový značky (jako např. Husky), ale prostě dělaj levnější řadu lyží, který pořídíš v supermarketu. Na Madshuskách jezdí např. Katka Neumannová :finga:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Ježo » úte říj 24, 2006 7:52

A jak je to tedy s bezkovanim na Slovensku? Byl jsem tam parkrat, Povazsky Inovec, Strazovske vrchy a vzdycky jsem se tam ,,dost nadrel", takze jsem si v duchu sestavil nasledujici rovnice:

zima v horach v CR = bezky
zima v horach v SR = sneznice, skialpy

Ale podle odezvy se mozna mylim....
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » úte říj 24, 2006 8:49

tady jsme o tom celkem diskutovali :wink: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=512
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Lipon » úte říj 24, 2006 8:50

doplil bych svacka - napred kup boty, takove, ktere ti co nejvic sednou, a az potom k nim kup vazani - SNS nebo NNN, ti uz je sumafuk, mam SNS a nemam tomu co vytknout; ja si zas bezky kupoval vylozene do stopy (nebruslim), takze asi o 15 cm delsi, uzky, nebot se zenou i s partou znamych jezdime pravidelne do nekolika mist, kde je stopa frezovana; pravdou je, ze mam vetsi problemy v neprojety stope/mimo stopu, tam by sirsi bodly, ale ve stope je to epes rades
lyze sem kupoval na podzim ve vyprodeji pres rok stary model a staly pulku, jinymi slovy - za penize, co sem na bezky mel pripraveny sem koupil lepsi
vosky mam normalni Skivo modry a cerveny a korkem roztiram
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » úte říj 24, 2006 8:54

norman_64 píše:tady jsme o tom celkem diskutovali :wink: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=512

jooo, na to jsem chtel odkazat, ale nenasel sem to (hned) =D>
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod conny » úte říj 24, 2006 10:52

pockajte, to akoze zjazdovy lyziar ma na bezkach nejake vyhody oproti uplnemu zaciatocnikovi?

tak to sa chlapci seredne mylite, zjazdovky su moj zivot a moja laska. na bezkach som sa v zivote strapnila dva krat a za ten cas som neprisla na to, ako prejst tri metre a nepadnut * * *
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod norman_64 » úte říj 24, 2006 10:55

conny píše: a za ten cas som neprisla na to, ako prejst tri metre a nepadnut * * *
- mělas to zkusit s hulkama :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod conny » úte říj 24, 2006 10:57

to ako dat s nimi niekomu po hlave? skoro sa stalo :((
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » úte říj 24, 2006 16:10

conny píše:pockajte, to akoze zjazdovy lyziar ma na bezkach nejake vyhody oproti uplnemu zaciatocnikovi?

tak to sa chlapci seredne mylite, zjazdovky su moj zivot a moja laska. na bezkach som sa v zivote strapnila dva krat a za ten cas som neprisla na to, ako prejst tri metre a nepadnut * * *


To si nejak rychlo vzdala. Ja predpokladam, ze sa budem travit minimalne celu tuto zimnu sezonnu. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod conny » čtv říj 26, 2006 20:05

Rujir píše:
conny píše:pockajte, to akoze zjazdovy lyziar ma na bezkach nejake vyhody oproti uplnemu zaciatocnikovi?

tak to sa chlapci seredne mylite, zjazdovky su moj zivot a moja laska. na bezkach som sa v zivote strapnila dva krat a za ten cas som neprisla na to, ako prejst tri metre a nepadnut * * *


To si nejak rychlo vzdala. Ja predpokladam, ze sa budem travit minimalne celu tuto zimnu sezonnu. :mrgreen:


ja som netrpezliva, a ked mi nieco ide, tak mi to ide dost rychlo. keby sa to bolo aspon zlepsovalo. ale ono nic :((

len som tym chcela povedat, ze bezky nemaju k zjazdovkam ziaden priamy vztah, dokonca som sa potom dopocula, ze to telo skor matie.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » čtv říj 26, 2006 20:42

conny píše:len som tym chcela povedat, ze bezky nemaju k zjazdovkam ziaden priamy vztah, dokonca som sa potom dopocula, ze to telo skor matie.


Moje telo je len velmi tazke zmiast... :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Miron » pát říj 27, 2006 10:55

Ahojte. Mozno by som mohol k tomu tiez nieco napisat.. Bezkujem viac ako 20 rokov..

Mam nieco ako http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_04/cross_country/back_country/?v=all_terrain

mal som nieco ako http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_04/cross_country/back_country/?v=bc1600 ale rozbil som ich..

