Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod callwera » pon srp 9, 2010 11:48

Kanoe se dá pohánět různě, jen to chce zapojit fantazii. Dá se z ní udělat parníček nebo
plachetnice
callwera
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv led 8, 2009 13:26

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pon srp 9, 2010 11:49

jo, v borsove se konci. za borsovem je volej, kterej trva az po prvni hraz. a pak je zase volej. a tak to je az na soutok s labem.
to ze ses nesetkala s parnikem je v poradku, budejovice jsou totiz po proudu az za borsovem.
kanoe s veslami ci kotrci na svete uz taky byla. pravda, nikam se to moc nedostalo. nicmene jeste na ni lze bidlovat, nebo pouzit motor. clovek je tvor tvorivy.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Sirah » pon srp 9, 2010 12:06

no vsak, v borsove se konci, tak jake parniky? :)
Vim, ze budejce jsou az za borsovem, bydlela jsem v budejcich pres 5 let :)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pon srp 9, 2010 12:24

takze jiste vis, ze budejky uz veky veku pozaduji splavneni vltavy pro parniky az do mesta. celi udelat tunelovite zdymadlo na slapech a zvetsit vytah na orliku. pak se jen vyse zreviduji komory a trada, je hotovo.
a urcite taky vis, jak vypada vltava v budejovicich. kdyz foukne, tak je to lepsi krizovat na plachtu, nez se drit s padlem.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Sirah » pon srp 9, 2010 12:29

na Vltavu v budejcich nelezu :)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pon srp 9, 2010 12:38

takze hluboka nebude z vody, ale po sousi?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Sirah » ned srp 22, 2010 20:57

tak jsme doma z Vltavy :) plavba se fakt vydarila :) sice trosku vic vody nez obvykle, takze jsme se svoji kanoi vzdali Herbertov a radeji prenesli, ale zase v krumlove jsme dali jez U liry (sice ne slajsnou, ale pres korunu) a dokonce Konopu, kde je takova spichnuta branka v leve casti jezu a jakasi slajsna spichnuta ze dreva...co jsme ale nedali (pravda, nic neobvykleho), tak opet Jeleni lavku, projeli jsme kohoutem a uz to vypadalo, ze to dame, zacala jsem se radovat a najednou nas podebral proud a sup a uz jsme si zaplavali (jinak vesty jsou fakt super vec)
taboriste U Nojdy, Nove Spoli - slusne, Zlata Koruna nic moc - sprchy - studena voda, vsude mrte lidi, draho a jeste party radia Rock a rano vyprodane koblizky :evil:
trasa tradicne z vysaku do borsova, na jezu u rybu prima koupani ;)
jsme celi, ale na jeleni lavce si borec rozsekal nohu :|
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Detektor » pon říj 18, 2010 21:22

Hej ,taky sme byli tenhle rok na Vltavě (matky řek:)... o službách mluvit nebudu páč kdo chce, musí si udělat vlastní obrázek (někdy je to fakt psycho:)třeba 5 polínek dřeva za 150=úlet, ale proto tam všeci tak rádi jezdíme HAHa!Byl jsem tam, když bylo trochu víc vody(pouštěli Lipno 2) a musím říct, že někteří lidi jsou fakt blázni! i přesto, že na řece není "zvlášť" nebezpečný místo ,tak někteří jsou si nezpěční = sami sobě, a o to hůř že i svým protějškům/kamarádům! Když někdo nezvládá základní záběr...měl by se koupat asi jen ve vaně..páč kdyby tam "nebezpečný místo" bylo tak tipuju na 10 lidí za měsíc tam bude death.
PS:Loď řídí vždycky zadák. Když vidím jak někteří "borci" sváděj svoji HLOUPOST na háčka, řvou a dokonce šťochaj pádlem do ledvin, tak bych zvracel!!
Ale jinak super!) Na Vltavu musí zkrátka každý.
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » úte říj 19, 2010 6:56

Asi četli desatero vzorného háčka :mrgreen:

Zeptím se tě na jednu věc. Je jasné, že zadák loď řídí, ale hák vede, tzn. určuje, kudy se pojede. Toto samo neplatí na turistické Vltavě (i když i tady je občas potřeba objet šutr).
Jak to je s gumákem (oriniko třeba) na divoký vodě a s přehazování pádla hákem. Tzn., přítah je daleko silnější záběr než ulomení, tedy pádluje třeba na pravou a než by hodinu ulamoval, tak přehodí na levou, přitáhne (gumák je na rozdíl od nějaký vertexky značně stabilní), přehodí na svoji pravou a dál si dělá svoje... Třebas, aby dobro fukli do branky.
Je toto standard situace?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Detektor » pon říj 25, 2010 15:16

nevim jestli to jsem to dobře pochopil...jasně můžeš klidně přitahovat, když se ti nechce ulamovat..to je asi na každým jakym stylem řídí loď (hlavně že to funguje).Ale na hodně divoké vodě si myslim, že je přehození pádla hačka, na stranu zadáka (a naopak i háka) dobré, jen když se padá po boku do válce/vlny nebo při traverzu(přejezdu) velice silného proudu.Jinak bych se na to asi vy...l:) je to spíš závodní styl jízdy nebo když musíš s lodí rychle a přesně manévrovat-to chce cvik. A pokud nechceš furt ulamovat tak "štrekaři"(např. Martin Doktor) používaj speciální záběr, kdy při dokončení záběru vytočíš trochu list(zrychlenej ulom)..když se to doře naučíš tak uděláš třeba 20 záběrů bez úlomu a pojedeš furt rovně.

PS. nemyslím že na orinoku a pod. je silnější záběr přítah než úlom - v zadu můžeš pak jít z úlomu rovnou do kontra záběru a td. a hák by ulamovat podle mě vůbec neměl, protože tak přetahuješ zadáka v řízení lodě, a ten tě pak může dloubad pádlem do ledvin ...............:)
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Indy » pon říj 25, 2010 15:21

pokud vim tak ze znamejsich vodaku si prendavali padlo akorat ucastnici zavodu na stribrnem jezere(Olda a Vineou), a stejne nevyhrali.

prendavani padla snad vyjma zvedani z valce nebo eskymaka (ktery ale stejne dokaze tvladnout jeden, kdyz druhy spolupracuje) je pitomost.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pon říj 25, 2010 20:31

Detektor píše:…na hodně divoké vodě si myslim, že je přehození pádla hačka, na stranu zadáka (a naopak i háka) dobré, jen když se padá po boku do válce/vlny nebo při traverzu (přejezdu) velice silného proudu.Jinak bych se na to asi vy...l:) je to spíš závodní styl jízdy nebo když musíš s lodí rychle a přesně manévrovat-to chce cvik.

Jo, chapes to dobre. Poprvy jsem se s tim setkal mezi brankami na Cunovu, hak zadnej amater nebyl. Faktem je, ze me jako odchovance vodni turistiky typu Vltava to zpocatku prekvapilo, ale fajne to fungovalo, to zas jo.

Detektor píše:A pokud nechceš furt ulamovat tak "štrekaři"(např. Martin Doktor) používaj speciální záběr, kdy při dokončení záběru vytočíš trochu list(zrychlenej ulom)..když se to doře naučíš tak uděláš třeba 20 záběrů bez úlomu a pojedeš furt rovně.


Spis nez ulamovat bych to nazval zalamovat (ale to je asi jen slovickareni). Faktem je, ze strekar by zalamovanim ztratil

Detektor píše:PS. nemyslím že na orinoku a pod. je silnější záběr přítah než úlom - v zadu můžeš pak jít z úlomu rovnou do kontra záběru a td. a hák by ulamovat podle mě vůbec neměl, protože tak přetahuješ zadáka v řízení lodě, a ten tě pak může dloubad pádlem do ledvin ...............:)


Zadaka neresim, tam mam jasno. Na haku jsem toho moc nenajezdil (teda ne na divoky vode), byl jsem vetsinou vzadu, tak nejak me to tam bavi vic. Obcas te ten proud prece jen nese jinam, nez bys zrovna dvakrat chtel a ulom haka (potazmo prehozeni a pritah) vliv melo. Ale jak rikam, nejsem zadnej slalomar, spis me to zaujalo natolik, aby mne napadlo se na to poptat.
Proti dloubani do ledvin je fajn kajakarska vesta, neboli to jak na ty Vltave :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pon říj 25, 2010 20:33

Indy píše:pokud vim tak ze znamejsich vodaku si prendavali padlo akorat ucastnici zavodu na stribrnem jezere(Olda a Vineou), a stejne nevyhrali.


Olda by vyhral, kdyby nemel diru jak cosi stare zeny. Ale prave tyhle dva nam byli ve vodaku davani jako odstrasujici priklad. Proto muj vyse polozeny dotaz.
BTW, vinetou na to cumel z tribuny…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Indy » pon říj 25, 2010 22:21

jako odstrasujici priklad je davali aj nam :) svet je maly a metodika velka :) proto jsem to vytahl.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » úte říj 26, 2010 5:47

:)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 3, 2011 13:40

Ahoj, prosim kohokoli, kdo ma zkusenosti se sjizdenim reky moravy a je z brna a okoli, aby se mi ozval na sz nema mail mawenzi*seznam*cz. Vymenim povidani a zkusenosti za pozvani do cajovny. Zdali vubec ma smysl o teto rece uvazovat. diky moc a omlouvam se, ze jsem vam semka tak vrthla
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » čtv úno 3, 2011 17:39

na Moravu se v budoucnu chystám, zatím mám projetý kus u Baťáku, ale to už jaksi není ta pravá kanoistika :)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod rebi » čtv úno 3, 2011 17:46

na Moravu vzpominam s laskou :)..
jeli jsme ji snad dvakrat,raz za zvysenyho nebo snad i povodnovyho stavu a jeden z mnoha zazitku tam byl dyz voda byla tak vysoko,ze i dyz sme lezeli v lodich,tak sme drhli vestama o spodek mostu.. :mrgreen: ..
nastesti,jsme projeli..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » čtv úno 3, 2011 17:50

My jsme dole taky měli poněkud vyšší stav, při zavřené komoře se voda přelejvala nad vratama :) .
Na webu mám pár fotek.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 3, 2011 19:39

no tak já to malinko upřesním... potřebuju sebou vzít 2psi a trochu sem doufala v raft, asi to nebude uplně ono, ale z pohledu toho psa asi o dost bezpečnější.. a zajímalo by mě, zda je reálný to zmáknout se psama = relativně klidná voda pro začátečníky, a jestli je to vhodný na raft... Máme trochu nevýhodu v absenci jakékoli party, nebo nějakých známých, co by do toho šli, musím doufat, že bysme našli aspoň další 2 do toho raftu... jinak myslím, že do kanoe docela nereálný narvat dva 18 kg psi, barely a mít relativně klidnej požitek...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod rebi » čtv úno 3, 2011 20:53

no,jak moc jste zkuseni???
nechci bejt skeptik,ale myslim,ze kdyz jebne tem psum v kebuli z duvodu ze neco nekde na ty vode uvidi a jeste nejlip na nejakejch perejkach,nebo nejlip nejakym jezu,tak by to klidopido mohlo bejt o hubu,pac v tom zmatku si nedohodnete kdo bude zachranovat psy a kdo bude ridit raft...no jak rikam,ja bych do toho asi nesel a to sem magor docela velkej..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 3, 2011 21:24

no v podstate uplne nezkuseny. A to zatim sme pořád 2... takže reálně by k tomu ani nemuselo dojít, protože i tak nevím, jestli bych se vůbec na vodu bez nikoho trochu zkušenýho odvážila... takže když v minulosti nikdo z kamarádů nechtěl, tak šance že teď někoho seženem stejně velká není:(

A je nejaka možnost řeky, málo jezů, pohodová na takovou zkoušku jak by na to psy reagovali? Myslím, že s plovací vestou by to pes měl přežít bez ůjmy... bych ráda dvě věci: vyzkoušet psiska někde na pohodový vodě s minimem jezů a na pár dní na nějakou vodu. Nutně se teda nemusí slučovat...

takže když se zamyslím, když nemáme s kým jet, takto skoro nemusíme řešit:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » čtv úno 3, 2011 21:54

Psi se na vodi vozí běžně, toho bych se nebál.
Nicméně v raftu se udřete a ve dvou lidech tuplem!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod rebi » čtv úno 3, 2011 22:55

ja sem na vode uz psy videl..ale dycky to byl 1 pes na 2 lidi nikdy tam nebyl jinej pomer..proto ty obavy..jinak v poho
jako,dybych mel moc casu,tak bych ani neresil fakt,ze sem z druhyho konce republiky a klidne neco s vama podnikl,ale takhle promin..

kazdopadne me ted napadlo-ma se oteplovat,takze bude docela dost vody-nechystate nekdo neco???ze bych se pozval..:) ?

PS:idealni by bylo,kdybyste nasli dva zkusenejsi a meli dve kanoe,pac myslim,ze v raftu se prdlajs naucite..teda mluve za sebe,ja z nej do kanoe moc nepobral
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 4, 2011 6:27

ze se v raftu dva udrem, to pro me neni novinka, uz tuto zkusenost mam a diky, nechci:) ale raft pro 6 se 4ma by se dal, ne?

tojo, ve 4 a 2 kanoe by to bylo fajn, kdyz ale zakomponuju ty psi (tak uz vidim jak nas pes jede s cizim clovekem), proto mi ten raft prisel jako dost bezpecnejsi v nasem pripade... urcite ne ze bysme to chteli tahat ve dvou.

Tak to je jasny, jak cloveku neni 18 tak se blbe hleda cas i na neco jinyho nez vlastni zajmy. a co mi byla nabidnuta banda ochlastu, to radsi zustanu doma nez s lidma co sou mi proti srsti i dve hodinky vecer nad pivkem... no to se nejak vyresi.

pripluv: a ty bys nedoporucil neco pohodovyho kde se se psama nemusime bat? i treba na jedno denni zkousku jen tak? vzit je rvnou na 4dny kdyz nevim jak by se chovali mi prijde vic risk nez je vubec na vodu brat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pát úno 4, 2011 7:58

Jednodenní zkouška se dá uskutečnit i na rybníku.
V podstatě jakýkoliv úsek řeky typu Lužnice, Otava, Ohře, Berounka, Sázava, Vltava nebo i ta Morava, Bečva, Baťův kanál…

Obecně je na volej (netekoucí nebo líně tekoucí voda) raft na houby, i v šesti lidech to je časem opruz. Co to je za čokliska? Nějaký obludy velký? Napadlo mne půlčit si někde pramici (rychlostka by byla ideální volba) a jet normálně na pádla.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 4, 2011 14:05

Extremní obludy to nejsou, něměčtí špicové, 16 a 18 kg s tím, že ten jeden se hafo hodně bojí vody:)

s pramici, to se asi normálně nepůjčuje, co? a jezy se s pramicí daj sjíždět jak? Jednou jsem byla na sázavě a tam je jez snad každý 3 km a byl to teda pěknej opruz všechny ty jezy přetahovat po souši
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pát úno 4, 2011 16:17

Splav se s pramicí sjede stejně jako s kánoí. Ideálně šlajsnou.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod deckardph » pát úno 4, 2011 17:30

Hehe na pramici sem jel jako malej prďola berounku a bylo to teda taky peklo to upádlovat, ale s raftem nesrovnatelný, raft na českejch turistickejch vodách hraničí se sadomasochismem ](*,)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Vody, ktere jste kdo jel a kam se chystate...

Příspěvekod pripluv » pát úno 4, 2011 17:52

proto zmiňuji rychlostku
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Na vodě