Skotsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Skotsko

Příspěvekod highland » úte kvě 11, 2010 15:32

Doporučuji navštívit stránky go-orkney.com. Je to malá zájezdovka přímo v Inverness,u které jsem tři roky pracoval. Určitě vám rádi pomůžou a poradí když budete potřebovat.
English... of course.
highland
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 11, 2010 15:18

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » ned kvě 16, 2010 2:33

A ja doplnim, ze jsem na web doplnil nejake info o Cape Wrath Trail....je tam odkaz na peknej cestopis (v Aj).
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » pát čer 11, 2010 21:32

Jak je to vlastně s jejich měnou? Ke svému překvapení jsem se dočetla o skotské libře (kterou údajně neradi berou v Anglii), anglickou libru běžně ve Skotsku uplatním nebo lépe směnit peníze až na místě?

A ještě jeden dotaz - vařič lépe na bombičky napichovací nebo šroubovací? Které se tam jednodušejí shánějí?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » sob čer 12, 2010 1:18

Juju. Mají skotskou libru a jedinej, kdo jí má rád jsou skotove. V Británii ji mají hodně neradi a většinou ji neberou. Určitě si je pak nevoz domů, protože v běžné směnárně ti za ní dají o cca čtvrtinu méně, než za anglickou libru. Teda, pokavaď ti jí vůbec vezmou.

Ve Skotsku se běžně platí anglickýma librama. Takže tam je to bez problému.

Takže si obstarej anglické libry a bude vše OK. Škoda, že jsi z Moravy. Mám doma ještě pár anglických chechtáku....

Kartuše. Nevím, jak s napichovacíma, protože já používám jen šroubovací...VAR2. A ty tam seženeš všude.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » pon čer 14, 2010 17:22

díky :P

a po včerejší nepříjemné noční bouři mám ještě další dotaz - vyskytují se ve Skotsku letní bouřky?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » úte čer 15, 2010 13:03

sobb píše:díky :P

a po včerejší nepříjemné noční bouři mám ještě další dotaz - vyskytují se ve Skotsku letní bouřky?


Strašně málo. Já jí tam zažil za tři roky 2x. Divný je, že jednou to bylo hned první den na treku:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod mike » úte čer 15, 2010 18:27

Ptal jsem se kolegy, co tam jezdi v lete pravidelne, a rikal to same. O to vic tam pry ale prsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skotsko

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 15, 2010 18:29

@ Sobb - kdy se chystáte? Já 7.-14. července :slota: :mrgreen:

ad skotské libry/libry/koruny/eura - kamarádka co tam pracuje mi říkala, že jednodušší je platit kartou než tam vybírat z bankomatů a že s anglickými poundy problém není.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » úte čer 15, 2010 21:49

to jste mě potěšili s nebouřkama :)

vK: takže mezi sedmým a čtrnáctým bude nejvíc lít? :wink: :twisted:
my jedem na celej červenec

si vyměníme libry tady a vezmem v hotovosti, zas tolik toho nebude
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » pát čer 18, 2010 16:20

@vonkreuz, sobb...sakra, já vám tak závidím :D . Já už si doma zakázal vše skotské, jinak mne začíná chytat rapl a furt se ptám, co dělám tady. No, ale příští rok se tam chystám...fotit na ostrovy a konečně si koupit v Edi sukničku:-)))

Tož šťastnou cestu, málo deště a že tam pozdravuju:-) A pak mi ani neukazujte fotky, jinak se po...:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » ned čer 27, 2010 13:56

djx1: díky, však se taky dočkáš :wink:

Jaký jsou ceny v místních kamenných autdóršopech? Dá se tam koupit? Konkrétně uvažuju, jestli si tam pořídit nové nepromokavé gatě, jsem to u nás nějak prošvihla a už to nestihnu #-o :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 28, 2010 12:17

Se mnou to vypadá nahnutě, tedy s mým odjezdem :-k :cry: "A to je asi tak vše, co jsem vám chtěl říci o válce ve Vietnamu." - Forrest Gump
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » čtv črc 1, 2010 12:47

sobb píše:djx1: díky, však se taky dočkáš :wink:

Jaký jsou ceny v místních kamenných autdóršopech? Dá se tam koupit? Konkrétně uvažuju, jestli si tam pořídit nové nepromokavé gatě, jsem to u nás nějak prošvihla a už to nestihnu #-o :mrgreen:


Nevím jak teď, ale dříve se tam nakupovalo velice výhodně. A když kápneš na výprodej, což je někdy možné i v sezóně, tak nakoupíš velice dobře. Jen tak pro zajímavost. Paclaitka Hardwear před dvouma rokama ve výprodeji....75 liber. V Hudyně v té době byla za 7,5tis. Koupil jsem tam Paclite kalhoty Karrimor za 45liber....

Teď jsem dlouho nic nekupoval, ale na zimu něco potřebovat budu, takže první, kam se podívam jsou anglanský eshopy. A až pak českej kram....

V Inverness (tušim, že jsi psala, že přes něj pojedete) je hned několik outdoorshopu. Tuším, že čtyry. Pak jsou ve Fort Willians a v podstatě v každém větším městečku.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » čtv črc 1, 2010 12:49

diky Ti moc za všechny rady
právě vypínám počítač a pádíme na vlak :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » čtv črc 1, 2010 12:59

Mám chuť nadávat..... :mrgreen: ....

Ale užij si to, foť a pak se pochlub!!!!
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » sob črc 31, 2010 11:39

zdravím po návratu z vejletu :P

sobb píše:to jste mě potěšili s nebouřkama :)
potěšili a uchlácholili, lumpáci :axe: :mrgreen: :wink: Chytla nás nečekaně hned v prvních horách (Cairngorms) ... bylo zataženo a střídavě si mrholilo, nečekali jsme žádnou zradu a v tom to začalo bez varování burácet nedaleko od nás ... máte štěstí, že se bouřka rozhodla jít nakonec jinudy, jinak bych vás možná chodila strašit :twisted:
Ale jinak jste měli pravdu, byla to jediná bouřka se kterou jsme se potkali.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod mike » pon srp 2, 2010 21:57

Toho nadelas, to vas jen hory privitaly :twisted: Mel jsem to same prvni noc v Italii, ve 2000 pod sirakem a bourka prosla udolim, odkud jsem prisel. Asi hodinu krasne divadlo, jen jsem pri nem uvazoval o skladacim hromosvodu ;-) Pozdeji mne chytla jedna s krupobitim skoro ve 3000, ale nastesti uz jsem nebyl daleko od bivaku a hlavni uder jsem preckal pod plechovou strechou. Praskalo to vsude okolo, ale duveroval jsem panu Faradayovi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » úte srp 10, 2010 17:34

No a kde jsou fotky? A povídání. No a jestli vás Skotsko nepustilo, tak za týden je na Sychrově víkendový skotský festival (Skotské hry 2010 na Sychrově)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod sobb » ned srp 15, 2010 21:42

Nojo, fotek je spousta a povídání na dlouho :D ... ale nikde nic veřejného nemáme.
Díky za tip, sice se tam nepodíváme, ale je fajn vědět, že se takové akce u nás pořádají :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Skotsko

Příspěvekod laca » úte zář 28, 2010 14:29

Tohle vlakno jsem nemel najit :lol: Ve Skotsku jsem byl 3 tydny v kvetnu 2007 a od te doby se tam chci vratit. Mezitim jsem si poridil 2 deti a tak to neni zas tak snadne. Presto jsme se doma dohodli, ze pristi rok budou deti dost velke, abych je nechal zene na krku doma a tak termin navratu je kveten 2011, cil West Highland Way. Jezis, ja se uz chystam 3 roky ... To se neda vydrzet :-)
Ale blizi se to, BLIZI SE TO \:D/
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Cestovani do a po Skotsku

Příspěvekod skabry » čtv lis 11, 2010 11:40

Ahoj lidi, mate nejake tipy a rady na cestovani do teto krasne zeme? Letenky, pujceni auta apod. Do oblasti ostrova Skye. Diky za vecne rady.

:t:t
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: Skotsko

Příspěvekod johnyhacek » čtv lis 11, 2010 13:16

Zrovna jsem z nudy hledal do skotska letenky :)
Nejblíž ke Skye vychází Invernes, pak přichází v úvahu Glasgow a Edinburgh. Do posledních dvou zmíněných lítají nízkonákladovky víceméně přímo za pár šlupek, a do Inverness, potažmo po celé Británii lítá flybe.com. Tam (Inverness) se pak dá přes Gatwick nebo Belfast vcelku levně. Auto bych pak půjčil v jednom z uvedených měst, samotná jízda autem z Edinburghu směrem na Skye je fest zážitek.
Uživatelský avatar
johnyhacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon úno 16, 2009 23:37
Bydliště: Klatovy

Re: Skotsko

Příspěvekod djx1 » ned lis 14, 2010 1:14

Ahoj. Něco málo najdeš u mě na webu.

Záleží, co chceš vidět. Pokud jen Skye, tak to je snad škoda pujčovat auto, protože ho s ním objedeš za den, dva. Pokud ne jen Skye, tak bych asi letěl do Glasgow, tam si půjčil auto a jel na sever přes Fort William, kolem Loch Ness, přes Inverness nahoru na Cape Wrath. A pak "podél" moře skrz hory (Kylesku, Ledmore, Ullapool) na Skye. Záleží na tobě. Země je to celkem malá, ale je tam spousta míst k vidění.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Skotsko

Příspěvekod skabry » úte lis 16, 2010 13:47

johnyhacek píše:Zrovna jsem z nudy hledal do skotska letenky :)
Nejblíž ke Skye vychází Invernes, pak přichází v úvahu Glasgow a Edinburgh. Do posledních dvou zmíněných lítají nízkonákladovky víceméně přímo za pár šlupek, a do Inverness, potažmo po celé Británii lítá flybe.com. Tam (Inverness) se pak dá přes Gatwick nebo Belfast vcelku levně. Auto bych pak půjčil v jednom z uvedených měst, samotná jízda autem z Edinburghu směrem na Skye je fest zážitek.



ahoj, co tim myslis, ze je cesta z Edinbughu na Skye fest zazitek?? Mame se neceho obavat, krome jizdy vlevo? Jinak diky moc za odpovedi a za tipy. Hlavnim cilem expedice bude ostrov Skye a pak se uvidi. Myslim, ze po ceste bude hodne veci k videni.
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: Skotsko

Příspěvekod johnyhacek » úte lis 16, 2010 14:14

Myslel jsem to pozitivně, že jsou cestou krásný výhledy na hory :-)
Naposledy upravil mike dne úte lis 16, 2010 19:02, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
johnyhacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon úno 16, 2009 23:37
Bydliště: Klatovy

Re: Skotsko

Příspěvekod skabry » úte lis 23, 2010 10:33

A uz jste sli nekdo trek Five sisters of Kintail? Je to moc brutalni a komu byste to doporucili?? Diky za info.
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: Skotsko

Příspěvekod terezaslovensko » čtv srp 30, 2012 9:29

ahojte,
vidim ze CWT je oblubena. Tiez sa na nu s kamaratom chystame buduci rok. :)
Chcela by som sa informovat, kedy je podla vas najlepsi termin.
Chceli by sme ist na prelome aprila a maja (4-5), aby sme mali ustalene pocasie a vyhli sa midges. Bojim sa vsak, ze tam bude malo slnka a vela dazda, ci by pre to nebolo lepsie ist celkom v maji.
Co myslite?

viem ze je to viac otazkou stastia ale i tak. pripravenym stastie praje :rolleyes:

dakujem :)
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Skotsko

Příspěvekod Vachon » čtv srp 30, 2012 9:45

Čistě statisticky je květen jeden ze dvou nejvlhčích měsíců, a to si ještě něco připočti, protože západní pobřeží má srážek ještě víc. Prostě buď budeš mít štěstí nebo nebudeš.
BTW, mnohem zábavnější než autem máš Skotsko na kole (navíc kola berou všude- do vlaků, na trajekty... - zadarmo).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Skotsko

Příspěvekod terezaslovensko » čtv srp 30, 2012 10:20

nejdeme autom, ideme peso, z Fort William do Cape Wrath. Preto ma zaujimaju tie zrazky. aby nam kazdy den neprsalo.
Ktory mesiac by bol teda vhodnejsi? Podla tych priemerov pre Outdoor mi vychadza najlepsie asi jun. ale zas tolko cakat och :oops: Ja som bola v Skotsku v aprili a prsalo nam len 1 den - ale zas sme boli len na juhu.
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Skotsko

Příspěvekod Vachon » čtv srp 30, 2012 10:34

Podle mě si nevybereš (omezíme-li se na "mimozimní" měsíce), prostě musíš mít kliku (teď koukám, že na Skye letos pršelo 158 z 243 dní). I kvůli muchničkám možná září?

Ale zobecňovat nejde, nám (celkem mírně, spíš lehké přeháňky) pršelo dva dny a muchničky jsme potkali na tři minuty, a to bylo v teoreticky nejnevhodnějším červenci.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

PředchozíDalší

Zpět na Velká Británie a Irsko