Teraz by som bral radsej opat to druhe!! A samozrejme viazanie k tomu najdes na http://www.rossignol.com a to NNN BC Back Country Automatic alebo Manual.

Vsetko je to Back Country takze trosku mohutnejsie a odolnejsie..

Lyze ako bolo popisane, sirsie s kovovymi hranami, ktore musia lemovat celu spicku lyze..

Vyzsie popisana vystroj nebude najlacnejsia ale v okoli Bratislavy ti vydrzi cely zivot a ako ja predpokladam, tak urcite neskoncis len pri Blave.. Ako lyziar ta to bude tahat do hor a tam sa uz zacne prejavovat tvoja vystroj..

To co som ti popisal vyzsie moze samozrejme byt aj do stopy, ale lyze do stopy uz su nahovno do lesa..

A este nieco k voskovaniu.. Supinove lyze sa mozu pouzivat na dva sposoby:

A) budes ich voskovat a supiny zabezpecuju to, ze sa ti tam dlhsie udrzi vosk

B) budes pouzivat tulenie pasy a lyze nebudes nikdy voskovat, supiny budu sluzit aby si sa mohol hybat bez pasov..

Neviem co by som si vybral, ja supiny nemam, takze striedam podla narocnosti tury.. bud idem na pasoch alebo na voskoch..

A nieje to zly sposob..

Tak tolko..
Cestopis - Island (ICELAND) 2006 & Juhozapadne Irsko & Test Specialized EPIC 2008 na http://scandinavia.vl.sk/
Uživatelský avatar
Miron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 26, 2006 12:15
Bydliště: Irsko - Slovensko

Příspěvekod Rujir » sob říj 28, 2006 19:17

Diky moc za rady, len ta kombinacia co mi navrhujes sa mi zda byt predsa len trochu cez moj rozpocet. Predsa len som na tom v zivote nestal a zatial naozaj netusim, ci sa mi podari zohnat nejakych cvokov, co so mnou pojdu aj na nejake bezkoidne tury. Celkovo by som sa chcel zmestit maximalne do 10.000,- Sk (bezky, viazanie, topanky a palice).

Ale predsa len mam par otazociek. Takze BC lyze sa daju v pohode pouzivat aj v stope? Aka je ich nevyhoda v stope? Co hovorite na bezky Sporten Highlander alebo Sporten Forester? Ktore su univerzalnejsie?

Ja viem, ze univerzalne bezky su take, co su vo vsetkom priemerne a v nicom nevynikaju, ale momentalne by mi asi vyhovovali najviac. Takze ak mi niekto budete vediet poradit presnu kombinaciu co najuniverzalnejsich beziek a ostatnej potrebnej vystroje s neprekonatelnym pomerom cena-vykon, tak vam budem veeeelmo zaviazany. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Dena » sob říj 28, 2006 19:30

Rujirku, doporučuji ti navštívit podnikovou prodejnu Sportenu v NMnM, kde sa dajú koupit i levnější běžky třeba s vizuální vadičkou. Ty moje, pravda, již zepár let jsou jedna o 1 cm delší než druhá- na funkci to však nemá vliv- na cenu ano, pokud se zrovna nechystáš na Zlatou Lyži, či Jizerskou 50 nebo Krkonošskou 70. Spoj to s Brněnským srazíkem a je to. :yawinkle:
.. můj známý zde nějaké backcountry s hranami zakoupil pro sebe and svoji wife a celkem spokojenost ..
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Dena » sob říj 28, 2006 19:44

Rujir píše: Predsa len som na tom v zivote nestal a zatial naozaj netusim, ci sa mi podari zohnat nejakych cvokov, co so mnou pojdu aj na nejake bezkoidne tury. *

.. to si piš, že někdy něco skloubíme, třeba tu Fatru či tak něco.. :zimnioutdoor: :skialp:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Rujir » sob říj 28, 2006 19:50

Dena píše:.. to si piš, že někdy něco skloubíme, třeba tu Fatru či tak něco.. :zimnioutdoor: :skialp:


Beriem ta za slovo. :mrgreen: Len sa to budem musiet najskor naucit. Zomriet v horach je sice pomerne romanticke, ale stale hovorime o zomierani, ktore by som predsa len este odlozil, ak je to co len trochu mozne. :wink: :mrgreen:

Jo a diky za tip na podnikovu predajnu. Snad sa tam aj vyberiem, enem na zrazik sice dorazim, ale vyplata na moj ucet este nie, takze podnikovu predajnu asi navstivim az niekedy neskor. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » stř lis 1, 2006 19:25

Rujir píše:Ale predsa len mam par otazociek. Takze BC lyze sa daju v pohode pouzivat aj v stope? Aka je ich nevyhoda v stope? Co hovorite na bezky Sporten Highlander alebo Sporten Forester? Ktore su univerzalnejsie?


