Komáři a jiní broučci a jak na ně...

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Komáři a jiní broučci a jak na ně...

Příspěvekod Olda » stř črc 26, 2006 17:05

Zdravíčko..
minulou sobotu se mi stalo že jsem byl málem sežrán zaživa.. zajímalo by mě proto jaké jsou Vaše zkušenosti s přípravky proti hmyzu.. nebo i jakékoliv jiné triky jak se těch bodavých potvůrek zbavit.. :ú :ú :ú * * 8) 8)
Enjoy your life.
Olda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 15, 2004 12:56

Příspěvekod tuso » stř črc 26, 2006 17:43

úplně skvělé zkušenosti mám s repelentní Indulonou- jak na komáry, tak klíšťata. A ještě letos na jaře v Bratislavě nám v jedné luxusní restauraci na břehu Dunaje dali večer nějaké ubrousky, kterými jsme se potřeli a od té doby o mě nezavadil ani jeden komár- a že jich bylo požehnaně. Bohužel jsem se věnoval hlavně pivu a společnosti a nevšim jsem si jak se to jmenuje.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » stř črc 26, 2006 18:02

pivo. je v něm vitamín B, ten se při pocení dostává kůží ven a komárům to nechutná.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod strider » stř črc 26, 2006 18:17

martin: to by musel nasavat do kuropeni :-)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod Klíma » stř črc 26, 2006 19:14

Vzdycky jsem zastaval nazor pivo :lol: ale ted co me ty ku.vy votravovali tak jsme se patlali... (ted jsem se byl podivat pac to koupila moje wife)... a menuje se to KISS SILVER jeto pena, pekne se to matla, plastova pikslicka, mechanicka pumpicka, takze to muzes nechat na slunicku, bohuzel je to dalsich 200ml co musis nyst v batohu... jo je to i proti klistatum (a je pravda ze v tech loukach s vysokou travou jsem coural v trenclich a dobry - bud tam ty ku.vy nebyli nebo to zabralo)...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod tuso » stř črc 26, 2006 19:28

strider píše:martin: to by musel nasavat do kuropeni :-)


No, bylo to do 5:00 do rána.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod svacko » stř črc 26, 2006 21:10

uz sa toto prednedavnom riesilo,skus pozriet http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=1440&highlight=
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod packy » stř črc 26, 2006 22:24

No, ja sem si koupil ve Skotsku za 8 liber (tenkrat libra za 61) takovou sitovou kuklu na hlavu. Mam ji uz asi 6 let a nemuzu si stezovat :) Ted jedeme na sever, koupil jsem sitovinu a podle "skotskeho strihu" sestrojuji sitove kukly pro dalsi ucastniky expedice :D
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Proti hmyzu.

Příspěvekod Borek Tomis » čtv črc 27, 2006 11:53

Aj ja mám najlepšie skúsenosti s repelentnou indulonou. Len bacha na jednu vec: nesmiete ju použiť na "opruzená místa" tak ako som to urobil omylom ja. Riť v ohni a rýchlostný rekord k najbližšek vode.Ale inak bezva.
Borek Tomis
 

Příspěvekod Tomas » pát črc 28, 2006 6:04

Kupodivu na me komari ani jina havet prilis neleze. Za cely zivot jsem mel jen jedno kliste a to se pohybuji i v lese vetsinou pouze v kratasech a triku.

Ale cca mesic zpatky pri navsteve Novohradskych hor jsem si takhle vecir po desti zalezl do spacaku + zdaraku a myslel jsem, ze me hmyz udusi zaziva. Resil jsem to temer hermetickym uzavrenim zdaraku. 8)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vilík » pon srp 7, 2006 21:00

Ja sem pro vitamin B ve zlatave tekute podobe... (Stejne jako Martin...)
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mirek » úte srp 8, 2006 10:02

Před 14 dny jsem byl v Orlických horách a byly tam hovada jak dieselový lokomotivy. Koupil jsem v lékárně nějaký repelent ve žluté plastové lahvičce ( název si nepamatuju ) a docela to fungovalo ( i na mouchy a komáry).
Když je hlad, tak je i husa dobrá.
Mirek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: pon črc 17, 2006 11:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod bode » stř srp 9, 2006 6:27

funguje aj natretie kremom s obsahom aloe vera...
bode
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte kvě 23, 2006 13:28
Bydliště: Žilina

Příspěvekod StellaArtois » pon srp 28, 2006 13:43

Zdravím rád se podělím se svou zkušeností:

Dyfusil - červený (snad sem ta iy napsal dobře) *

Vyzkoušeno v deštném pralese funguje na 100% daň za to přípravek je opravdu silny a u někoho by mohl způsobit zčervenání kůže
StellaArtois
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 27, 2006 14:28
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Tomík » sob lis 3, 2007 23:33

tuso píše:úplně skvělé zkušenosti mám s repelentní Indulonou- jak na komáry, tak klíšťata...

Repelentní indulona je výborná... Protože opravdu dlouho vydrží. Patří rovněž k mým favoritům. I když jsou oblasti, kde jsme museli používat výrazně silnější repelenty. A pak... to už jsem někde psal; dost zabírá béčko (z piva nestačí, je nutné do sebe cpát bobule a pivem je zapíjet) a česnek.

A celý vlákno šoupnu do tusova hájenství, neb tam už pár na toto téma je, tak ať je lze hledat pohromadě :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Blaf » sob lis 3, 2007 23:40

maminka me ucila za kdyz clovek pekne poprosi tak mu kazdy vyhovi....tak se ptam zkusili jste nekdy treba komara poprosit at vas nebodne??? :ú :mrgreen:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod outdoor » ned lis 4, 2007 10:38

jojo česnek a hodně! pak smrdíte nejen hmyzu :lol: a taky trošku to Béčko....ale oblasti jako Skotsko, Švédsko, Špicberky :slota:...tam to chce malinko težší kalibr :smt071 (třeba OFF, což na pokožku neni nic moc)
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Příspěvekod tulak » ned lis 4, 2007 12:16

Blaf píše:maminka me ucila za kdyz clovek pekne poprosi tak mu kazdy vyhovi....tak se ptam zkusili jste nekdy treba komara poprosit at vas nebodne??? :ú :mrgreen:

jistě, roztáhl jsem ruce od sebe a jako malé děti je prudce spojil naplocho dlaněmi až to tlesklo a pak jimi pohyboval třecím pohybem, odříkával při tom prosím prosím a to pomohlo ............................................ jo a pak jsem toho komára z dlaní otřel...... :weedman: :finga:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Tomík » pon lis 5, 2007 13:55

outdoor píše:jojo česnek a hodně! pak smrdíte nejen hmyzu :lol: a taky trošku to Béčko....ale oblasti jako Skotsko, Švédsko, Špicberky :slota:...tam to chce malinko težší kalibr :smt071 (třeba OFF, což na pokožku neni nic moc)


Myslíš na těch špicberkách jako OFF repelent na dotěrné lední medvědy? To já teda hlasuju pro ještě těžší kalibr (my nosili 9mm). Na ty prej ani pepřák nepomáhá :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Odpuzující svinstvo se jmenuje DEET

Příspěvekod dRobert » pon led 28, 2008 17:37

Obsahuje ho třeba zmíněný Off. Ale je Off místní (7%) a Off z jiných krajin - viz http://www.offprotects.com/deet/

Ale nic se nemá přehánět (doporučuje se maximálně 40% DEET). O jiném (neznámém) přípravku praví sqostná historka z bývalých zemí Sovětského Splazu: " moc účinej a dobrej repelent, jen naám ho zakázali mazat na krávy, protože potom maj rakovinu vemene..."

Indulona, TeeTreOil a jiné zdraví neškodné ???
Moje zkušenost není ze skotska ale bohužel bez chemie to nešlo. Pokud člověk neztráví den s chlazeným nápojem pod dobře zastrkanou mosyktierou ...
WWW.ZDrSEM.CZ

Kdo chrčí končí, kdo se nepotí je dehydratovanej a kdo jinému jámu jámu sám do ní sám ...
dRobert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 28, 2008 17:07

Příspěvekod terkad » pon led 28, 2008 17:43

Cesnek! Na jedne akci jsme ho jedli cca 3 strouzky na osobu a den a nejen komari a klistata se nam vyhybali :(( Ale uz to chce trochu sebezapreni ho tolik sporadat :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Příspěvekod Rujir » pon led 28, 2008 17:47

terkad píše:Cesnek! Na jedne akci jsme ho jedli cca 3 strouzky na osobu a den a nejen komari a klistata se nam vyhybali :(( Ale uz to chce trochu sebezapreni ho tolik sporadat :mrgreen:


Aky problem? Na horach je to moja minimalna davka. Povedal by som, ze sa priam musim krotit, aby som vydrzal s tak malom. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomík » pon led 28, 2008 18:03

Rujir píše: Na horach je to minimalna davka...

česneku není nikdy dost!
:twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Komáři a jiní broučci a jak na ně...

Příspěvekod fps » pon črc 10, 2017 19:56

za tři dny na těžko v Českém lese mě málem sežrali za živa, takové velké množství, a takových velkých rozměru všeho možného hmyzu jsem snad ještě nikdy nezažil, doufám že na to vše bude fungovat repelent Predator Forte? máte s ním někdo osobní zkušenost?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Komáři a jiní broučci a jak na ně...

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 20:57

Urcite muzu doporucit ten jejich Predator maxx ted budu zkouset Predator 3D.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Komáři a jiní broučci a jak na ně...

Příspěvekod Michal82 » pát úno 2, 2018 20:43

fps - asi trochu pozdě ale mám - na MIDGES je úplně k ničemu. :(

Takže jediné co pomáhá je silnej vítr a liják a ,,kdo uteče ten vyhraje,, - jít odpoledne za sluníčka (když vyleze) kolem křovisek stromů nebo něčeho co vrhá stín je skoro sebevražda.

Českýho komára to asi odpudí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Komáři a jiní broučci a jak na ně...

Příspěvekod pavproch » pát srp 21, 2020 12:09

Tu.

Myslíte, že by to bylo možné aji v EU? Se obávám, že ne, dyž ani gen.upr. kukurica tu nesmí být.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Komáři a jiní broučci a jak na ně...

Příspěvekod mike » pát srp 21, 2020 18:45

Nesmi byt geneticky modifikovane potraviny a nevim jak ty, ale ja komary nejim. Oni ji mne :evil:

Ale jinak by to pres EU byrokracii urcite neproslo, duvodu by se urcite naslo dost a dalsi by si vymysleli aktivisti za prava komaru ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Komáři a jiní broučci a jak na ně...

Příspěvekod lojzmen » sob srp 5, 2023 21:08

Tak prý koření (bazalka, bobkový list,...) je repelent?

Trochu bulvárně napsáno, že mýdlo s kokosem komárům nevoní.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba


Zpět na Outdoor a zdraví