Altaj - Sibír

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » stř kvě 31, 2006 20:12

Rujir píše:To ako prides s vizami na tu miestnu spravu, kde sa mas zaregistrovat a tam si doplatis dalsie prachy za to ze si prave tam a nie inde? :shock:

Zas až tak jsem to nezkoumal. Ale protože teď studuju všelijaký informace a cestopisy, tak až na to narazím, dám vědět :wink: .

Rujir píše:Jo a letenku si si teda zarezervoval kam? Ved na Altaj ist nechces, nie? :P

Praha-Moskva-Barnaul, letím na Altaj a je mi všechno jedno. I to, že neumím rusky :(( . Jak si přišel na to, že tam nechcu? Kašlu jenom na Běluchu...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pát čer 2, 2006 13:36

A teď mi odepsali z cestovní medicíny, či co to je, tak kdyby někoho zajímaly nějaký informace ohledně očkování potřebném na Altaj, necjť se ozve :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Yopo » pát čer 2, 2006 14:52

Informacie o Altaji nemam, no poznam sa s clovekom co bol v Rusku uz asi 5x a tak sa skus mrknut na jeho stranky o cetovani. Ma tam toho o Rusku dost. A ked mu napises tak ti hadam aj poradi.

Link: http://www.kmp.vslib.cz/lide/hrus/hory.php
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod sheriff » ned čer 4, 2006 8:24

Přípluv píše:A teď mi odepsali z cestovní medicíny, či co to je, tak kdyby někoho zajímaly nějaký informace ohledně očkování potřebném na Altaj, necjť se ozve :wink: .


no vsak sa nenechaj ponukat, a napis, co vsetko nemame este v tele :-)
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod pripluv » pon čer 5, 2006 5:23

sheriff píše:...no vsak sa nenechaj ponukat, a napis, co vsetko nemame este v tele :-)

Napíšu, co mám v těle já :twisted: :
- tetanus, záškrt a dětská obrna (to máte každej)
- břišní tyfus, žlutá zimnice, vzteklina, hepatitida A a B (B tam není potřebný, ale už ho mám, tak co :wink: ). Tak.
A prej to stačí a to je dobře :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sheriff » pon čer 5, 2006 6:12

Přípluv píše:Napíšu, co mám v těle já :twisted: :
- tetanus, záškrt a dětská obrna (to máte každej)
- břišní tyfus, žlutá zimnice, vzteklina, hepatitida A a B (B tam není potřebný, ale už ho mám, tak co :wink: ). Tak.
A prej to stačí a to je dobře :ú ...

to mas ako ja, ked som mal ist do Afriky :-)
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod pripluv » pon čer 5, 2006 6:48

Ono to je takovej univerzál * .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Altaj - Sibír

Příspěvekod pripluv » ned črc 23, 2006 17:25

Rujir píše:...Altaj...

Rujir, musím ti poděkovat, páč jsi sem tento příspěvek umístil někdy v době, kdy jsem se dozvěděl, že do letadla do Kyrgyzstánu se už nedostanu a nevěděl jsem, kam že to mám sakra vlastně jet. Zítra začíná má cesta na Altaj. Takže dík :smt023 ...

Dovezl bych ti za ten tip nějaký pivo, ale jak se tak znám, tak bych ho stejně někde cestou vyžral, takže ti nedovezu nic.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Altaj - Sibír

Příspěvekod Rujir » ned črc 23, 2006 17:44

Přípluv píše:
Rujir píše:...Altaj...

Rujir, musím ti poděkovat, páč jsi sem tento příspěvek umístil někdy v době, kdy jsem se dozvěděl, že do letadla do Kyrgyzstánu se už nedostanu a nevěděl jsem, kam že to mám sakra vlastně jet. Zítra začíná má cesta na Altaj. Takže dík :smt023 ...

Dovezl bych ti za ten tip nějaký pivo, ale jak se tak znám, tak bych ho stejně někde cestou vyžral, takže ti nedovezu nic.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Tak som rad, ze som ti pomohol s inspiraciou. Aspon budem mat koho otravovat kvoli informaciam, ked sa tam vyberiem ja. :mrgreen: Tak si to tam poriadne uzite! *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod multimotyl » ned dub 20, 2008 17:16

Letíme 24.7. a vracíme se 11.8. Letecky přes Moskvu a Barnaul. Vidšl jsem, že se tu někdo na Altai chtěl vydat a my bychom nějakého parťáka nebo dva brali. Přibližný harmonogram:

24.7. Odlet do Moskvy s Air Berlin z Vídně a pak s KrasAir do Barnaulu
25.7. - 31.7. Deptání po Altaji + studium předpovědi počasí (1.8. je zatmění slunce a to nesmí být hnusně)
1.8. - vejrat na zatmění
2.8. - ještě chvilku pobíhat po horách a pomalu se přesunout do Novosibirsku
8.8. - odjezd Transsibiřským expresem do Moskvy
10.8. - 11. 8. Koukat co mají v moskvě nového
11.8. Odlet z Moskvy do Vídně, přílet do vídně cca 18:20, 22:33 jedou z Vídně vlaky směr Praha, Bratislava i Ostrava.

Letenka z Vídně do Moskvy se stále dá sehnat na ty dny za cca 5000 kč (air berlin), Jednosměrná do Barnaulu pak za cca 3500 kč, Ten vlak netuším, ale podle všeho by to nemuselo být víc jak 2000 kč. Místní dopravu jsem zatím neřešil...

Tak co? Přidal by se někdo?
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod ZbynekN » ned dub 20, 2008 18:05

multimotyl píše:Tak co? Přidal by se někdo?

Přidal, ale nevim, kdy dostanu dovolenou. Změnil jsem zaměstnání a tim jsem si trošku zkomplikoval letní volno :(( . Ale snad to brzy zjistim
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod multimotyl » ned dub 20, 2008 18:28

ZbynekN píše:
multimotyl píše:Tak co? Přidal by se někdo?

Přidal, ale nevim, kdy dostanu dovolenou. Změnil jsem zaměstnání a tim jsem si trošku zkomplikoval letní volno :(( . Ale snad to brzy zjistim

Já jsem žádný zaměstnání nezměnil, ale taky ty moje výlety moc v práci neviděj rádi. V červnu Italské alpy, v červenci Švédsko a Rusko :-). Dokonce jsem už jednu dovču nedostal a letenka mi propadla, ale nebylo to moc peněz, takže to zase až takový průšvih nebyl.

Každopádně jestli Ti to vyjde, bylo by to super. Nám už 2 lidi odpadli z pracovních důvodů. Zkusím se ještě poptat na nějakém Astronomickém fóru, že bychom to měli i s odborným výkladem :-)
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Altaj - Sibír

Příspěvekod glumet » čtv čer 21, 2018 22:01

Ahoj, 4. července se chystáme ve čtyřech lidech na Altaj. Konkrétně jsme si vyhlédli tůru v oblasti Katuňského hřbetu.

Hrubým nástřelem to vychází Moskva - Barnaul - Gorno-Altajsk - Usť Koksa - Tjungur - podél řeky Kučerla - jezero Kučerla - Karatjurek - jezero Akkem a přes Tjungur zpět do Kučerla.

Na různých místech a v cestopisech jsem četl o složitých procesech s vyřizováním OVIR, ale dle zpráv z posledních 2 let už to není třeba řešit a registraci za nás vyřeší hotel - dá se na to spolehnout, že se necháme zaregistrovat v Moskvě v hotelu po příletu a pak třeba na ubytování v Barnaul nebo Gorno-Altajsk?

A nevíte, zda je do této oblasti a do míst, která chceme navštívit, potřeba nějaký speciální permit? Opět jsem někde četl, že před Usť Koksa je kontrola povolení pro vstup do pohraniční zóny, ale už jsem nenašel detailnější info, kde se vyřizuje, jak dlouho trvá a zda je v roce 2018 potřeba. Má někdo čerstvé zkušenosti?
Uživatelský avatar
glumet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 22, 2009 9:14
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na Ruská federace