Hm, tak nikto mi nevysvetli ako je to s tymi BC bezkami v stope? To ma vazne nechate tapat v tme? :cry: Pripadne v stope na extra sirokych bezkach... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » stř lis 1, 2006 19:34

Prave ted se na to divam. Highlander je stejne siroky jako treba model Favorit, ktery je turisticky model do stopy. Cili s Highlanderem zadnou skodu ve stope neudelas. Jak je to se sirsi lyzi ve stope (treba ten Forester), to nevim...

Osobne se nejspis priklonim k tem Highlanderum, jsou asi nejuniverzalnejsi a vydrzi.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř lis 1, 2006 19:45

jezo píše:Osobne se nejspis priklonim k tem Highlanderum, jsou asi nejuniverzalnejsi a vydrzi.


Tiez sa mi zatial zdaju byt najidealnejsie. BTW Ty ides tiez kupovat bezky?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » stř lis 1, 2006 19:57

Jojo, stare Artisky s vazanim Nordic 75 (at zije ucvakly palec) uz maji az prilis sramu... Co jsem zatim potkal katalog, tak jsem se rozhodl pro boty Alpina TR50 (zateplene, cena tusim 2790Kc), vazani Rossignol NNN Touring Manual (cena 930Kc) a nejspis ty Highlandery (cena 2950Kc). Uvazoval jsem jeste o Favoritech (pritelkyni se libi vic barevne), prece jen v CR je vic projetych stop nez jsem potkal na Slovensku, ale spis to vidim na ty Highlandy...

Cili 2790 + 930 + 2950 = 6670 Kc. Hulky mam stare, ty jeste slouzi.

Jo, jeste jsem uvazoval o nejakych BC botach a vazani, ale to mi prislo uz moc robustni (zejmena vetsina bot), tak se spis od nej odklanim...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř lis 1, 2006 20:06

Diky za tip. V com vlastne spociva rozdiel medzi roznymi druhmi viazani? Je mi jasne, ze boty a viazanie musia byt rovnakeho typu aby boli kompatibilne, ale inak? A rozdiel medzi BC viazanim a klasickym bezkoidnym je len v robustnosti? Ja sa v tom vazne nevyznam... :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » stř lis 1, 2006 20:19

Rujir píše:Diky za tip. V com vlastne spociva rozdiel medzi roznymi druhmi viazani? Je mi jasne, ze boty a viazanie musia byt rovnakeho typu aby boli kompatibilne, ale inak? A rozdiel medzi BC viazanim a klasickym bezkoidnym je len v robustnosti? Ja sa v tom vazne nevyznam... :roll:


Konkretne rozdil mezi NNN vazanim Touring a BC: Touring ma ,,hrebinky" vazani od sebe vzdalene 55mm, BC ma hrebinky sirsi a vzdalene 67mm. Tzn. jsou specialni boty na BC a specialni boty na Touring vazani.

Jinak je samozrejme BC vazani robustnejsi. Ale praticke zkusenosti mam jen se starsim Nordicem 75, takze at me zkusenejsi pripadne opravi.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » stř lis 1, 2006 21:15

jezo píše:Prave ted se na to divam. Highlander je stejne siroky jako treba model Favorit, ktery je turisticky model do stopy. Cili s Highlanderem zadnou skodu ve stope neudelas. Jak je to se sirsi lyzi ve stope (treba ten Forester), to nevim...

Osobne se nejspis priklonim k tem Highlanderum, jsou asi nejuniverzalnejsi a vydrzi.
Mam favority a byli v poho i ve stopě (šumava) i mimo stopu (opet sumava, okolní kopečky, chriby)----spokojenost s nimi...problémy jsem mel jenom s mazáním,ale to je uz jiný příběh :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod fia » čtv lis 2, 2006 8:30

no já jsem si vloni koupila v podnikové prodejně Sportenu ty Forestry...zkušenosti mám rozpačité...třeba právě v okolí Nového Města je mraky parádních stop a v nich taky mraky běžkařů....škody sice nenadělám, protože se vejdu přesně do stopy, ale jsem výrazně pomalejší a tak tam vlastě překážím a neustále někomu uhýbám a to mě nebaví (je to dáno tím, že mám i bc boty a vázání..., také ty lyže jsou dost měkké)...nejlíp jsem si je užila, když jsem jela mimo stopu a pak jsem si v duchu nadávala, že jsem si nevzala ty širší Rangerky...prostě jak je něco 2v1...tak je to vždy kompromis
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Hic Sunt Leones