Albánie 2008-2016 - ceny, tipy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » pát bře 26, 2010 14:10

Ještě jedna věc. Hrál jsem si chvilku se serverem Serbian rails a překvapivě jsem se čoveče dostal na internetový nákup jízdenek. takže jsem si zadal nejdřív různé relace z Beogradu do Baru apod. a bez problému jde udělat rezervace i koupiut jízdenka. Jakmile jsem zadal tvoje příhraniční destinace, tak mi to nabídlo jenom rezervaci, ale jízdenku už ne. Takže tam někde je zakopán pes v jejich interních předpisech. Ale jinak stačilo už jen kliknout a vyndat kartu.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Pavel-tm » pát bře 26, 2010 16:18

Díky - o tom, že je Beograd Spezial kvótní jízdenka mi v mailu z MAV nic nepsali. Se jich zkusím ještě přímo zeptat, poněvadž jsem počítal s tím, že bychom ji eventuálně koupili na Keleti tak půlhoďky před odjezdem vlaku. Byla by celkem velká komplikace, kdyby nebyla ;-). Jinak určitě platí nejen na Avalu, ale i na zbývající dva přímé vlaky, které mezi Budapeští a Bělehradem jezdí. Ale stejně to vidím na City Star, i když to možná budem kupovat jen pro dva lidi (což by momentálně vyšlo z Prahy do Bijela Polje na cca 3200 Kč na jednoho + místenky + příp. lehátko).
Jinak loni jsme jeli z Prahy s EC Jesenius (15:30), v Budapešti naštěstí noční rychlík na Bělehrad hoďku počkal (má jet v 23:00). V Bělehradě to ale mělo sekyru už přes dvě hodiny, a rychlík na Bar (teoreticky 10:10) měl už při výjezdu z Bělehradu sekyru hodinu a půl :-( a než dojel do Bijelo Polje, nasbíral další hodinu. Ale i tak jsme byli v Gusinje už kolem 20:00 (ten černej taxík, co nás tam z Bijelo Polje bral, jel jako prase - 85 km částečně v serpentinách za hoďku :? ). Celkem z Prahy až do Prokletije za 29 hodin zas tak špatné není, myslím.
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » pát bře 26, 2010 21:16

Než vypadnu od PC se balit. Ráno chci, i když má být hnusně, aspoň do Hřenska, tak ještě radu. Zkus porovnat souběh dvou cen - bus Praha - Beograd a zpět vlak Beograd - cíl a zpět. Možná by to šlo.

Jinak 3200 tam a zpět a nebi jenom jedna cesta (sic!!!) ????????
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Pavel-tm » pát bře 26, 2010 22:47

3200 je samozřejmě tam a zpět :-)
Jinak na autobus jsem se koukal (Eurolines zpáteční Praha - Beograd necelé 2000) + vlak Bělehrad - Bijelo Polje tam a zpět cca 1100 = 3100 ;-). K vlaku sice ještě musím připočítat místenku Praha -Budapešť a zpět, lehátko Bud.-Bělehrad (to je drahý jako prase, ale už jsme přeci jen starší pánové ;-) ) a místenku Běl. - Bijelo Polje a zpět - vlak pak vyjde ještě o cca 700 víc (bez toho lehátka jen o 400), ale je to neporovnatelně pohodlnější. Navíc busy Bělehrad - Praha nejezdí každý den, zatímco vlaky 3x denně.
Úplně nejlevnějš by to samozřejmě vyšlo při aspoň třech lidech autem, ale 20 hodin autem se mi fakt už absolvovat vůbec nechce. :x
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Pavel-tm » pát dub 2, 2010 13:40

george píše:Co se týká jízdenky Budapest speciál, je tam jeden háček, a to v tom, že je to kvótní jízdenka,

Není to tak - právě mi přišel upřesňující mail od maďarských železnic:
The Beograd Special ticket costs 26 EUR/person, it is valid for return way on the 2nd class. Seat reservation is not compulsory, but you can buy it. It costs 3 EUR/person/way. This is not a limited offer.
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Boulderman » pát dub 2, 2010 15:48

v ma´darsku umí někdo anglicky? loni v budapešti na keleti jsem se pokoušel zjistit vlak do sibiu a nikdo mi nebyl schopný odpovědět (postupně se u okénka vystřídali tři zaměstnanci). ty samé problémy jsem měl pak ve vlaku s průvodčí v mezinárodním rychlíku (ani žblept)
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Pavel-tm » pát dub 2, 2010 16:57

no na mailové dotazy v angličtině odpovídají v řádu několika málo hodin(!). Na Keleti na mezinárodní pokladně jsem se před cca 5 lety taky domluvil - jen maďarští průvodčí jsou teda i podle mých zkušeností naprosto neprůstřelní [-(
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Boulderman » ned dub 4, 2010 18:23

no, já jsem taky narazil na několik osob, kde nebyl problém, ale po mých 10 cestách v maďarsku mám už nějaký obrázek a ten je dost negativní... myslím ale, že na českých nádražích to bude dost podobné
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod vasarsiu » pát črc 2, 2010 8:54

dobry den,
omlouvam se za mozna naivni dotaz,
musime mit pri ceste do CH vzdy mistenky?
Jde mi napr. o pripad kdy pojedeme v Po 5:39 EC Avala z Phy do Mojkovace.
Pani na prepazce mi tvrdila ze nikoliv, zaroven ale rikala ze do CH nejde Citystar a tak mi prisla spise neinformovana...
Diky.
vasarsiu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 26, 2010 18:28

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » pát črc 2, 2010 12:49

Po me teda chteli mistenku (cernohorsky dezurnyj) hned, jak jsem vlezl do vlaku. vlastne ho zajimala vic nez listek. ale bylo to z konecne na konecnou (specialni vagon)
jinak vagon jel poloprazdny, asi by to mozne bylo. takze nevim.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod dadmtb » pát črc 2, 2010 12:55

Do normálnych vagonov miestenku netreba.... ;) Do priameho už asi jo..
dadmtb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv pro 17, 2009 14:38
Bydliště: Prievidza

Re: Albánie - tipy

Příspěvekod Pavel-tm » pát črc 16, 2010 8:31

Ahoj,
nemáte někdo nějaký postřeh na téma stopem přes Al/Ko hranici?
Zvažuju totiž dvě varianty, jak se v Prokletije z hory Kolata dostat na Djeravicu.
A) Pěšky po hranici Č.H./Al na Bogičevicu a pak na Djeravicu po kosovské straně hraničního hřebenu (miny by tam podle všeho být už neměly, ale není tam samozřejmě ani hraniční přechod - na druhou stranu bychom dolů do Kosova nesestupovali)
B) Sestoupit do albánské Valbony, furgonem do Bajram Curri a pak nějak do kosovské Djakovice a dál na Dečane a odtud na Djeravicu klasicky a oficiálně. Ale co jsem zatím vyšťoural, z Bajram Curri jede údajně furgon do Djakovice jen brzo ráno a pak už nic? Může to někdo potvrdit/vyvrátit? A jak je reálné to vzít z Bajram Curri do Djakovice stopem?

Pavel
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Albánie - tipy

Příspěvekod george1 » stř srp 11, 2010 10:36

Pavel-tm píše:Ahoj,
Ale co jsem zatím vyšťoural, z Bajram Curri jede údajně furgon do Djakovice jen brzo ráno a pak už nic? Může to někdo potvrdit/vyvrátit? A jak je reálné to vzít z Bajram Curri do Djakovice stopem?
Pavel


Není pravda. Určitě jede mezi 12 až 14 hodinou. Jezdí jich hodně, protože jedou od přístavu na jezeře Komani, odkud odjíždějí po příjezdu trajektu. Jeli jsme s ním. Trajekt vyjíždí zezdola v 9:00 a trvá mu to asi 2 až 2 a 1/2 hodiny. Tak 10 minut po příjezdu trajektu minibusy odjíždějí a zhruba 20 minut jim to trvá do B.C. Tam je pauza 10 minut a pokračuje (pokud má lidi) do Djakovice. My jsme jeli ve čtyřech (2 frantíci a my) a za každého jsme platili 1000 LEK (z přístavu). Asi nejjistější by bylo čekat v přístavu, to znamená být tam tak v 11:00. Je to pár km a určitě tam něco pojede za pár leků. A nebo být mezi 11:30 až 12:30 na hlavní ulici v B.C.

Do Djakovice to trvá asi hodinu, odbavení je v pohodě. Aby si se dostal do Srbska, tak stejně musíš pak buď na Skopje nebo do ČH, protože přímo tě Srbové nepustí. Autobusy z Djakovice jezdí do 19:00 a do Peče to trvá asi 1,5 hodiny a do Prizrenu hodinu. Stojí to 4, resp. 3 EURA a padesátník za bágl. Djakovice je super a je tak na 2 až 3 hodiny.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod nimha » úte srp 31, 2010 9:16

Ahoj,

zvažuju Albánii a sice s CK Poznání.
Je to náhrada za Itálii, co už byla vyprodaná:-), takže nejsem nijak pro extra adrenalin, i když Balkán jsem s nima už jel, i v Albánii jsem byl (na 1 den na výletě:-)

Dotaz je, jaký jsou rizika?
- četl jsem o past. psech v horách, případně hadech a taky různých přepadeních. Kapsáře a vykradače busu/hotelu ani už moc nepočítám, to je standard.

Jsou nějaký doporučení v tomhle smyslu?
Někdo mi radil si vzít nějaký hodně obnošený hadry (montérky?), bágl z první republiky, volepit foťák kobercovkou, hůl ev. petardy na psy...

Předem díky za info.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod george1 » úte srp 31, 2010 9:55

Chca, nechca musím zareagovat. Prosím tě neblbni a nedělej ostudu. Až na ty hady jsou to všechno nesmysly. O foťák bych se bál spíš v Itálii a o bágl taky. V Albánii si dáš bágl na 2 dny do hospody a nic, v Itálii mi v úschovně ukradli froté ručník a ponožky. Až uvidíš ty albánský holčiny, tak by ses pak hanbou propad.

Hodně dupej a nebudeš mít problém.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod nimha » pát zář 3, 2010 12:07

Ještě nějak dobrá rada? :mrgreen:
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod pripluv » pát zář 3, 2010 16:57

Za celej vandr po Albanii jsem se o batoh bal jednou. Na brnenskym hlavnim nadrazi po prijezdu.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod nimha » úte zář 7, 2010 14:09

:-) no jo, Brno... to už je taky trochu Asie :-)
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod zbuddy » úte zář 7, 2010 15:35

=D> :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Pavel-tm » čtv říj 14, 2010 6:44

Už jsem to sice dal i do jiného vlákna, ale snad to nebude vadit - konečně jsem okomentoval cca 100 fotek z našeho letošního výletu do Prokletije (Č.Hora-Albánie a kosovská hranice) a pověsil je na svůj miniweb - pro zájemce o informace můžou fungovat taky trochu jako deník. Odkaz je nahoře na
http://cpavel.wz.cz/vht.htm
Za sebe můžu říct, že informačně má asi nejvyšší hodnotu fakt, který jsem se na jaře marně pokoušel vydolovat z různých diskusních skupin - ověřená průchodnost sedla Koprishtit i na těžko do UIAA I. Čili je možné přejít z doliny Grbaja na sedlo Pejës i skrz hory a nemusí se to obcházet přes Nikci a Qafa Dobraces (při dobrém počasí a svižnějším tempu dva dny - my jsme úplně dobré počasí neměli a šli jsme to dny skoro tři). BTW - nádhera, ale orientační smysl a dobrá viditelnost podmínkou ;-)
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod Pavel-tm » ned led 30, 2011 15:09

Tak jsem zas začal lehce plánovat léto ;-)
Chtěli bychom potřetí za sebou do Prokletije, s tím, že tentokrát začnem v Boge.
Takže se tam budem muset nějak dostat. No a tady je první problém - nějak furt nemůžu pochopit, proč jezdit z Podgorice přes Bar, Ulcinj a Shkodru do Kopliku (celkem cca 160 km), když se dá jet z Podgorice do Kopliku přímo přes Hanni Hotit (cca 40 km).
Čas?? Přímo do Kopliku těch 40 km nemůže zabrat víc než 1-2 hodinky, ne? A jen do Baru jede vlak z Podgorice hodinu. Bus Bar - Ulcinj netuším (1 hod.??). Bus Ulcinj - Shkodra 1,5 hod. Shkodra - Koplik ?1 hodina. Plus čekání na busy. Závěr: 1 až 2 << (1+1+1,5+1)
Peníze?? Podle informací odsud z fóra i odjinud by měl být taxík z Podgorice na hranici 10-20€ a z hranice do Kopliku taky tak. To je celkem 20-40€. Podle info z inyourpocket.com je taxi Podgorica - Shkodra obvykle za 35€. Koplik je cca ve 2/3 cesty, tak to by snad mělo jít v Podgorici domluvit do 30€, ne? I když pojedem jen ve 3 lidech, 30:3= 10€ na člověka (při 4 lidech 7,5 €). Za nižší cenu to přece nemůžem z Podgorice vlakem a busem přes Ulcinj a Skadar dát?? Nebo jo?

Nemá někdo nějaké čerstvé informace z přejezdu Podgorica - Koplik (- Boge)? Aktuální ceny taxíků, příp. minibusů, ... A co třeba "černý" taxi? Loni i předloni jsme takhle jeli z Bijelo Polje do Gusinje (cca 85 km) za 30€.

Zpátky z pojedem z Valbony přes Bajram Curri a Komani na Shkodru a Bar, nejspíš. Tam žádný otazník zatím nevidím.
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod Vojtos » pon led 31, 2011 10:47

Upravuju dotaz už jsem našel že ideálně Praha-Bar a pak místní doprava. Takže jen by mě zajímalo jaký tak nelí treka na 12 dní i s dopravou tam i zpět, + dají se sehnat nějaké podklad do GPS?

Dík
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Albánie 2008 - ceny, tipy

Příspěvekod nimha » čtv úno 24, 2011 9:52

george1 píše:Chca, nechca musím zareagovat. Prosím tě neblbni a nedělej ostudu. Až na ty hady jsou to všechno nesmysly. O foťák bych se bál spíš v Itálii a o bágl taky. V Albánii si dáš bágl na 2 dny do hospody a nic, v Itálii mi v úschovně ukradli froté ručník a ponožky. Až uvidíš ty albánský holčiny, tak by ses pak hanbou propad.

Hodně dupej a nebudeš mít problém.


Musím zpětně zkonstatovat, že si měl naprostou pravdu. Pokud nejde člověk za tmy do cikánský čtvrti, tak no problem.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod wawrik » čtv úno 24, 2011 18:53

Môžete mi niekto odporučiť dobrý dvojdňový trek v Albánsku? Výhľady, príroda... Chystáme sa tam na jar na predĺžený víkend, príjazd terénnym autom, takže nástup môže byť aj mimo dosahu autobusov. Najlepšie nejaký okruh, ale to by som asi chcel moc...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod wawrik » pon bře 14, 2011 8:37

Nikto nič?

Rýchly prieskum trhu ma doviedol do oblasti Teti, s dvojdňovým výletom na Maja e Jezerce. Kontrolná otázka - dá sa tam vyjsť turisticky, bez lezenia a lezeckej výbavy? S pár cestopisov som pochopil, že áno, ale nikde to nebolo povedané priamo.

Nemá niekto náhodou GPS log z výstupu?

Ako bezpečné je nechať auto v Teti? Dá sa prípadne dohodnúť s nejakým domácim, nech mi ho schová niekde v stodole?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod Jary » pon bře 14, 2011 11:33

Ne Jezerce žádnou lezeckou výbavu nepotřebuješ, ale někomu kdo trpí závratí bych taky nedoporučil. Dohodnout se s místními na odstavení auta u někoho na zahradě by neměl být problém. A třeba ti i doporučí nějakého průvodce, abyste trefili. nám se takgle nabídl jeden v hospodě, hned nahoře při příjezdu do Theti. (Jmenoval se tuším Petar)
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod Vojtos » pát dub 1, 2011 12:13

Dotaz jelikož se trochu mění plány, má smysl zkoušet dát Albánii na 10 dní (pátek odjezd návrat v sobotu) nebo je to fakt málo a člověk nic moc nestihne a zvolit raději něco bližšího (Rumunsko, Ukrajina apod.) Díky i za tip co je na těch 10 dní včetně cesty tak reálný.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod Jary » pát dub 1, 2011 14:42

I 10 dní má smysl. Nevím jaké jsou Tvé preference, já bych doporučil hlavně hory - NP Théth. Tam se mi z celé Albánie líbilo nejvíc. Z měst se mi líbil akorát Berat. Hezká byla plavba po jezeře Komovi (Až na ten bordel ve vodě - řešili jsme to tak, že jsme si představovali, že to nejsou PET lahve, ale lekníny). V Tiraně nic zajímavého, u moře (Vlore) dost bordel. Obecně ten bordel (všude vyjma hor) mě štval dost. V Indii to pochopíš, ale v Evropě...
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod Vojtos » pát dub 1, 2011 15:56

Jary píše: V Indii to pochopíš, ale v Evropě...
Jak se to vezme svým způsobem ta Albánie zas tak daleko od Asie není. V Indie mi to pak už ani tak nepřišlo, hold ve městech je bordel více méně všude. Jde mi o to abysme se neplácali 3 dny dopravou někam pak byli dva dny v horách a pák se zas tři dny neplácali zpátky. Jak jsem tam koukal tak třeba dostat se do Prokletije zabere minimálně dva dny. Jinak hlavně tam chceme jet kvůli horám.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Albánie 2008-2011 - ceny, tipy

Příspěvekod Pavel-tm » pát dub 1, 2011 19:25

Kousek Prokletije za 10 dní i s dopravou jde - už 2 roky po sobě jsme tam takhle byli (resp. kamarádi jeli po týdnu domů; já tam vždycky ještě pár dní navíc zůstal). Trochu víc je v jiném vlákně - http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=48&t=10059 - i s odkazem na něco jako fotodeníky. Loni i předloni jsme to šli z Černé Hory přes zelenou hranici (loni už nás při návratu v Ropojaně kontrolovali černohorští pohraničníci, ale v pohodě).
Letos tam určitě razíme zase a zas to bude pro pár z nás jen od pátku do soboty.
Plán je v pátek ráno Avalou z Prahy do Podgorice, v sobotu odpoledne bychom chtěli být v Bogë, pak lískama a olšema nahoru ;-) a horama přes Q. Dobrances a Q. Pejes z jihu na Maja Jezerces (neděle až středa), z ní dolů do Valbony (čtvrtek) a přes Bajram Curri na trajekt po Komani. Pak už je to kousíček furgonem do Skadaru a na vlak do Baru a domů. Jestli nebude 2 nebo víc dní v kuse lejt, tak se to musí povést (doufám).

No a protože se mi v tom druhém vlákně nikdo neozval na poslední dotaz, zkusím to dát zkráceně i sem: Byl jste někdo nahoře na Maja Hekurave (cca 2500, kopec, resp. masiv jižně od údolí Valbony)?? Sháním info k možnosti přechodu Dragobija - Maja Hekurave - a dolů buď Bajram Curri nebo ideálně přímo Fierze (Komani). Ani na summitpost.org není o těhle horách takřka vůbec nic :-(
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

PředchozíDalší

Zpět na Tipy