Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » úte led 19, 2010 14:51

Zdar, co říkáte na Sea to summit ultra-sil pack?
Využití - na treky pro případné jednodenní výpady a výšlapy na kopce na lehko.
Těch 20 litrů by na záložní mikinu, tenkou goretexku, rukavice a čepku, pití by mělo stačit.
Výhody - hmotnost 68g, nosnost 120kg (ověřeno 60kg, to v tom ale nikdo tahat nebude :lol: ), sbalení do klíčenky :shock:
Cena - 500 Kč

Co vy na to? Máte nějaké lepší tipy? Viděl jsem něco od Colemanu (cca 200g) a Tatonka Superlight, sbalitelná do ledvinky (cca 190g).

Máte některý z nich?
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod Umiaki » úte led 19, 2010 15:37

Ten Sea to Summit vypadá super, ostatní dva jsou těžké.
Jestli ti nejde o peníze, tak bych šel do toho. Já taky potřebuju podobný, ale asi to vyřeším podomácku - šusťák, popruhy, zip a nit. Vážit to bude stejně a stát to bude desetinu.

p.s. Kdo by v tom nosil více než hm... 10 kg třeba z nákupu? Proč 120 kg?
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod vonkreuz » úte led 19, 2010 15:46

Coleman Compact Travel Walker, 200g, objem 20litru, cena 21,99eur podle katalogu. K batohu, ktery je prilozena kapsa podoby "dokladovky" s poutkem na zapesti, do ktere je batoh slozitelny...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod ZbynekN » úte led 19, 2010 16:36

Mám tento, ale starší model. Ale byl o dost levnější, když jsem ho kupoval :-k
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod Brko » úte led 19, 2010 17:00

Umiaki píše:p.s. Kdo by v tom nosil více než hm... 10 kg třeba z nákupu? Proč 120 kg?

Já myslím, že těch 120 kg je taková asociace ke kvalitnímu provedení....šlo by to taky napsat: "unese všechno co se do něho vleze, bez toho aby se rozthal".
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod Schnappi » úte led 19, 2010 17:48

Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » úte led 19, 2010 20:46

Brko píše:
Umiaki píše:p.s. Kdo by v tom nosil více než hm... 10 kg třeba z nákupu? Proč 120 kg?

Já myslím, že těch 120 kg je taková asociace ke kvalitnímu provedení....šlo by to taky napsat: "unese všechno co se do něho vleze, bez toho aby se rozthal".

To máš pravdu, že to je až zbytečný údaj... Ale možná, že to je průkazjnější :) - viděl jsem fotku, na které do tašky Ultra-sil od stejného výrobce vlezla holčina a pak ji dva zvedli za ucha :mrgreen:
A vzhledem k těm rozměrům je to fakt super.
Nějaký mini batoh se na treku prostě občas hodí a tahat zbytečně nějaký podstatně hůře sbalitelný a těžší batůžek jen kvůli občasným výletům do města nebo výstup na kopec je zbytečné.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod Umiaki » úte led 19, 2010 21:10

Právě proto i těch 200g je moc. Ten Sea to Summit je ideální, ale imho by prostě mohl být levnější...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod ZbynekN » úte led 19, 2010 21:11

@air2: Tady
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod laca » čtv led 21, 2010 15:13

Mám od Sea to Summit tu tašku a je super. Neváží skoro nic, unese prakticky cokoliv, jen pak řežou popruhy :lol:
Vzhledem k pozitivní zkušenosti s taškou o batohu vážně uvažuju :-k

Je to fakt malý balíček viz foto
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod Rujir » čtv led 21, 2010 15:47

laca píše:Mám od Sea to Summit tu tašku a je super. Neváží skoro nic, unese prakticky cokoliv, jen pak řežou popruhy :lol:
Vzhledem k pozitivní zkušenosti s taškou o batohu vážně uvažuju :-k


Ta taska je fakt paradna. Mam ju asi mesiac a neviem si ju vynachvalit. Vzdy ma hrozne iritovalo, ze som v obchode musel kupit igelitku, preniest v nej nakup 500m a potom som pre nu nemal dalsie vyuzitie. Je mi jasne, ze ekonomicka navratnost je extremne biedna (za tu cenu som mohol mat tisic igelitiek), ale aj tak mam lepsi pocit.

U batohu by som sa asi bal tych popruhov. Inak vyzera dobre.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod Umiaki » čtv led 21, 2010 16:19

Já s sebou nosím teďka vždycky nějakou bavlněnou tašku :) Pokaždé jak jsem v UK tak jich pár nakoupíme... ne že by byla ultralehká, ale vypadá líp než igelitka a je o dost ekologičtější ;)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » čtv led 21, 2010 18:39

Ty popruhy jsou jedine proc nad tim vubec vaham. Ale myslim, ze pokud v tom ponesu max. 5kg (a vetsinou jen polovinu), tak by to nemelo vadit.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod zbuddy » pát led 22, 2010 10:02

Já jsem si z veletrhů v Mnichově natahal plno hadrových tašek a tašek z takové lepší netkané textilie; jsou lehké a pevné a vypadají o hodně líp než igelitky, a také se hůře propíchnou a když už, neroztrhnou jako igelitka. Jedna mně blízká osoba si jednu oblíbila a má ji stále s sebou v kabelce.
Zpět k věci, mám snad 30 let takový lehký skládací silonový (?) batoh, složí se do formy buzertaštičky. Na kolej jsem s ním odtahal hafo věcí...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » pát led 22, 2010 10:17

jj takove veci driv bezne byvaly, ale dneska uz jen samee hi-tech zadove systemy :lol:
ona se hodi i klasicka taska sitovka - daji se v tom na batohu tahat vlhke veci, ktere pak prosychaji nebo poslouzi kdyz vyrazite nekde z treku nalehko dolu pro lahvace :mrgreen:
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod amigo » pát led 22, 2010 10:46

kopretina si pořídila tuhle eko tašku
hmotnost 25 g, nosnost až 20 kg. pro dámy je neocenitelný zejména pestrý výběr motivů :D já v ní nosím lahváče :tonqe: :

air2: jdi do toho batůžku od STS a pak nám poreferuj :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » čtv srp 5, 2010 19:15

Tak jsem si udelal na narozky radost a koupil jsem si ten Ultra sil pack.
S nakupem jsem spokojeny, myslim, ze batoh splni to, k cemu je urcen. Je to opravdu balicek na klice a bali se to zpet do obalu prekvapive snadno. Hmotnost je opravdu necelych 70 g. Objem bych nevidel na 20 litru, spise tak na 15 max. Myslim, ze to bude idealni na nepropro gate+bundu (lehke, prevlecne), powerstretch mikinu, piti a nejake to jidlo.
Nema to samozrejme pevne zada, tak flaska s pitim tam neni moc dobre ulozitelna, ale kdyz jsem tam dal dve flasky (druha litrovka slivky), tak uz to bylo dobre :mrgreen: Popruhy se daji delkove nastavovat (utahnout, povolit). Nema to zadne vnitrni ani vnejsi kapsy, ale to neni myslim ani potreba.
Materialove - neni to zadny lepkavy material, v podstate takovy pokrceny igelit, ale vzhledem k testum pevnosti o to nemam strach. Ramenni popruhy jsou ze stejneho matrose - je treba si je trochu urovnat, ale jinak v poho (samo to neni na tahani 10 kg nakladu, ale pri 4 kg je to uplne v pohode).
Kdyby vas neco zajimalo, tak se ptejte. Ja tomu davam 4 body z 5 za provedeni. 1 b strhavam za ten nizsi objem nez je udavany (chtel jsem to vyuzit i jako prirucak do letadla).
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod mike » čtv srp 5, 2010 21:32

Ten jsem si koupil taky, jeste pred odjezdem do Italie. Taky spokojenost. Idealni do letadla misto igelitky na doklady, klice, mobil, fotak, neco na obleceni apod. Proste co clovek na letisti potrebuje, kdyz odevzda hlavni bagl.

V horach jsem ho pouzival hlavne pri chozeni pro vodu, ktera byvala kus od bivaku. Je to podstatne lepsi, nez balancovat po skalach nebo na snehu s PETkama v rukach. Pripadne kdyz se jde clovek oplachnout a spachat hygienu. Na vrcholovy vystup jsem ho zatim nepouzil, ale dalo by se taky, kdyz chce treba clovek vybehnout par set metru ze sedla a nechce se mu prebalovat velky batoh. Flaska s vodou, vetrovka a neco jidlu se tam v pohode vleze.

U mne 4.5 z 5. Vadily mi trochu jen popruhy, ktere se rady povoluji. Ale jedno protazeni navic to vyresilo. Jen ta tkanicka a miniprezka nevzbuzuje moc duveru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » čtv srp 5, 2010 21:43

To jo, ta tkanicka a minipreska vypada zajimave a libi se mi, jak si s tim vyhrali. Je to genialni napad. Chtel jsem taky dat 4,5 bodu z 5, ale fakt je skoda, ze to neudelali o fous vetsi (byt by to uz pak nebylo velikosti orechu ale mandarinky...)
Na tom letisti casto prebaluju a tezke veci beru s sebou do letadla (nekdy litam s 15kg limitem, kam jsem se s jidlem fakt jeste nevesel :roll: )
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod mike » čtv srp 5, 2010 21:52

Mne prijde akorat, kdyby byl vetsi (a tezsi), tak ho asi nekoupim. Par kilo nadvahy do nej das, kdyz je to nutne. Chce to tezke a ne moc objemne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » čtv srp 5, 2010 22:01

No jo, ale prave takovych veci uz mam malo :(( a treba macky mi do letadla nepusti, jidlo vozim temer vyhradne dehydrovane...
Kdyby mel batoh misto 15 litru treba tech 20, tak by vazil o cca 20 g vice, takze ani ne pul tatranky :mrgreen:
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod RUMcajs » čtv srp 5, 2010 22:06

Sice to s plnohodnotnym batuzkem nema zas tolik docineni, ale provizorne lze pouzivat i kompresni obal od spacaku.
Stihlejsi jedinci muzou obal navleknout i na zada jako batoh.

Vyhodou proti igelitce je stahovaci uzaver a vetsi nosnost.
Hodi se do autobusu, na prohlidky mest atd...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod mike » čtv srp 5, 2010 22:37

air2 píše:...a treba macky mi do letadla nepusti...

Aby sis je neobul a neprokopl nadrz? :twisted:

Jasne, jenze pak by prisel nekdo, kdo potrebuje 25 litru, pak dalsi a dalsi a nakonec by batuzek vazil 5 kilo a bylo by na nem napsano Deuter ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » čtv srp 5, 2010 23:57

:P od 90 g je k 5kg mastodeuterontovi hodne daleko, 20l je proste jako "ultra daypack" idealni, ted jen aby to taky tak udelali :protest: :D
ne vazne, doplnek je to tak jako tak skvely
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod pavproch » pát srp 6, 2010 6:27

air2 píše: Nema to samozrejme pevne zada.


To se dá lechce DIY napravit.... :wink:

Mám něco podobného od FauDé - Mini Rock 16lt. Původně tyk bez pevných zad.
Postup:
- otočíš naruby
- změříš rozměr (obdélník) zadního dílu
- ustřihneš ze šusťáku (stačí podšívkovina)
- všiješ po obvodu na záševek (bágly jsou šité záševkama dovnitř)
- horní stranu nezašíváš
- tím vznikne "kapsa" zešvnitř na celou plochu zad
- vezmeš starou panceřovanou karimatku "mejd in dé-dé-er"
- ustřihneš na tvar zad
- batoh otočíš zpět na líc
- karimatku vložíš - hrbolatým ven! - do kapsy
- fertig
(A když chceš sbalit do kuličky, tak halt zase karimatku vytáhneš a vrazíš do velkého báglu... navíc se ten kousek karimatky v nouzi dá použít jako bivvy-seat... tožtak, no....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod air2 » pát srp 6, 2010 8:54

Jo, taky jsem o necem takovem uvazoval - riznout si takove sedatko, ktere pak muzu dat do batohu. Mozna by ani nebylo potreba sit tu kapsu (kdyz batoh nacpu vecma, tak by to fazonu mohlo drzet).
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod pz » úte srp 10, 2010 12:38

nevim cim to meri, ale realny objem je neco malo pres deset litru, tj spis tam melo byt, ze to ma 20 pint a ne litru... koupil jsem si to jako batoh do letadla na dobaleni veci, abych se vesel do 20kg a docela me to zklamalo - nicmene se mi tam podarilo nacpat stan, zimni bundu, zimni gate a ledvinku (prezilo to, svy se nerozjely)
za ty prachy je ten batuzek ale zklamani, daji se sehnat podobne veci vyrazne levneji... pozitivni je na tom snad jen ta vydrz materialu a skladovaci velikost a vaha...
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod sx02 » úte srp 10, 2010 14:15

Včera jsem si ho ošahával, a na mě je moc šustivej a ty ty popruhy mě děsí. :evil:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod mike » úte srp 10, 2010 18:16

Myslis ty tkanicky v dolni casti? Taky mne to nejdriv vydesilo. Ale kdyz se nad tim zamyslis, tak jestli maji popruhy nejake slabe misto, budou to spis prezky. Nedavno jsem v lehkem zatmeni mysli prusikoval na trojce repce a udrzela mne, tkanicky na batohu jsou silnejsi a material vypada solidne. I kdybys tam narval 20 kilo, tak mas porad aspon desetinasobnou zaruku (spis 40x, jsou dve).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

Příspěvekod mike » úte srp 10, 2010 18:30

pz píše:pozitivni je na tom snad jen ta vydrz materialu a skladovaci velikost a vaha...

:lol: tohle "jen" jsou presne ty duvody, proc jsem to kupoval a cim je tenhle batuzek unikatni. Proto jsem s nim taky spokojen. No a cena mi neprisla nijak zavratna, ale to je relativni.

pz píše:nevim cim to meri, ale realny objem je neco malo pres deset litru, tj spis tam melo byt, ze to ma 20 pint a ne litru

A cim jsi to meril ty? Puvodne se mi to taky nezdalo, ale objem je se odhaduje velice tezko, treti mocnina je zradna. Vzal jsem tedy metr a trochu pocital. Zada maji u prazdneho batohu plochu pres 10 dm^2, takze na litr objemu potrebujes necely centimetr tloustky. 20 cm vypadalo celkem realne, a tak jsem batoh vycpal oblecenim a meril znovu. Vyslo mi 20 litru skoro presne, odhaduju to nekde mezi 18 - 22. Rozhodne vic, nez 15.

Kazdopadne, nevim jak ty, ale kdyz kupuju batoh, tak se neridim nejakymi virtualnimi cisly od vyrobce, ale tim, jestli mi velikost vyhovuje. Snad v kazdem prodejne ti umozni batoh vybalit a zkusit cvicne naplnit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Batohy