Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod danny.threefifty » pon říj 25, 2010 14:02

Mě by zas zajímalo co je na těch botech za ty prachy tak skvělýho? Respektive k jakýmu užití a frekvenci takový boty používáte?
Já teda pohorky používám na horskou turistiku a ferraty cca do 3000 m n.m. plus přes zimní měsíce cca prosinec, leden, únor na každodenní nošení, mám tyhle http://www.grisport.cz/product.php?ID=2080 a su max spokojenej...
danny.threefifty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 25, 2010 10:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon říj 25, 2010 18:26

Používám (jedny nebo druhe, více jich nemám) kdykoliv jdu ven do přírody (kamkoli). Věřím jim, že mě nenechají v průseru, starám se o ně a předpokládám, že tomu tak bude do konce mých dnů :wink:
A cena není zas tak závratná, pokud vydrží na celý život :t:t
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 25, 2010 18:32

A v tom má vici pravdu - když vidím otcovi Popradky dělané před 30-ti lety a to je v zimě nosí každý den do pro boty agresivního zemědělského provozu... Běžným užíváním nezničitelná bota.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod eda3 » pon říj 25, 2010 19:18

Pomalu se blíží čes, kdy budu potřebovat nové boty.
Původně jsem byl rozhodnut pro popradky (Makara). Zavolal jsem tam
a řešili jsem mimo jiné kůži. Jak vici zde psal, používá se tlouštka kůže cca 2,2 mm. Na dotaz zda by bylo možné dodat svojí kůži odpověděl pan Makara, že bez problémů. Potřebuje 1 m2. Takže se mi rodí nápad objednat kůži EDUARD GALLUSSER a nechat si ušít http://www.makaraobuv.sk/topanky/james-ii-krat-bandaz
Cena boty bude snížena o materiál svrchní kůže. Na popradkách se mi také zamlouvá tradiční podrážka, která ma velice dobrou přilnavost (ale i menší životnost).

Druhý favorit je http://www.calzaturedallape.it/tosa.html mají kůži, kterou chci, cena je výtečná. Jen bych se rád zeptal viciho kolik ho přibližně stálo poštovné, zda komunikují anglicky nebo jen italsky a jestli trefili dobre jeho velikost

Diky
eda3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 25, 2010 18:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » úte říj 26, 2010 4:51

eda3 píše:Takže se mi rodí nápad objednat kůži EDUARD GALLUSSER a nechat si ušít http://www.makaraobuv.sk/topanky/james-ii-krat-bandaz

To není vůbec špatný nápad, ALE nech si poslat vzorek kůže a přepošli ho panu Makarovi, ať se na ni koukne a napíše ti, jestli z ní boty ušije nebo ne. Řešil jsem kdysi taky tuhle věc, ale bohužel pan Makara nemohl ušít boty z kůže, kterou jsem mu ve vzorku poslal.
Poštovné na Dallapé vyšlo na 22EUR. Já mám nohu 7 1/2 - 8 a sedí mi perfektně jejich 8 1/2 (42 1/2). Ono to je dost individuální. Přinejhorším, kdyby poslali špatnou velikost, tak pošleš boty zpět a pošlou jinou velikost (trochu se to potom prodraží na poštovném). Já jim poslal svoje míry a bohužel poslali příliš velké boty, tak jsem je měnil. Pro jistou jim třeba pošli staré vložky ze svých bot a míry nejen noh, ale i vnitřní rozměr bot, co ti sedí. Čím více informací dostanou, tím je větší pravděpodobnost, že ti pošlou správnou velikost. Ideální by bylo si udělat k nim výlet.
Komunikují pouze italsky, snaží se sice mluvit pomalu a srozumitelně, ale je to italština.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod danny.threefifty » úte říj 26, 2010 12:38

vici píše:Používám (jedny nebo druhe, více jich nemám) kdykoliv jdu ven do přírody (kamkoli). Věřím jim, že mě nenechají v průseru, starám se o ně a předpokládám, že tomu tak bude do konce mých dnů :wink:
A cena není zas tak závratná, pokud vydrží na celý život :t:t

Otázka je zda opravdu ty boty vydrží celej život, pokud ano tak to je v pohodě, ale taky sem x krát viděl jak super celokožená bota cenové relace 6.000,- Kč zařvala za 4 sezóny používání
danny.threefifty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 25, 2010 10:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » úte říj 26, 2010 12:57

danny.threefifty píše:Otázka je zda opravdu ty boty vydrží celej život

Na internetu najdeš hodně lidí, co mají boty Limmer Standard 20, 30 let a pořád je denodenně používají...to jsem si nevymyslel, hledej a najdeš...
U Dallapé, konkrétně model, který mám, jsem nenašel recenze žádné, ale recenzi na kůži z které je obuv ušitá jsem našel a pokud je jen z poloviny pravdivá, tak kůže vydrží do konce, nejen mého, života. Šití vypadá taky nesmrtelně, svršek k podrážce je přišitý pořádnými šňůrami a to málo šití, co tam je, se přinejhorším sešije, pokud doslouží (nitě nejsou bavlněné, ale umělé, takže pevnost je mnohem lepší a nehnijí)....kde nic není, ani smrt nebere :lol:
Za 30 let napíšu vlastí zkušenost a ta bude věrohodnější :wink:
Ano může se stát, že boty doslouží po pár sezónách, ale tahle možnost je méně pravděpodobná, než u moderních bot......
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod grco » úte říj 26, 2010 13:01

Mozno trochu iny nazor, ale ja by som nechcel mat nieco cely zivot, rad si kupim raz za cas nieco nove, to jak keby som cely zivot jazdil na skode 105, len preto ze sa este nerozpadla, pokrok nie je vzdy na skodu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod danny.threefifty » úte říj 26, 2010 14:45

Mám to úplně stejně a třeba v případě domácí elektroniky už sem zašel tak daleko že prostě jdu po tom nejlevnějším, záruka na vše je dva roky. Pokud se to vykurví dřív ejhle reklamace = nový kus a další dva roky záruka. Pokud to vydrží víc jak dva tím líp pro mě a třeba po třech to hodím do popelnice páč (třeba u dvd nebo jiných přehrávačů) za tři roky vymyslí 20 nových formátů zvuku a videa který to už neumí přehrát takže je to stejně k hovnu. Takhle mám už dobrých šest let domácí kino za 1.000,- :wink:
Samo tohle se nedá aplikovat na boty...
danny.threefifty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 25, 2010 10:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » úte říj 26, 2010 15:10

No vidíš a já jsem taková stará konzerva :wink: Nerad nakupuju a když už se rozhoupu a něco koupím, chci aby to sloužilo napořád. Novinky mě moc neberou. A je moc dobře, že každý jsme jiný...to by byla nuda, kdyby byli všichni takové konzervy jako já :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod eda3 » úte říj 26, 2010 17:19

nitě nejsou bavlněné, ale umělé, takže pevnost je mnohem lepší a nehnijí

Tak to je zajmavé. Nevíš jaké nítě používá Makara ?
Jinak nohu chci měřit dle tohoto návodu http://www.dzo.cz/doc/13/ a doufám, že se buď Italové nebo pan Makara trefí.
eda3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 25, 2010 18:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » úte říj 26, 2010 18:03

eda3 píše: Nevíš jaké nítě používá Makara ?

To bohužel nevím.
U obr. č. 8 by měla být tužka trochu zešikma, aby čára přesně kopírovala obvod nohy.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod robin! » čtv říj 28, 2010 4:54

Sháním celokožené celoroční pohory kategorie A-B, B. Má někdo zkušenosti s GARMONT SYNCRO GTX ( http://www.shop-sport.cz/1797-garmont-syncro-gtx.html ) nebo s odolnějšíma GARMONT SYNCRO plus GTX ( http://www.sportnawebu.cz/garmont-syncr ... /d-132080/ ) o kterých dost uvažuju. Na noze seděli velmi slušně, ale ta cena kolem 4300kč už mi přijde na zváženou.. díky i za případné tipy.
robin!
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 19, 2010 19:58

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod juris » pát říj 29, 2010 18:49

Tak jsem byl dnes projít poprvé Garmisch Pioneer. Koupené za 3500,- ve firemní prodejně v Třebíči. Zatím velká spokojenost.
DSCF1447.JPG
DSCF1447.JPG (193.87 KiB) Zobrazeno 15125 krát
DSCF1448.JPG
DSCF1448.JPG (195.05 KiB) Zobrazeno 15124 krát
DSCF1450.JPG
DSCF1450.JPG (197.25 KiB) Zobrazeno 15123 krát
juris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát říj 29, 2010 18:42

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » čtv lis 18, 2010 22:20

Tak jsme "pod vlivem" zakoupil ženě jedny celokožené pohorky.
Origoš Meindl, velikost 39, odhad stáří nejméně 20 let, ale bohovsky dobrý stav. Kůže (ještě) voní, podrážka minimálně ochozená a vevnitř originální potisk.
A to vše zabaleno v originální krabici s asi cenovkou 106. Cena nejspíš v markách.
Tloušťka kůže měřená šuflerou asi 3.3mm, podrážka není vibram. Kdyby měl někdo schopnost odhadnou stáří podle indicií určitě dodám podklady. :wink:
Kupoval jsem je na ebay za kup teď 70E. Využil jsem služeb http://www.poslito.eu/obchod/ a cena až domů byla cca 2000 kč.
Tyto boty budou nosit ještě naše děti.
A pokud jste nemocmajetní a není vám proti srsti trochu risku tak ebay.de lze jenom doporučit. Ceny za pohorky, dle mého soudu dost dobře použitelné, jsou vydražovány od 10E.
BF
Přílohy
B50Ee5gBmkKGrHqFisEydO5w302BMvGKVM0G_12.JPG
B50Ee5gBmkKGrHqFisEydO5w302BMvGKVM0G_12.JPG (31.36 KiB) Zobrazeno 14837 krát
B50DRSQCWkKGrHqRioEyeCyRh4BMvGGhu1Q_12.JPG
B50DRSQCWkKGrHqRioEyeCyRh4BMvGGhu1Q_12.JPG (38.06 KiB) Zobrazeno 14837 krát
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Vladan » čtv lis 18, 2010 22:35

@BF moc pekne. Snad je zena nebude dlouho a krvave zajizdet. Nejvihodnejc se daj tyto stare boty koupit prave v takovych pitomych minivelikostech jako je napr. 39 v normalnich panskych cislech to az takove terno neni. chce to cekat a byt trpelivy. Jinac dle origo krabice by se dalo mozna s temahle botiskama i lyzovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv lis 18, 2010 23:41

To nejspis dalo. Me prvni lyzaky v sedmdesatych letech vypadaly podobne, jen ne tak dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod marab » pát lis 19, 2010 1:25

Botky vypadaji vyborne =D> ja se nebojim ebaye, ani obchodniku, ale spis toho, ze mi bota nepadne a v tomhle pripade davam na osobni vyzkoseni, coz se bohuzel vetsinou rovna vyssi cene :-k
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » pát lis 19, 2010 8:44

Kupovat cokoliv bez vyzkouseni je vzdycky risk. Ale zase celokozene "nesmrtelne" pohorky u nas jen tak nekoupis a pouzite jenom nahodne a to uz stoji trochu za toho risku.
Jenom mam strach, ze se nepodari zene boty rozchodit, protoze jsou skutecne tvrde. Kdyby ne, tak budu mit doma peknou dekoraci :rolleyes:
Jinak prumerna cena neprevysuje za tento typ bot 50E a nejcasteji jsou ve velikosti 37-42. Drazsi jsou meindely a lowy, asolo , scarpy, hanwagy jsou levnejsi. Ja uz pasu po svoji velikosti (male lyze), 48-49 ale vyber je hodne maly.
S pozdravem Kuzi Zdar !!!
BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned lis 21, 2010 7:40

BF :smt023
Jen mám obavu, aby to nebyly jenom lyžáky (svršek boty je přišitý hned k plastové vrstvě - to červené, chybí mi tam kožená vrstva, která u bot na chození je mezi svrškem a podrážkou, staré boty to tak mají - Asolo, Galibier, Lowa, Meindl, Tramp, Vasque.......) však uvidíš :((
Pokud se mýlím, opravte mě.
Jinak na ebay.com je mnohem větší výběr starých pohorek....akorát cena poštovné je 2x větší :cry:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod sobb » ned lis 21, 2010 12:33

na krabici vidím psáno Berg-und Schischuhe, takže nejspíš univerzál
krásný muzejní kousek, ale rozcházet by se mi to nechtělo ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » ned lis 21, 2010 12:54

Ta cervena vrstva je mekka "asi guma". Jedna se o naslapovou vrstvu, ktera je vyrazne mekci nez podrazka, zkouseno pichnutim sidlem. Boty jsou site tak, ze kuze je prisita k naslapu a na ni je prilepena podrazka. Jestli je naslap guma nebo jenom zvenku guma to zkouset nebudu.
A jak je videt na jedne z fotek spicka je nahoru a je trochu ochozena. A doufam ze prvni majitel vedel co kupuje.
A me osobne, ani na chvili, nenapadlo uvazovat o tom, ze by to byly lyzaky :rolleyes: , i kdyz look maji podobny ale ten feel ten je jiny.
BF
Přílohy
B50E65BWkKGrHqRiEycNP-NcbBMvGLgh8tQ_12.JPG
B50E65BWkKGrHqRiEycNP-NcbBMvGLgh8tQ_12.JPG (30.4 KiB) Zobrazeno 14624 krát
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned lis 21, 2010 13:24

No a jsem zase o něco chytřejší. Díky :smt023
Jsem prostě štoura :ú
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod karolik » stř lis 24, 2010 11:22

Ahoj lidi, chci se zeptat. Chtěl bych si koupit celokožení boty a vybírám mezi:
http://www.1obchodak.cz/p/trekove-boty- ... ace-asolo/
a:
http://www.blackcomb.cz/boty-salewa-bis ... allimeade/
které by podle vás měly být lepší? Jiným modelům bych se asi nebránil. Díky za odpovědi. K

Edit: Použití - výšlapy jaro - podzim + využití v zimě - klasické vycházky s možností občasného výletu do Krkonoš.
Naposledy upravil karolik dne stř lis 24, 2010 11:48, celkově upraveno 1
karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 24, 2010 11:48

Lidi! Tohle není sázení ve Sportce, aby jste duplikováním stejného dotazu do více vláken zvyšovali svoje šance dostat odpověď!!! :twisted:
Pokračujte prosím ve vláknu Boty Asolo, kde už se Karolik duplicitně ptal.

vK
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod šíp » pát lis 26, 2010 10:36

BF píše:A jak je videt na jedne z fotek spicka je nahoru a je trochu ochozena. A doufam ze prvni majitel vedel co kupuje.

No, jestli jsem to pochopila správně - tys už koupil boty, ve kterých předchozí majitel intenzivně chodil. To není dobré, každá bota se vytvaruje podle majitele a není dobré, aby ji pak nosil někdo jiný. Totéž platí u dětí - sourozenci po sobě oblečení mohou dědit, boty ne! Věř mi, že z hlediska klenby je to nejhorší, co si můžeš provést.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Ryba » pát lis 26, 2010 11:28

Tady si dovolím nesouhlasit s lékařem.
Nejsem sice ortopedicky vzdělán, ale tyto boty jsou očividně toho druhu, kde transformace probíhá jiným směrem.
Tedy boty bez ohledu na to, kdo v nich zrovna chodí celkem flegmaticky zůstávají po celá desetiletí stejné, to, co se postupně přetvarovává, je noha.
Maximálně bych vyměnil vložky, jsou-li tam jaké.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2010 18:18

Navic podle stavu podrazek, zvlaste hran, to vypada, ze v nich predchozi majitel chodil minimalne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » sob lis 27, 2010 11:31

Rozhodne nebyly tyto boty intenzivne pouzivane. Pouze spicky jsou malo opotrebene, mirne sjete. Ale stredy boty, tedy mista,
kde by se objevilo nejvetsi opotrebeni v pripade chuze po horach neni.
Ale jinak je to zajimava myslenka s tim, ze opotrebovana (rozchozena) bota bude vice namahat klenbu.
Vlozka tam nebyla.
BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob lis 27, 2010 12:13

[quote="vici"]BF :smt023
Jen mám obavu, aby to nebyly jenom lyžáky (svršek boty je přišitý hned k plastové vrstvě - to červené, chybí mi tam kožená vrstva, která u bot na chození je mezi svrškem a podrážkou, staré boty to tak mají - Asolo, Galibier, Lowa, Meindl, Tramp, Vasque.......)

No myslim, že jsou to staré Perfekty od meindlu nejsou? vypadaj uplně stejně jako ty moje nové akorát ty tu vrstvu nemaj červenou a jsou z tmavší kůže. Vlastěn vypadaj jako Superperfekty ale zas maj jen dvojité šití to S.P. maj trojité.

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

PředchozíDalší

Zpět na Boty