Jak učit lyžovat děti - školky ap.

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak učit lyžovat děti - školky ap.

Příspěvekod wertigo » pon led 3, 2011 12:35

zdravim,
vcera jsme s prckem zahajili jeho prvni lyzarskou sezonu.
Parkrat jsem u baraku chodili s drevenyma lyzema a vazani na reminky. Vcera na pohyblivem pasu uz vazani a lyzaky s jednou prezkou. Dolu jsem ho vezl v pluhu on mezi mojima nohama. Po nejake chvili uz chtel jezdit sam, tak sem ho nedrzel a jel tech 20m sam. Od ostatnich deti jsem obcihnul metodu - ruce na kolena a jedem. Zatim nemuze byt rec o nejakem pluzeni, ale dulezite je, ze s tim nesekl a ze ho to bavilo.

Ted ctu ruzne navody jak ucit deti lyzovat - treba profi intruktori nedoporucuji zadnou asistenci - ani jizdu mezi nohama ani na provaze, pry ze by dite melo delat vse samo, naucit se drzet rovnovahu, otacet se, stoupat do kopce(necekam ze naucim 3 lete dite stromecek a jeste aby ho to bavilo)...

Tedy dotaz: jakou metodu ucit takto male dite lyzovat?
Ja bych pokracoval s jizdou mezi nohama a postupnym a pomalym ucenim pluhu a zatacenim.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod jedik » pon led 3, 2011 12:52

Já vím, že to není úplně odpověď na tvoji otázku a je to i trošku hraběcí rada, ale jestli s ním chcete jezdit pravidelně na rodinné lyžovačky, tak zvaž podsunutí ho nějakému instruktorovi.

Měl jsem tu čest s dětmi naučenými instruktory i učenými rodiči a ve většině případů je to fakt citelný rozdíl. V poslušnosti, morálce a techniku lyžování snad ani nezmiňuju.

Je to určitě finančně náročnější, ale věř, že jestli s ním někam pojedete za pár let na rodinnou lyžovačku, tak si to užijete všichni. Děti učené rodiči jsou dost často vzpurné a končí to nasráním děcka i rodičů. Samozřejmě čest výjimkám :)

Jinak přeju pevné nervy! :skialp:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod wertigo » pon led 3, 2011 12:58

urcite si nemyslim ze bych ho naucil lepe nez profi instruktor. je to spise otazka $$$. i kdyz rodice nas s brachou si myslim naucili dobre, ale asi je to stalo dost sil a nervu jak pises.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod terkad » pon led 3, 2011 13:06

Právě. Ještě pamatuju, jak mě naši jako malýho prcka učili lyžovat.
Já jsem to nesnášela, oni byli zoufalí, téměř nic jsem se nenaučila a to málo hned zapomněla.
Šoupli mě instruktorovi a byl pokoj. Spokojené dítě, za chvilku jsem jezdila. Takže takhle za mě.

Pokud se ale stejně rozhodneš a budeš učit sám, rozhodně ať jezdí samo. Na špagátě určitě ne, naučí se pak zaklánět, přitom se potřebuje naučit pravý opak.

Trochu paradox je, že své děti sami učí lyžovat většinou ti rodiče, kteří by sami do rukou instruktorů patřili a naučí je spoustu špatných návyků. Tím samozřejmě nechci hodnotit tvé lyžařské umění, to bych si nedovolila :wink:

Je vážně tak drahé dát děcko na pár hodin do školičky? Nebudeš se s ním muset štvát a sám si aspoň zajezdíš.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod terkad » pon led 3, 2011 13:08

Jo a ještě jsem chtěla dodat. Zajdi si do knihovny, najdeš tam spoustu knížek plných fotek a návodů.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod wertigo » pon led 3, 2011 13:19

terkad píše:Jo a ještě jsem chtěla dodat. Zajdi si do knihovny, najdeš tam spoustu knížek plných fotek a návodů.

no az tak uplne "vedecky" jsem to nemyslel. ja spis co se komu osvedcilo za metodu, co je kravina a jak zacit.

jinak me ucili jezdit v beskydech v metrovych muldach pres ktere jsem jako prcek ani nevidel, lyzovat si troufnu rict umim a sportuju od 6ti let, tak vim co dovedou rodicove rvat na sve deti at uz u fotbalu, tenisu nebo lyzi. toto neni muj pripad.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Volovec » pon led 3, 2011 13:22

No, starsi dceri bude ted v lednu bude 5 roku, mladsi 2 roky.
I kdyz jsme ji na lyze staveli uz ve 2 letech (ale to byla spis takova legrace), poradny pokrok udelala az vloni ve 4.
Ucili jsme ji sami.
Co se nam osvedcilo je opravdu velmi maly kopecek, skoro rovinka, kde to ale na ujetem snehu trochu jede.
V nasem pripade to byla prijezdova cesta k chalupe a maly svah (delka 5 metru :-) !) na zahrade, ktery jme byli schopni upravit uz pri 5 cm snehu.
A taky hodne pomuze pritomnost priblizne stejne starych deti - ale to je tak u vseho uceni.
Ve 3 letech jeste sama jezdit moc nechtela, kdyz jsme ji obcas vzal na sjezdovku, tak mi visela v rukach,...
Loni uz naprosto bez problemu sjizdela Armadu v Dolni Lomne a Sacberk u Jihlavy. Oblouky samozrejme zatim pluzi, ale jista tendence tu uz je :-)
Rozhodne se nedoporucuji zadne spagaty, gumy apod.!
Jo, kniha pro rodice se jmenuje tusim Lyzovani deti a vydala to GRADA.

Ted nas ceka vyuka te mladsi :-)
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Cvrk » pon led 3, 2011 13:23

Nejlepší řešení asi bude, šoupnout děcko nějakému kamarádovi, který je lyžařský instruktor a nebo se u něj učil lyžovat. Potom se mění problematika peněz na :drinkers: ....ale pozor, aby to nevyšlo dráž! :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod tuso » pon led 3, 2011 13:30

Já si myslím, že největší problém výuky vlastních dětí je v tom, že se necháš rychle vytočit a začneš na ně přenášet nervozitu nebo přímo řvát. Když jsi instruktor, tak jednak na ně řvát nemůžeš a navíc to máš placené. Navíc jako instruktor víš, kolik asi dítě plus mínus zvládne- myslím pokroky v technice. Jako laik, i když skvělý lyžař, máš přehnané nároky na zdokonalování svých ratolestí. To je alespoň můj názor.

PS Jak budu já učit svoje dítě vůbec netuším. Neplužil jsem už asi 30 let. A přeskakovaný oblouk mi ve 3 letech asi neudělá. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod wertigo » pon led 3, 2011 13:46

tuso píše:PS Jak budu já učit svoje dítě vůbec netuším. Neplužil jsem už asi 30 let. A přeskakovaný oblouk mi ve 3 letech asi neudělá. :mrgreen:

to je jednoduche - zaplatis si instruktora... :D
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod terkad » pon led 3, 2011 14:27

Cvrk píše:Nejlepší řešení asi bude, šoupnout děcko nějakému kamarádovi, který je lyžařský instruktor a nebo se u něj učil lyžovat. Potom se mění problematika peněz na :drinkers: ....ale pozor, aby to nevyšlo dráž! :mrgreen:

Ano, jestli máš tuhle možnost, tak jdi do toho :)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Aldo » pon led 3, 2011 15:30

tuso píše:Já si myslím, že největší problém výuky vlastních dětí je v tom, že se necháš rychle vytočit a začneš na ně přenášet nervozitu nebo přímo řvát. Když jsi instruktor, tak jednak na ně řvát nemůžeš a navíc to máš placené.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit. Mít ještě jedno dítě, tak jde k instruktorovi a to okamžitě. __II :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod tulak » pon led 3, 2011 15:39

všechny 4 děti jsem dal do lyžařské školičky. nejstarší holku jsem v 5ti poslal samotnou na týdenní lyžařský kurz. vrátila se v pohodě, jezdila na velkém vleku a na kopci jsem se o ni nemusel nijak starat. mladší se učila ve 4 letech v lyžařské školičce když jsme s nima jeli na jarňáky a kluky jsem šoupnul do stejné školičky když jim byli 3 roky. od pondělí do pátku 2 hoďky dopoledne, 2 hoďky odpoledne. v sobotu a v neděli už jezdili na velké pomě. já jsem měl nervy vpohodě, dětem jsem nelezl na nervy a v rodině byl klid. jo a ta nejstarší chtěla jet a jela další rok na kurz znova ..... kamarád učil kluka sám a když jsem ho viděl jak mu tečou nervy, jak je kluk vystresovaný po 2 hodinách .... sníh klouzal, nebo nebyl ujetý, blbý lyže buď nejely, nebo zase jely moc, ...."za to že jsem spadl můžeš táto ty .... ". druhý den: "rozhodni se demokraticky. půjdeme lyžovat". "né já chci stavět sněhuláka". "dobře, tak se rozhodni jestli půjdeme lyžovat" ...... "né já chci stavět sněhuláka". "dobře, ale napřed půjdeme lyžovat". řev celou cestu k vleku...... tak za to to nestojí a ty základy jsou nejdůležitější :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Mařena » pon led 3, 2011 15:54

Plný souhlas s předřečníky:
- držet děcko mezi nohama nebo na špagátě je k ničemu
- vřele doporučuju instruktora - hlavně kvůli tomu, že děcko mu neodmlouvá a instruktorovi po 5 minutách nevytečou norvy jako rodičům.
- otázka peněz je fakt relativní, lyžování je dost drahý sport, takže 300,- Kč za hodnu pro instruktora mi až tak moc nepřijde a pro základy stačí i dvě hodiny
- není nutný to nějak hrotit, podle mého stačí tak v 5 letech, dřív je to fakt jen pro nadšence, kterým jde hlavně o vlastní lyžovačku
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod George81CZ » pon led 3, 2011 16:29

Výborné téma :)
Sám jsem lyžařský instruktor a nejčastěji učím lyžovat právě děti z mateřských školek. Moje zkušenosti jsou takové, že i ty děti, které na lyžích nikdy nestály jezdí druhý, nebo třetí den na pomě a sjedou obloučkama v pluhu sjezdovku.
Je třeba je učit, pro ně, zábavnou formou, pořád s úsměvem, občas nějaký bonbón, a neustále chválit chválit a chválit. Nevím jestli tohle rodič dokáže. Až budu mít svoje děti, pošlu je taky na lyžák.
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod wertigo » pon led 3, 2011 16:41

George81CZ píše:Výborné téma :)
Sám jsem lyžařský instruktor a nejčastěji učím lyžovat právě děti z mateřských školek. Moje zkušenosti jsou takové, že i ty děti, které na lyžích nikdy nestály jezdí druhý, nebo třetí den na pomě a sjedou obloučkama v pluhu sjezdovku.


i dite 3-4roky stare?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod George81CZ » pon led 3, 2011 17:04

Jezdí děti od 3-5 let. Ty tříleté jsou ještě na pomu dost malé, nicméně některé to taky zvládnou. Ty starší to zvládají téměř všechny.
Minulé roky jezdilo asi 60 dětí a 56? na konci kurzu lyžovalo. Asi tak.
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod pavproch » pon led 3, 2011 17:07

Mařena píše:Plný souhlas s předřečníky:
- držet děcko mezi nohama nebo na špagátě je k ničemu
- vřele doporučuju instruktora - hlavně kvůli tomu, že děcko mu neodmlouvá a instruktorovi po 5 minutách nevytečou norvy jako rodičům
.
- není nutný to nějak hrotit, podle mého stačí tak v 5 letech, dřív je to fakt jen pro nadšence, kterým jde hlavně o vlastní lyžovačku



naprostý nesouhlas
naprostý souhlas

imho k instruktorovi až bude umět pořádně lyžovat (čti smykový oblouk) a to enem za účelem "zkurwení" stylu (čti carv)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Aldo » pon led 3, 2011 17:51

Někdo je hold talent.
Já ji taky učil sám, ale těch nervů a výsledek, no .... ujde.
Příště bych to ale nechal na odborníkovi. Alespoň základy a pak vypilování stylu určitě.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Yopo » pon led 3, 2011 18:24

Pred pár rokmi som učil lyžovať 3-5 ročné deti v Bedřichově, preto sem hodím par postrehov a nejakú techniku, ktorá sa mi osvedčila.

Vyučovanie prebieha u oboch (žiak i učiteľ) na lyžiach. Pre malé deti je potrebný mierny svah a hodina na svahu je pre 3-ročné decko tak akurát (mal som však aj klientov čo vydržali aj 2 hodiny). 3-ročné decko na lyžiach ledva stojí, preto o samostatnej jazde nemôže byť ani reč.

Prvá vec, ktorú sme s tými drobcami robili, bolo ťahanie na palici po rovine (decko stojí a drží sa palice, za ktorú ho ťaháš - zistíš tak, ako je na tom so silou v nohách a s rovnováhou). Väčšina 3 ročných detí je totiž dosť slabá v nohách, no hlavne si neveria a potrebujú čas. Ak nedokáže ustáť to ťahanie, tak sa nič nedeje lebo sa to dá nacvičiť.

U starších detí sme robili ešte pár cvikov namieste (rôzne otočky, chôdza po rovine ap.) U 3-ročných to nemá význam a treba prejsť k tréningu, aby decko dokázalo počas jazdy s nohami pri seba bezpečne stáť na vlastných nohách. Tento cvik sa robí tak, že decko i ty jazdíš z jednej strany svahu na druhú, pričom máte palicu, ktorú držíš za jeden koniec a decko za druhý. Palicu držíte obidvoma rukami a jazdí sa paralelne vedľa seba šíkmo dolu svahom. Svah by mal byť mierny a jazda pomalá. Palicu treba držať, tak aby na nej decko neviselo, ale nesmie byť cez ňu ani prehnuté. Ruky by malo mat decko vystreté pred sebou. Tento cvik sme u 3-ročných detí, ktoré stáli 1-krát na lyžiach cvičili 1-2 hodiny, resp. kým nezískali dostatočnú odvahu postaviť sa na vlastné hohy a ustáť pomalý zjazd. Žiadnu guma ani lyžovanie s deckom medzi nohami neodporúčam.

Keď decko zvládalo rovnú jazdu na vlastných nohách, tak som vždy prešiel k pluženiu. Toto sa vyučuje tak, že inštruktor jazdí pluh v predklone, chrbtom dolu svahom a decku pridržiava špičky lyží pre seba. Čiže decko stojí nad tebou a snaží sa plužiť - ty stojíš pod ním a celý čas ho sleduješ a pomáhaš mu udržať špičky pri seba. V prípade že ti padá a nevie to ustáť treba prejsť na chvíľu ešte k prvému cviku. Pluženie je dosť náročné a 3-ročné decko ešte nemá toľko sily v nohách aby to ustálo celú hodinu. Preto to treba striedať s prvým cvikom. Pozor!!! Pri tomto druhom cviku treba sledovať nielen synátora, ale i lyžiarov pod vami lebo ideš chrbtom dolu svahom.

Počas vyučovanie je samozrejmosťou jazda s deckom na vleku. Keď už dokáže ako tak plužiť, tak som začal s osamostatnením na vleku a precvičoval som pluženie kým sa decko neodhodlalo pustiť samo. Potom som vyučoval robenie oblúkov atď.

Najlepšie je ak sa zájdeš pozrieš na svah do lyžiarskej školy pre malé deti alebo ak si kúpiš nejakú knihu. Osobne ale odporúčam radšej návštevu lyžiarskej školy kde obkukáš techniku výučby.

Na záver ešte pár postrehov: 3-ročné deti počas vyučovania toho veľa nenahovorili a pripadalo mi, že robia, resp. snažia sa robiť, to čo im ukazuješ (aj keď im to niekedy veľmi nešlo). Staršie deti viac rozprávali a bolo potrebné s nimi neustále komunikovať a upriamovať ich pozornosť na lyžovanie. Často-krát tie deti ani nechceli lyžovať, ale museli lebo si to priali rodiča. A učiť niekoho kto to nechce, je pohroma. Preto si treba obaliť nervy a pripraviť finty, ktorými získaš ich pozornosť. Najdôležitejšie je však vyučovať s radosťou a vždy decko chváliť. Nesmieš na neho ziapať pretože mu to neide, treba si nájsť maličkosť ktorá mu ide a treba ho za to pochváliť. V tomto majú inštruktori s pedagogickým vzdelaním výhodu.
Naposledy upravil Yopo dne pon led 3, 2011 18:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Yopo » pon led 3, 2011 18:31

George81CZ píše:Výborné téma :)
Sám jsem lyžařský instruktor a nejčastěji učím lyžovat právě děti z mateřských školek. Moje zkušenosti jsou takové, že i ty děti, které na lyžích nikdy nestály jezdí druhý, nebo třetí den na pomě a sjedou obloučkama v pluhu sjezdovku.
Je třeba je učit, pro ně, zábavnou formou, pořád s úsměvem, občas nějaký bonbón, a neustále chválit chválit a chválit. Nevím jestli tohle rodič dokáže. Až budu mít svoje děti, pošlu je taky na lyžák.


plne súhlasím s týmto názorom, pretože mám podobnú skúsenosť
3-ročné decko dokáže za 2-3dni zlyžovať pluhom svah a vyvezie sa pomou na kopec
treba len chváliť a usmievať sa
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod wertigo » pon led 3, 2011 20:51

Yopo píše:Pred pár rokmi som učil lyžovať 3-5 ročné deti v Bedřichově, preto sem hodím par postrehov a nejakú techniku, ktorá sa mi osvedčila.

vynikajici, diky.

presne to jezdeni instruktor pozadu + dite pluh jsem vcera u instruktoru videl. zkusim oba cviky, kdyz to nepujde prenecham profikum, ale letos to nijak tlacit nebudu.

akorat to traverzovani svahu nevim, i na velmi plytkem svahu musi dite aspon trosku stoupnout na hranu aby mu to neklouzalo, tak to nevim jestli po nem chtit. i kdyz vlastne ho budu drzet za hulku tak to ustoji, pravda.

jezdeni mezi nohama rovne z kopce teda vypoustim, nebo jen pro spestreni(jede to rychle a to se mu libi).

presne dle predchozich zkusenosti - hodina vcera byla maximum.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod pavproch » pon led 3, 2011 21:04

Aldo píše:Někdo je hold talent.


esli to je reakce na můj příspěvek, tak ten nemám....

s oběma prdama (v jejich 4.5 a 5 letech, kdy sem je do teho začal nutit) sem byl mooooochoooodně nervní, hlasitý, sprostý, fyzickynásilnický.... slzičky na protistraně byly moclikráte .... ale nakonec sem ty (mladý) proutky vohnul.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod bibi » pon led 3, 2011 21:05

Rada odo mňa asi bude málo platná (nemám deti a nelyžujem) :oops:
Každopádne, chcem sa podeliť o skúsenosť svojho kolegu: tak malé deti pri oblúčkoch, samozrejme, nepoznali pravú a ľavú nohu, tak nemalo zmysel im hovoriť Teraz viac stúp na pravú a teraz viac zaťaž ľavú nohu. Proste kolega to vyriešil nálepkou psíka na jednu lyžu a mačičky na druhú lyžu. Raz decuro malo stúpiť na psíka, na ďalšom oblúčku na mačičku.

Fungovalo to dovtedy, kým kolega neobul omylom lyže naopak :mrgreen:

A s chválením a odmenami len a len súhlasím!!! *
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod tuso » pon led 3, 2011 21:14

Já osobně to vidím, na rozdíl od pp tak, že nejdřív potrápím sebe i dceru- první sezónu. Pak půjde k instruktorovi- několik sezón, a až bude umět říznout curvový oblouk, tak ji předělám styl na ortodoxní lyžování a vybiju z ní nešvary typu jízdy na hraně. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod bibi » pon led 3, 2011 21:23

...aj tak bude chcieť nakoniec snowboard :twisted:
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod Yopo » pon led 3, 2011 22:35

bibi píše:... malé deti pri oblúčkoch, samozrejme, nepoznali pravú a ľavú nohu, tak nemalo zmysel im hovoriť Teraz viac stúp na pravú a teraz viac zaťaž ľavú nohu. Proste kolega to vyriešil nálepkou psíka na jednu lyžu a mačičky na druhú lyžu.


Tiež sme to využívali. Dosť to pomáha aj pri pluhu, keď tomu drobcovy musíš vysvetliť aby držal špičky spolu, no on na teba čumí ako vyoraná myš. Vtedy mu povieš rozprávku o tom ako sa má psíček a mačička rad a že musia byť spolu a to decko to väčšinou hneď pochopí. Prinajmenšom ho zaujmeš a nemyslí na hlúposti, čo ho rozptyľovali.

Pri deťoch čo nechceli lyžovať sa mi osvedčili rôzne rozprávky a výmysly, s jedným deckom čo nechcelo lyžovať (cca 5 rokov) som sa rozprával o imaginárnej postave, ktorú si predstavoval (volal ho Jizerák a bol to taký ekvivalent Krakonoša) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod jiri69 » úte led 4, 2011 13:57

Yopo: perfekt

Své tři starší děti (21, 19,16) jsem naučil lyžovat - a lyžují opravdu dobře. To "traverzování" na hůlkách jsem taky používal, na to jsem se snažil s nimi navázat oblouček. Plužení se děti naučily taky dobře - ale pak je zase trochu problém je přeškolit na oblouk a vysvětlovat jim, že pluh je vlastně špatný.

Letos mě čeká čtvrté dítě - po nějakých 13 letech tedy to budu zkoušet s naší Klárkou - 2 a 3/4 roku. Nedělám si iluze, ale rád bych, aby viděla na vlastní oči, co to je lyžování a trochu si to zkusila.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod wertigo » úte led 4, 2011 14:21

jiri69 píše:Plužení se děti naučily taky dobře - ale pak je zase trochu problém je přeškolit na oblouk a vysvětlovat jim, že pluh je vlastně špatný.


imho pluzeni je nutny zaklad pro vsecko. na priblizeni k vleku, na bezky, proste na vsecko :-)
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Jak ucit lyzovat - 3 lete deti

Příspěvekod tuso » úte led 4, 2011 14:59

wertigo píše:imho pluzeni je nutny zaklad pro vsecko. na priblizeni k vleku, na bezky, proste na vsecko :-)


Nebo když chceš dělat vrchního: "Plůžíš sa tady jako taková lemra,ty skupino..." :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Sněhobílé vykecávátko