Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod ktx » sob led 16, 2010 11:23

Semo píše:
Ryba píše:Vzhledem k tomu, že izoluje ne tkanina, ale luft v ní obsažený, nemůže tenčí matroš izolovat líp než tlustší. To je z fyzikálního hlediska pi....na.
Centimetrovy hlinikovy plech izoluje urcite horsie ako milimetrove bavlnene tricko. Ak je hrubsi matros vyrazne hustejsi (=je v nom malo luftu), tak bude horsi ako tenky matros s luftom.


big OT (nie som sam, moderatori mozu kludne premazat):

hm, nepomenovali fyzici nieco tepelnou vodivostou? :-k :shock: ](*,)

by som do skaly nevytesal
s tymto tiez opatrne, trosku mylny priklad, ale asi vtip :twisted:
Uživatelský avatar
ktx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 12, 2008 16:21

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mike » sob led 16, 2010 11:37

Neni to OT. Tepelna vodivost, pro izolace radeji tepelny odpor, jak jsem psal vyse. Vlastnost materialu. Loft se da porovnavat jen pro stejny material a to Polartec Classic a Power Stretch nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Doktor_z_hor » sob led 16, 2010 22:37

Polartec Thermal pro je fakt dobrej, ale spíš bych řekl, že má tepelnou izolaci Polartecu 200, ale menší tloušťku/větší skladnost.
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » pon led 18, 2010 15:39

Tak jsem dnes obešla pár sportovních kvelbů a na nějakou dobu mám zas pokoj, z posledního jsem odcházela mírně znechucena, páč jsem se dozvěděla následující:
- že klasický Polartec už je kulantně řečeno nemoderní, moc se neprodává, takže ho nevedou :evil:
- byla mi nabídnuta alternativa za PWS od Progresu nějaký Technostretch či jak, na můj momentální rozpočet celkem drahý, sleví ho možná až tak za 2 roky, páč je to novinka a oni navíc vyprodávají jen levnější, míň kvalitní a nemoderní oblečení :-s
- Polartec se prý stejně prodává pod různými označeními, podle toho jak firmy získají licenci, takže se v tom jakožto neznalá osoba stejně nezorientuju a já husa pitomá myslela, že Polartec je prostě Polartec za všech okolností
- no a poslední chytrá rada mě dorazila; ptala jsem se ještě na nátělníky, ale ty prý taky nevedou, jedině na objednávku, protože nátělník je přežitek, který víceméně nemá smysl :evil:

Tak já jako nevím, jsem ráda za každou dobře míněnou radu, koneckonců od toho prodavači jsou, ale pokud mi někdo tlačí svůj osobní názor, který nemá absolutně žádnou souvislost s tím, proč jsem do obchodu přišla, tak mě to fakt s*re, protože si nepotřebuju připadat jako trouba jen proto, že chci to co chci.
Omlouvám se za výlev, asi to sem moc nepatří, ale muselo to ven :roll:
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Indy » pon led 18, 2010 15:49

prosim Te ktery zlinsky šop to byl? klidne SZ...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Cvrk » pon led 18, 2010 15:51

Ty jo, to jsi po nich chtěla nátělník z polartecu? :twisted: Tak ještě možná nějakou tu podprdu z coolmaxu a nebo změnit krám....tam nějaký bavlněný určo seženeš.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zbuddy » pon led 18, 2010 16:12

nátělníky jako termoprádlo se běžně vyrábějí, jak na léto (různé Coolmaxy, Moiry, polypropylény), tak univerzál a na zimu - merino Devold, Icebreaker a dnes již mraky dalších výrobců a dovozců výrobků z merina či směsí (např. merino/hedvábí 70/30)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » pon led 18, 2010 16:17

Nátělník z Polartecu nee, tož zas takové sci-fi bych ze sebe nedostala :mrgreen: chtěla jsem prostě jen nějaký funkční, jedno jaká firma, vedou tam Craft, Progress i Klimatex, jsem se mylně domnívala, že nějaký budou mít. Indy píšu :wink:

EDIT: pánové, já vím, že se vyrábějí funkční nátělníky, zas takový neznalec nejsem :wink: mě jen naštvala ta jeho reakce, že jsou FUNKČNÍ nátělníky přežitek, asi tak.
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Shipa » stř led 20, 2010 10:32

trosku se pripojim do diskuze, snad to moc neskoplikuju ale jde mi o stejnou vec. Jak jsem si tady precetl vsichni popisuji polartek powerstrech jako extremne hrejivy. Mám složení crafta pro zero, tilak sherak a tilaka latoka na tom. Byl jsem s tim na pustevnach (pesky nahoru) a musel jsem si trochu rozepnout v podpazi protoze jsem se zacinal potit ...teplota mohla byt tak odhadem -7. Potom uz v pohode ...nahore foukal silny vitr a dokud jsem sel sam tak jsem zimu necitel (jen rukavice jsem podcenil). (jinak nazadech jsem mel batoh a boby ...takze neco podobneho jako mit na zadech maleho clobrdu :) kdyz jsem ale zvolnil tempo a chodil mezi lidma pomalu tak po urcite dobe uz to s tou tepelnou pohodou bylo nepatrne slabsi. Zacinam uvazovat ze bych tenhle komplet zkusil na lyzich (snowboardu) ale jsem zacatecnik takze necekam prave extremni pohyb. Pomohl by napriklad Polartec 200 pro vetsi teplo pri mensim pohybu, napr. od north face http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/me ... colour=592 ? nebo by to byli zrejme vyhozene penize a zadne teplo na vic by nebylo? Cekal jsem ze si podle diskuze odpovim sam ale nepovedlo se mi to :)
Shipa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 11, 2008 7:38

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » stř led 20, 2010 10:51

Shipa tak já jakožto také laik neporadím, ale přiznám se, že už taky pokukuju po Polartecu Thermal Pro, začíná mi být čím dál víc sympa a ta bunda, co máš v odkazu myslím z tohohle matrošu je, že :P
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Indy » stř led 20, 2010 11:35

asi se budu opakovat, ale polartec 200 nebo ty lepsi - 300, Bipolar (asi se uz nedela) a ThermalPro budou lepsi..

edit myslel jsem nez powerstretch.
Naposledy upravil Indy dne stř led 20, 2010 12:21, celkově upraveno 1
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mesicek » stř led 20, 2010 12:13

Skús naozaj ten Polartec Thermal Pro, napríklad Warmpeace, Alpine Pro, Hannah, Alpisport a určite veľa ďalších.
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Shipa » stř led 20, 2010 12:39

mno jak se divam na ty ceny ostatnich tak to vypada podobne a tu north face maji myslim v ove slevnenou na 1800...takze ji asi vyzkousim (teda pokud to byla ona ..uplne presne jsem si nevsiml nazvu)
nebo jsou negativni zkusenosti s north face?
takze zrejme obetuju trochu pohyboveho komfortu no uvidim jak mi sedne
Janecek: ty uz mas nejakou vyhlidlou?
Shipa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 11, 2008 7:38

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » stř led 20, 2010 14:58

Mám vyhlídlou tuhle nebo tuhle, našla jsem na netu v nějaké akční ceně, takže jednu z nich.
Jen jsem se dívala, že třeba Alpisport má psáno, že je materiál s povrchem pleteniny, to jsou všechny Thermal pro nebo jen některé?
Nejradši bych Alpine Pro, abych ušetřila, ale v dámském provedení se jaksi nevede, chjo :?
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Martineček » čtv led 21, 2010 8:11

Pořád to samé... mně bohatě na všechno stačí Serak od Tilaku (PWS), dělá se anatomicky střižený a také v dámském provedení a v různých barvách, ideální společník pro celoroční outdoorové radovánky. Včera sem ho použil na večerní lyžování (-10°C) v kombinaci s termoprádlem a latokem a no problemos... :finga:
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Shipa » pon led 25, 2010 8:44

Martinecek: jako ono lyzovani samo osobe bude v pohode, ale jak rikam pokud clovek omezi pohyb ...15 minut stoji a moc se nehybe tak celkem rychle vychladne .... ani tak ti v tom neni zima?

Tak jsem se dival na ten Genesis od North face ... a mam dilema s velikosti, jsem hubeny a vysoky ... M mám idealne tesne na telo, ale v pase je to na hranici ale (kratke), rukavy akorat, L je idealni delka v pase i rukavu ale zase je to celkove sirsi a nemam to vubec uple, takze celkem hodne prostoru pro vzduchove kapsy. Tak nevim no. Asi ten polartek 200 termal pro nemusi primo prilehat na tele ale asi zase uplne volny by taky nemel byt co?
Shipa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 11, 2008 7:38

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Vladan » pon led 25, 2010 9:01

Shipa píše:Martinecek: jako ono lyzovani samo osobe bude v pohode, ale jak rikam pokud clovek omezi pohyb ...15 minut stoji a moc se nehybe tak celkem rychle vychladne ....?

Presne tak jak rikas, pokud se hybes je PWS ok. Ale do opravdu velke zimy, pri nedostatku pohybu, pri unave po vykonu atd. je samozrejme PWS nedostacujici.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zbuddy » pon led 25, 2010 10:58

@ all: včera jsem v Tescu viděl (mj.), fleecovou mikinu s 1/4 zipem z fleecu za 95 Kč (nebo 130 Kč, dle velikosti a typu).
Kdybych ji potřeboval, koupím, není pak co řešit, jestli PWS, Technostretch, Technopile či co... :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod bibi » pon led 25, 2010 11:13

...alebo rovno dve, zavrstvíme, ak bude čertovská kosa :twisted:
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zbuddy » pon led 25, 2010 11:35

Toto vlákno se hodí, abych sem dal dotaz. Neviděli jste někdo někde flísovou flanelku v dobrém designu a rozumné ceně? Myslím tím klasickou "dřevorubeckou, hillbilly" flanelku, ale v high-tech provedení :wink: Dena má dvě, které jí závidím: jednu od Bailo, je opravdu z Technopile od Pontetorta, vyrobeno v Polsku, druhou neznámé značky, z nějakého Technostretche. Obě perfektně vypracované, po vyždímání na 1400 ot. nejsou zmačkané a jsou suché (s výjimkou manžet a límce u Bailo, kde jsou všity bavlněné kus látky - asi proti opotřebení). Bailo je na stránkách nemá, zatím googlím (v e-shopech v EU i USA), kde se dá...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Schnappi » úte led 26, 2010 16:06

Janeček píše:Nejradši bych Alpine Pro, abych ušetřila, ale v dámském provedení se jaksi nevede, chjo :?
Ale no tak, to nejsou plesové šaty. ;) Ostatně někteří výrobci už své oblečení na rovinu dělí na "unisex" a "dámské"...
Spíš bych viděl problém v tom, že ta mikina od Alpine pro bude možná trochu nedostatkovým zbožím.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » úte led 26, 2010 16:26

Nedostatkové možná jo, a i když bych na ni narazila někde na netu, tak si naslepo objednat netroufnu, páč jsem asi nějaký atyp či co, zkoušela jsem Warmpeace, vel. S mi střihově sedla jak pr..l na hrnec, ale měla krátké rukávy, eMko rukávově dobré, ale zase jsem v tom byla jak medvěd :( A i když se v tom opravdu na ples nechystám, tak vypadat, že nosím věci po starším bráchovi mě taky moc neláká...
No ale to už jsem zase jaksi odběhla mimo debatu 8-[
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Schnappi » úte led 26, 2010 16:45

To je dobré znamení. :wink:
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Frantisek Zapletal » úte led 26, 2010 19:27

zbuddy píše:Toto vlákno se hodí, abych sem dal dotaz. Neviděli jste někdo někde flísovou flanelku v dobrém designu a rozumné ceně? Myslím tím klasickou "dřevorubeckou, hillbilly" flanelku, ale v high-tech provedení :wink: Dena má dvě, které jí závidím: jednu od Bailo, je opravdu z Technopile od Pontetorta, vyrobeno v Polsku, druhou neznámé značky, z nějakého Technostretche. Obě perfektně vypracované, po vyždímání na 1400 ot. nejsou zmačkané a jsou suché (s výjimkou manžet a límce u Bailo, kde jsou všity bavlněné kus látky - asi proti opotřebení). Bailo je na stránkách nemá, zatím googlím (v e-shopech v EU i USA), kde se dá...

Totok by se ti nehodilo?Mám ji,je super,koupená v akci za 600kč. :)
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: Thermobunda Devold

Příspěvekod Beast899 » ned lis 7, 2010 20:18

Nechci vytvářet nové téma a tohle vypadá jako dobré pro můj dotaz tak se zkusím zeptat. Chci si koupit teplou zimní mikinu a potřeboval bych vědět, jestli by mi stačilo něco takového: http://www.klimatex.cz/panska-fleece-mi ... aphir.html , nebo jestli se vyplatí připlatit za něco takového: http://www.denalisport.cz/product/mikin ... -zoom:528/ Dočetl sem se tady, že je ten polartech dobrej, ale fakt to za ty prachy stojí? Využití: město (občas běžím ze školy na vlak... asi 10 minut běhu tak pak bývám pěkně propocenej xD) občas možná i nějaký pohyb v přírodě. Ale chtěl bych aby mi v tom nebyla zima i když se hýbat nebudu (což je většina času)... Pod mikinou nosím termotriko.... Díky za případné odpovědi.
Naposledy upravil vonkreuz dne ned lis 7, 2010 20:26, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do vhodnějšího vlákna.
Beast899
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob lis 6, 2010 22:08

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 7, 2010 20:30

První odkaz je jen fleece s hladkou protižmolkovací úpravou.
druhý odkaz je teplejší a lepší. Mám mikinu DirectAlpine Cima plus z Powestretche a nemůžu si ji vynachválit
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Petras » ned lis 7, 2010 20:31

Warmpeace Zoom schodou okolností vlastním,je to super mikča,díky materiálu Polartec Power Stretch je fakt teplá,na běžné nošení až moc,má i hodně atletický střih na běžné nošení bych asi koupil neco civilnějšího a zrovna ten klimatex nevypadá špatně i ta cena je dobrá.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Schnappi » ned lis 7, 2010 21:50

Warmpeace zoom je sice fajn mikina, ale podruhé bych už nekoupil. Polartec Powerstretch se dá sehnat i levněji (a o dost). Příklad za všechny, navíc celopropínací.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Petras » ned lis 7, 2010 22:05

No já ji koupil za 1200,- \:D/ :D
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Schnappi » ned lis 7, 2010 22:07

Ano, ale to se jen tak nepovede.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení