Outdoor ISPO - Mnichov

informace o srazech budoucích i minulých

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod Vojtos » čtv led 13, 2011 11:35

Lidičky plánuju jet 7.2. na Outdoor ISPO velmi brzo ráno tam a večer zpátky. Budu mít 3 pokud se budete chtít trochu zmáčknout tak i 4 místa v autě pro cestu z Práglu. Jsou nějací zájemci? Cena vstupenky 22 EUR v online předprodeji a 35 na místě.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod Yopo » stř úno 9, 2011 22:01

Novinky na ISPO 2011 v Mníchove.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 9, 2011 22:09

JJ, tu novou Rakoncajku - Apron ("buřtovka") jsem si už zkoušel a sedí prímovně.
To samé můžu říct o to Directu. Popis z leva - Devil Alpine, Trango (nebo Thunder? nejsu si jistý), NEW Guide - celorozepínací, schovaný za snowboardem je freeride komplet a ten je hodně povedený. Škoda že ještě nemáš fotky nových barevných variant bundy Trango a kalhot Eiger. :-k
Všechno jsem zkoušel vel. L (já 186/80), ale ten freeride komplet bude lepší XL, kvůli volnosti při sjezdu).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod Yopo » stř úno 9, 2011 22:56

Mám aj Eiger (pánsku i dámsku verziu). Celkovo mám vyše 600 fotografií, ale na NET to dávať nebudem. Pripravujem zopár článkov, kde by som rád popísal novinky TILAK, DIRECTALPINE, WARMPEACE, SIR JOSEPH, PIPS + niekoľko úplne nových značiek, ktoré boli na ISPO odprezentované prvý krát. Dúfam, že sa to potom podarí uverejniť na HIKING.SK. Inak tohtoročné ISPO bolo dosť slabé, čo sa týka atrakcií. Žiadne lezecké steny ap. Jediná vec čo ma zaujala, bol slackline oproti stánku WARMPEACE (video).
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 9, 2011 23:01

Jasan, to chápu.
To víš, že Gore ten nový Active Shell nabídlo jen asi 9 nebo 11 firmám po celém světě? Když budeš chtít napíšu ti volné vyjádření k tomu materiálu od kluka, co to zkoušel u nás.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod Yopo » stř úno 9, 2011 23:10

V Tilaku mi povedali tiež jednociferné číslo ako uvádzaš, ale ja mám nový leták k tomuto materiálu priamo z GORE stánku na ISPO, kde boli všetky výrobky z GTX Active Shell a bolo ich tam vystavených podstatne viac ako 9 (nemám však foto). V letáku je uvedených 15 outdoor značiek a 6 značiek pre beh a cyklistiku (z toho sú 2 od GORE - gore running wear, gore bike wear). Ak máš nejaké info, určite mi to pošli.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod vonkreuz » čtv bře 17, 2011 22:06

Tak jsem teď někde četl, že těch značek je více.
Ale vyloženě outdoorově, horolezecky a podobně zaměřených je 9.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod Yopo » pát bře 18, 2011 14:53

Každý uvádza trochu iné číslo, ale ono je to v podstate aj tak jedno.

svetoutdooru.cz píše:Tilak se pyšní skutečností, že patří mezi pouhých 6 světových výrobců outdoorového vybavení a dalších 12 sportovních...svetoutdooru.cz
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2011 15:43

Sice ne z Mnichova, ale vhodnější vlákno jsem nenašel, takže tady jsem narazil nějaký zajímavý outdoor novinky - 'Best in Show' Awards: Latest and Greatest Gear for 2012!
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod booze » ned úno 8, 2015 17:52

Pokud nekdo sleduje ISPO 2015 WINNERS 2015 celkem me pobavily sneznicomacky co vypadaji jako malirska mrizka. :mrgreen: Zacina to byt soutez o nejvetsi :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod booze » stř úno 14, 2018 20:13

ISPO Award 2018 a ISPO 2018 Je Petr K. mimozemstan? :lol:
Rab prekvapil s tkanou perovkou. :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod oodoow » ned úno 10, 2019 19:56

