Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2010 23:34

Si ji porid a casem porovname ;-) Vis jak je to s univerzalnima vecma ;-) Pulkilo navic neni malo, ale zateplena bunda s membranou bude vazit vic, nez normalne. Proti dvou bundam bych videl rozdil tak 20 deka.

Mam slapat v -15 bez bundy? :-k :twisted: Vyzkousel jsem snad vsechny moznosti a ta relativne tenka primaloftka mi vychazi na slapani do kopca pri minusovych teplotach nejlip. Teplotu reguluju zipem a triko vevnitr je suche, coz v jinych pripadech ani nahodou. Kdyz zastavim, dopnu a jsem porad v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod sobb » pon lis 22, 2010 23:47

však on se nějaký majitel přizná a poreferuje, dvě zimní bundy teď "živit" nebudu :wink: (navíc mě v zimě do Alp hned tak někdo zas nedostane :twisted: ) v tomhle případě mi univerzálnost (dá-li se to tak nazvat) přijde praktická

jo :wink: :twisted:
já ve flísce, ale tu asi nemáš
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2010 23:55

Ze bych te zkusil presvedcit na tu vasi horu z druhe strany? 8) :twisted:

Nevim jestli bych driv zmrznul nebo mne odchytli ;-) :twisted:
Nemam, zbytecnosti nevedu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod Pooh » úte lis 23, 2010 12:37

No, abych to uvedl v jasných slovech - bundu potřebuju na pozorování zvěře, noční sezení v lese při zazenu, denní čtení. Ano, i takové aktivity dělám v přírodě, ne vždycky nutně "trekuju". Navíc, učit se je pro mě skoro vždycky příjemnější venku, než vevnitř. Omluvím se za drobný OT - minulou zimu jsem přečetl celou anglickou literaturu ke zkoušce venku. Jenže to bylo patnáct minut od baráku a batoh s nejrůznější izolací (asi tři mikiny). Rád bych se tomu nadále věnoval s o pár kilo a hlavně objemem na zádech méně :)
Takže spíš asi něco jako Koteka..

Tedy vás žádám o radu - do jakých plusových teplot to v tom ještě půjde? Koteka má komfort -25.. což pokud souhlasí (a nevím proč by u SJ nemělo) je docela hardcore na našich zimních 0 až -15. Upeču se? Co jiného poradíte jako alternativu? Už jsem víceméně rozhodnut pro peří.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod šíp » úte lis 23, 2010 12:41

Pooh píše: s nejrůznější izolací (asi tři mikiny). Rád bych se tomu nadále věnoval s o pár kilo a hlavně objemem na zádech méně :)

Sice vytrženo z kontextu, ale odpověděl sis sám. Přiber pár kilo a uvidíš :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod air2 » úte lis 23, 2010 22:55

to se urcite neupeces... nepocitej s tim, ze se budes v -10C parit, ten udaj od SJ bych bral s rezervou
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod Pooh » stř lis 24, 2010 22:29

šíp píše:
Pooh píše: s nejrůznější izolací (asi tři mikiny). Rád bych se tomu nadále věnoval s o pár kilo a hlavně objemem na zádech méně :)

Sice vytrženo z kontextu, ale odpověděl sis sám. Přiber pár kilo a uvidíš :wink:


Mhmm :) Vzhledem k tomu, že mám extrémně rychlý metabolismus (to co sním by nikdo neuvěřil) a snažím se přibrat už pár let, tak se budu muset kouknout jinudy, ale díky :wink:

air2 píše:to se urcite neupeces... nepocitej s tim, ze se budes v -10C parit, ten udaj od SJ bych bral s rezervou


Dobrá, nechám si poradit, přece jen moc řeším čísla, zdá se.. Až budou žlutý kulatý na účtě, něco z bund vyberu. 8) Děkuju.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 24, 2010 22:56

Pooh píše:Mhmm :) Vzhledem k tomu, že mám extrémně rychlý metabolismus (to co sním by nikdo neuvěřil) a snažím se přibrat už pár let, tak se budu muset kouknout jinudy, ale díky :wink:

Věř mi, já ano :twisted:
Měl jsem teď v ruce SirJ. primaloft Tuci (dámská "verze" od Tumi) a je silnější a tím pádem bych řekl, že i teplejší než např. TNF Redpoint nebo Millet Belay Device (zmiňované výše).
Minulý týden jsem zkoušel SirJ. Spantic a byla to už hodně nařachlá a nadejchaná bundička a i technicky se mi líbila. Dneska jsem zkoušel Kjeraga a ano, toho bych si vzal. Pozitivní jsou odolné protektory na ramenou a loktech. Oproti Telluru sedí Spantic i Kjerag lépe. Rozdíly v délkách rukávů jsou minimální, tak 1-2cm horedole. Spantic se mi zdál o něco delší "v těle".
Jinak já jsu 187cm, 80kg, sportovní až hubená postava.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod Pooh » sob lis 27, 2010 17:10

arádní odpověď, děkuju :)

Vidím, že jsi na tom podobně, ale přece jen 178cm a 66kg a sním opravdu hodně hodně moc :D

Ale k tématu - Spantic už je na mě asi moc hardcore (i když je nádherná), přece jen spíš ty nižší hory a teploty v zimě většinou -10 (ovšem s dny kdy je až -20).
Když už větší péřovku, tak asi ten Kjerag - Telur mi přijde poměr váha/výkon/i cena krok nazpátek.
Jen ještě zvažuju tu Koteku... Docela se teď snažím u ultralight (ne upilované kartáčky nebo oblečení co nic nevydrží, spíš lehké a dobré věci ve slevách - mám svoje důvody (freeride + crosscountry styl ježdění = vyjet si do hor, tam si něco sjet, skočit, potom zase dál jet..... - tam je opravdu každý deka navíc..). Možná je to v týhle kategorii (v podstatě každá péřovka je výborný poměr váha/teplo) zbytečnost a nezkušenost.
Až budou peníze (a spacák od Malachů jako první), tak něco vyzkouším. Stejně to asi vyjde až po "saturnáliích" 8)

Děkuju za reference, myslím, že to vypadá na Kjerag/nebo Koteku.

Duťáky asi ne... sice mě to láká, ale to peří je teplejší a trvanlivější. Tož tak. Poučujte dále, budu rád.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod vonkreuz » sob lis 27, 2010 17:29

Na sobě jsem to tak neviděl, ale když si Kjeraga zkoušel kamarád (187/75), tak bylo vidět, že Kjerag je více anatomicky střižený než Telur, který je širší "v těle". Tedy nám hubeným je Telur volný.

Spantic už je zas o něco dál - např. zip krytý légou z venku, stahování na konci bundy i v pase.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » ned pro 5, 2010 20:46

Otestoval jsem Sir Joseph Tumi, jenom předem bych podotknout, že nejsem ani zmrzlina ani otužilec, pod ní jsem měl jenom triko s dlouhým rukávem Canard, ve městě teplota -5°C až -10°C, normální chůze z práce do práce a podobně, chvílemi teplo docela dost velká, ale ne pocení, na tomto testu není nic zajímavého, ten zajímavější test popíši teďka. Po určitých radách, kterých se mi zde dostalo, i když se mi od začátku zdáli divné, ale dokavaď to nezkusíš sám tak nemůže člověk vědět jak to je ve skutečnosti. Jsem si vzal Sir Joseph Tumi na turistiku, pod ní jsem měl jenom triko s dlouhým rukávem Canard, teplota -5°C až -15°C, rychlost chůze od 2 km/h až 5 km/h, převýšení 500 m, ušel jsem okolo 35 km, po několika kilometrech mi začalo být dost teplo, tak jsem rozepnul zip až ke krku ze zpod, chvíli to bylo dobré, ale pak mi začalo byt vedro na ruce, a začal jsem se potit, po určitým čase bylo cítit (rukou když přejedeš po svrchní části bundy, ten kdo to někdy zažil jistě ví o čem píši) jak vysrážený pot zamrzá pod horní vrstvou bundy, pot se dostal přes podšívku a primaloft, ale ne přes svrchní vrstvu bundy a tam zamrzl, postupem času začalo přituhovat až k okolo -15°C, takže jsem se zapnul a bylo mi krásně teplo ale už jsem se nepotil, časem mi začínalo byt jasné že až začne zmrzlí pot tát, tak to bude problém, takže do odjezdu vlaku jsem se raději držel v mrazu, a udělal jsem dobře, po několika minutách co jsem byl v teple ve vlaku, začala téci voda (pot) z konců rukávů ve velkém množství, vyždímal jsem z nich snad půllitr vody (potu), bunda byla dost mokrá i na ramenou, ale do po dvou hodinách ve vlaku bunda suchá jako by nikdy nebyla mokrá, takže můj závěr je, Sir Joseph Tumi na turistiku jenom když bude člověk chodit hodně pomalu aby se nezapotil a nebo aby aspoň bylo -15°C, pak není žádný problém. Jinak je Sir Joseph Tumi dost dobře propracovaná a ušitá bunda, kterou mohu zcela doporučit, ale je asi jenom na štíhle a sportovní postavy, mam 193 cm 92 kg a XL mi sedí dokonale, jak na délku tak na šířku ramen a boků, že bych nemusel skoro ani utahovat spodní gumu v bocích, zkoušel jsem i XXL, ta my taky skoro seděla jak přes ramena tak boky, ale délka rukávu byla až do půlky prstů, doufám že tato osobní zkušenost někomu pomůže, protože kdyby to byla více denní túra tak to může být i problém.
Naposledy upravil fps dne ned led 3, 2016 15:21, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » pon pro 6, 2010 17:47

Vypada to, jako by "Svrchní materiál vyrobený z recyklovaných PET lahví." nebyl z nejprodysnejsich. Foukalo nebo bylo uplne bezvetri? Mne u MHW Copressor za bezvetri mrzne pot na povrchu, kde se da rozbit a oklepat a z mensi casti i pod. Kdyz ale fouka a staci mirne, nenamrza skoro vubec. Jinak tohle je presne ten efekt, ktereho bych se bal u zateplenych membranovych bund.

BTW, tvuj prispevek je citelny jen se sebezaprenim. Kdyz pominu hrubky, tak jde hlavne o cleneni textu. Zkus se zamyslet nad tim, k cemu se pouziva tecka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » pon pro 6, 2010 19:23

mike píše:Foukalo nebo bylo uplne bezvetri?

celý den bylo bezvětří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Pooh » čtv pro 16, 2010 17:42

Osobně děkuju za info - člověk by si řekl, že tohle všechno bude mít prodyšnost na způsob Pertexu a vida, co zkušenost odhalí. No, asi co výrobek, to jiná zkušenost. Beztak jí budu asi mít na sezení - ale člověk by řekl, že když má umělou výplň, tak má to, co jeden Aljašský musher popsal jako "pokud to hodíte do řeky a nemůžete to vylovit a následně použít, je to na nic" ... :) Hm, takže nejen peří může být na delší výlety problém... Time will tell :)
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

bunda directalpine Denali

Příspěvekod tomashor » pát led 7, 2011 14:18

Nemáte někdo zkušenosti s touhle bundou? http://www.directalpine.cz/g30530-bunda-denali Mám možnost ji sehnat ve výprodeji za necelé 3 tis., a protože nemám žádnou zimní bundu (vždy jsem nosil SS+fleece+cokoliv) tak o ni uvažuju. Vnitřnosti jsou z primaloftu one 130 (vím, není to peří :)) a svršek z pertexu.
Určení: 1) jako hlavní zimní bunda do města, pod kterou budu mít jenom power stretch triko nebo nějakej fleece (bude to stačit)?
2) jako záložní bunda na hory, běžky, kdy ji budu moct vytáhnout z batohu při zastávkách na "čaj", abych neprochladl
tomashor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 7, 2011 13:45

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod zbuddy » pát led 7, 2011 15:15

Po prostudování specifikace bych řekl, že za ty peníze se vyplatí, oproti jiným, např. zde uvedené TNF Redpoint Optimus (kterou jsem kdysi ves starší verzi, ale už s kapucí, zkoušel, protože byla ve slevě za 1/2, tj. asi 2450 Kč), má vyztužené některé partie, navíc s nepropro membránou. Pokud Ti i sedí, tak jdi do toho. A na nošení po městě - záleží na tom, jak jsi zimomřivý a jak tlustý máš ten PWS nebo flleece pod ní, že. Ale zázračně izolující tyto bundičky nejsou, navíc jsou většinou dost krátké. Já sám mám Uphill od WP, vzorek za levno. Ale letos jsem ji ještě nenosil, stárnu a oblékám se čím dál tepleji i s ohledem na možné uvíznutí v mrazu mezi poli :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Draajea » pon led 17, 2011 15:58

Zdravím,
Chtěl bych bundu, kterou na sebe obléknu poté, co vyšlápnu například na Velký Rozsutec a hodinu tam fotografuju východ či západ slunce (v zimě)...na pohyb jsem oblečen dobře, ale při této činnosti se hýbu minimálně...kamarádi si péřovky či primaloftové bundy pochvalují. Myslím si na Millet Belay Device, hlavně kvůli ceně a také mi je značka Millet sympatická. Bunda mi připadá dost tenká a tak nějak nevěřím, že mě zahřeje.

Když jdu na zimní fotovýlet, tak mám na sobě funkční triko s dlouhým rukávem, powerstretchovou mikinu a goretexovou bundu (Millet Axon Pro Evo) - při výstupu je mi fajn, na vrcholu obléknu fleece mikinu, ale je to jen tak tak...když fotím třeba hodinu. Byla by tato bunda (Millet Belay Device) správným řesšením? A oblékl bych ji přes goretexovou bundu nebo pod ní?

Děkuju
Draajea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 3, 2010 18:48

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » pon led 17, 2011 18:46

Na Rozsutci jsem byl v zime nekolikrat, naposled par dni pred Silvestrem. Sedel jsem tam asi pul hodiny a na sobe jsem mel jen PowerDry triko s dlouhym rukavem a primaloftku. Sice jinou, ale izolacni vlastnosti bych odhadnul nastejno. Kdyz jsem vychazel, bylo dole -14, nahore diky inverzi asi tepleji, ale vic nez -7 urcite ne. Uz jsem ve stejnem obleceni dal hrebenovku MF v -15, pri pohybu akorat, pri delsi zastavce uz bych asi pridal tenke merino.

Takze odpoved. Ani pres, ani pod, ale misto ni. Pri zastavce urcite, ale klidne i na celou turu. Celkem nevidim smysl v tom, tahat v mrazu GTX bundu, snad jen kdyz hrozi obleva a dest nebo dest se snehem. Nebo mozna extremni vichr, vetruodolnost primaloftu neni 100% (tipuju 95 - 99).

Co se tepla tyce, je to individualni, ale kombinace trika, PWS mikiny a primaloftky by chlapovi stacit mela i pri -20. Jestli tomu neveris, pujc si od kamosu a vyzkousej.

edit: jeste dodam, ze jednou jsem tam byl v pulce listopadu, zrovna kdyz zacalo snezit. To jsem mel to PowerDry triko + GTX a prubezne jsem pridaval dalsi vrstvy. Nikdy jsem na MF tak nepromrzl, ac bylo jen neco malo pod nulou. Od te doby tvrdim, ze nosit v zime HS misto zateplene bundy je pitomost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Draajea » úte led 18, 2011 22:56

Ha, tak už ji mám doma - svojí 1. "péřovou" bundu (PRIMALOFT)...MILLET BELAY DEVICE...už se těším, až ji někde vyzkouším. Jinak koupil jsem v HUDY v Liberci, měli 30% slevu. Mají tam ještě poslední kus ve velikosti XL.
Naposledy upravil amigo dne stř led 19, 2011 11:40, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácen odkaz
Draajea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 3, 2010 18:48

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Aldo » stř led 19, 2011 9:31

Tak to ti gratuluji. Užij si ji a myslím si že budeš velmi spokojený. Já tu svoji Belayku od Da nesundal co jsem ji koupil.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » stř led 19, 2011 11:10

A co na to žena? :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Aldo » stř led 19, 2011 11:46

... si zvykla. :roll: :wink:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 12, 2011 22:05

Tak jsem sobě zadovážil plnotučnou páperku - Mountain Equipment LightLine. Joj, už aby pořádná kosa a já jí mohl testnout... *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 22:10

Kde to beres to ME?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 12, 2011 22:11

""U sebe"" na krámu. * A jinak samozřejmě u dovozce. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Trafikant » stř pro 14, 2011 8:57

Já se zas těším na leden, až mi dorazí Kiratka od Josky =).

Doufám, že bude dost příležitostí tu bundu otestovat, aby se na plno projevily její hlavní přednosti.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod grco » stř pro 14, 2011 9:05

Inak, hodim to tu, ked vas tu predajcov mam tak po kope... Nemate nahodou nejake info, ci sa niekto nechysta dovazat/alebo uz dovaza First Ascent?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » stř pro 14, 2011 15:05

Jarilo píše:Já se zas těším na leden, až mi dorazí Kiratka od Josky =).
Doufám, že bude dost příležitostí tu bundu otestovat, aby se na plno projevily její hlavní přednosti.

Dost dobrá bunda, taky jsem o ni kdysi uvažoval, ale odradilo mě že nemá zateplenou kapuci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Trafikant » stř pro 14, 2011 15:43

Jj, Kirat i Shiprok (to samé v peří) jsou hodně promakané bundy, které jsou prodle mě ideál do hodně "ošklivého" počasí (to samozřejmě neexistuje, jen špatná výbava že =)). Když je hodně velká klendra (-10 a hůř) tak bych ju možná snesl na sobě jen s termotrikem i při pohybu, ale stoprocentně najde uplatnění při zimním lezení v Tatrách aj jinde, nejen na štandech. Jistota, že to nepromokne, neprofoukne a přitom izoluje je skvělá.

Ta kapuca mě osobně nevadí, beztak ji moc nepoužívám, jen když fakt hodně sněží či padají mini prachové lavinky, takže to je stejně jako ochrana. Ale chápu, že někdo tam to zateplení chce.

Je to vlastně takov česká, v ČR vyrobená a levnější varianta na Arcteryx Alpha SV =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod grco » stř pro 14, 2011 15:49

@Jarilo: Myslel si Atom SV Hoody, nie? Alpha SV je Gore Pro Shell. A moc lacnejsia nie je teda, co som dost prekvapeny. Atom SV Hoody stoji v Hudy 5100 kc, SJ Kirat v Hanibale 4900 kc.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení