Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod froton » úte pro 14, 2010 22:01

vypadá to že pujdu do fenix i když má HL 20 na tu jednu baterku jen 5,5 hod na 45lm
nejde připojit externí napájení k hl 20 nebo vyměnit LED diodu?
a je v obzahu balení i difuzér? protože s kuželem se jde docla špatně
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » úte pro 14, 2010 22:03

Difuzér je v balení:) Připojit k tomu co já vím nic nejde.. Ta jedna tužkovka má tu výhodu, že není problémjí vyměnit za další :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 14, 2010 22:06

Menit diodu? :shock: Proc, kdyz je tam skoro nejlepsi, co je ted k mani?
Difuzer je, ale jde se prekvapive dobre i bez nej, kuzel je relativne siroky. Po normalnich cestach chodim bez nej, v komplikovanem terenu je lepsi difuzer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Ryba » úte pro 14, 2010 22:06

Difuzér jsem po vyzkoušení odmontoval a už nevrátil. Světelná stopa je tak vychytaná, že není potřeba - teda aspoň na běh a chůzi. Navíc bych to beztak v nějakém křáku hned ulomil. Možná by se to hodilo na nějaké dlouhodobé šontání ve stanu, ale jinak to není na nic potřeba.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 14, 2010 22:11

@Zdena: s baterkou mas pravdu, ale uz jsem narazil. Nevzal jsem si nahradni, protoze jsem myslel, ze baterka v celovce je temer nova. Jenze nebyla, jak jsem si dopocital, kdyz mi po hodine a pul zhasla a musel jsem dalsi hodinu po tme. Hodne chybi aspon orientacni indikator stavu baterky. Holt to chce mit nahradni vzdycky s sebou.

@Ryba: vec nazoru. V obtiznem terenu mi vyhovuje vic a pri nocnim slezani po skalach jsem za nej byl velice vdecny. Pri taboreni nebo ve winterraumu se taky docela hodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » úte pro 14, 2010 22:21

@Mike: Nosim nahradni v batohu, vzdy alespon jednu "cerstve" nabitou. Kdyz jdu bez baglu tak si ji beru taky :wink: Ale urcite mas recht, ze by indikace spatna nebyla, clovek by byl klidnejsi.
Jsem zjistil, ze ve snehu se da celkem rozumne chodit jen s tima 4ma lumenama, ale nesmi clovek chodit clenitym terenem.

Edit: zítra mam v planu s tou celovkou prubnout bezky, jsem zvedavy na vysledek :D
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod froton » úte pro 14, 2010 22:25

jak pročítám temata o HL 20 tak škody že nemá mod na zruba 20lm . ale ev teto cenove kategorii je asi nejlepsi co?
froton
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte pro 14, 2010 15:08

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 14, 2010 22:34

@Zdena: 4 lm je o neco malo lepsi, nez nic, jak jsem zjistil, kdyz mi chcipla ta baterka ;-) Nejdriv to prepnulo na tohle, vydrzelo asi 10 minut a pak chciplo uplne. Na bezky? Jsem zvedav, jestli ti bude stacit 50 lm.

@froton: jo, rezim 20 - 30 lm docela chybi. Tezko rict jestli nejlepsi, ale zatim se zda, ze vsichni co si ji tady poridili, jsou spokojeni. Petzlovske celovky + Core taky nevypadaji spatne, ale cena dohromady je dvojnasobna (a bez Core o nich IMO nema smysl uvazovat).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 14, 2010 22:39

mike píše:Petzlovske celovky + Core taky nevypadaji spatne, ale cena dohromady je dvojnasobna (a bez Core o nich IMO nema smysl uvazovat).
Core mi už došlo, ale ještě jsem ho ani neotevřel :mrgreen: Ale asi bych měl, ve čtvrtek jedu pryč.
Já jsem takový uživatel čelovek/baterek na baterky. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 14, 2010 22:50

Dej pak vedet, jake to je. Hlavne programovani vlastnich rezimu by mne zajimalo. Prijde mi to jako velice zajimave, jestli to funguje, jak myslim. Mit to HL20, tak je skoro dokonala. Na druhou stranu bych asi potreboval dva kousky Core, pro jistotu. Nebo aspon 3 nahradni AAA baterky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » úte pro 14, 2010 23:00

ZbynekN píše:Core u Hanibala, cena není zas tak hrozná :-k

Petzl Accu Core má jenom kapacitou 900mAh, já spíše používám tři AAA akumulátory o celkové kapacitě 3300 mAh, co je u Petzl Accu Core dost dobré je indikace stavu akumulátoru
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 14, 2010 23:06

Já i teď tahám tři kusy náhradních baterek. Můj všeobecný problém je, že nemám nic na nabíjecí baterie (jsem elektronický a digitální barbar), takže si kvůli čelovce nechci kupovat nabíjí baterie a nabíječku. Proto jsem si pořídil Core. Petzl garantuje záruku 3 roky nebo nahrazení 900 standartních baterií, takže vlastně 300 cyklů nabití pro Core. Což si myslím, že vychází i přes počáteční vyšší pořizovací cenu, dobře. I když - mám slevu :oops: a proto mě ta cena tak neděsí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » úte pro 14, 2010 23:14

froton píše:i když má HL 20 na tu jednu baterku jen 5,5 hod na 45lm

doporučují akumulátory AA 3600mAh, ty ti vydrží o dost déle
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod teoretic » úte pro 14, 2010 23:22

Já do toho kupuju lithiový, nemají takový problém s mrazem, jsou lehčí, dají se dlouho skladovat, takže když je někde akce, tak jich vezmu víc do zásoby a fertig

t.

Edited - už bylo na mě včera večer pozdě, a místo lithiový jsem napsal lionky, čehož se pak níže mike pravděpodobně také omylem chytnul :)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte pro 14, 2010 23:37

fps píše:doporučují akumulátory AA 3600mAh, ty ti vydrží o dost déle

Neco takoveho existuje? Prosim odkaz. Myslel jsem, ze nejlepsi AA akumulatory maji okolo 2700 mAh. Lionky, jak pise teoretic, maji 3000, taky je pouzivam.

fps píše:Petzl Accu Core má jenom kapacitou 900mAh, já spíše používám tři AAA akumulátory o celkové kapacitě 3300 mAh, co je u Petzl Accu Core dost dobré je indikace stavu akumulátoru

Neni kapacita jako kapacita. Spravne porovnani je 900 mAh x 3.7 V tj. 3.33 Wh versus 1100 mAh x 1.2 V x 3 tj. 3.96 Wh. To uz neni takovy rozdil a navic je obvykla kapacita trochu nizsi, nez takto udavana, viz zde, typicky kolem 1 Wh, takze vysledek muze byt i horsi, nez Core. Kdyz uz pomineme to, ze hlavni vyhoda Core je regulace vykonu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod jirik » stř pro 15, 2010 0:08

mike píše:
fps píše:doporučují akumulátory AA 3600mAh, ty ti vydrží o dost déle

Neco takoveho existuje? Prosim odkaz. Myslel jsem, ze nejlepsi AA akumulatory maji okolo 2700 mAh. Lionky, jak pise teoretic, maji 3000, taky je pouzivam.


NiMH baterie s takto vysokou realnou kapacitou neexistuji, je to jen past na duverive zakazniky.

Z nabijecich jsou ted asi nejlepsi nove XX Sanyo 2500mAh, ktere maji podobne nizke samovybijeni a nizky vnitrni odpor jako Eneloopy. Zvlaste pri vyssich odberech jsem nameril stejnou nebo lepsi kapacitu jako u aku s udavanou kapacitou 2700mAh (GP, Sanyo). Jen jsou zatim vcelku drahe...
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 15, 2010 0:19

Dik za potvrzeni, jsem si rikal, jestli mi neco neuniklo ;-) Srovnavals je taky s tema lionkama?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Semo » stř pro 15, 2010 12:20

Li-Ion je akumulator v mobile a v notebooku. Toto je iba litiova jednorazovka.
vonkreuz píše:čelovce nechci kupovat nabíjí baterie a nabíječku. Proto jsem si pořídil Core.
Za cenu P Core si kupis slusnu nabijacku a dve sady nabijacich AAA obstojnej kvality. Ak budes chciet kupit 2x P Core, aby si to mohol tahat na dlhsie vylety, tak si rozdiel medzi este jednou sadou AAA spocitas uz sam. Nehovoriac o tom, ze tu nabijacku vyuzijes aj na ine typy ako AAA.

Petzl byt mal zliezt zo stromu a spravit regulaciu v celovke. Je zbytocne platit za elektroniku v kazdej sade akumulatorov, ked v jeden moment aj tak vyuzivas iba jednu z nich a zvysok tahas v batohu. Mali by spravit tupy lacny akumulator a riadenie odberu presunut do celovky. Nie nadarmo neobsahuje kazdy zasobnik ku zbrani hlaven - staci jedna spolocna pre vsetky zasobniky.
Naposledy upravil Semo dne stř pro 15, 2010 12:26, celkově upraveno 1
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » stř pro 15, 2010 12:25

mike píše:
fps píše:Petzl Accu Core má jenom kapacitou 900mAh, já spíše používám tři AAA akumulátory o celkové kapacitě 3300 mAh, co je u Petzl Accu Core dost dobré je indikace stavu akumulátoru

Neni kapacita jako kapacita. Spravne porovnani je 900 mAh x 3.7 V tj. 3.33 Wh versus 1100 mAh x 1.2 V x 3 tj. 3.96 Wh. To uz neni takovy rozdil a navic je obvykla kapacita trochu nizsi, nez takto udavana, viz zde, typicky kolem 1 Wh, takze vysledek muze byt i horsi, nez Core. Kdyz uz pomineme to, ze hlavni vyhoda Core je regulace vykonu.

Ona dalsi vyhoda toho Core bude i pouzita technologie Lion ktera je lepsi nez NiMH..hlavne treba v mrazech :wink: Toto reseni mi prijde daleko lepsi nez 3 AAA baterie.

@froton: O HL20 je tady na foru i samostatne vlako
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Semo » stř pro 15, 2010 12:53

Zdéňa píše:Ona dalsi vyhoda toho Core bude i pouzita technologie Lion ktera je lepsi nez NiMH..hlavne treba v mrazech
Nemylis si to s jednorazovymi litiovkami (nebol by si tu na fore jediny), o ktorych sa vzilo, ze normalne funguju do -20C. Ale ked mam moj mobil s Li-Ion akumulatorom vo vonkajsom vrecku, kde ho od -5C vonku deli jedna tenka latka a vresko je od mojho tepla izolovane hrubymi vrstvami, tak chcipa velmi rychlo.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Zdéňa » stř pro 15, 2010 13:16

Mel jsem za to ze Lionky jsou do zimy porad lepsi nez NiMH, to ne ze bych si to plet s Lithiovyma bateriema, ale je mozne, ze se mylim..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 15, 2010 18:38

Semo píše:Li-Ion je akumulator v mobile a v notebooku. Toto je iba litiova jednorazovka.

OK, spatna terminologie. Mel jsem zato, ze technologie je podobna, ale mozna ne tak uplne.

Slo mi ale o to, ze tohle jsou porad AA baterky s nejvetsi kapacitou. Navic jsou nejlehci a nejlip fungujou pri nizkych teplotach. Takze sama pozitiva a zivotni jistoty. Jsou trochu drazsi, ale nejspis vyjdou lip (kapacita/cena) nez libovolne alkalicke nebo jine primarni clanky. Jestli se v celovce zaplati nabijeci at si kazdy spocita sam. Mne ne a jelikoz pro ne nemam jine pouziti, zustavam u tohodle.

Co se tyce nizkych teplot, tam jsou porad Li-ion z nabijecich nejlepsi. U mobilu je potreba baterku obcas menit, podle vyrobcu odchazeji uz po pul roce a vubec bych se nedivil, kdyby se to nejdriv projevilo pri nizkych teplotach. Nosim GPS s Li-ion baterkou ve viku batohu a zadneho zasadniho (tj. vic nez 20%) poklesu kapacity jsem si nevsiml ani kdyz bylo cely den -15.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 15, 2010 18:45

Semo píše:Petzl byt mal zliezt zo stromu a spravit regulaciu v celovke. Je zbytocne platit za elektroniku v kazdej sade akumulatorov, ked v jeden moment aj tak vyuzivas iba jednu z nich a zvysok tahas v batohu. Mali by spravit tupy lacny akumulator a riadenie odberu presunut do celovky. Nie nadarmo neobsahuje kazdy zasobnik ku zbrani hlaven - staci jedna spolocna pre vsetky zasobniky.

S timhle souhlas. Tipuju, ze u Petzlu se probudili, zjistili, ze jim s jejich srandacelovkama ujel vlak, a tak vymysleli typicky francouzske reseni. Neco do sebe to ale ma, jednak to umozni existujicim majitelum udelat z celovky pouzitelnou a jednak na tom vydelaji. Programovani vlastnich rezimu mi prijde jako fajn napad a doufam, ze ho u Fenixu casem taky implementuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod fps » stř pro 15, 2010 19:41

mike píše:Neco takoveho existuje? Prosim odkaz

AA 3600mAh

mike píše:Neni kapacita jako kapacita

já jsem napsal svoje osobní několikaleté zkušenosti s akumulátory jak AA tak AAA, a ta je taková že mi vydrží několikrát více než nejlepší baterie, hlavní rozdíl mezi akumulátory a bateriemi se pozná hlavně u zařízení které jsou dlouhodobě náročné na odběr, třeba svítilny jsou pro akumulátory jako dělané
Naposledy upravil fps dne stř pro 15, 2010 19:58, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 15, 2010 19:56

Diky, ale spis bych veril jirikovi, je to az moc pekne na to, aby to byla pravda. A i kdyby nahodou byla, porad maji mensi kapacitu nez ty lithiove AA (vypocet necham na tobe ;-)) a to i kdyz pomineme vybijeci krivku, ktera ma u NiMH mene vyhodny tvar.

edit: nezlob se na mne, ale asi nemas tech zkusenosti dost. Ony se od sebe jednotlive primarni clanky dost zasadne lisi. Ty lithiove mohou vydrzet klidne 10x tolik, nez nejake zinkove z Lidlu. Slusny vyrobce zverejnuje vybijeci krivky pri ruznych proudech, i tam dost zalezi na typu a konstrukci baterie. Tak jednoduse, jak pises, se to proste porovnavat neda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 15, 2010 21:06

Core je doma, právě ji vybíjím. Večer nabiju a po třech dnech poreferuji.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 15, 2010 21:13

Uz jsi to zkusil pripojit k pocitaci a naprogramovat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 15, 2010 21:18

Program mám stažený.
V návodu se píše: "Před prvním použitím ho kompletně vybijte", takže vybíjím na max. režim. Core má vlastní červenou diodu jako ukazatel vybití, který tady na mě začala statečně blikat...

Edit:
Pročítám si návod...

Zelená dioda - 66 až 100%
Oranžová dioda - 33-66%
Červená dioda - 20 - 33%
Blikání červená - akumulátor je třeba nabít.
Při použití Core je nefunkční originální indikátor na čelovce.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 15, 2010 21:23

Nestíhám, testuji ještě další nové vybavení - Coleman - Non Stick Cook Kit (elox hliník + "teflon"), vařím první jídlo :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » stř pro 15, 2010 21:33

vonkreuz píše:Edit:
Pročítám si návod...

:shock: nemeli bychom varovat obyvatele Ziliny? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky