Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Salewa / Garmont / Asolo ...prosím poraďte

Příspěvekod Freediver » ned zář 19, 2010 20:52

Ahoj, fotím krajinu (doteď spíš seascape a citiscape) a chtěl bych se do budoucna vrhnout na hory. Z 60% to budou Jeseníky (zima-jaro) a ze 40% Tatry (zima-jaro) a Alpy (jaro-léto-podzim).
Co se Jeseníků a Tater týče, tak to bude většinou šplhání se do kopců a z kopců se sněžnicemi TSL,
co se Alp týče, tak to bude bez sněhu, ale poměrně vysoko, takže kamení. Mačky nepotřebuji,
na led chci koupit: http://hillsound.com/02product/trampon.php.
Jinak mám 85 kg a na zádech ponesu dalších cca 15kg (fotografická výbava + pití, svačina, atd.)

Chtěl bych si proto koupit nějaké lepší botičky :t:t které by byly pro tento účel nejvhodnější.
Materiál by měla být určitě kůže a určitě by měla být alespoň špička boty (ideálně i strana) chráněna.
Jde také o to aby mi v tom při -10°C nemrzla noha a nebylo moc horko při +15°C. Goretex je nutný, cena do 6 tis.

Napadají mě 4 modely:

1) Salewa Eagle EVO GTX (http://obchod-outdoor.cz/boty-salewa/bo ... wide-uk-9-[61056-5661]?ItemIdx=3) ...ty mi byli i doporučeny ze strany prodejce

2) Salewa Yak GTX (http://obchod-outdoor.cz/boty-salewa/bo ... -yak-gtx2-[61009-0803]?ItemIdx=35) ...ty jsou o něco lehčí a ne tolik vysoké

3) Garmont Pinnacle GTX (http://www.garmont.com/eng/outdoor/prod ... &catid=120) ..tyhle jsou opravdu do vysokých hor a možná až moc robustní, ale třeba by v nich nebyla zima... ???

4) Asolo Power Matic 100 GV (http://eshop.asolo.cz/tezke-trekove-bot ... ic-100-GV/) ..líbí se mi ta červená verze, ale i ta kůže je tenčí a spíš to bude tak do podzimu či jara... nejsem si jistý jak by to bylo se sněhem či ledem a v mrazu.

Na všechny značky jsem slyšel nějaká ta pro a proti, takže spíš než o značku m jde o konkrétní model.
Koukal jsem i na jiné boty ...Scarpa, La sportiva, atd. ale nelíbil se mi design a i když to je asi blbý důvod, tak u bod za 6 tisíc chci aby se mi krom funkčnosti i líbily a ne aby měly barvu vojenských kanad či mysliveckých holínek...

Předem díky za názory..
Freediver
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: ned zář 19, 2010 20:09

Re: Salewa / Garmont / Asolo ...prosím poraďte

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 19, 2010 21:03

Je to sice obehraná písnička, ale... použij tlačítko "Hledat"
Salewa dělá boty celkem krátce (první kolekce představena 2006 ve Fridrichshafenu (myslim, že začátek července)), takže myslím není moc referencí... Setkal jsem se jen s kladným hodnocením nízkých lehkých trekovek...
Žádná z tebou uvedených bot nemá vyteplení, takže tvoje vnímání a citlivost na okolní teplotu bude záviset od kvality, síly, termoizolačních schopností a počtu vrstev použitých ponožek...
Na Garmont Pinacle je tu vlastní vlákno, tak si ho pročti.

Trekovky Salewa - vlákno
Garmont Pinacle



Moderátorská poznámka:
Předem tě varuji, že ti asi vlákno přesunu až najdu vhodné podobné mezi staršími, tak se nediv.
vK
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod Freediver » ned zář 19, 2010 21:57

Díky za info, asoň mi to pomohlo vylučit ty Pinnacle :wink:

Zůstanu asi u Salewa.

Mimochodem dělají se nějaké vyteplené pohorky na zimu? ..žádné jsem nenašel..
Freediver
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: ned zář 19, 2010 20:09

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 19, 2010 22:06

Dělají, ale většinou jsou to kategorie C a D (takže tvrdé), např. Zamberlan, LaSportiva, Scarpa... v popisu je většinou napsáno něco jako Insulated, nebo Gore-Tex Duratherm...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod amigo » pon zář 20, 2010 6:23

Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod Jedediah » stř zář 29, 2010 12:49

Prosim o radu...chcem si kupit boty B/C..rozmyslam medzi asolo sasslong alebo asolo power matic 200GV...alebo ak by ste vedeli o niecom inom v tejto kategorii..Dakujem za rady...
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod ZbynekN » stř zář 29, 2010 12:55

Kde budeš chodit? Už sis nějaké zkoušel?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod Jedediah » stř zář 29, 2010 18:29

