lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

pokec o bílých místech na mapě, kde sice nejsou levi, ale zato se tam lyžuje/sáňkuje/bobuje a kouluje

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod pavproch » sob lis 28, 2009 22:10

ty woe, Czech Tourismus by moh i goeblse učit demagogii....

@ďurko: neeeee
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod kropt » sob lis 28, 2009 23:30

:finga: to je prdel... - hlavně ten odstavec o zruinování. Chtělo by to schválně někdy vyrazit na sjezdovku u nás a v Alpách, lyžovat celý den co se dá a večer spočítat cenu za jeden ujetý kilometr - myslím, že pak by bylo vcelku jasný kdo koho kde ruinuje. Bohužel tenhle test asi nikdy nedám, neb sem se při poslední lyžařské návštěvě českýh hor (Říčky v Orlických horách) před cca třemi lety zařekl, že na české sjezdovky nepáchnu - a né proto že se mě nelíbí české hory, ale proto že tahle návštěva díky přeplněným a neupraveným sjezdovkám stála Zuzku menisky v levém koleni a lyžování přitom stálo uplně za hov...no.
Toto je názor člověka který jezdí rekreačně na sjezdových lyžích koupených v akci v Makru a který v životě nestál na skialpech ve volném terénu a považuje za vrchol svého umu když po třech dnech lyžování má všechny kosti vcelku.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Kuba Turek » sob lis 28, 2009 23:56

Kdysi jsem takový test uveřejnil v MF DNES, asi by se to dalo najít v Newtonu, nebo mém papírovém archivu doma, ale vzpomínám si, že mezi proježděnými kilometry byl řádový rozdíl.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod George81CZ » ned lis 29, 2009 1:51

Od té doby co jsem okusil lyžování v Alpách. Ať už Itálie, Francie, nebo Rakousko, tak ani nemám chuť lyžovat na našich sjezdovkách :-k
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Semo » ned lis 29, 2009 11:43

Lyžování v českých poměrech je lyžování v tzv. hranici lesa, tedy do 1 300 m n.m., a z tohoto pohledu při porovnání s alpskými lyžařskými areály s podobnou nadmořskou výškou a obdobnými parametry pak často zjišťujeme, že nabídka špičkových českých středisek je mnohdy na lepší úrovni.

...areál ve Špindlerově Mlýně vychází ze srovnání s obdobně velkými, ale většinou hůře vybavenými zahraničními středisky v hranicích lesa o poznání lépe...


Hlavne je vybrat si kategoriu, kde mozem zvitazit (tiez to tak robim) a tam svoje vitazstvo dobre rozmaznut. To, ze skoro nikto nechodi lyzovat do Rakuska do vysky max. 1300m uz nie je podstatne.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod tuso » ned lis 29, 2009 20:50

V diskusii sa mi páči prvý príspevok od Slováka s menom Matúš. Síce to nie som ja, ale hovorí mi z duše. :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Aldo » ned lis 29, 2009 20:55

... akorát nechápu o čem vlastně diskutujete???
Neznám sjezdofku v ČR kromě staré Lysé Hory sever gde by se lyžovalo líp než někde v Alpách na pořádně dlouhé sjezdofce. A to nemluvím o cenách. Ať si kdo chce co chce říká to je prostě nebe a dudy. Za ty ceny to v ČR prostě není porovnatelné. Papír snese vše, ale zdravý rozum říká něco jiného!!!!
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod tuso » ned lis 29, 2009 20:56

Já nevím jak kdo, ale já nediskutuju. Já se normálně rozčiluju. :mrgreen:


@pavproch: že my se hrabem někam do Frankreichu, když ve Špindlu je takové super lyžování. :(( :lol:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Aldo » ned lis 29, 2009 20:57

tuso píše:@pavproch: že my se hrabem někam do Frankreichu, když ve Špindlu je takové super lyžování. :(( :lol:

.... no jste voli..... :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod pavproch » ned lis 29, 2009 21:10

já su takovej vůůůůl!

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2009 17:29

Jé Váňo koukni na ty bambuly
to budou asi komici
...

Si mysli, ze jim to nekdo sezere? :shock:

Jedna vec mi ale prece jen vrta hlavou. Vsichni si stezuji na fronty a dlouhe cekani a vlekari zase na nedostatek zakazniku. To mi nejak nedava smysl. Kdyz uz se tam ted nevejdou, co s tema dalsima? A kdyz jich je tolik, o co teda vlekarum jde? K cemu takhle debilni propaganda, kdyz je lyzaru dost?

Jinak jet lyzovat k nam by mne ani nenapadlo, jedine do Alp, vic nez 10 let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Tomáš T. » pon lis 30, 2009 18:42

Souhlas s Mike. Lyžování v Alpách je někde úpně jinde. Prostě nabídka x cena vyhrávají už dlouho alpské státy.
Uživatelský avatar
Tomáš T.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon lis 5, 2007 13:04
Bydliště: Ostrava

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Semo » pon lis 30, 2009 19:22

mike píše:Vsichni si stezuji na fronty a dlouhe cekani a vlekari zase na nedostatek zakazniku. To mi nejak nedava smysl. Kdyz uz se tam ted nevejdou, co s tema dalsima? A kdyz jich je tolik, o co teda vlekarum jde?
Ziaden rozpor nevidim. Staci si uvedomit, ze zisk vlekarov nezavisi od prepravenych zakaznikov (stav nasytenia sa uz davno dosiahol - pokial je cely den lanovka obsadena, tak 2x dlhsia fronta nijak pocet prepravenych nezdvihne), ale od poctu predanych listkov. A tych nie je nikdy dost. Vlekarom by vobec nevadilo, keby si si kupil celodenny listok a spravil 1 jazdou za den. Pri rovnakych nakladoch na lanovku ako dnes (vid nasytenie) im uz len o celu trzbu (minus naklady na tlac karticiek minus dane) narastie zisk. Predpokladam, ze fnukat prestanu vtedy, ked na tyzdenny listok stihnes spravit 2 jazdy a na lanovku bude poradovnik ako na operaciu.

Pomohli by tomu bodove listky ako kedysi, ale predpokladam, ze dnes ich pouziva asi tak 1% zakaznikov, kedze su predrazene tak, aby ich nikto nepouzival. Co je pri sucasnom stave front logicke (z pohladu vlekarov).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2009 19:48

Je mi jasne, ze idealem vlekare je zakaznik, ktery si koupi tydenni listek a zlomi si nohu pri prvnim obouvani lyzaku. Ale jedna vec je neco takoveho si myslet a druha to verejne vyhlasovat. Stezovat si na nedostatek zakazniku u precpane sjezdovky mi proste prijde jako neskutecna drzost. Z hlediska normalniho uvazovani a vztahu obchodnik - zakaznik tam rozpor je.

Bodove listky maji drahe i v Rakousku, ale tam se pouzivaji jinak. Treba skialpinisti, kteri se jednou vyvezou nahoru a pokracuji do hor. Vyjde je to levneji, nez puldenni listek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod pavproch » sob bře 26, 2011 17:54

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Hafi » sob bře 26, 2011 19:00

až na to že bych řekl, že počty českých lyžařů v zahraničí a cizině jsou srovnaný už dávno a tak nějak z principu... :lol:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod pavproch » sob bře 26, 2011 19:04

bavil sem se tuhle zimu s "lanovkářema" v jeseníkách i tyd u nás v beskydech a fšici svorně tvrdili "o čtvrtinu až polovinu méně lidu než loni"... a potvrzuju, že nekecali, fronty letos vlastně nebyly vůbec (loni chvilkama jo)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod Kimit » sob bře 26, 2011 20:46

Až na nový skiareál Kouty v Jeseníkách. Ne že by tam byly fronty, ale hlavně letos začínali a myslím, že přetáhli velkou část klientů z Přemyslova, Červenohorského sedla a dalších středisek v okolí.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: lyžovačka v Alpách - velký novinářský podvod

Příspěvekod kakos » sob bře 26, 2011 22:37

=D> diky jim se konecne na cervenaku da normalne lyyyzovat, coz se o koutech rict neda, ale to mi az tak nevadi :twisted:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E


Zpět na Hic Sunt Leones