Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Klouže vibram víc než jiné podrážky?

ano
50
56%
je to stejné
28
31%
ne, klouže míň
12
13%
 
Celkem hlasů : 90

Příspěvekod Schnappi » pát úno 2, 2007 19:36

Ještě by mě docela zajímalo, co to vlastně bylo za boty a na jakém že to konkrétním povrchu tolik klouzaly... Tak jsem si nějak dodatečně přečetl, že to tu vůbec nepadlo...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Můj Vibram je OK

Příspěvekod LadiK » pát úno 23, 2007 12:02

Lidi, vzpomněl jsem si na Vás - taky jsem tohle fórum prolézal předtím, než jsem si kupoval pohory, protože jsem taky něco takového o klouzání vibramu zaznamenal...
Prodavačka v obchodě mi řekla, že čím tvrdší a kvalitnější podrážka, tím víc bude klouzat. A dodala, že v zásadě se ty vibramy dělají buďto lisované (ten největší brutál a taky nejklouzavější) a nebo nelisované a tam že je to pochopitelně lepší.
Já jsem si nakonec koupil pohory Asolo Power Matic 300 GV, http://www.asolo.cz/?bota=14,Power-Mati ... tic-300-GV a ty mají ten nelisovaný. Nemyslete si, že tím pádem je ta podrážka nějak měkká :-) je to tvrdý brutál Vibram, se kterým udělám otočku na ostrým šutru o 180 stupňů aniž by se ta podrážka prohla... Nicméně tendle vibram teda rozhodně neklouže - podlehl mému testování na mokru - přilnavost je naprosto OK.
Chcete-li tedy Vibram s dobrou přilnavostí, ptejte se v obchodě na nelisovaný Vibram. Nebo si rovnou kupte tydle pohory u těch to hlásím se 100% jistotou ;-)
LadiK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 23, 2007 11:53
Bydliště: Český Těšín, Opava

Příspěvekod pripluv » pát úno 23, 2007 12:12

Holt, fyzika :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod vencla » pát úno 23, 2007 13:21

ty botky vypadaji hodne dobre...navic o tom pisou ze to je z nejake te xtra kuze z jizniho tyrolska... :wink: no ale kuze to doufam a kazdopadne je a tu bych volil. jinak na mojich botech nevim jak to je jesli mam lisovany nebo nelisovany vibram... to bohuzel uz asi nijak nezjistim protoze tento model uz neni ani na strankach vyrobce techto bot.... :((
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod nimha » stř bře 7, 2007 15:56

Šlo o boty Lafuma CastleRock II - lehký polokotníčkový botky na procházky. Celkem dobrý, hezký a v akci za super cenu 2000kč. škoda tý podrážky...

http://www.rockpoint.cz/ed_img/boa09.jpg

Jinak dneska celý příběh končí. Dohodl jsem se po nezájmu Rockpointu a Lafumy s Vibramem, že jim pošlu boty zpátky na testy a vezmu si nějaké jiné a budu je pro ně testovat, resp. tedy psát nějaké reporty o zkušenostech s nimi. No a dneska mi došly Lowy Kody, u nichž je Vibram opravdu měkký a klouzat by neměl. Nebylo to jednoduché a zpětně bych se do celého procesu už nepouštěl, takže vám ani celopu anabázi nedoporučuju. Nicméně musím konstatovat, že přece jenom firma z západní Evropy má větší ponětí o tom, co je to zodpovědnost za svoje výrobky a péči k zákazníkům.


Všeobecně větší boty kloužou míň, protože mají hlubší dezén. Mám nějaký velký LaSportivy s Vibramem a ty celkem nekloužou. Horší je to u nízkejch bot, jakoby výrobci mysleli, že se v nich chodí jen po městě (jak se mi snažili v Rockpointu namluvit)
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod zbuddy » stř bře 7, 2007 20:18

nimha píše:Jinak dneska celý příběh končí. Dohodl jsem se po nezájmu Rockpointu a Lafumy s Vibramem, že jim pošlu boty zpátky na testy a vezmu si nějaké jiné a budu je pro ně testovat, resp. tedy psát nějaké reporty o zkušenostech s nimi.


=D> =D> =D>
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod VinoSamotarovo » stř úno 3, 2010 19:14

Teď jsem rozbalila nové boty a jsem zoufalá. Dalo mi dost velkou práci sehnat pohorky, nakonec to není úplně co jsem chtěla, ale boty jsem hledala rok, mám velkou nohu zároveň ale úzkou, většina výrobců už u toto velikost v dámské nedělá a pánské mě všechny tlačí na achylovku a jsou široké, nakonec jsem sehnala Meindl coloredo gtx lady - vibram, goretex, kůže, lehoučké, jen jsem chtěla spíš kategorii C, ale snad vydrží, jenže v daném řetězci je neměli v mé velikosti, tak jsem je objednala přes net a přišli mi s podrážkou multigrip lady, tak nevím, jestli je vrátit prodejci nebo jestli si je nechat, mám jenom jedny botky na vibramu známé Merell Chameleon, bota je sice rozpadlá, ale vibram je skoro neochozený a nikdy mi neklouzali, přítel má taky nízké merelli a nekloužou, obecně si myslím, že asi záleží hlavně na vzorku, většina lidí si totiž stěžuje hlavně na vysoké pohory na vibramu u nichž jsou jednotlivé dílky podrážky daleko od sebe... tak co si o tom myslíte? vyměnit nebo si je nechat s multigripem? :t:t
VinoSamotarovo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 3, 2010 19:01

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod Petras » stř úno 3, 2010 20:58

Pokud ti jinak sedí tak si je nech.
K podrážkám asi toto,někomu klouže všechno,někomu skoro nic,někdo to ochodí za chvílu,někdo za mnoho let a mají přitom to samé. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod Astrozzy » stř úno 3, 2010 22:02

Vibram na starych G nagevi ci ako sa volali klzali jak prasa.
G..nt take vyssie kotnikove viac ako 5 rokov pouzivania maju podrazku Skywalk. Krasa topane nosene vsade hory, mesto sneh, voda, bahno, ... podrazka drzi, minimalne opotrebovnie mam pocitovo lepsie drzia ako Vibram. celkovo tie topane prezili vela a stale ziju a bojuju, asi to boli este stare kvalitne G...nty.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod nebulus » čtv úno 4, 2010 20:02

VinoSamotarovo píše:.. a přišli mi s podrážkou multigrip lady, tak nevím, jestli je vrátit prodejci nebo jestli si je nechat...

Kamarátkine Colorada po 840km ( merané cez GPS ), používané iba na turistiku. Okrem trocha zošmatlanej päty opotrebenie zodpovedá +- Vibram podrážke podobnej kategórie.
ObrázekObrázek
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod tesil » čtv úno 4, 2010 21:07

tuhle podrážku jsem míval na meindl beaver, trochu mekčí směs, proto s klouzavostí nikdy nebyl problém, zároveň se ale nijak rychle neopotřebovávala. naprostá spokojenost. pokouřit dostala až na korsice, tamní šutr je jak rašple...
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod pavproch » čtv úno 4, 2010 21:13

něco podobnýho mají i moje babské Asolo Stynger GTX.... souhlas s řečeným... akorát sem zjistil, že v letních tatroch sa tím blbě leze.... klůže to....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod nebulus » pát úno 5, 2010 7:08

Ešte by som k tým Coloradam napísal, že mne sa moje rôzne Vibram podrážky v zime šmýkajú viac. Jediné boty čo sa naozaj nešmýkali, tak bola podrážka od obuvníka na popradkách.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod Kaskadér » úte srp 24, 2010 16:20

Mám takové zkušenosti, že záleží od modelu. Vibram Mulaz použitý např. na botech Kayland Apex Rock drží jako přibitý i na sněhu :smt023 a naopak s Vibramem G3+ si rozbiješ hubu ještě než na hory vůbec vyjedeš! arm3 Taky jsem to v Rockpointu reklamoval - neúspěšně! Prý Garmonty obecně mají tvrdší podrážky - odpověděli...
Jinak doporučuji orientační test rovnou v obchodě: Někde v koutku jim navlhči hladkou podlahu a pokud se boty budou smýkat bez jakéhokoliv odporu, či doprovodného zvuku (pískání, vrzání..) budou klouzat jako prase i venku na mokré skále! oooo
Kaskadér
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:30

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod pavproch » úte srp 24, 2010 17:35

nesouhlas se stuntmanem: vibram na Garmont Mt.Guide Karbo drží na suché i mokré skále stejně jako jiné vibramy - na suché slušně, na mokré krapet míň.... [-X

Jediným problémem je D-čková tvrdost podrážky tam, kde by se hodila měkčí botka....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod thea » úte čer 21, 2011 9:21

Tak jsem si po letech pořídila místo starých AKU bez vibramu (neklouzaly skoro ani na ledu) nové s vibramem a kloužou děsně... Jenom doufám že se v nich v Tatrách nezabiju, protože na Smrku v dešti to klouzalo strašně - na šutrech, na dřevě a dokonce i na hlíně ](*,) (Jenom doufám že to bylo tím, jak někdo psal, že byly trochu od bahna a od mechu a pokud bude podrážka čistá bude to OK, jinak sbohem... ;-) )

Taky by mě zajímalo jestli jste někdo nepřišli na nějakou fintu jak zamezit jejich klouzání (něco jako že se podrážky tanečních bot mažou ricinovým olejem ;-) )
thea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 8, 2011 19:14

Scarpa Ladakh GTX - neskutečně kloužou

Příspěvekod egzotka » úte led 17, 2012 23:22

Ahoj, prosím o radu, koupila jsem tyhle boty a po užití v městském provozu - (vlhké listí apod.) neskutečně kloužou. I kozačky od bati jsou na tom lépe. Dost mě to trápí. Máte někdo radu, jak to můžu ovlivnit? Jaká je Vaše zkušenost? Případně o jakých trekovkách byste řekli, že to v nich fakt neklouže. Vřelé díky a za případné rady!

Tak jsem boty poslala do restday, že mi tam tu podrážku vymění a klouzat to nebude, až mi to pošlou zpátky, napíšu, jak jsem pochodila.


Tak už je mám zpátky, hm, tož je prodám...
Naposledy upravil egzotka dne pát úno 3, 2012 8:52, celkově upraveno 2
egzotka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 17, 2012 23:12

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod mich0lin » sob led 21, 2012 17:55

Skoda,ze jsem na tohle tema nenarazil jak jsem si je kupoval,prodavacka vychvalovala podrazku,ze je nejkvalitnejsi na trhu,klouzou jak svina,proto shanim jine,vibram uz nikdy...nechapu jak muzou vymyslet tak nekvalitni podrazky na zimu...
mich0lin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 21, 2012 17:41

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod vonkreuz » sob led 21, 2012 18:20

Opatrně panáčku! [-X Není Vibram jako Vibram.
Na zmrzlém povrchu (led, udupaný sníh, sníh po oblevě a opětovném zmrznutí) ti budou klouzat snad všechny podrážky Vibram. Vibram jako firma vyrábí vzorky podrážek s různou tuhostí použité směsi. Od extra přilnavých "lepiček" na lezečkách až po tvrdé směsi na vysokohorských botách.
Do města jsou skutečně vhodnější vzorky na to přímo určené - např. s probrušovaným skelným vláknem, jak to dělají firmy Hanwag nebo Lowa...

Měl jsem několik typů podrážek s Vibramem (různé modely bot a tím i různé vzory podrážky s různou tuhostí směsi) a lišilo se to diametrálně.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod mich0lin » sob led 21, 2012 18:23

tak sel jsem s kamosem ten mel obyc.boty a aj vibram staly u bate loni 1800 a me ty botky klouzaly jak svina az jsem si malem zlomuil nohu a on sel v pohode,proste nevim,ale uz radeji ne,jak jsme tu cetl nejlepe udelat test nekde v obchode na kluzkem miste
Naposledy upravil šíp dne sob led 21, 2012 18:27, celkově upraveno 1
Důvod: Smazána zbytečná citace. Je jasné,že reaguješ na předchozí příspěvek. šipka
mich0lin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 21, 2012 17:41

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod vonkreuz » sob led 21, 2012 18:32

](*,) jak hrách na zeď.
To, že má bota podrážku Vibram neznamená nic.
Pokud je to bota typu ""pohorka"", kde po počítá s pohybem po kamení, tak při měkké směsi bys podrážku rychle prodřel. Proto je směs podrážky tužší. Protože se počítá s pohybem na kamení, blátě a podobně. Většina těch podrážek je "samočístících", aby v nich to bláto neulpívalo. Prostě je to bota na povrch, který má nějakou strukturu a není hladký jak jako zledovatělá cesta.
Pokud chceš zímní botu kup něco takového
http://www.hudy.cz/zimni_obuv_panska/64 ... i-men.html
http://www.prosportshop.cz/outdoor/obuv ... lni-zimni/
http://www.hanwag.de/schuh-kategorie.php?cat_id=10

Protože pohorky jsou použitelné v zimě, ale je to myšleno v zimě v přírodě, ne na udupaném městském uličním kluzišti.

To je jako bych si koupil Škodu Fabia 1,2HTP a pak se divil, že při naloženém autě nejsem v zimě schopný projet přes Makov z H.Bečvy do Bytče.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod thea » sob led 21, 2012 18:39

Tak po sezoně strávené v "nových" AKU musím konstatovat že buď se ošmajdaly a s klouzáním je to OK a nebo jsem se naučila jinak chodit :D

Nevím, každopádně loňské červencové Tatry byly celkem zajímavý zátěžový test - z šesti dní 3 pršelo 2 sněžilo a 1 bylo hezky... A s klouzavostí jsem opravdu neměla problém :t:t

Tak tedy AKU zdar a vibramu též ;-)
thea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 8, 2011 19:14