No chcel by som nieco take univerzalne...Ze zvladnu dake Tatry a ľahšiu VHT, dake treky s vacsou zatazou. A aby sa v nich dalo chodit napriklad po luke...aby neboli ako lyziarky....no kategoria B/C...
Este som si ich neskusal. Velmi som chcel tie asola sasslong ale zevraj su dost uzke a ja mam siroku nohu. Tak mi prosim poradte nieco podobne ako tie sasslongi. Nieco celokozene, minimum svov, gore-tex, vibram, a aby to bolo hlavne kvalitne. Cena do 200e...
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod ZbynekN » stř zář 29, 2010 19:07

Na širší nohu, což je třeba můj případ, se hodí třeba Lowa nebo i La sportiva * . Konkrétně třeba La sportiva lagorai, já mám LS Karakorum, ty už jsou tvrdší
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod Voko » stř zář 29, 2010 20:34

Freediver píše:Mimochodem dělají se nějaké vyteplené pohorky na zimu? ..žádné jsem nenašel..


Chodím v těchto Scarpách v létě i v zimě a je to bez problému. Pobyt na ledovci zvládly taky dobře.
Mají ale jednu chybu - mají barvu mysliveckých holínek :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod Jedediah » stř zář 29, 2010 21:53

No tak po bludeni po fore a internete sa mi celkom zapacili Lowa tibet....no zevraj su trochu tvrdsie ako by mali byt ale to dako prezijem... No este si pojdem vyskusat tie asola... A keby mam vybrat medzi Sasslongami a tibetami tak ktore su lepsie?,...keby mi obidve sadnu na nohu...
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod shodam » čtv zář 30, 2010 14:38

Pokud hledáte něco na širokou nohu, tak si nejsem s Lowa Tibet úplně jistý. Mně osobně byly trochu úzké a to si nemyslím, že bych měl nohy nějaký extrém. Na druhou stranu pokud sednou, pak budou určitě výborné. Pokud jde o široké boty, tak bych doporučil např. Meindl Island, Salewa Yak nebo ty zmíněné Scarpy Ladakh a případně i Assolo Sasslong ve verzi pro širší nohu. U nich jsem ale při zkoušení neměl zrovna nejjistější pocit (i když je to samozřejmě vždycky subjektivní). V každém případě v porovnání s Lowa Tibet působí výrazně subtilněji. Já osobně jsem nakonec pro podobné využití zvolil model Lowa Ranger, který je o něco nižší a měkčí než Tibet, ale stále dostatečně pevný (ta "měkkost" je u podobných bot opravdu relativní pojem) a určitě více univerzální. Ono je vždycky třeba se zamyslet nad tím, kolik času strávím např. chůzí po lesní asfaltce a kolik zase naopak s batohem 20-30kg v těžkém terénu. V každém případě radím především zkoušet, zkoušet a ještě jednou zkoušet. Úplně nejlepší je domluvit si možnost vyzkoušení doma (nebo objednat přes internet) a mít boty na noze delší dobu. Teprve potom si člověk obvykle uvědomí, jestli bota sedí nebo ne.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod Jedediah » čtv zář 30, 2010 20:18

No veru musim si ich poskusat...len neviem ci v mojom okoli najdem Lowa a Meindl...popozeram...zatial dakujem..este sa ozvem ked sa budem rozhodovat
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod Stanley » pát říj 22, 2010 17:33

vonkreuz píše:I Tranga Alp mají možnost utáhnout nárt a zacvaknout tkaničky (šňúrky) a jinak utáhnout komín kolem kotníku (členku).

Moze toto potvrdit majitel bot? Kukal som ich v obchode aj na nete som kukal obrazky a nezda sa mi, ze by mali tuto "ficuru"...
Stanley
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 8, 2009 21:08

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod eimles » sob říj 23, 2010 7:11

a co hangwagy? na širokou nohu jako dělané
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod zbuddy » sob říj 23, 2010 8:17

Které Hanwagy jsou široké? Já mám (jen ze zkoušení) a např. Boro Tomis z praxe jinou zkušenost...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod pavproch » sob říj 23, 2010 10:39

ref široká noha:

co jsem kdysi zkoušel jakési C/D pohorky od Salomonu, tak ty byly skoro širší než dlouhé... takle širokou botu sem fakt nikdy nikde jinde neviděl...

co to bylo už nevím, pamatuju si enem barvu: černé a oranžovo-červenýma proužkama a kaničkama
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod tomesso » stř úno 9, 2011 13:01

terkad píše:Funguje to skvěle, měla jsem na LS Tibet, teď na LS Karakorum vyhovuje mi to. Navíc když potřebuju jen vyběhnout okolo stanu, tak jen zatáhnu tkaničky do té pojistky, strčím do bot a nemusím šněrovat.
Zkus se mrknout i na ty LS Karakorum. Jsou celokožené, akorát bez gtx, tak to chce udržovat a voskovat. Dělají se i s gtx ale to leda někde u nás vyzkoušet a pak objednat ze zahraničí. Hudy dováží jen model bez. Jsou už dosta tvrdé a s drážkou na mačky, do suťovisk, mají pořádnou obsázku a pevnou podrážku.

Jsou Karakorum vhodne i na lehčí turistiku, řekněme po česku?
tomesso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: sob úno 5, 2011 14:44

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 9, 2011 13:05

Netřeba se ptát na tu samou věc x-násobně ve více vláknech.
Nečekej, že všichni sedí stále u počítače. Neboj, Terkad ti odpoví. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod amigo » stř úno 9, 2011 13:09

není nutné čekat na terku, ty lasportivy jsou na české kopečky zbytečně těžké a tvrdé, zvol lehčí bčkovou obuv. stačí když budeš hledat tady na foru, boty na turistiku po česko/slovensku se tu řešily xkrát.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Pohory - univerzalni

Příspěvekod luca120 » čtv úno 17, 2011 15:23

Ahoj, potrebovala bych poradit s vyberem pohor - urcene celorocne na vylety po Česku (nenarocny teren - Brdy, apod.; vetsinou jen vylety typu polni cesta-les-... ), v létě i tury po horach (Krkonose, Sumava,... + letos v lete me cekaji i Dolomity, ale nic extremniho) a v zime, aby zvladly sem tam nejaky pruchod snehem. Cenove cca do 4000,-. Prosla jsem Sportissima, Hudy, Rock point a jedine ktere mi zatim sedly dobre byly http://www.hudy.cz/obuv/damska-obuv/tur ... 6&fPt=8732 , ale prodavac me presvedcoval, ze jsou hlavne na ferraty, tak nevim, co si o nich myslet...je fakt ze jsou hodne vysoke, ale to mi nevadi, protoze nemam v poradku kotniky a potrebuji je mit zpevnene
Navic bych potrebovala zkusenosti s tou podrazkou u LS - zatim jsem vzdy mela pohory s podrazkou, ve ktere bota jakoby sedela (napr. http://www.hudy.cz/obuv/damska-obuv/tur ... women.html), tahle mi oproti ni prijde foroveji uchycena :-( ale jak rikam, nikdy jsem boty s podobnou podrazkou nemela, tak nevim...
luca120
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:00

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod pavproch » čtv úno 17, 2011 15:38

sloučeno s vhodným tématem

příjemné čtení přeji... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod luca120 » čtv úno 17, 2011 15:45

Já to četla...jenže pořád nejsem moudřejší jestli věřit tomuhle typu podražky (nemyslím přímo typ Vibramu, ale ten "styl uchycení"). A už vůbec nevím, jestli nejsou na to moje používání "přehnané" - na ferraty s nima určitě nepojedu a když jsem v obchodě řekla, že je chci na chození halvně po česku, tak na mě ten prodavač koukala jak na cvoka :-( tak se ptám tady, protože nevím, jestli je vzít nebo ne...
luca120
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:00

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod pavproch » čtv úno 17, 2011 15:55

na letní účel uvedený výše (za slušného počasí) budou s přehledem stačit, vydrží i o kapku víc...

jen nevím jestli jsou na zimu (do sněhu) .... příliš mnoho švů, chybí obsázka, chybí zateplení....podrážky bych se ale nebál...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod swoop » čtv úno 17, 2011 16:16

Mozna bych tolik neresil boty,jako pripravu nohou,nez je do nich strcis.Vem si naplast bez podusky,nebo kobercovku a oblep si jednou vrstvou mista,kde se noha dotyka bot.Prsty,nart,zadek paty atd.. Pak muzes smatlat v botach i z te levne kategorie...
swoop
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 1, 2011 21:06
Bydliště: Svitavka

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod luca120 » čtv úno 17, 2011 16:41

pavproch: ok, dekuji :-) presne o to mi slo...
V zime pokud je dost snehu, tak stejne spis vyrazim na bezky nez na prochazku pesky, takze mi slo spis o to, abych mohla pohory vyuzivat predevsim na prechod chata-hospoda-obchod-..., popr. cas od casu na zimni vylet treba do lesa (v tom pripade neocekavam 100% nepromokavost, ale ocenila bych, kdybych se vyslovene necachtala v bazenku uvnitr boty) a nemusela na tohle shanet dalsi boty, ktere vezmu na nohu parkrat za zimu...
luca120
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 17, 2011 15:00

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod pavproch » čtv úno 17, 2011 17:53

na hodinovou zimní procházku zasněženou krajinou OK, ale celej den "sračkama" bych v nich chodit nechtěl
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod jirikh » čtv úno 17, 2011 18:04

Může mi někdo vysvětlit podle čeho se dělí boty do kategorií A, B, C, D.....? Nebo aspoň říct kde najdu nějaké definice jednotlivých kategorií..?

Děkuju
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod ninaj » čtv úno 17, 2011 18:36

D-VHT, horolezectví
C- Těžký trekking
B- Turistické
A- Nízké trekové
asi nějak tak + kategorie B/C něco mezi
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod pavproch » čtv úno 17, 2011 18:38

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty