Který ferratový set vybrat?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod marab » sob zář 12, 2009 10:24

Vybiram set na ferraty,cenove jsou prijatelne tyto 3 :

1
2
3

necham si poradit, protoze jdu poprve.jinak by se hodila i naka metodika, kdyby nekdo mel,dekuji :)
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: Ferrata set

Příspěvekod Umiaki » sob zář 12, 2009 10:35

Metodika a metodika.
A vzal bych Ocún, i když myslím, že to je úplně fuk...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Ferrata set

Příspěvekod sx02 » sob zář 12, 2009 10:36

Ty sety který spolehají na prokluz lana nejsou momentálně v kurzu (1 a 3) - přišlo se na to že za zrošených podmínek (mokro apod) nesplňují požadované standardy. Z toho hlediska je nejlepší asi trhací set - tedy číslo 2.

Přesto bych asi volil ten číslo 3, ten trhací jsem měl v ruce a musim řít že se mi moc nelíbil. Přišlo mi krátké rozpětí mezi špagáty s karabinama.
Číslo 3 jsme měli půjčený v létě na jednu kratší ferratu a musím říct že se mi moc líbil a vyhovoval takže bych volil ten.

Ad Salewa - problémy pokud mě paměť neklame měl právě Salewáckej set G3, takže předpokládám že tohle je jeho inovovaná (lepší verze).
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Ferrata set

Příspěvekod marab » sob zář 12, 2009 10:45

dobre, pujdu mrknout na ten treti.jinak pochopil jsem dobre, ze kdyz hodim tlamu s tim trhacim(2) ,tak ho muzu vyhodit a (3) od ocunu je na vice pouziti??
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: Ferrata set

Příspěvekod sx02 » sob zář 12, 2009 10:47

marab píše:dobre, pujdu mrknout na ten treti.jinak pochopil jsem dobre, ze kdyz hodim tlamu s tim trhacim(2) ,tak ho muzu vyhodit a (3) od ocunu je na vice pouziti??

Byla na to tady dlouha debata a myslim ze ani s prokluzovym to pak nebudes mit jednoduchy ale dolezes. Vic pouziti, obavam se, je pekna prasarna.

Az se na ne budes koukat - podivej se na rozpeti mezi obema karabinama - to shledavam casto jako nejvetsi problem. Vyzkousel jsem (ne padem ufff) asi pet setu z ruznych pujcoven a treba petzl ma ty spagaty strasne kratky, coz treba v dolomitech obcas vadi..

Btw: Mala reklama - koukni se do eliassu na Florenci (mozna to maji i na Vinohradech), kdyz jsem si tam ten set pujcoval tak tam meli jeden moc peknej od Eldridu, malem jsem ho vzal ale zena me to zatrhla. :)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Ferrata set

Příspěvekod Sirah » sob zář 12, 2009 10:50

@marab: ja si hlavne myslim, ze "tlamu" hazet nebudes ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Ferrata set

Příspěvekod marab » sob zář 12, 2009 10:53

Sirah

nechystam se, jen se informuju :D
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: Ferrata set

Příspěvekod Semo » sob zář 12, 2009 12:36

Ten Salewacky ma uz inak riesene to, co v tych nemeckych testoch kritizovali. V tomto by sa uz clovek pri pade ro prilis "rozpazeneho" setu nemal zabit.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Ferrata set

Příspěvekod Umiaki » sob zář 12, 2009 14:11

Semo píše:nemal zabit.

Tak si říkám, jestli to není málo :) "S tímhle by ses neměl zabít." - asi bych radši slyšel "S tímhle se nezabiješ." Ale jinak to asi nejde...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Ferrata set

Příspěvekod Semo » sob zář 12, 2009 14:42

Ja mam ten stary Salewacky, ktory sa dokaze az prilis lahko rozdelit na dva a zatial zijem. Proste viem, ze niektore situacie nemozem cvakat, napriklad nesmiem vynechat/obcvaknut jeden usek lana, ak kotvenie je blizsie ako rozsah chapadiel. Na inom sete by som mohol, tu nemozem. S V setom sa tiez musi zachadzat inak ako s Y a niektori ho pouzivaju dodnes.

A s tym, co chces pocut... Ja ti kludne poviem "nezabijes sa", ale potom ma nechod strasit ak sa mylim.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Ferrata set

Příspěvekod Tomáš T. » pon zář 14, 2009 8:36

Já osobně bych šel do tohoto (má hodně dobré testy, které už odpovídají trhacím) nebo tohoto (cena a komfort).
Uživatelský avatar
Tomáš T.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon lis 5, 2007 13:04
Bydliště: Ostrava

Re: Ferrata set

Příspěvekod Vilík » pon zář 14, 2009 10:30

Já osobně bych do trhacího nešel... Sice se ti neplete kus lana, ale holt nedolezeš když spadneš...

Jinak dneska se ti to už asi nestane, ale ve výprodejích můžeš narazit ještě na klasický Kčkový karáble, který jsou proti těm dlaňovým pořádnej vorpuz... Ty nebrat...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Ferrata set

Příspěvekod poldík » pon zář 14, 2009 13:01

Vilík píše:Já osobně bych do trhacího nešel... Sice se ti neplete kus lana, ale holt nedolezeš když spadneš...
hele když padnež pořádně do průkluzováho tak nedolezeš ani s ním. :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Ferrata set

Příspěvekod Tomáš T. » pon zář 14, 2009 15:20

Dolezeš, akorát musíš prokluzové lano vrátit přes brzdu do původní polohy. Na dolez té cesty by to ještě při následném pádu něco ubrzdilo, ale na další výstupy to už není. I při největším pádu (ten první) nebude náraz větší než 6 KN (600 kg), což je stejný záchytný náraz jako při pádu na úroveň jistitelova štandu při lezení vícedélkových cest. Chce to ale prsák. :D
Uživatelský avatar
Tomáš T.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon lis 5, 2007 13:04
Bydliště: Ostrava

Re: Ferrata set

Příspěvekod amigo » pon zář 14, 2009 16:32

chlapci nechci vám kazit slibně se rozvíjející debatu "jestli s jetým setem (takovým, který už jeden pád zachytil) je možno cestu dokončit, nebo není", jsme utrpěli už tady, takže buď pokračujte ve starém vláknu, nebo se na to prostě vykašlete :wink:
Naposledy upravil mike dne pát zář 18, 2009 0:37, celkově upraveno 1
Důvod: diskuse pokracuje v odkazovanem vlaknu
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod marab » pon dub 19, 2010 13:41

ma nekdo zkusenosti s timto?

http://www.hudy.cz/vybaveni/92070,inhib ... html?&fS=1

//amigo - diky
Naposledy upravil marab dne pon dub 19, 2010 14:22, celkově upraveno 1
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod amigo » pon dub 19, 2010 13:58

@marab: kdybys trošku hledal, zjistil bys, že ho má tomáš.t a je s ním spokojený. moje rada: napiš mu SZ
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod martinique » pon dub 19, 2010 15:01

marab píše:ma nekdo zkusenosti s timto?

http://www.hudy.cz/vybaveni/92070,inhib ... html?&fS=1

ja ho mam a je super, ale este som v nom nepadol tak neviem ako by to bolelo. podla toho co som skusal tu brzdu tak asi poriadne :(
martinique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 14, 2010 15:35

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Tomáš T. » pon dub 19, 2010 15:25

Jo. Mám ho a jsem s ním spokojený.
Výhody - rozumná cena, nízká váha, funkční dlaňové karabiny (výrazně rychlejší postup oproti karabinám s obyčejnou pojistkou), pružné popruhy (neplantají se pod nohy, pořád jsou napnuté), dlouhý rozsah pramenů (pohodlnější manipulace), dobré připevnění prokluzového lana k poutku sedáku (lepší by ale byla malá karabinka) a možnost zasunutí prokluzového lana do zobáčku na konci upevnění (prokluzové lano se díky tomu neplantá pod nohy; nevznikne jedna dlouhá smyčka od brzdy k upevnění na poutku, ale vytvoří se tím dvě - jedna od brzdy do zobáčku a druhá od zobáčku k upevnění na poutku).
Nevýhody - žádnou nevidím.
Pokud opravdu správně funguje při pádu, tzn. plní normu EN 958 (Pádová brzda může začít fungovat až při zatížení 1,2 kN a musí odolat zatížení 9 kN, ale hlavně při pokusném pádu s 80 kg závažím z 5 m výšky nesmí rázová síla přesáhnout 6 kN a brzdná dráha nesmí překročit 120 cm), což by měl, tak si myslím, že je dobrou volbou.
Uživatelský avatar
Tomáš T.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon lis 5, 2007 13:04
Bydliště: Ostrava

Kupa Ferrata set-u

Příspěvekod blackwinter » čtv srp 12, 2010 11:16

Ahoj, poradili by ste mi nejaky dobry, kvalitny a aj cenovo dostupny ferrata set?

Popripade premyslam o tychto 2 akciovych packoch.

Ferrata 3 set Rock Empire®
http://www.hudy.cz/vybaveni/lezecky-material/jistici-prostredky/99159,ferrata-3-set.html

Set SingingRock PacketFerrata
http://eshop.namche.cz/detail.asp?czbozi=182902000001&status=menu&typ=312&skupina=18290200&detail-barvy=true&image4.x=46&image4.y=51

A neviem sa rozhodnut, Inhibitor Tech ma pruzne popruhy ale zasa nieje paraci:(
a Singing Rock EASY GO je paraci ale nema pruzne popruhy:(, do coho by ste sli vy? opripade iny set?

Som zaciatocnik, ferraty pojdem 1.x ale urcite vlastnu vybavu vyuzijem a nexcem z pozicovne. DIk za help.
blackwinter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 18, 2010 15:46

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod sx02 » čtv srp 12, 2010 12:22

Mno já bych šel do nepáracího. Sice není tak bezpečný jak současný "trendy" velí, ale ty pružný popruhy považuju za velmi příjemnou věc, nepřekáží ti tam párací bambule a musel bys mít echt smůlu aby ti odvedl horší služnu ten nepárací než ten párací.
Je to ale jen názor amatéra, nikoliv metodika. :mrgreen:
K tomu nepáracímu kup socku helmu - třeba Toxo od Salewy a seš kompletně vybavenej :-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod jonza » čtv srp 12, 2010 12:30

sedi ti vubec ta prilba? Protoze pokud ne, tak je to jasne. Kazdy ma jinou hlavu. Jinak si kup ktery chces, asi je to fuk.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Cezi » čtv srp 12, 2010 13:47

Je opravdu otázkou, jestli ti ta helma sedne. Asi by to chtělo vyzkoušet. Jinak ten první set tu má víc lidí (i já) a vyjadřují spokojenost - jen do toho zatím naštěstí nikdo nespadl O:)
Ještě je otázkou co ten sedák - já teda používám klasický, tady ten je odlehčený, takže se s ním asi líp chodí, ale mám rád ty "nové" přesky nejen od singing rocku který jdou jednoduše rozvázat a utáhnout (na záchod a tak :wink: ), ale zas za tu cenu neber to.o)
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2010 16:40

sx02 píše:...ale ty pružný popruhy považuju za velmi příjemnou věc, nepřekáží ti tam párací bambule...

Pruzne popruhy jsou fajn, bambule celkem nevadi (mam). U toho druheho je zas nebezpeci, ze se ti o neco zachyti volny konec lana (stalo se mi s pujcenym). V tomhle pripade je oboji kompromis. I kdyz sedne prilba, tak je zas potreba dokoupit prsak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » čtv srp 12, 2010 18:11

Osobně jsem za RE - hlavně kvůli zkracovacím gumicukům (mám to na lezeckých cepínech a chrochtám blahem) a prsáku v setu. Ještě dokoupíš helmu (do 50eur) a ještě dva metry min.15kN smyce na provázání sedací úvazek+prsní úvazek a hotovo...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kupa Ferrata set-u

Příspěvekod terkad » čtv srp 12, 2010 18:28

blackwinter píše:Set SingingRock PacketFerrata

Tyhle sedáky nám pořídili jako instruktorské do lanáče a jak jsem z nich napřed byla nadšená, že jsou lehké a na letní běhání po areálu (na práci ve výšce máme jiné) ideální, tak teď mi pěkně lezou krkem. Celý sedák sedí kdesi na bedrech a je dost nepohodlný.
Pokud na něm mám blockfor, tak než vylezu nahoru na sloup, málem to ze mě svou vahou celý sedák sundá. Když už něco skladného a nevypolstrovaního, tak radši SR Brio.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod BMAJTZ » čtv srp 12, 2010 20:57

Koupi jsem si jeden z nejlevnějších (né li nejlevnější) feraťák co jde asi sehnat.

http://www.sport-outdoor.sk/ferratovy-set-simond-goliath-p-1890.html
Goliath Via Ferrata Set

Prolezl jsem s tím kopu ferat na jihu Francie od obtížností Difficile až Extreme Difficile a rozhodně si nesťežuju. Do trhacího bych asi z principu nešel a ani mu moc nevěřím. Tenhle obyčejný systém mi vyhovuje a i rozpětí jednotlivých karabin je tak akorát. Co se manipulace týče, nemůže být jednodušší, i když je fakt, že tyhle 2 obyčejné karabiny jenom tak na zacvaknutí asi nebudou tak bezpěčné jako ty s dlaňovou pojistkou. Na feraty to podle mě stačí v pohodě a nevidím důvod platit za jakýsi větší komfort, který u tohohle jistítka stejně nechápu.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod sx02 » čtv srp 12, 2010 21:32

Bmajtz: Mno mam sice na svym setu ty samy karabiny, ale pote co jsem si na chvilku zkusil dlanovky, musim rict ze bych nevahal si klidne treba dve stovky za ne priplatit. Ten komfort je nesrovnatelnej.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod BMAJTZ » čtv srp 12, 2010 23:01

sx02> Je to mozne, ale ja na tomhle ferataku uz par desitek ferat odchodil a nejak uz jsem dostal grif do ruky, takze u me ok.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Tomáš T. » pát srp 13, 2010 6:23

Odchodil jsem pár desítek ferrat na setu s obyčejnými karabinami, pár desítek ferrat na setu s dlaňovými karabinami a ten rozdíl tedy je poznat. Kdybych si musel kupovat nový set, šel bych v každém případě do setu s dlaňovými karabinami a kdyby měl navíc pružné popruhy, tak jenom dobře.
Uživatelský avatar
Tomáš T.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon lis 5, 2007 13:04
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Horolezectví