Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Softshell s kapucou

Příspěvekod poiko » stř lis 19, 2008 18:33

Ahoj, procházel jsem forum, ale nenašel jsem podobné vlákno.
Chtěl bych na jaro do softshellku s kapucí. Primárně bude určená do města a měla by mít tudíž civilní vzhled (nejlépe tmavší barva, a žádné Ogre Action [-X ) kolem 3000 Kč. Zatím jsem narazil pouze na:
Hannah Tadeo
Husky Adair

Dík za vaše tipy
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Letec » stř lis 19, 2008 18:37

Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Filltos » stř lis 19, 2008 18:38

Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod agentw4c » stř lis 19, 2008 18:39

Ja mam uz neco pres rok nejakou bundu od Warmpeace a do mesta je to v pohodce a nestala mne zas tolik
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod poiko » stř lis 19, 2008 19:32

oj, díky:)
ten Shelltec od Warmpeacu má zevnitř chloupek? Nebo je to podobný matroš jako byla kdysi Altamira?
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Filltos » stř lis 19, 2008 20:13

Je toho víc. Záleží, co je napsáno za tím.
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod poiko » stř lis 19, 2008 20:27

aha, moc dík. taky jsem se mohl podívat sám #-o
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Filltos » stř lis 19, 2008 21:33

NZ :D
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod iksik » čtv lis 20, 2008 21:47

Ja bych doporucovala tuhle bundu. Das za ni jen 1300 a myslim ze tvoje pozadavky splnuje...

edit: vyhozen odkaz na shop, přispěvovatelka již vysvětlila
ZB
iksik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 20, 2008 21:16

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Niky007 » pát lis 21, 2008 15:00

čau,

tadeo mám. Vypadá pěkně, ale je opravdu teplá, ale to může být můj subjektivní pocit. Ale jak není pod 5°C, tak je mi v ní hrozný teplo. A ta kapuce žádná sláva, při nošení baťohu dost vadí a ten límec je taky dost vysokej, že pokud není kapuca na hlavě, tak to nějak celý nesedí. Prostě podruhý bych do tohoto modelu nešel.

N.
Není stres, není výkon...!
Niky007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř říj 22, 2008 19:33
Bydliště: Vysočina

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod F.i.l.a.s » pát lis 20, 2009 18:55

Ahoj, oživím(snad) tohle vlákno. Vybírám softshellku, ne moc drahou, ale stále od dobrého a ověřeného výrobce a to doufám, warmpeace je. Zalíbil se mi model mounthttp://www.warmpeace.cz/vodoodpudive-proti-vetru-velmi-prodysne-softshelly.html?pos=5&id_producer=0&ord=price_asc&eshop_menu=category&e_list_type=catalogue, který je zde už zmiňovám. Vyhovuje mi, že bunda není nijak zateplená,, čímž bude skladnější a hlavně použitejnější v teplejších dnech( v zimě ji využívat nebudu, na to mám na kolo zateplenou od AGU). Je tato bunda, tedy spíše její materiál Shelltec, využitelný na kolo (samozřejmě v rámci softshellek) ? Chci jí používat na tůry, ale chtěl bych ji použít i na kolo, když bych jí kupoval. Podobná vlákna jsem už pročetl a Pertexku doma mám. Jde mi využití softshellky do horšího počasí, kdy by mohlo i sprchnout. Tím se dostávám na další téma. Pertexka je mokrá hned. Od softshellky neočekávám neopromokovost (od toho jsou bohužel na kolo nepoužitelný membránovky), ale doufám, že snese mrholení, nějakou tu přeháňku? Dá se pod ní dát při větší zimě i fleeska? Jestli není příliš uplá nebo je volnějšího stylu. Byl bych vděčněj za poskytnuté informace. Děkuji
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod F.i.l.a.s » pon lis 23, 2009 15:34

Tak se opět hlásím s objevem nové bundy. Byl jsem v RP a zalíbila se mi tam bunda z výprodeje od GoLitu http://www.golite.com/product/proddetail.aspx?s=1&p=AM1763. Mají jí tam za 3000. Bunda je lehká, bez podšívky, má lepené švy, zipy kryté légou, odepínatelnou kapucu, střihem není ani uplá, ani úplně volná. Její parametry jsou 10 000 prodyšnost i vodoodpudivost. Jedná se o nějaký softshell hybrid? Zná někdo materiál, z kterého je bunda vyrobena? Jak se vám jeví bunda pro použití občasně na kolo? Především ji budu používat na trekking.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod terkad » pon lis 23, 2009 15:43

Pokud jsi z Brna a máš velikost S nebo L, koukni do Hudy na Orlí. Už jsem to tu psala, tuhle bundu tam mají v oranžové ve výprodejovém regále za 2000,-
Sama jsem si ji pořídila a zatím (dohromady hoďka na kole, tři dny městského nošení a 3 hoďky v lanáči jako zateplovací vrstva pod bundou) a chrochtám blahem. :D
Určení je letní, ale když je nula, dá se to v ní zvládnout jen s tričkem, případně stačí tenký dlouhý rukáv. Přitom je lehoučká a prodyšná.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod skleník » pon lis 23, 2009 16:26

Ahoj,
Go Lite Gauntlet jsem si pořídil na jaře a zatím jsem s ní velmi spokojen. Nepromokne, vydržela i delší liják... S tou prodyšností si nejsem úplně tak jistý, ale na většinu aktivit je celkem dostačující. Na nějaké akce jsem úplně vypustil hardshell a vystačím s ní. Na kolo, dle mého názoru, asi moc nebude:-(Zatím se mi jeví i jako dost odolná bunda, i když jsem se toho zprvu obával. Nicméně za tu cenu bych neváhal a šel bych do toho znovu.
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod F.i.l.a.s » pon lis 23, 2009 16:58

terkad píše:Pokud jsi z Brna a máš velikost S nebo L, koukni do Hudy na Orlí. Už jsem to tu psala, tuhle bundu tam mají v oranžové ve výprodejovém regále za 2000,-
Sama jsem si ji pořídila a zatím (dohromady hoďka na kole, tři dny městského nošení a 3 hoďky v lanáči jako zateplovací vrstva pod bundou) a chrochtám blahem. :D
Určení je letní, ale když je nula, dá se to v ní zvládnout jen s tričkem, případně stačí tenký dlouhý rukáv. Přitom je lehoučká a prodyšná.


Díky za tip, ale jsem přesně na rozhraní, mám M, takže bohužel. Asi půjdu do toho Golita.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » pon lis 23, 2009 17:22

poiko píše: Chtěl bych na jaro do softshellku s kapucí. Primárně bude určená do města a měla by mít tudíž civilní vzhled (nejlépe tmavší barva


už sem to psal ve vedlejším vlákně: alpisport Chiko Jckt

civilní vzhled, černá barva (+šedé zipy), nepropo, kapuca ale enem v límci (paclite nebo cosyk tak). Po slevě (u spolulezce v seksšopu) 3.280,-

od minulého týdne v tym chodim do práce (i v práci)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28135
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod amadeus » pon lis 23, 2009 17:30

v pohodě i za 400,- Kč
např. http://www.zetra.cz/2166-bundy-softshel ... softshell/

Obrázek
Softshelová bunda Rauma šedá
Softshelová bunda, 100% polyester, vnitrní strana potažená fleecem, paropropustná, odepínací kapuce

585,00 Kč bez DPH
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod terkad » pon lis 23, 2009 22:21

Softshell od Zetry nebrat. Uvaříš se v tom i při stání ve vytopené tramvaji a budeš mít pořád mokrá záda. Jednu takovou za necelých 500,- jsem loni v zimě pořídila na chození po městě a znova bych do toho nešla. Na sezení u ohně dobré, ale na delší chození a třeba turistiku fakt ne.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod p.toth007 » úte lis 24, 2009 8:46

Priklanam sa k Mountke, to je velmi dobra bunda za tu cenu
Bavim sa životom, cestujem, športujem, spravujem hotel Piešťany
hodinky
p.toth007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte říj 27, 2009 20:09

Pomoc s vyberom softshell-u

Příspěvekod Deathmen » úte led 5, 2010 14:08

Ahojte už asi tri dni prechadzam forum a čitam o softshelloch co sa da. Som novacik a chcel by som si kupit svoj prvý "prešivák" :wink: Moja predstava je ze by to mal byt univerzal na horsie pocasie, leto jeseň (podzim) v tatrach ale aj na bežné nosenie. Nic extra teple hlavne slusnu nepremokavosť a fajnu priedušnosť.

Svoj vyber som zužil na tieto tri tak by som vas chcel poprosit ci by ste mi neporadili ktoru v danej cenovej kategoorii.

1. husky ma 50% akciu na axela ktorý sa podla mna da
http://www.huskycz.cz/panska-softshell- ... 7_dtp.html

2. nort finder tuto som si aj skusal a zdala sa mi bomba
http://www.nfsport.com/sk/kolekcie/muzi ... 0-x3m.html

3. pinguin tuto by som bral hned len ma jeden velky hacik. nema kapucu. A tu chcem
http://www.pinguincz.czobleceni-detail.phpID=75

... dost ste tu chvalili aj Warmpeace Ebony a directalpine alaro daju sa zrovnavať s mojimi tromi?

Za každu odpoved mooooc dakujem =D>
Deathmen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 5, 2010 13:44

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod vonkreuz » úte led 5, 2010 15:45

DA Alaro je jednovrstva tenka softshellka, nema podsivku ani fleece ze spoda.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod petas » úte led 5, 2010 15:55

Ahojte,
mne sa celkom pozdava tato od Treksportu http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... rodukt=185 nemate niekto skusenosti s touto softshelkou, je vhodna aj na bezky ? Aka je priedyšnost pri vacsej aktivite a vetruodolnost?
petas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 5, 2010 15:24

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mesicek » úte led 5, 2010 16:12

NorthFinder nepoznám, ale tá hodnota priedušnosti 5000 mg/m2/24hr je relatívne nízka. Pri stúpaní do tatranského kopca by si sa v tom celkom slušne spotil, najmä ak nemá nejaké kvalitné odvetrávanie napríklad v podpazuší, čo na obrázku nevidno a popis je strohý. Za tú cenu sa mi to nezdá ako dobrý obchod. Mám jednu softshellku s rovnakou predušnosťou a aj keď otvorím zipsy v podpazuší, pri väčšej aktivite (turistika, šport), to nemá šancu.
Detto tá husky, píšu tam síce, že "Výborná úroveň prodyšnosti materiálu Extend-Print odvádí tělesnou vlhkost, takže i při velmi aktivním pohybu po horách zůstáváte v suchu.", ale to sú také reklamné kecy, 8000 pri veľmi aktívnom pohybe tiež nie je nič moc.
Husky nemá moc dobrú povesť a aj keď to nemusí platiť všeobecne (veľa ľudí je spokojných s ich výrobkami), komentár, že bunda s vodným stĺpcom 10000 vydrží aj veľmi silný dážď, je trochu smiešny. Veľmi silný dážď alebo dlhotrvajúci stredne silný dážď by zrejme neuniesla a premokla.

Buď skús nejaký softshell bez membrány a teda s lepšou priedušnosťou alebo potom už kvalitnú membránu. Warmpeace ebony je mierne zateplená (ShellTec IN PILE - má vnitřní fleecovou zateplovací vrstvu), ak to chceš aj na leto, tak to asi nie je ono.

Neviem, aký máš cenový limit, ale poohliadni sa po softshelli s kapucou od Penguina, prípadne skús pozrieť niečo tuzemské (Óm jacket aj s recenziou).
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Deathmen » úte led 5, 2010 17:54

noooooo ta treksport vyzera dost dobre.... dik moc za tip =D>
Deathmen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 5, 2010 13:44

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Deathmen » úte led 5, 2010 18:46

este sa mi pozdava ESSENCE JACKET tiez od treksport http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... rodukt=501
teraz ma super cenu a parametre az prehnane dobre :) hned by som ju bral len mam obavu ze nema kapucu a lahko mi naprši dovnutra cez golier... sice je stahovatelny ale nezda sa ze by to dlho udrzalo v suchu? ake mate skusenosti so SS bez kapuce v daždi? da sa nejako vyšpekulovať aby nenatieklo dovnutra? :-k
Deathmen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 5, 2010 13:44

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mesicek » úte led 5, 2010 19:42

Ten Essence Jacket mám asi dva týždne, kúpil som si ho tesne pred Vianocami, práve tento starší model (rozdiely sú minimálne, ale majú už len špecifické veľkosti, pozri si to dole). Myslím, že je to úplne skvelá bunda, na zimné aktivity ako stvorená. Hrebeň Nízkych Tatier pri veľmi silnom vetre, snežení a zime som absolvoval len v polartecovom termotričku, tenučkej flíske a tej bunde. Ale pozor, je to len na zimu alebo skorú jar respektíve neskorú jeseň. Je totiž zateplená zvnútra flísom a pri teplotách vyššie nad nulou by to už bolo nepríjemné. A tým pádom tá kapucňa až tak nechýba, jedine pri silnom vetre, ale to sa dá riešiť neprefúkavou čapicou a šálom alebo kuklou.
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Deathmen » úte led 5, 2010 22:05

jojo pisal som si este s jednym ktorý ju ma a tiež ju chvali. Za tie peniaze sa to naramne oplati. Skoda ze je cisto zimna bo sa mi velmi paci aj dizajn...

... asi dam tu treksport óm čiernu... sice tam nieje nejak extra opisana priedušnosť a vodeodolnosť ale je na ňu samá chvála... len dufam že nieje velmi hrejivá... aby sa dala aj na leto nosiť...
Deathmen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 5, 2010 13:44

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mesicek » úte led 5, 2010 23:12

V tej recenzii na svetoutdooru píšu, že Óm jacket je v pohode od jari do jesene, takže by som sa nebál, že je moc teplá. A viac info o priedušnosti a nepremokavosti nájdeš tu, hľadaj Power Bloc 3-Active.
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod petas » stř led 6, 2010 10:11

Neviete, ci ma TS Om jacket odvetrávanie v podpazuší, alebo len naprsne vrecka?
petas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 5, 2010 15:24

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mesicek » stř led 6, 2010 12:21

Podľe recenzie vyzerá, že nemá odvetrávanie v podpazuší, má jedno náprsné vrecko a dve bočné, ktorými sa dá odvetrávať.
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Oblečení