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod mich0lin » sob led 21, 2012 18:42

vonkreuz píše:](*,) jak hrách na zeď.
To, že má bota podrážku Vibram neznamená nic.
Pokud je to bota typu ""pohorka"", kde po počítá s pohybem po kamení, tak při měkké směsi bys podrážku rychle prodřel. Proto je směs podrážky tužší. Protože se počítá s pohybem na kamení, blátě a podobně. Většina těch podrážek je "samočístících", aby v nich to bláto neulpívalo. Prostě je to bota na povrch, který má nějakou strukturu a není hladký jak jako zledovatělá cesta.
Pokud chceš zímní botu kup něco takového
http://www.hudy.cz/zimni_obuv_panska/64 ... i-men.html
http://www.prosportshop.cz/outdoor/obuv ... lni-zimni/
http://www.hanwag.de/schuh-kategorie.php?cat_id=10

Protože pohorky jsou použitelné v zimě, ale je to myšleno v zimě v přírodě, ne na udupaném městském uličním kluzišti.

To je jako bych si koupil Škodu Fabia 1,2HTP a pak se divil, že při naloženém autě nejsem v zimě schopný projet přes Makov z H.Bečvy do Bytče.

Premyslim prave o techto Adidas HOLTANNA BOOT CP..chci boty do 2.000 jen na zimu na hory nechodim,jen vyjmecne na turu
mich0lin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 21, 2012 17:41

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod vonkreuz » sob led 21, 2012 19:11

Pokud to chceš jen na zimní město, kolem chalupy nebo třeba někam do lesoparku, tak klidně.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod fps » sob led 21, 2012 20:19

mich0lin píše:Skoda,ze jsem na tohle tema nenarazil jak jsem si je kupoval,prodavacka vychvalovala podrazku,ze je nejkvalitnejsi na trhu,klouzou jak svina,proto shanim jine,vibram uz nikdy...nechapu jak muzou vymyslet tak nekvalitni podrazky na zimu...

jaké si koupil?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod podpolanec » čtv úno 9, 2012 12:52

Ak Vibram na vlhkej skale, dreve klze, je to zvacsa dan za vyssiu tvrdost zmesi
a tym povacsinou aj vyssej zivotnosti podrazky.

Najlepsie podrazky na mokru skalu, drevo su makke polyuretanove (PU) podrazky.
Mal som take na obycajnych baganciach Heckel
a drzali na zule i vapenci neporovnatelne lepsie ako tvrde gumene Vibram.

Akurat ich zivotnost je cca. 1/3 oproti Vibram,
rychlo sa deru, vytrhavaju sa kusky PU, a casto sa pretrhne
cela PU podrazka po celej sirke topanky v mieste ohybu.

Potom si vyber.
podpolanec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř lis 3, 2010 10:30

Re:

Příspěvekod PRC » čtv úno 9, 2012 13:52

...vibram klouže? Tak jej všichni odlepíme a budeme chodit bez něj :) To bude asi nejlepší?
http://www.vibram.com/index.php/us/VIBR ... he-Company
Doporučuji zakoupit požadované boty s požadovanou podrážkou na požadovanou aktivitu :)
Používejte hlavu, plís.....
PRC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 14, 2008 9:38
Bydliště: Brno

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod frankie.dlouhan » pon pro 2, 2013 10:15

Zkusím znovu otevřít toto téma trochu konkrétněji.
Máte někdo zkušenosti, jak je na tom s "klouzáním" Vibram Hunting v zimě. Patří spíš k těm více či méně klouzavým? Vyrábí se s nimi lovecké (myslivecké) zimní boty, ale nevím, jestli je to opravdu záruka toho, že je podrážka určena do sněhu.
Budu vděčný za jakoukoli zkušenost.
Díky
frankie.dlouhan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon čer 2, 2008 21:38

Typ vibram podrážky na sníh

Příspěvekod matyas86 » čtv úno 8, 2018 9:52

Když tak vlákno vymažte pokud se to již řešilo, ale máte někdo dobrou zkušenost s nějakým přesným typem VIBRAm podrážky u pohorek na sníh, který by neklouzal jak svi**????
Mám pocit, že mi všechny pohorky z dětství bez vibramu klouzaly daleko méně a ani nebyl problém v sešlapání (měkkosti podrážky).
Nebo má snad vibram akcie fabrik na nesmeky :( aby každý s vibramem si na zimu pořídil nesmeky....
matyas86
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 8, 2018 8:16

Re: Typ vibram podrážky na sníh

Příspěvekod nebulus » čtv úno 8, 2018 10:44

Iste taký je, v obchode mi ukazovali zimné boty s takým Vibramom a nesmeli sa nosiť v plusových teplotách, lebo sa rýchlo zoderú. Ale už si neviem spomenúť ani čo to boli za topánky.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron