Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaké trekové boty?

Příspěvekod honnzik » pon srp 30, 2004 20:42

Ahoj,
Chci koupit nový trekový boty - použití jak na jednodenní výlety, tak na delší přechody se zátěží ve vyšších horách - něco rozumnýho mezi..
Líběj se mi například Garmonty Dakota Suede, Asola TPS 520 a nebo třeba Lowa Sarek.
Co z nich byste doporučili/nedoporučili, pro a proti, případně něco úplně jiného??
Díky
Honza
honnzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 30, 2004 20:27

Příspěvekod Choceň » pon srp 30, 2004 21:33

upřímě řečeno, já už mám přes rok Prabos Altaj a jsem spokojen - i v Kamnicko-Savinjských Alpách se chovaly velice dobře... membrána ComTec, bezešvá kůže, guma přes špičku a zhruba 3500,-

Sedí mi dobře na noze a alespoň zatím se tváří, že i něco vydrží, i když mám pocit, že se mi v nich paří noha trošku víc, než by bylo potřeba, ale to by asi platilo u jakýchkoliv bot do hor....
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Scarpa

Příspěvekod pripluv » úte srp 31, 2004 5:12

mrkni se na www.scarpa.cz
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vojtos » úte srp 31, 2004 8:22

Han Wag - Alaska Gore (super z vlastní zkušenosti)
nebo nějaký škrpále od Scarpy. :-({|=
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Choceň » úte srp 31, 2004 8:25

Vojtos píše:Han Wag - Alaska Gore (super z vlastní zkušenosti)
nebo nějaký škrpále od Scarpy. :-({|=


po tech jsem taky koukal, ale prisly mi dost drahe...
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod Vojtos » úte srp 31, 2004 9:21

Ty Garmonty vypadaj taky dobře jenom si nejsem jistej jestli jsou z jednoho kusu kůže, což by chtělo. Jelikož až ti odejde membrána tak boty furt sloužej.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Pohorky

Příspěvekod Rujir » úte srp 31, 2004 15:28

Ja osobne nie som nejaky velky privrzenec membran, a tak som si vybral Lasprotiva Himalaya - celokozennne, VIBRAM podrazka (akakolvek ina nie je dost dobra) - lahko vymenitelna, 3mm hruba koza. Su sice dost tvrde a ich rozhodenie trva trochu dlhsie ako u inych, ale akonahle sa to podari, uz ich nedas za ziadne ine. Mam asi 5 kamaratov co si ich kupili a vsetci sme s nimi spokojny.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Choceň » úte srp 31, 2004 21:09

ja jenom jeste k tem Prabosum Altaj - nechci to nijak propagovat, ale tak nejak mam v povaze pripominat nase, ceske vyrobce. Podrazka Vibram, kuze 2,6 mm.. vsak se koukni sam:

http://www.prabos.cz/trekdetail.php?tid ... ame=S01654

Proste se mi zda, ze za cca 3500 je to hodne na pohodu... A jsem s nimi taky zatim maximalne spokojen... Kamarad ma nizsi model - Annapurna a taky si nestezuje.
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Re: Jeké trekové boty ???

Příspěvekod Roman » pát zář 24, 2004 12:45

honnzik píše:Ahoj,
Chci koupit nový trekový boty - použití jak na jednodenní výlety, tak na delší přechody se zátěží ve vyšších horách - něco rozumnýho mezi..
Líběj se mi například Garmonty Dakota Suede, Asola TPS 520 a nebo třeba Lowa Sarek.
Co z nich byste doporučili/nedoporučili, pro a proti, případně něco úplně jiného??
Díky
Honza

Já osobně nosím prakticky všechny boty od Meindla a naprostá spokojenost.
http://www.tilak.cz/meindl/default.htm
Roman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte srp 10, 2004 11:45

Příspěvekod Peter » čtv zář 30, 2004 7:06

Choceň píše:ja jenom jeste k tem Prabosum Altaj - nechci to nijak propagovat, ale tak nejak mam v povaze pripominat nase, ceske vyrobce. Podrazka Vibram, kuze 2,6 mm.. vsak se koukni sam:

http://www.prabos.cz/trekdetail.php?tid ... ame=S01654

Proste se mi zda, ze za cca 3500 je to hodne na pohodu... A jsem s nimi taky zatim maximalne spokojen... Kamarad ma nizsi model - Annapurna a taky si nestezuje.


Hej Chocni, nejak si mne namlsal a skusil jsem si Prabos Tundra (Altaje nemaji v mem cisle). Zdaji se mi v pohode, ale jsou na muj vkus nejake moc mekke. Pokud se jeste rozslapnou tak sice nebudou tlacit ale take nebudou drzet nohu. Jake mas ty zkusenosti v tomhle smeru.

A jste dotaz nevis neco o typu Makalu, Prabos jej ma v cenniku zasilkoveho obchodu ale ne v katalogu.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Choceň » čtv zář 30, 2004 8:44

No, měkčí jsou, ale že by se nějak ještě změkčily rozšlápnutím jsem si nevšiml...

Typ Makalu jsem bohužel na noze neměl...

Každopádně ta Tundra je "lehčí" pohorka než například ALtaj nebo Annapurna...
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod Peter » čtv zář 30, 2004 10:39

Diky za info. Asi si koupim Altaje a za usetreny peniz koupim poradne kalhoty. Mel jsem v rozpoctu cca dvojnasobnou sumu na boty.

A ty Makalu jiz nedelaji je to model z roku 2003.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Choceň » čtv zář 30, 2004 14:40

jeste si je poradne odzkousej, ze ti sedi, projdi se, zkus jak te drzi na sikme plose atd...
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod Peter » pát říj 1, 2004 7:41

Vcera jsem mel na nohou 9 1/2, v tech jsem jiz trochou klouzal, ale jsou pevnejsi nez Tundry a zdalo se mi ze je vse OK. Necekam od nich nemozne a proto mam jeste jedny klasicke (pisu o nich v teme k Popradkam). Na bezne chozeni po Beskydech budou OK.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Choceň » stř říj 6, 2004 10:18

no, mně se osvědčily i v kamincko - savinjských alpách - suťová a sněhová pole, ferátky a tak.... btw - ta pogumovaná špička je super :wink:
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod Peter » čtv říj 7, 2004 13:36

Choceň píše:no, mně se osvědčily i v kamincko - savinjských alpách - suťová a sněhová pole, ferátky a tak.... btw - ta pogumovaná špička je super :wink:


Tak je mam doma (Altaje c. 9). Ted se jeste pokusim sehnat ten impregnacni zazrak co doporucuji (IMpex) a pak trada do terenu. Uvidime co to udela z nohama. Ted jsem se toulal pres weekend po kopeckach v tech mych starych skrpalech a v pondeli mne skoro upadly nohy. Musim sebekriticky priznat ze to je i tym ze za mladim a kondickou se mohu jiz jenom ohlizet prez rameno. S tim prvnim jiz nic nenadelam a s tim druhym se poperu jen bude trochu casu.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Choceň » čtv říj 7, 2004 13:39

az sezenes tu impregnaci, dej prosim vedet zkusenosti. dik!
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod Peter » čtv říj 7, 2004 15:01

Zatim marne patram. Zkusil jsem i info na motane, ale ted mi prave nejede (koncim z nejakou chybou pri prihlaseni), nekdo se tady totiz naparoval ze tam jsou nejake informace. Podle letacku Prabosu by to melo byt dostupne bezne v prodejnach. Kdyz nepochodim tak si napisu do Prabosu na prodejce (udajne to zasilaji jako premii pri nakupu prez internet).
Napisu i zkusenosti z pouziti jakmile nejake budu mit.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

nakonec jsem koupil Meindl Burma

Příspěvekod honnzik » čtv pro 16, 2004 9:08

Pro info, pred casem jsem tu rozpoutal tuhle diskuzi o koupi bot.
Nakonec jsem koupil boty Meindl Burma (k Barme mam kladnej vztah :-) ) a hned jsem je otestoval v kopcich v severni Indii. Musim rict ze nakonec jsem vybral dobre a jsem s nima spokojenej - na zdolavani osmitisicovek to asi neni, ale na nizsi Himalaje jsou good a na Sumavu budou taky dobry .. :-)
Cao
H.
honnzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 30, 2004 20:27

Příspěvekod NAE » stř dub 27, 2005 1:15

No já mám ty Islandy a jsem vcelku spokojenej. Ale až odejdou, přijdou nové a to bude něco jiného, já rád změnu, tentokrát to bude celokožená bota bez membrán a jiných hovadinek. Pán v Hudysportu už mě nepřemluví. Já se nedám! Nedám!
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Re: Jeké trekové boty ???

Příspěvekod Grep » úte led 5, 2010 20:24

Nebudu kvůli tomu zakládat nový téma. Chci se zeptat na ty Lowy z úvodního příspěvku. Zajímá mě do jaké kategorie byste je zařadili. Nejsou na pochůzky po české přírodě a sem tam Tatry trochu moc tvrdý?
"Be prepared"...R.B.P.
Uživatelský avatar
Grep
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob led 2, 2010 20:40
Bydliště: Brno

Trekové pohorky (jaro-podzim)

Příspěvekod Sim » úte led 5, 2010 20:38

Dobrý den,
pročítám už pár dní toto fórum pohledávám k tomu v netu pročítám recenze...ale stále jsem si bezradný...

Koncem léta nebo začátkem podzimu bych měl šlapat "myslím lehčí horskou turistiku" (cesty, lesní cesty, terén není to moc specifikováno, ale učitě nepolezu po skalách) denně cca 20-30km cca 7 možná 14 dní. Šlapat se bude i v mírném dešti jeden dva dny...ne déle. Samozřejmě běžná zatěž na zádech snad do 20KG. Nechtěl bych být na cestě ničím moc zaskočen tak jsem myslel na obuv typu trekových pohorek...ale možná doporučíte trekové polobotky.

Investice do 5000 kć .. nemusím, ale utratit vše) poměr cena/"výkon"

Pročítal jsem značky ASOLO -> občas v internetu jsem našel že ve špičce pouští vodu, ale je taky věc jestli v botkách někdo nebrodí potok :) jinak jsou cenove zajimave...http://www.hanibal.cz/boty/pohorky/panske/3603-asolo-flame-gtx/
Jako držáky jsem nalezl značky MEINDL http://www.hanibal.cz/boty/pohorky/panske/322-meindl-colorado-men-gtx/ nebo LOWA

Dosavadní zkušenost s trekovými botkami je nulová...vždy jsem zatím vše odchodil v bežných městských botaskách..které dojeli povětšinou na zborcenou patu...myslím nejspíš pro zátěž na zádech...

Obavy mám ze zborcených vnitřků, a možná přiliš tvrdého došlapu na patě...možná z hýčkán teniskami a nebo na mě působí jen ten těžkopádný styl takové obuvi:)

U nás v okolí se nikde takové botky neprodávaj tedy zkoušet nejspíš i navrhy od Vás pofrčím do prahy:) ale při takové ceně se to snad vyplatí.

Jsem otevřená hlava pro každý názor a osobní zkušenost...
Předem děkuji všem zůčastněným a ochotným lidem.
Sim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 5, 2010 19:58

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod terkad » stř led 6, 2010 10:23

@Grep: Neboj, řekla bych, že budou v pohodě. Našla jsem jen nějaké staré fotky na webu, takže nevím, jestli jsou ještě v prodeji. Nic v CZ a aktuálního mi Google neukázal.
Já například i po Beskydech nosím La Sportiva Karakorum a ač jsou tvrdší, jsem spokojená. Určitě ti ale nechci doporučovat zbytečně tvrdé boty. Cokoli jako Saltic Granit, Asolo Sasslong, Aku Zenith, něco od Scarpa a podobné budou OK. Hlavně kup to, co ti bude nejlépe sedět.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

boty Mammut - lehky treking

Příspěvekod outdoor » čtv led 7, 2010 7:48

ke znacce MAMMUT:
poohlizim se po necem novem (nakup do budoucna) na lehci chozeni klidne po cely rok na "lehky treking" (takze neco mekeho, spis hadrove) a tak se ptam na pripadne zkusenosti, doporuceni, odrazeni atd...
s botkama od mammutu nemam zadnou zkusenost ani snad nikoho neznam...tak se informuji...

tedy jsem vybral nejake predstavitele:
Forester GTX Men

Scout GTX Men

Sierra GTX Men

diky!


sloučeno s podobným vláknem a.
Naposledy upravil outdoor dne čtv led 7, 2010 9:47, celkově upraveno 1
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod outdoor » čtv led 7, 2010 9:44

jak podobne tema? ja se ptam jen boty znacky mammut (proto jsem to taky napsal do predmetu)... ono mozna ted kdyz bude zalozeno mene temat bude to urcite lepsi, ale zase kdyz pak neco hledas zpetne, tak se v tom dost tezko orientuje, kdyz mas jedno velke vlakno na 10stranek(mnoho prispevku o nicem)...a hledej v tom nejake presne info... fakt dik! ](*,) [-o< =D>
ja nepotrebuju poradit ktere boty presne vybrat...ja jsem schvalne zalozil vlakno o mammutu (konkretne boty), protoze takove jsem tady jeste nenasel...

nebo jsem to mozna malo zduraznil, ze chci info ohledne bot od znacky mammut...
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod amigo » čtv led 7, 2010 9:53

já myslím, že jsem tě pochopil dobře. co nechápu, je, proč myslíš, že je potřeba na takovýto dotaz nové vlákno? jsou to trekové boty? - jsou. pokud někdo bude mít co k této značce říct, tak to udělá i v tomto vláknu. zdá se mi, že se zde (na OF obecně)řeší stále stejné věci dokola v tisíci nových vláknech. to je dle mého to nepřehledné.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod Frantisek Zapletal » čtv led 7, 2010 9:57

To jsou vlastně Raichle ,Mammut to převzal od nich a dal si tam své jméno.
Mám Raichle Ranger,tyto už asi 3 roky a kromně trochu sjeté podrážky jsou jak nové.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod Martineček » pát led 8, 2010 19:14

Scarpa charmoz... http://www.scarpa.cz/charmoz.htm Lehké, GTX membrána, možnost připnutí poloautomatických maček (když je třeba...) a nebo ještě lepší varianta: Scarpa Trioletm (lehké trekovky v kůži).
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod Jenda.Unc » pon led 11, 2010 19:13

Tak mam konečně boty MEINDL VAKUUM GTX.Dnes nachozeno :t:t 5 km a jsem v nich jak v bavlnce
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Jaké trekové boty ???

Příspěvekod rdgm » čtv dub 15, 2010 13:01

Mám asi 2 měsíce Meindl Vakuum a musím říct, že pohodlnější trekové boty jsem na noze neměl. Mám celkem širokou nohu, takže mi většina bot hodně stlačovala nohu, ale v těchto je to v pohodě. Prvních deset minut chůze sice cítím v chodidlech stažení, ale potom to je již jako papuče a díky "odpružené" podrážce jsou i celkem ohleduplné k mým kolenům.
rdgm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 15, 2010 12:52

Další

Zpět na Boty