Cold steel Pendleton Mini Hunter

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod hajis » pon úno 15, 2010 17:31

Ahoj máte někdo zkušenosti s tímto nožíkem? Nebo také ocením i názor nějakého znalce nožů

http://www.noze-nuz.com/coldsteel/CS36LPM.php
hajis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte úno 2, 2010 16:50
Bydliště: Prostějov

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod myskin » pon úno 15, 2010 19:54

pokial mozem poradit, pozrel by som stranku www.knife.cz - najdes tam minimalne kopec informacii aj o tomto nozi, aj o firme Cold steel, aj o materialoch z ktoreho je vyrobeny. Pripadne sa tam mozes spytat, urcite ti tam poradia.

Co sa mna tyka, pouzivam CS pocketbushman a som velmi spokojny- je to dobry a velmi pevny zatvarak, ostrie drzi vynikajuco. Podarilo sa mu dokonca u mna vytlacit z EDC victorinoxa, co som vlastne aj sam prekvapeny. :D Od CS vlastnim aj model bushman bowie- to je pevny noz, na hrubsiu pracu. Aj tam som spokojny, nepouzivam ho tak casto, jedine co mi na nom vadilo, bolo puzdro- noz z neho casom vypadaval (bolo samosvorne textilne) inak co sa kvality noza tyka som tiez spokojny. (samozrejme to puzdro, co ma noz na tvojom linku je uplne ina kategoria, tam vypadavat asi nebude...)

Takze moja skusenost s CS je kladna, nebal by som sa kupit od nich noz... tolko moj nazor.... pre dalsie nazory odporucam to knife....
myskin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř lis 21, 2007 14:46
Bydliště: PN/BB- SK

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod hajis » pon úno 15, 2010 20:11

Děkuju, pročítal jsem několik zahraničních fór, a tento nůž práve velice chválili....
hajis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte úno 2, 2010 16:50
Bydliště: Prostějov

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod myskin » úte úno 16, 2010 9:59

Inak este ma napadlo, ze ten link co si daval je z noze-nuz... Aj ja som tam kupoval svoje noze... a bol som velmi spokojny s jednanim a rychlostou... Myslim, ze je to celkom solidny obchod, co ti potvrdia aj iny uzivatelia... (no nechcem robit reklamu, ale je to tak).

A na co vlastne by si ten noz chcel pouzivat? Osobne mi pride velmi sympaticky ale dost maly, nie? (mam dost velku ruku) i ked je fakt ze malokedy potrebujes vaciu cepel... ale niekedy sa to hodi... pokial chces vyslovene univerzalny outdoorovy noz je to asi dobra volba, len davam do pozornosti aj noze podobneho razenia, napr. ontario rat...
http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8619.php
myskin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř lis 21, 2007 14:46
Bydliště: PN/BB- SK

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod Indy » úte úno 16, 2010 10:12

znalec nejsem ale v zminenem obchode a timto ho chvalim (ale nejlepsi cenu negarantuju, to musis overit sam) jsem zmineny nuz mel v rukach.

zpracovani dobre, pocitove ok, ale to jsou subjektivni veci a nenapovi ti nic.

konkurenti (ale ne cenou) by mohli byt Fallkniven F1 a RAT3. pokud jiz tedy nemas vybrano
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod hajis » úte úno 16, 2010 16:16

Tak, mám ho doma, na první pohled je perfektně zpracován, kupodivu i délka rukojeti (jen tak na 3,5 prstu) je naprosto dostačující....jsem nadšen
hajis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte úno 2, 2010 16:50
Bydliště: Prostějov

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod myskin » úte úno 16, 2010 16:48

Gratulujem! :D
Ked ho trochu vyvencis, daj vediet, ako si spokojny, ako sa s nim robi....

Nech ti dobre sluzi!
myskin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř lis 21, 2007 14:46
Bydliště: PN/BB- SK

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod hajis » úte úno 16, 2010 18:35

jasně, dám vědět, ale už teď na mě nůž působí tak nějak šikovně....o víkendu stáhnu nějaké zvířátko
hajis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte úno 2, 2010 16:50
Bydliště: Prostějov

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod hajis » ned bře 7, 2010 11:00

Tak po nějaké době bych rád napsal pár řádků o tomto noži:

Napřed jsem se trošku bál, že bude příliš malý a nepůjde s ním skoro nic uřezat, useknout apod. Ale šeredně jsem se zmýlil, nejen, že nůž je naprosto dostačující, ale dokonce se s ním drtivá většina úkonů dělá daleko lépe než s velkým nožem. K sekání větví, klacků na přístřešek apod.: vzhledem k tomu, že má nůž ocel i v rukojeti (nevím jak se tomu říká) prostě, že není čepel jen zasazena kouskem do rukojeti, tak nemusím mít strach po hřbetu nože mlátit klackem, tímto se sekají větve a dřevo všeobecně naprosto luxusně.

Na snad veškeré outdoorové aktivity hodnotím nůž tak 8-9/10

Zajímalo by vás něco konkrétního?
hajis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte úno 2, 2010 16:50
Bydliště: Prostějov

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod Indy » ned bře 7, 2010 13:36

cepel ktera prechazi v neztencenou rukojet, kde ma řap po stranach strenky se nazyva full tang. stydim se ale cesky nazev nevim.

pokud je v rukojeti rap ztenceny, vetsinu se mu rika trn a tak.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Cold steel Pendleton Mini Hunter

Příspěvekod hajis » ned bře 7, 2010 14:02

jo takže nůž má full tang
hajis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte úno 2, 2010 16:50
Bydliště: Prostějov


Zpět na Nože