Nějaký novinky českých firem z ISPO

Direct Alpine bude mít zateplenou bundu z Primaloft ThermoPlume®, což by snad mělo být teplejší než Primaloft Gold a odpovídat 550 CUIN peří.
Tilak mě zaujal nejvíc, nová Polartec Alpha Direct bunda, lehká GTX Shakedry bunda a pak ještě nějaká nová GTX bunda prý na běžky, která by měla jít použít i s batohem narozdíl od té z Shakedry.
Patizon ladí svoje spacáky, ale pořád nepoužívají HF peří a asi ani nezačnou. Místo toho ale dali do péřového spacáku kolem tváře náplň z primaloftu, takže tím by odpadl problém, o kterém tu psala sobb, že si to zafuní a pak to už nehřeje. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod mike » ned úno 10, 2019 21:36

Video :roll: Lehce jsem to proklikal. Ta DA bunda nevypada pouzitelne, leskly obal bude asi neprodysny. Navic mi ten Primaloft simulujici peri neprijde jako dobry napad. Kdyz chci neco jako peri, proc ne rovnou peri? Hydrofobni. Jedna z vyhod syntetiky je, ze nemusi mit komory a nesesypava se, coz tady neplati. Vysledek je neco pak jako horsi peri s nevyhodama umeliny, proc?

Trefil jsem jeste zateplene kratasy, asi od SJ. Kratasy s bocnima zipama a ksandama, tomu rikam vyron demence :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod sobb » ned úno 10, 2019 22:01

oodoow píše:Místo toho ale dali do péřového spacáku kolem tváře náplň z primaloftu, takže tím by odpadl problém, o kterém tu psala sobb, že si to zafuní a pak to už nehřeje. :)
Že je namrzlý spacák kolem hlavy, je v zimě celkem běžné. Horší bylo, že v mé zmrzlé poloze skrčence jsem nafuněla i trošku níž, do oblasti hrudi, a tam to už byl problém. Každopádně ten Primaloft kolem hlavy být špatný nemusí, i když bych tam raději spíš viděla membránu. U našeho nového spacáku to tak nakombinovat bohužel nešlo (asi vzhledem k šití kapuce). Zajímavé se mi zdá být řešení kožešinou, ale to používá málokodo, vím snad jen o Fjällrävenn. Ale asi to jde trochu suplovat i beranicí na hlavě, což letos hodlám odzkoušet :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod oodoow » ned úno 10, 2019 23:21

@mike: No, zrovna tohle video se mi celkem líbí, protože tam toho řeknou dost, hlavně u toho Tilaku.

Kraťasy od SJ z Tyrolské vlny, to je fakt úlet, asi to má být zimní verze těch jejich tradičních lederhosen. :twisted:

K tomu syntetickýmu peří - to se uvidí, jestli se to ujme, bude to levnější a ve vlhku fungovat asi i lépe než HF peří.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod mike » pon úno 11, 2019 0:39

Kdyby to same info napsali do textu, tak ho prectes za par minut, tohle ma 20.

Jj, presne na lederhorsen jsem si vzpomnel :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod Lipon » pon úno 11, 2019 14:20

Přesně kvůli tomu nemám ráde takovýhle videa (představení něčeho, testy apod.), moc utahaný, text je rychlejší
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod apuka » pon úno 11, 2019 16:05

mike píše:Ta DA bunda nevypada pouzitelne, leskly obal bude asi neprodysny.
#-o To je zase vedecky zalozeny usudek plne podporeny tisicovkou faktickych testu... Urcite bude spravny - vlhkost se dostane k leskle strane latky, uvidi se v lesku, lekne se a rychle bude utikat zpatky se schovat :twisted:
mike píše:mi ten Primaloft simulujici peri neprijde jako dobry napad. Kdyz chci neco jako peri, proc ne rovnou peri?
Tys jeste nezjistil, ze vsichni vyrobci synteticke izolace se ze vsech sil snazi co nejvice priblizit izolacni schopnosti (pa)peri na jednotku vahy? A ze uz vsichni zjistili, ze je na to nejlepsi zpusob fungovani (pa)peri? Proto se snazi co nejvice priblizit strukture (pa)peri, resp. zpusobu jeho fungovani. Bohuzel, jakmile izolaci (i sebelepsi) uzavres do uzavrene struktury, tak ma stale stejne vlastnosti, peri si svym (ne)usporadanym pohybem dokaze zvysovat (ja, i zmensovat) mnozstvi zadrzeneho vzduchu. Proto se syntetikou snazi napodobovat (zatim jen mirne uspesne) fungovani (pa)peri, ale priroda zatim vitezi.
mike píše:Trefil jsem jeste zateplene kratasy, asi od SJ. Kratasy s bocnima zipama a ksandama, tomu rikam vyron demence
O ksandach nic, kdo je chcem at ma. Ale jak jsem si dlouho myslel, ze zateplene kratasy a sukne je dementni vec, jak si sukni koupila manzelka a casto ji chvalila, prakticky ji nosi v chaldu stale, i po ceste do a z prace, nejenom na horach, jsem se zamyslel a sam zjistil, ze je to doopravdy dobra vec pro lidi s normalni termoregulaci. Bohuzel, timpadem ne pro Tebe :wink: (Aby bylo jasne, normalni ve smyslu normality, to jest, jak to funguje drtive vetsine a ne extremistum jako jsi Ty. Tvuj organizmus, bohuzel, podle Tveho popisu, nefunguje uplne spravne, i kdyz si Ty myslis opak - prilis se prehrivas, i kdyz by jsi se nemel. O tom je termoregulace tela, ne o moznosti se regulovat jen pomoci zipu.)
Ty bocni zipy jsou dobra vec, pokud kratasy si nenandavas na celou dobu, ale jen, kdyz je Ti zima - nemusis se vyzouvat, rozepnes a obleces si to i s mackama, stejne jako napr. membranove kalhoty. Stejne tak to das za chvili dole. Je to obrovska vyhoda.

Dementni - podle mne - je, ze se pouzivaji "nezateplene" bocni pasy kvuli elasticite, jak u sukni, tak i kratasu. To je dobre tak na pekne prochlazeni kycelniho kloubu a problemy za par let.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 11, 2019 16:12

Spíš než ta bunda od DA si všimněte co má "Máca" na sobě - tenká mikina z Technostretch grid fleece (295g). =D>
Video jsem proklikal, tak nevímm, zda to ŕíkal, ale materiál té bundy je Pertex Quantum Pro.

edit: aháá, on ji tam pak i představuje. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod mike » pon úno 11, 2019 18:33

apuka píše:To je zase vedecky zalozeny usudek plne podporeny tisicovkou faktickych testu...

To je zkusenost. Moje. Latky, co vypadaji takhle, jsou obvykle neprodysne (ale opacne to neplati). Je klidne mozne, ze se najde podobne vypadajici prodysna latka, ale ja jsem ji jeste nevidel.

apuka píše:Tys jeste nezjistil, ze vsichni vyrobci synteticke izolace se ze vsech sil snazi co nejvice priblizit izolacni schopnosti (pa)peri na jednotku vahy?

Jj, treba ten Polartec Alpha, ktery ma polovicni izolacni schopnost proti beznym syntetickym izolacim ;-) Ja to samozrejme chapu, ale pisu, ze timhle zpusobem se vzdavaji nekterych vyhod syntetiky proti peri a ze mi to neprijde rozumne.

apuka píše:Tvuj organizmus, bohuzel, podle Tveho popisu, nefunguje uplne spravne, i kdyz si Ty myslis opak - prilis se prehrivas, i kdyz by jsi se nemel. O tom je termoregulace tela, ne o moznosti se regulovat jen pomoci zipu.)

:D jj, prilis se prehrivam a proto v zime chodim v zateplenych kalhotach, o kterych vetsina lidi tvrdi, ze by se v nich uvarili. Nechme toho, uz se to resilo jinde a neni duvod pokracovat v absurditach. Mohl by ses nechat zamestnat na Orwellove ministerstvu pravdy. Valka je mir, svoboda je otroctvi... ;-)

Manzelce vyrid, at misto sukne zkusi kompletne zateplene kalhoty, pak nejspis zjisti, ze je to jeste lepsi. Musi byt ale bez membrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod mitau » pon úno 11, 2019 21:52

Tak pro zajemce i delsi souhrn novinek v textove podobe (delat video z tohohle by bylo fakt peklo :D ) - ISPO 2019 na Hanibal Blogu. Nejvic me prekvapila perovka od Rabu s GTX ShakeDry navrchu. Nerikam, ze to nebude fungovat. Jen je to necekana kombinace.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod mike » úte úno 12, 2019 0:05

Diky, to je vyrazne lepsi. Mne nejvic zaujaly uhlikovo-titanove macky, vaha skvela, ale jinak bohuzel vypadaji nahouby: http://icerockequipment.com/en/catalog/ ... ons-cougar. A pak perove plavky od SJ, tomu rikam napad :twisted:

Jinak mi to trochu prijde jako prehlidka zoufalstvi, uz nevedi, cim zaujmout, a tak vymysleji blbosti. Veganske lezecky :D

Chtel jsem se kouknout na GTX Infinium, co to jako je, a nezjistil jsem to. Na webu GTX uz uplne rezignovali na technicke udaje a jsou tam jen marketingove sracky cilene na hipstery :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod apuka » úte úno 12, 2019 9:18

mike píše:Mne nejvic zaujaly uhlikovo-titanove macky, vaha skvela, ale jinak bohuzel vypadaji nahouby: http://icerockequipment.com/en/catalog/ ... ons-cougar
Размеры: 36-46
:shock: Takze pro bezneho chlapa se 47-kou stejne nic... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 12, 2019 12:06

mike píše:(@apuka:) Manzelce vyrid, at misto sukne zkusi kompletne zateplene kalhoty, pak nejspis zjisti, ze je to jeste lepsi.

Ale houby, (lehce) zateplené kalhoty mám, pro moje použití je to většinou OK, ale pokud už se dostanu na spodní hranici tepelného komfortu, tak prvním místem, kde cítím chlad, jsou boky, resp. vnější část stehen pod dolním okrajem bundy. Věřím, že přesně v téhle situaci by zateplená sukně tepelný diskomfort odstranila/zmírnila. Podobně to mám i ve spacáku. Když začnu cítit chlad, obléknu si bundu. Pokud se i potom objeví pocit tepelné nepohody, je to na vnější straně stehen, lépe řečeno stehna "horní" nohy - ležím na boku, odspodu od karimatky je teplo, ale na druhé noze spacák "chladí". Pokusně jsem si spíchla jednoduché bermudy z vatelínu a zvýšení tepelného komfortu při jejich použití je citelné. Mají ale zbytečně zateplení i tam kde ho nepotřebuju; sukně nebo kraťasy se zateplením jen na bocích by při nižší váze i objemu asi zastaly stejnou službu. Takže já si užitečnost zateplených kraťasů a sukně představit umím. Pokud to tedy výrobce nezmrví tím, že na místa, kde je zateplení nejvíc žádoucí, dá nezateplené elastické pásy, jak psal apuka :roll: (ale možná to tak zákaznice vyžadují, aby se jim při pohledu do zrcadla nevybavila hned Ewa Farna a její boky jako skříň :D)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod apuka » úte úno 12, 2019 14:11

GreyMouse píše:pokud už se dostanu na spodní hranici tepelného komfortu, tak prvním místem, kde cítím chlad, jsou boky, resp. vnější část stehen pod dolním okrajem bundy. Věřím, že přesně v téhle situaci by zateplená sukně tepelný diskomfort odstranila/zmírnila.
Ano, asi tak. Navic u Vas zen jsou hodne na zimu citlive i organy v podbrisku. Bohuzel, neni to citit hned, hlavne u mladych, zato o to vic se potom ozyvaji po letech. U nas muzu je to trocha lepsi, zato napr. ledviny nas mohou potrapit oba - a na tyto veci jsou ty zateplene sukne/kratasy fakt skvele. Az na ty stretchove mene zateplene nebo az nezateplene casti :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod mike » úte úno 12, 2019 19:00

@GreyMouse: to se prece nevylucuje. Pisu, ze kdyz pomuze zatepleni pres boky, pomohly by kompletne zateplene kalhoty jeste lip. Telo funguje jako celek a teplo transportuje krev. Kdyz mas nejake casti tela prochlazene, tak ti to mozna nemusi rovnou vadit, ale ochlazuje to i zbytek tela. Ven si, kdyz mas hole ruce a uz je ti celkove trochu zima. Vezmes si rukavice a bude ti tepleji celkove.

BTW, kdyz jsem zacinal spat pod sirakem, spal jsem jen v trenkach. Boky byly chranene, ale byvalo mi chladno prave na horni stehno, jak pises. Zacal jsem teda spat v dlouhych tenkych kalhotach a zlepseni bylo vyrazne.

@apuka: nekolikrat jsem cetl (i od doktoru), ze prochlazeni ledvin je mytus a blbost. Jsou chraneny takovou vrstvou svalu, ze se prochladit nemuzou. Ve skutecnosti se prochladi spis ty svaly na povrchu, ztuhnou a pak te boli zada. Ale s ledvinama to nema nic spolecneho :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod dudy » úte úno 12, 2019 19:06

Ad ledviny...
Se mi ti tak prochladily svaly na zádech, že sem z toho lapil zápal ledvin...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod mike » úte úno 12, 2019 19:09

Zanet ledvin je infekce, ta neni z prochlazeni. To ji muze jen trochu pomoct, prochlazene telo se hur brani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod apuka » stř úno 13, 2019 9:49

No jo miku, "prochlazeni ledvin je mytus"... Pro ty, co si s nima nikdy nic neuzili. Jinak plati, cos psal, samotny chlad zanet ledvin neudela, ale jak rika hned druhym dechem doktor:
clanecek píše:Expozice chladu ale může opravdu také snížit rezistence močových cest vůči infekci
Presne tak, kdyz mas okolni svaly i samotne ledviny ve vetsim chladu, jejich odolnost/imunita se snizi a to muze i dost hodne, ne "trochu". A vzhledem k tomu, ze prakticky kazdy mame v mocovych cestach (i v krvi) nejake mnozstvi bakterii a viru, se kterymi za normalnich okolnosti telo a organi hrave poradi, pri snizeni imunity (i lokalni) se nejaky ten zanet objevi raz-dva.

Kdo problem zna, vi, ze jakmile si vystavi ledviny chladu, okamzite "je citi", stejne tak jako neprijemnosti kvuli prochlazenym svalum (a kloubum a nervum) kolem. Kdyz si "ledviny" zateplis, okamzite citis ulevu a problemy prestanou, pokud chlad nebyl moc dlouhy. No jo, ale kdo nosi tukovou izolacni pneumatiku kolem nich, ma mensi sanci toto poznat :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoor ISPO - Mnichov

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 13, 2019 13:55

mike píše:@GreyMouse: to se prece nevylucuje. Pisu, ze kdyz pomuze zatepleni pres boky, pomohly by kompletne zateplene kalhoty jeste lip.

Budeš apukovu manželku přesvědčovat, že lepší než pouze přidaná zateplená sukně na cestu do/z práce je kompletní převlečení do zateplených kalhot? A mě, že zateplené kalhoty, které mám, bych měla vyhodit a shánět nějaké teplejší, ve kterých mi bude většinu času vedro, ale díky tomu při ochlazení (možná) nebudu cítit chlad na stehnech? :-k No, já myslím, že zůstanu u toho co mám, protože jeden, který si celé měsíce stěžuje na to, že nemůže sehnat kalhoty podle svých představ je na tohle fórum až dost :twisted: (kdo ví, jak by to s fórem dopadlo, kdyby se apuka neobětoval a nějaké kalhoty tomu nespokojenci nenašel 8-[ )
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Další

Zpět na Srazy outdoorfora

cron