Nové boty a impregnace.....

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » stř čer 9, 2010 21:12

Az na to prijdes, dej mi vedet ;-) Zkus pohledat veci, ktere tu doporucoval vici. Ono to ma trochu jine urceni, kvalitni kuze bez membrany, ale treba by to fungovat mohlo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod vojtarek » ned čer 27, 2010 9:53

Pro jistotu, přecijen kdo se ptá, boty nezkazí 8)

Stačí tedy na boty La Sportiva Tibet GTX aplikovat Granger's Footwear Proofer?

Nerad bych dopadl jak nešťastník na svetoutdooru:
Po 4 měsících mi začala praskat kůže podél podrážky na pravé botě. To jsem je dejme tomu nosil z těch 4 měsíců asi 1 měsíc. Vždy s kvalitní ponožkou a také s řádnou impregnací. Velikost byla také dobrá, ale proč se to stalo nevím. Podle mě by tyto boty měly vydržet alespoň 2 roky. Přitom jsem je nosil párkrát na tůry a to v Beskydech, Hrubém a Nízkém Jeseníku, takže nechápu.....proč se mi ty boty tak odvděčily. Údržba těchto bot byla také mou prioritou. Jsem zklamaný.
Uživatelský avatar
vojtarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 21, 2010 13:16

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mmmmichal » ned čer 27, 2010 12:45

vidim to ze budu pouzivat kondicioner a impregnaci jak to tu ctu a az pak casem vosk
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod vojtarek » čtv črc 1, 2010 12:39

K údržbě nových La Sportiv Tibet GTX (nubuk):

Odpověď HUDYsport a.s.:
Dobrý večer,

z počátku stačí na údržbu impregnace Footwear Proofer ve spray. Tato impregnace nezmění probarvení kůže. Když jsou již boty déle používány, doporučil bych používat vosk G-Max leather conditioner. Oba přípravky obsahují condioner, který zajišťuje, aby kůže zůstala vláčná a nelámala se.
Impregnaci je třeba aplikovat když se vhkost začíná vsakovat do kůže. Po aplikaci bude opět kapičkovat a stékat z bot dolů.


Mimochodem - jeden známý namazal kožené boty máslem, ale v létě mu zplesnivěly - tudy tedy ne :-k
Uživatelský avatar
vojtarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 21, 2010 13:16

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod hkhkhk » stř srp 18, 2010 8:17

Skusali ste este niekto balzam na kozu Moneta?
rozmyslam ze ho pouzijem na nove nubukove Lowy bez membrany,ide hlavne o vyzivu koze ako o impregnaciu,
obsahuje včelí vosk, olej z jojoby a lanolín, malo by to byt lepsie ako Snoseal
hkhkhk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 8, 2010 11:37

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod nebulus » stř srp 18, 2010 12:01

Ja som tú Monetu používal, momentálne mi došla. A jedna topánka mi aj tak riadne popraskala. Ja už na nejakú výživu kože neverím a nielen pre tento prípad. Oproti Snosealu ťažšie vsakuje, je treba viac nahrievať. Nová nubuková topánk je po navoskovaní fakt krásna :(( .
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod dejv359 » stř dub 17, 2013 15:33

No i když jsem nad pročítáním ztrávil dost času nic jsem si z toho neodnesl. Ptám se tedy konkrétně, je tu někdo kdo vlastní boty Garmont Nebraska GTX? : http://www.gore-tex.cz/vyrobek/garmont- ... 058984129/ ... Jaký vosk mi doporučíte na tuto celokoženou obuv s gore-tex membránouM
dejv359
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 9, 2013 16:21

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod rieMa » stř dub 17, 2013 23:17

No, já je vlastním... A mažu Limmerem (Limmer Boots Grease) a nestěžuju si -> o Velikonocích 3 dny ve sněhu a nohy totálně v suchu...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 7:04

jak impregnujete na Garmont Nebraska ten hadroví jazyk? včelím voskem nebo Limmer Boots Grease asi těžko? vždyť ten hadr musí být po pár minutách v mokru hned mokrý, to ten mokrý hadr nestudí? a aby byl hadr suchý po třech dnech chození ve sněhu se mi moc nezdá, to si chodila po ušlapaném sněhu, a nebo toho sněhu bylo na centimetr? já když chodím ve sněhu, tak mam sníh až ke kolenům, a to i když chodím na sněžnicích, a povrch kůže na botách je vždy mokrá, tedy pokut není opravdu velký mráz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod rieMa » čtv dub 18, 2013 7:20

Tak sněhu bylo místy nad kolena, měla jsem návleky, k tý textilní části se sníh ani nedostal, obecně ji moc neimpregnuju, jednou za čas nějakým sprejem, ale když mám botky na noze, tak tahle část boty není ani vidět a nestalo se mi, aby mi do boty skrz jazyk zateklo... Jo, třetí den byla mokrá kůže, ale kupodivu ne na špičce, ale zboku boty, na tom místě to po uschnutí vypadá, že jsem LBG dala míň, je dost znát hranice, kde kůže mokrá byla a kde ne... Ale vevnitř pohoda.
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 7:53

dokud membrána funguje je sucho, ale až odejde, tak to bude díky té látce a nubuk kůží problém, a to může být hodně brzo, podle toho kolik toho člověk za rok nachodí, já nachodím docela dost, takže může membrána odejít i do půl roku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod rieMa » čtv dub 18, 2013 13:24

Tyjo, mám pocit, že o tvoje velkoaverzi k nubuku tu snad musí vědět už každej... Já ty boty mám, na mé užívání ideální, s mazáním jsem spokojená. dejv359 je očividně nejspíš taky má a rád by je něčím mazal, tak se zeptal (konkrétně na tu koženou část) a já mu odpověděla. Vlastně mě asi fascinuje, jak dokážeš jakýkoli příspěvek, kde se objevuje nubuková bota, použít jako odrazový můstek pro rejpnutí si...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 15:57

to bude tím že jsem za boty z nubuk braku zvaným kůže, vyhodí velké peníze, a roky jsem naivně hledal mezi různými výrobci že ty jejich boty z nubuk braku zvaným kůže budou lepší, ale nebyli, tak proto
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2013 16:33

rieMa píše:Jo, třetí den byla mokrá kůže, ale kupodivu ne na špičce, ale zboku boty, na tom místě to po uschnutí vypadá, že jsem LBG dala míň, je dost znát hranice, kde kůže mokrá byla a kde ne... Ale vevnitř pohoda.

Tipuju, ze to bylo z vnitrni strany. To je normalni. Myslim, ze je to tim, ze v tech mistech se bota nejvic otira o snih a casem se impregnace z povrchu sedre. Neni to zadny problem, protoze kuze je mokra jen na povrchu a v teple je za hodinu sucha. Resim to tak, ze v tech mistech se snazim impregnovat co nejlip. Postupne vic tenkych vrstvev Limmerova kremu, dokud se vsakuje. Pak je kuze nasakla do hloubky a povrchova vlhkost nicemu nevadi.

P.S. Zkus vylezt na Vaclavak a zarvat NUBUK! Vsadim se, ze za chvili prijde fps, aby ti vysvetlil, jak je nubuk spatny :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod rieMa » pát dub 19, 2013 0:07

mike: Díky za tip:) A vsázet se nebudu, pravděpodobně bys vyhrál :D
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » pát dub 19, 2013 18:16

fps: - Textilni jazyk taky muzes po nahrati impegnovat voskem :-). Zkusil jsem to na synove bote (bez membrany, nejaky smejd Salomon) a nejaky ten den to vydzelo byt suche i v mokrem snehu. Ale zase ta latka se moc nepodekuje, zacne se drive rozpadavat.
- Pokud Ti membrana "odejde do pul roku", co T brani v reklamaci. Nemusi to vadit ani tak vyrobci bot - Gore garantuje, ze membrana vydrzi byt nepromokava a prodysna min. po celou dobu zaruky na botu. To je jeji vykricena "Záruka nepromokavosti GORE-TEX® GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®" : Pokud nejste naprosto spokojeni s nepromokavostí, větruvzdorností nebo prodyšností svého oděvu GORE-TEX®, opravíme jej, vyměníme nebo vám vrátíme pořizovací cenu." :lol: Teda za predpokladu, ze se nenajde na GTX mechanicke poskozeni.
-A uz fakt tolik nehan ten nubuk. Ze mas problemy, za to nemuze nubuk ale spatna kvalita pouzite kuze - a to se muze stat pri jakekoliv kuzi. Bohuzel, je laicky statisticky docela vysledovatelny trend, ze vyrobci turistickych bot (nevim, jestli se najde vyjimka) cim dal tim vice zanedbavaji sledovani kvality pouzitych surovin, hlavne (ale nejenom - viz nite u Meindlu) kuze. Ale je fakt, ze kdyz dostanes bote udelanou z vysusene, spatne vycinene hrube ("nenubukove :-)") kuzi a druhe z nubuku prvotridni kvality, tak budes casem spokojenejsi s tim nubukem. Resp. by to byl fakt u bezneho cloveka, u Tebe s Tvym odporem vuci nubuku mozna ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod pavproch » pát dub 19, 2013 18:35

apuka píše:fps: - Textilni jazyk taky muzes po nahrati impegnovat voskem :-). .


taktak.... několik let sem takle snosíloval Asolo Stynger (kuže/textil cca B bota) ke spokojenosti... po asi 2 nebo 3 letech začal GTX pouštět, bo měkká bota, ale jinak snosíl na tuhle kombinovanou botu fungoval... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » pát dub 19, 2013 19:31

Taky ten vosk muzete roztavit a nalit dovnitr :roll: Nechapu, proc si delat problemy s impregnaci jazyka. To je to posledni misto, co protece. Textilni jazyk staci striknout impregnaci, kdyz jsou boty nove a pak mozna jednou za dlouhy cas. Jazyk je castecne kryty a neni nijak zvlast namahany, impregnace se neodre. Kombinovana bota protece nejdriv textilem na bokach a dira v membrane se udela v ohybech ve spicce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod fps » úte dub 23, 2013 20:23

Tak jsem pořádně otestoval Limmer Boots Grease http://www.limmerbootgrease.com/ na botkách La Sportiva Pamir http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... ather.html při dvoudenním chození v dešti a mokru, ale už to nebyla taková sláva jako při chození ve sněhu, byli dvakrát namazaný, jednou při rozcházení, a podruhé před akcí, po prvním dnu byla kůže na povrchu v ohybu boty lehce namokla, cca od prvního oka po čtvrté, ale namokla až podvečer, jinak skoro celí den odolávala vodě, přes noc ve stanu při teplotě od cca +8°C do +2°C vše uschlo, druhý den skoro hned od rána byla kůže na povrchu v ohybu boty mokrá, podvečer při cca +2°C jsem chvílemi cítil chlad na místech kde byla kůže mokrá, a to jsem měl dvoje vlněné ponožky Bridgedale Trekker a Bridgedale Summit, přes druhou noc ve stanu při teplotě od cca +4°C do +1°C už kůže skoro vůbec neuschla, takže celí třetí den byla kůže stále mokrá, i když od rána už nepršelo, ale bylo samozřejmě mokro, kůže trochu oschla při cca čtyřhodinové cestě vlakem, ale úplně vyschla do rána druhého dne až doma, po cca 15h, i když boty La Sportiva Pamir nemají membránu ale kožené futro, tak boty nepromokli, bude to asi tím že jsou od vyrobí hluboce navoskovaný.
Následně jsem taky konečně ozkoušel na stejných botách Impregnaci Meindl Sport Wax http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=107, kterou jsem nanesl na boty za studena stejným způsobem jako Limmer Boots Grease, žádné zatavování teplem, Sport Wax jsem testoval jenom při jednodenním chození v dešti a mokru, ale kůže byla na povrchu v ohybu boty mokrá podobně jako s Limmer Boots Grease, prostě jak se i vosk pořádně nezataví teplem do hloubky, tak kůže nedokáže celé dny odolávat vodě.
Impregnace Meindl Sport Wax je o dost řidší než Snoseal, má tam být více vyživovacích látek než ve Snosealu, takže to vypadá že zůstanu u Sport Waxu.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod scinkk » úte dub 23, 2013 20:34

Diky za report. Pokud by ses rozhodl Limmer uz vubec nevyuzivat, tak bych ho odkoupil, taky bych ho vyzkousel :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod fps » úte dub 23, 2013 20:41

na údržbu kožených bot ve kterých nebudu chodit celé dny v mokru je Limmer Boots Grease dobrý, taky se mi osvědčil na kožené dlaně rukavic, a nebo ho možná použiji na kožené futro bot La Sportiva Pamir, takže není proč ho prodávat, využíti u mě určitě najde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod radsko » sob dub 27, 2013 9:47

ahoj všem, rád bych na mazání bot doporučil Effax balzám na kůži.Kůži vyživuje a impregnuje.Myslím poměr cena výkon je to nejlepší na trhu.Používám jej na veškeré kožené boty v rodině.Dokonce s ním mažu panty či osky u kočárku..)) Akorát jej ze začátku doporučuji vyzkoušet na něčem starším či levnějším.Jěšte po mých zkušenostech bych raději doporučil nahřát samotné mazání a ne celou botu.Nedělá to dobře lepidlu a ani kůži.

http://www.happyhorse.cz/happyhorse-cz/ ... am-na-kuzi
radsko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2013 9:25

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » pon dub 29, 2013 11:50

A je to vhodne i pro GTX membranove boty? S tim jsem si vubec ne jisty, kdyz to osahuje olej.
Navic nejsem si jisty, ze kazdy, kdo ma nubuk nebo jinou nelestenou kuzi chce mit kuzi boty velmi lesklou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod petrbw » pon dub 29, 2013 13:30

no tak na membránovou botu bych toto asi nedal....primárně je to určeno na něco jiného a a kůže na sedla a kůže na botách se určitě ošetřuje odlišně.To je trochu "švejkovina"...nic ve zlým
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod radsko » pon dub 29, 2013 18:30

není to vtip, opravdu pastu používám a jsem s ní spokojen, dokonce i na koženou obuv s goratexem a voda se dovnitř nedostala. jako každá pasta na impregnaci kůže je to směs přírodních a syntetických olejů a vosků.složení jsou podobné.včelí, karnaubský vosk, lanolin, nějaký ten olej, vazelina,trochu rozpouštědla atd. kůže potřebuje namazat kvalitním tukem, který se chem. nerozkládá.samotný vosk nepomůže navic se z kůže na exponovaných místech vydroluje.
radsko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2013 9:25

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » úte dub 30, 2013 16:55

Nikdo si nemysli, ze je to vtip. Jenom se da velice polemizovat s tim, ze "každá pasta na impregnaci kůže je ... směs přírodních a syntetických olejů a vosků.složení jsou podobné.včelí, karnaubský vosk, lanolin, nějaký ten olej, vazelina,trochu rozpouštědla atd. kůže potřebuje namazat kvalitním tukem". Kuze mozna jo, ale nezapomen, ze kazdy vyrobce GTX obuvi uvadi, ze NIKDY nemas pouzivat oleje a tuky, ale vzdy pouze prostredky na bazi vody nebo vosku.
Troska prezenu, ale vlastne neni takovy problem botu osetrit, aby se "voda dovnitr nedostala" (napr. natrit nejakou vrstvu PU lepidla :D), prolem je aby tomu tak bylo a zaroven kuze zustala prodysna. A to ty oleje a vazelina (tuky) uspesne zatrhnou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod radsko » úte dub 30, 2013 18:18

podívejte, nikomu nic nenutím natož abych někomu něco prodával.. sděluji jen několiletou zkušenost mou a mých kamarádů turistů s ošetřováním kožené obuvi.Pokud se někdo obětuje a koupí půl kila dle tohoto kvalitního maziva za 250 kč a dlouhodobě jej otestuje / samozřejmě ne na nových botech za 5000 a více Kč/ a nebude spokojen, tak zbytek maziva za původní cenu odkoupím.život je umění možného.
radsko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2013 9:25

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » úte dub 30, 2013 19:29

radsko píše:Pokud se někdo obětuje a ... dlouhodobě jej otestuje / samozřejmě ne na nových botech za 5000 a více Kč/...
Nazev vlákna: Re: Nové boty a impregnace.....

:D (Promin, neni to minene proti Tobe ani spatne...)
Na Tvem doporuceni neni nic spatneho, jenom by to potrebovalo pridat informaci, ze ten prostredek je primarne vhodny na boty z lestene kuze bez GTX podsivky a ze pravdepodobne znici nebo hodne snizi prodysnost bot. Jinak jsou to polopravdy a castecne dost zavadejici informace. Kdyby nekdo prisel na to, ze si zavaril svym botam (resp. prodysnosti) s GTX timto prostredkem, tak to uz jednoduse a rychle nenapravi, muze jenom plakat nad vydelkem. Podobne (a minimalne stejne ucinne) prostredky se daji koupit na vice mistech, napr. v ruznych prodejnach vcelarskych potreb, brasnarstvich, atd. - jenom vsude tam je to urcene na jiny primarni ucel (stejne jako u "Tveho" prostredku), na konzervaci a lesteni kuze - a vetsinou takove kuze, ktera se primarne tak neohyba jak kuze na botech. A o vyhodach a nevyhodach ruznych zpusobu je tady hooodne dlouhe vlakno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod radsko » úte dub 30, 2013 23:15

jojo uznávám, špatně jsem zvolil vlákno i má argumentace byla zavádějící a nepodložená, zvláště v tomto vláknu. omlouvám se za mé zavádějící příspěvky.nemyslel jsem to špatně, ale mohlo by to vést ke špatným výsledkům. mé úvahy jsou podložené jen mou zkušeností a popřípadě zkušeností mých známých, ale nejsem na danou oblast až takový expert a prostředky k údržbě a množství obuvy na ní zkoušené v konečném čase circa pár let nemá takovou vypovídací hodnotu, která této diskusi náleží.nechal jsem se unést mou spokojeností s tímto mazidlem a to zde nepatří.ještě jednou se omlouvám.
radsko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2013 9:25

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » úte dub 30, 2013 23:25

To je v pohode, kazda zkusenost dobra, neni duvod se omlouvat. Diskutujeme tohle tema uz roky (jine vlakno) a jeste jsme nedosli k nicemu, cim by se dalo uzavrit. Podle vseho zadne jednoznacne reseni neexistuje a zalezi na preferencich a podminkach. Je rozdil, jestli se clovek cely den brodi bahnem a mokrym snehem nebo jde v lete v suchu a jen obcas prebrodi potok nebo prejde mensi ledovec. No a taky je rozdil jak moc se clovek poti, jake nosi ponozky a jak dlouhe a narocne tury dela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Boty