Expedicni strava (MRE, Travellunch, MountainHouse, apod.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expedicni strava Travellunch je podle vas

skvela vec
15
10%
fajn vec za rozumnou cenu
5
3%
stoji za vyzkouseni
24
17%
vhodna jen na vyjimecne akce
37
26%
dobry napad, ale moc draha
41
28%
moc draha
15
10%
zlodejina
8
6%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 23:31

Ja jsem extremista a radej ty rohy ;-) Jeste bych mozna pridal jeden na fermentaci, ale tam netusim, jak souvisi s konzervovanim.

Tohle je vsechno v pohode, ale bavili jsme se o dalsich konzervantech, pripadne uzene chuti. Coz mi prijde zbytecne. No, mam od Schappiho slibene odpovedi na tyto otazky od cloveka z oboru, az se k nemu dostavi na konzultaci, kterou jsem mu takto neprimo zaridil :twisted: Za par tydnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » stř dub 28, 2010 23:34

ja mam vkus podobny jako ty ale nemyslim si ze to ostatni je nutne spatne. a taky si nemyslim ze kvalita musi byt nutne draha, napr pokud kupuju od vyrobce, anebo nelogicky napr lidl jinak vysmivany ma treba v trvanlivych uzeninach lepsi uroven nez konkurence..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2010 23:45

Od vyrobce je to samozrejme levnejsi o marzi prodejcu, ale to bys musel srovnavat s tema levnyma primo od vyrobce. Rekl bych, ze pomer cen by byl podobny jako v obchode. Taky obcas kupuju uzene od reznika za cenu odpovidajici cena masa (tj. rekneme +50%). Je dobre a je z masa, v hypermarketu obsahuje podobne vypadajici a drazsi 50% masa, fosfaty a vodu... Jenze vsechno od vyrobce nesezenes.

Jde mi o to, ze vyrobni naklady proste existuji, kdyz susis sunku pul roku a vice, tak se to na cene promitnout musi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv dub 29, 2010 0:12

to je mi vcelku jasny.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2010 0:25

To bych skoro i cekal, ale v cem jsme teda ve pri? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod kobowski » čtv dub 29, 2010 11:29

mike píše:Nikdo tu netvdi, ze vsechna Ecka jsou spatna, protoze jsou to Ecka. Nektera jsou zcela neskodna, jina ne, je treba koukat na skutecne slozeni. Osobne si ale myslim, ze kvalitni potraviny nepotrebuji ani ta neskodna (sul se obvykle uvadi jako sul) a kdyz je tam vyrobce ma potrebu cpat a tim si zvysovat naklady, tak k tomu asi ma nejaky duvod. Treba mizerne suroviny nebo osizenou vyrobu. Z toho tedy teorie o neprime umere mezi delkou seznamu Ecek a kvalitou.

Tak pod tohle se podepíšu.

Indy píše:a taky si nemyslim ze kvalita musi byt nutne draha, napr pokud kupuju od vyrobce

No ale pokud kupuješ všechno v jednom krámě, tak pak si myslim, že kvalita většinou drahá bejt musí. Edit: aha, teď koukám, že ste se už na tom shodli(Ale zas si nemyslim, že to platí i opačně, že co je drahý to je kvalitní). Já když du do obchoďáku, tak většinou směřuju do sekce Bio, ne že bych se nějak zabejval zdravou stravou, ale je tam největší šance, že to jídlo bude opravdu chutnat, tak jak by mělo.
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Expedicni strava

Příspěvekod Indy » čtv dub 29, 2010 11:48

pokud jste nekdo nahledli pod poklicku obchodovani v klasickem retezci vyrobce/distributor/prodejce/koncak, tak vite ze koncova cena nesouvisi ani s vyrobni cenou, ani s kvalitou ale spis s konfiguraci tohoto retezce a s vlastni znackou vyrobku.

uplne nejcasteji by mohla klidne vznikat na generatoru nahodnych cisel.

ja si vybiram co mi chutna, preferuju domaci vyrobce, mensi vyrobce a tak, primerenou cenu a co se Ecek tyka, ty mne skutecne nerozhazi.

mel jsem ted vynikajici pstruhy ze soukromeho chovu, bio.

znamena to ale ze se narodili z vajicka od bioryb, celou dobu zrali biozradlo, pili biovodu a pak umreli biosmrti? asi spis ne...

bio je jen nalepka. fair-trade je jen nalepka. ecka jsou taky jen nalepka.

cele je to jen sen ve snu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expedicni strava

Příspěvekod tuso » čtv dub 29, 2010 11:54

S těmi éčky je to hodně o stylu zadávaní složení od výrobce. Udělám skvělý výrobek, ale do složení napíšu, že obsahuje E 150, E 300, E 260. Samozřejmě, průser- ale když napíšu, že se jedná o karamel,vitamin C a ocet, tak je to v pohodě .
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Expedicni strava

Příspěvekod kobowski » čtv dub 29, 2010 12:13

Když si někdo dá práci s tim, že udělá skvělý výrobek, tak si většinou dá práci i s tim, že vypíše složení bez zkratek, takže už to může něco vypovídat (a taky nemusí).

Mě teda nakupování hodně nebaví a nechci se jim zdržovat, ale mám vyzkoušný, že když prostě koupim věci který nejsou úplně ty nejlevnější a maj nálepku (Bio), tak šance, že mi budou chutnat je výrazně větší, než když bud kupovat samý "nejlepší ceny". Věřim, že když si někdo dá práci, tak za menší peníze koupí kvalitnější věci. Přiznám se že ani to složení nezkoumám ,jednak tomu stejně nerozumim a druhak bych se z takovýho nakupování zbláznil. Čet sem ňákou studii, že chlap dostane po půl hodině v supermarketu depku a potřebuje ven, což si myslim, že je naprostá pravda :D .
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Expedicni strava

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2010 18:25

zopakuju to, co sem fčíl naspal do threadu o padání do dyneema smice: kury, chlopi moc to řešíte a málo jezdíte ven... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2010 20:33

@pp: ze jsi to ty, tak ti nenapisu nic sprosteho ;-) :twisted: Tohle bys mohl napsat skoro do kazdeho vlakna. Proste nas to zajima, a tak to resime. Tebe ne, tak na to kasli. Jsme na diskusnim foru, a tak diskutujeme, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2010 20:35

si přehlíd teho zeleňoura na konci.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2010 20:37

kobowski píše:Přiznám se že ani to složení nezkoumám ,jednak tomu stejně nerozumim a druhak bych se z takovýho nakupování zbláznil. Čet sem ňákou studii, že chlap dostane po půl hodině v supermarketu depku a potřebuje ven, což si myslim, že je naprostá pravda :D .

U mne teda jo ;-) I kdyz to obcas driv nestihnu, ale po hodine nakupovani jsem utahany, jak po celodenni ture ;-) Slozeni radej zkoumam, vetsinou staci rychly pohled. Delka seznamu, velikost pisma, nejaky nesmysl ve slozeni (maso s 50% masa) apod. Ale radeji overene veci, ty se zkoumat nemusi a je to rychle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2010 20:39

@pp: neprehlid, ale prijde mi to blbe i jako vtip. Neber to osobne, ono se to tady objevuje celkem casto, a tak jsi to ted odnesl za vsechny :twisted: Sorry, asi jsem dneska trochu pretazenej a mel bych jit ven :twisted: (ale nemuzu a navic je tma ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod pavproch » čtv dub 29, 2010 20:44

taxem se s ftipem utnul, no.... :oops:

k nákupům: počet éček atak vůbec neřeším, Kupuju to, co:
- má přiměřenou hmotnost vzhledem k plánu akce (autem = jídlo ve skle, na hrbu= poblífky v pytlíku)
- co mám ověřeno, že mi bude (aspoň troche) chutnat
- aby se celý týden pokud možno neopakovalo to samé
- aby teho bylo dost na celou akci s malou rezervou (šak sa to dycky stejně zežere)

tožtak
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2010 20:50

Ted nevim, jestli to cele nesmazat a nezamknout vlakno ;-) :twisted: Kasli na to, moje chyba.

Vsak uz Tuso psal, ze jis konzervy i s plechem, to te nejake ecko nerozhazi :twisted: My choulostivi si musime davat vic bacha ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod kobowski » pát dub 30, 2010 7:16

pavproch píše:zopakuju to, co sem fčíl naspal do threadu o padání do dyneema smice: kury, chlopi moc to řešíte a málo jezdíte ven... :mrgreen:
Mě to náhodou vtipný přišlo, ale hlavně kuli tomu, že to tady řešim v pracovní době :-$ a pak v době kdy sem byl v "outdooru" (teda přiznávám, že sme jen dělali dřevo na čáry, ale aspoň to bylo v lese :wink: ) tak ty sedíš u počítače a radíš abych jel ven :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(Ale smutný na tom je to, že obecně máš vlastně pravdu, asi budu volit Paroubku, když slibuje ten delší víkend)


K tématu: co se týká čundrů, tak tam sem éčka taky nikdy neřešil, prté hlad je nejlepší kuchař, tak tam se to ztratí, ale ten travellunch mě docela zaujal, asi to někdy vyzkoušim, a cena - jako studentovi by mě to přišlo jako zlodějna, ale teď když stačí chvilku tady řešit na OF a je vyděláno to neni tak hrozný :wink: .
Uživatelský avatar
kobowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: pon bře 23, 2009 13:25

Re: Expedicni strava

Příspěvekod jiri69 » pát dub 30, 2010 7:25

Expediční strava mi přijde přehnaně drahá. Netvrdím, že není dobrá, ale za tu cenu...
Mnohdy jsme si vystačili s těstovinami (guláš od Maggi a podobně), když se do toho hodila třeba jedna malá masová konzerva, tak se z toho dva najedli. Někdy vezeme trochu "práškové omáčky", k tomu jednu malou masovou konzervu, pytlík rýže - a za pár minut je jídlo jak vyšitý. No a že tam jsou éčka - kde nejsou, že... O jejich vyložené škodlivosti přesvědčen nejsem, no a pokud se to nepřehání, tak je to v pohodě.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Expedicni strava

Příspěvekod tuso » pát dub 30, 2010 8:08

pavproch píše:zopakuju to, co sem fčíl naspal do threadu o padání do dyneema smice: kury, chlopi moc to řešíte a málo jezdíte ven... :mrgreen:


Já to řeším u papírové práce v zaměstnání. O:)
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Expedicni strava

Příspěvekod šíp » pát dub 30, 2010 8:44

tuso píše:
pavproch píše:zopakuju to, co sem fčíl naspal do threadu o padání do dyneema smice: kury, chlopi moc to řešíte a málo jezdíte ven... :mrgreen:


Já to řeším u papírové práce v zaměstnání. O:)

To se máš, já papírovou práci /které je čím dál tím víc/ řeším po zaměstnání ](*,)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Expedicni strava

Příspěvekod juhele » pát dub 30, 2010 9:02

mike píše:...ale kdyz po salamu (Kremesnik) dostanu koprivku, tak je asi neco spatne. Uz jsem to nekde psal, zkouseno opakovane, jelikoz se mi tomu nechtelo verit. Nic jineho (kdyz se neprejim kyseleho ovoce) mi to nedela, takze bych to videl na nejake Ecko.


U toho křemešníku bych to skoro nedával za vinu éčku, ale je možný, že máš nějakou alergii na tu plíseň, co je na tom salámu. Protože se domnívám, že složení, co se konzervantů apod. týče, bude nejspíš hodně podobné, jako třeba u Vysočiny, "lovečáku" a podobných trvanlivých salámů, na které sis ovšem nestěžoval. :mrgreen:

Ohledně té vody v mase a uzeninách - jednou jsme koupil Pangasia v rybárně (mraženého) a chutnal hrozně - tak jako rozmáčeně a chuť taky nič moč. Oproti tomu mražení Pangas z Tesca (Nowaco myslím) byl na tom chuťově o několik tříd lépe, i když nějaká voda byla asi i v něm. Kamarád kvůli tomu kupuje ryby zásadně chlazené.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 17:00

tuso píše:Já to řeším u papírové práce v zaměstnání. O:)
Ja u virtualni prace v zamestnani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 17:05

juhele píše:U toho křemešníku bych to skoro nedával za vinu éčku, ale je možný, že máš nějakou alergii na tu plíseň, co je na tom salámu. Protože se domnívám, že složení, co se konzervantů apod. týče, bude nejspíš hodně podobné, jako třeba u Vysočiny, "lovečáku" a podobných trvanlivých salámů, na které sis ovšem nestěžoval. :mrgreen:

Nestezoval, jelikoz je nekupuju ;-) Tezko rict, ale "plesnive" salamy od jinych vyrobcu mi nevadi. Ani syry, nic. Navic nevim jak ty, ale ja tu slupku s plisni pred jidlem oloupavam ;-) Je mozne, ze pouzivaji jinou kulturu, pripada mi ale pravdepodobnejsi neco z "doplnku".

juhele píše:Ohledně té vody v mase a uzeninách - jednou jsme koupil Pangasia v rybárně (mraženého) a chutnal hrozně - tak jako rozmáčeně a chuť taky nič moč. Oproti tomu mražení Pangas z Tesca (Nowaco myslím) byl na tom chuťově o několik tříd lépe, i když nějaká voda byla asi i v něm. Kamarád kvůli tomu kupuje ryby zásadně chlazené.

To jo, ryby taky jen chlazene. Do mrazenych se da dostat vody podstatne vic a pak se to rozpadne na nechutnou brecku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod sobb » pát dub 30, 2010 21:48

mike píše:Navic nevim jak ty, ale ja tu slupku s plisni pred jidlem oloupavam ;-)
vždyť to je na tom skoro to nejlepší (tedy aspoň pro mě a u těch španělských) :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 21:49

Na tebe ani nic jineho nezbude :twisted: Vazne mluvis o salamu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod sobb » pát dub 30, 2010 21:56

oloupu zavčasu, než nezbyde vůbec nic :) :wink:
ty to fakt loupeš?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 21:57

Ty to fakt jis? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod sobb » pát dub 30, 2010 21:58

jasně, dyť říkám, že je to na tom to nejlepší, plesnivej sýr taky loupeš? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expedicni strava

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2010 22:05

Plesnivej syr ne, ale tohle byva na papire a ten obvykle nejim :twisted: Navic na tom syru je to soucasti a fakt dobre, z tohodle se akorat prasi. Mam pocit, ze musime mluvit kazdy o necem jinem, si nedovedu predstavit tohle jist. Dokonce ani tebe ne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Expedicni strava

Příspěvekod sobb » pát dub 30, 2010 22:11

tak to asi opravdu mluvíme o rozdílných věcech, španěláci plíseň na papíře neprodávaj ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Treking