Jakou karimatku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakou karimatku

Příspěvekod djx1 » ned čer 5, 2005 21:57

Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem karimatky pro svou drahou polovičku. Teď o víkendu jsme byli v Adršpachu vyzkoušet nove spacaky od Primy (trek 3D).
Ale problém. Moje draha polovička k ranu trpěla tak trosku zimou (nakonec na sebe navlíkla 2 tílka, 2 trička, mikynu a bundu). A já vedle ní jen v trenýrkách:-) Myslím, že je to dobrej spacak. Vím, že každej člověk má jinou termoregulaci a vím, že JEN dobrej spacák nestačí...chce to něco pořádného pod něj. Oba jsme měli alumatku. Mě asi stačí, ale přemýšlím, co koupit jí.
Poradí někdo? Má někdo s nějakou dobrou zkušenosti? Je lepší nějaká pěnovka nebo nafukovačka?
Díky moc za každou radu.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod teoretic » pon čer 6, 2005 10:53

cusik,

no samonafukovacky jsou nejlepsi, jediny riziko je, ze lze relativne lehce poskodit/propichnout atd., takze na ni clovek musi davat pozor. No jeste je tu druha nevyhoda - cena - oproti penovkach x-nasobna. Ale zase nejlip izoluje a je nejpohodlnejsi.

Co se tyce kvality nafukovacek, tak bejvaj docela rozdily v odolnosti - tady na foru uz ale byla o plno nafukovackach rec - pokud ti az tak nezalezi na penezich, tak si kup nejakou od firmy Therm-a-rest - ty jsou IMHO asi nejlepsi..

t.
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

karimatka

Příspěvekod H » pon čer 6, 2005 11:01

ahoj,
koupil bych pro ní nějakou silnější karimatku z klasické pěny nebo ještě lépe evazotku, tepelně izolují skvěle a pořídíš je do 500 Kč, jedinou nevýhodou je větší rozměr po sbalení. Při spaní na alumatce podle mě izolaci od země nedoženeš ani kvalitním spacákem.
H
 

Příspěvekod Rujir » pon čer 6, 2005 11:58

Plny suhlas s teoreticom a H-om Najlepsia je samonafukovacka, ale zase je aj najnachylnejsia na poskodenie a ked sa ti rozdriape nafukovacka uprostred kopcov a nemas ju ako opravit, tak to moze byt doost neprijemne...
Takze lepsia je asi evazotka, len treba ratat s jej mensou skladnostou. Aby ti frajerka nezavidela, ze ty mas niekde v batohu pichnutu malu alumatku a ona musi mat na batohu pripnutu "postel" *
Len rataj s tym, ze ak ma 40kg aj s batohom tak bude proste vzdy nachylnejsia na pocit zimy a potom treba brat to co najlepsie izoluje tj samonafukovacku...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

evazotka

Příspěvekod uplne jinej martin » pon čer 6, 2005 21:30

jo a pokud se domluvíte s "panem YATE" z firmy YATE z HK, možná seženete nějakou trochu připečenou evinu za docela solidni cenu...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod NAE » úte čer 7, 2005 0:12

No, já na alumámě spím už cca deset let (stále jeden kousek, zcela odstříbřený a skládaný do čtverce a narvaný do spodní kapsy ke spacáku... :D ), ale začínám uvažovat o něčem...jiném...a asi nebudu dávat tři za Therm-a-restku, zkusím se vrátit do mladých let a jezdit s karimatkou evazotkou...jde o to, zda riskovat proražení (jeden kamarád jí má už dlouho a stále ani škrábnutí) a připlatit 2500 za přeci jen větší pohodlí a lepší izolaci a sbalitelnost.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Alumatku neeeee

Příspěvekod Citron » sob čer 18, 2005 12:09

No já osobně zkušenosti se samonafukovačkama nemám, alumatku jsem měl jednou a už nikdy více, nejen že když neseženete superrovný plácek na stan, a spíte mírně z kopečka tak se ráno probudíte srolovaní u východu ze stanu, protože neuvěřitelně klouže, ale taky mi s ní byla zima jak svi*a. Je sice skladnější a lehčí, ale já na ní mrznul. Samonafukovačku jsem zkoušel v obchodě, a zdála se mi v porovnání s pěnovýma kariho matkama o dost těžší a větší )byla na délku velká jako můj zabalený stan pro 3 osoby a stejně tak těžká... ale asi záleží na značce. Pokud nechceš moc utrácet, tak navrhuju dvouvrstvou pěnovku..
Zdar kariho matkám...
Citron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 18, 2005 0:34
Bydliště: Ostrava

Re: Alumatku neeeee

Příspěvekod teoretic » sob čer 18, 2005 12:29

Citron píše:byla na délku velká jako můj zabalený stan pro 3 osoby a stejně tak těžká... ale asi záleží na značce....


co se tyce vahy, tak to nemuzu souhlasit, vetsina samonafukovacek je kolem kila a stany mivaj kolem 3 kil...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Alumatku neeeee

Příspěvekod Citron » sob čer 18, 2005 13:06

teoretic píše:
Citron píše:byla na délku velká jako můj zabalený stan pro 3 osoby a stejně tak těžká... ale asi záleží na značce....


co se tyce vahy, tak to nemuzu souhlasit, vetsina samonafukovacek je kolem kila a stany mivaj kolem 3 kil...

t.





Psal jsem, že záleží nejspíš na značce.. tamta byla odezřele levná, proto asi tak těžká :wink: každopádně se mi zdála dost velká... ale jak jsem napsal, tohle je můj názor, nepoužívám je takže hodnocení nechám na uživatelích :mrgreen:
Citron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 18, 2005 0:34
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » sob čer 18, 2005 13:25

no, na znacce to samozrejme zavisi :mrgreen: , ale silne pochybuju, ze nejaka samonafukovacka bude mit pres 1,5-2 kila, to by musela mit tak 5cm na vejsku, 2m na dylku a z bejt z nejakyho nevhodne tezkyho materialu a to uz by pak spis byla normalni matrace...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Vojtos » pon čer 20, 2005 8:47

djx1 píše:Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem karimatky pro svou drahou polovičku. Teď o víkendu jsme byli v Adršpachu vyzkoušet nove spacaky od Primy (trek 3D).
Ale problém. Moje draha polovička k ranu trpěla tak trosku zimou (nakonec na sebe navlíkla 2 tílka, 2 trička, mikynu a bundu). A já vedle ní jen v trenýrkách:-) Myslím, že je to dobrej spacak. Vím, že každej člověk má jinou termoregulaci a vím, že JEN dobrej spacák nestačí...chce to něco pořádného pod něj. Oba jsme měli alumatku. Mě asi stačí, ale přemýšlím, co koupit jí.
Poradí někdo? Má někdo s nějakou dobrou zkušenosti? Je lepší nějaká pěnovka nebo nafukovačka?
Díky moc za každou radu.


Mno ja jestli muzu za sebe doporucit tak samonafukovacku od YATE. Ja i moje pritulkyne mame Confort Light 2,5 a zatim co kamos svoji samonafukavcu od Rock Empiru uz reklamoval a posleze i s podobnou zavadou reklamoval i samonafukovacku sve pritelkyne taky od RE tak nase Yatacky furt drzej. TEd sem koukal ze maj i novou radu Extrem Light se super parametrama. A hlavne cesky vyrobce a oproti therm a restkam polovicni cena!
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 10:30

...oživím vlákno
:wink:

myslel sem si, že se zde něco dovím, ale jsem spíš zmatený, mnohému nerozumím... např. vyjádření "Když srovnám cenu samonafukovačky a třeba bundy, je samonafukovačka minimálně o 50 % levnější. Přesto si mnozí raději koupí tři bundy za stejné období, co mají jednu nafukovačku, jen aby byli „in“ a pořád jim karimatka připadá moc drahá." vůbec nechápu - co tím chtěl básník řéct..? :roll:

Tvrzení, že "Pěnové karimatky se obvykle moc nezmáčknou.." je IMHO také ne-li nesmysl, tak poněkud nepřesné...

tož fakt nevím... 8-[
měl by k tomu někdo trochu odbornější poznámky, resp. doporučení z vlastní zkušenosti...?
já stále používám oba systémy (pěnovou i samonafukovačku) a beru podle toho, jak jsem na tom s prostorem a vahou nákladu v batohu (pěnová je lehčí a na sbalení větší, samonafuk je menší ale těžší)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 28, 2019 11:02

Tak to asi máme všichni podobně, ne? Pěnovou (tenkou typu Z-lite, teď tedy zrovna tu úzkou Robensku, i když nově, uvidíme, jak vydrží) když kašlu na pohodlí a chci co nejlehčí a pořád ještě relativně malý batoh), samonafukovačku (čistě nafukovačku nemám) na větší zimu nebo pohodlí či menší objem batohu (třeba let jen s příručákem, když se ještě byly použitelné velikosti příručáků), tlustou pěnovou TR ridgerestku na zimu (třeba v kombinaci se samonafukovačkou). Yate jsem měl, po prvním použití začala propouštět, po úspešné reklamaci znovu, tak jsem ji vrátil a koupil TR (ale to samozřejmě neznamená, že jsou všecky špatné, prostě to mohla být smůla).

Jinak zajímavé je to povídání o skladování - "rozbalená otevřená pod postelí" a plísně, prach a roztoči.

Nemá úplně pravdu o "ofiko" normě měření hodnoty R - výrobci z USA teď přechází na normu ASTM 3340-18, cca od roku 2020. Takže by měly být hodnoty mnohem líp porovnatelné (u těch, kteří to podle toho budou měřit), podobně, jako EN norma u spacáků. Trochu mne zklamalo, že se k tomu vůbec nevyjádřil, viz:
https://sectionhiker.com/new-sleeping-p ... tm-ff3340/
https://www.astm.org/Standards/F3340.htm
https://thermarestblog.com/rating-sleep ... -standard/
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 28, 2019 12:28

FrantaKrajta píše:Jinak zajímavé je to povídání o skladování - "rozbalená otevřená pod postelí" a plísně, prach a roztoči.

Nějak jsem nepochopila proč zjištěný výskyt plísní a roztočů je použit jako argument proti uskladnění pod postelí, když nechali prozkoumat jen jednu karimatku a nemají porovnání s jinak uskladněnýma :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 12:53

Quido píše:myslel sem si, že se zde něco dovím
To jsi se uz nekdy neco (pravdiveho a rozumneho) dozvedel ze SO??? (musel jsem si rypnout... O:))
GreyMouse píše:Nějak jsem nepochopila proč zjištěný výskyt plísní a roztočů je použit jako argument proti uskladnění pod postelí, když nechali prozkoumat jen jednu karimatku a nemají porovnání s jinak uskladněnýma
Tak, co tam pisou je pri skladovani "pod posteli" normou... To nemusis s nicim porovnavat. Kdyz budes karimatku skladovat v suchu a bez roctocu, pravdepodobne i s mensim vyskytem plisni tak je jasne, jak by srovnani dopadlo.
ALE!
Nikde nespecifikuji, pod jakou posteli mysli. Co psali a co rikam, ze je normou plati pro uzavreny spodek postele, kde je pod oteviraci matraci ulozny prostor. Tak tam bude za beznych okolnosti vzdy docela vlhko, bude to plne roztocu a - bohuzel - casto i nejakych plisni. (Do jiste mire to muze byt trochu podobne i ve vysoke skrini, kde ma nekdo skrin na skladovani spacaku, karimatek, bund, ... - a otevira ji pouze kdyz neco vybira nebo vklada.)
Jine to je, kdyz mas postel na nozickach, pod ni volny prostor ze vsech stran - tam se to vetra a je to OK. Jen ja bych neskladoval karimatku dlouhodobe s otevrenym ventilem uz jen kvuli prachu. ktery se dovnitr a hlavne do ventilu dostane, muze to casem vest i k propousteni ventilu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 12:56

@GreyMause:
jen doplním... a to tam ještě není řečeno, jak je ta ložnice vybavena...
... onehdá jsem četl v jednom článku, kde porovnávali různé matrace a různé podlahové povrchy a krytiny právě s ohledem na výskyt roztočů, že rozdíly mezi počtem výskytu roztočů a jejich množení právě podle použitých materiálů, mohou být více než desetinásobné - tudíž markantní bude rozdíl asi bude, jestli karimatku mrsknu jen tak pod postel v ložnici, kde je chlupatý koberec a stará molitanová matrace, anebo ji uložím zabalenou třeba ve vakuovém igelitovém obalu na moderní plovoučku, kde je nová postel se sendvičovou antialergickou matrací atp.
:-s
...mě se zdá, že ten článek měl být rádoby odborný, ale byl zcela marketingový s nenápadným vyjmenováním modelů výrobků Yate
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod booze » stř srp 28, 2019 12:59

FrantaKrajta píše:Pěnovou (tenkou typu Z-lite, teď tedy zrovna tu úzkou Robensku, i když nově, uvidíme, jak vydrží)

Tak rok max. Pak je to tenke jak papir.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 13:02

apuka píše:
Quido píše:myslel sem si, že se zde něco dovím
To jsi se uz nekdy neco (pravdiveho a rozumneho) dozvedel ze SO??? (musel jsem si rypnout... O:))


to je naprosoto v pořádku - a vlastne máš pravdu...
asi jsem doufal v nějaký kvalitativní posun :ú


ale ty dvě vyjádření, co uvádím, opravdu nechápu:
srovnání s bundou, kterou třeba nosím, i když nemám s sebou zrovna karimatku, která mi za určitých okolností může zachránit zdraví, ne-li život, to mne hlava fakt nebere :roll:
a to druhé... copak pěnovka se nezmáčkne? :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 28, 2019 13:12

booze píše:Tak rok max. Pak je to tenke jak papir.
Takze tak trochu dle ocekavani podle ceny a (od pohledu) materialu... :)
Quido píše:...mě se zdá, že ten článek měl být rádoby odborný, ale byl zcela marketingový s nenápadným vyjmenováním modelů výrobků Yate
Kupodivu :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » pát led 17, 2020 6:10

dotaz. kdyby melo jit o volbu zalozni karimatky...

tak zlite sol, husky ma taky https://www.huskycz.cz/akord-1-8-modra-2 a yate https://www.yate.cz/yate-wave-alu-2-0-k ... 00101.aspx

zlite 183x51x2, 420g, r=2,6. cca 1150,-
husky 185x56x1,8; 360g, muzu mit za 720
yate 180x57x2, r=2,2, 480g, 850,-

A ted babo rad. Zlite mam uz slehlou a olezelou (klidne necham nejakymu zajemci). Premyslim, ze bych si k nafukovacce poridila jeste prave zas penovku kvuli manipulaci a odolnosti.

jenze kterou?
cena hovori pro husky, ale nebude s 1,8 cm malo? nebude o to driv slehla?

materialy sou asi hodne podobny, v tom to bude jedno.

robens zigzag neuvazuju, protoze ty "hroty" ma tvrdy jak sutry, ackoli eva pena asi vydrzi nejvic, ale kdyz rano nevim jak si lehnout, protoze ty kloboucky mam obtisklt po celym boku, to je faky des
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod booze » pát led 17, 2020 7:18

Oboji je Cina na Ali je za 450. Ma ji fakan. Ta Robens je dobra, nevim jestli nahodou nejses vetsi princeznicka, nez ja. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » pát led 17, 2020 8:12

tu robens ma kamos, spala sem na ni jednou, a mela sem ty cudliky omackany v kuzi a fakt me to uz bolelo rano. asi su rozhodne princeznicka. mozna si ji jeste jednou pujcim... ale zlite byla takova mekoucka proti tomu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » pát led 17, 2020 10:00

Bych klidně zkusil tu Husky. Jelikož jsem TaR Zlite měl k absolutní nespokojenosti. Za tu cenu mi vydržela sezónu ani ne, navíc už i jako nová nic moc, je na tom cejtit každej kamínek a to vážím ani ne 60kg a nejsu žádnej cimprlik
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod booze » sob led 18, 2020 21:13

Zlite je jiny material, nez ma Robens. Robens je tvrdsi a min pruzna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv led 23, 2020 11:29

Takže na tý Robens by se teoreticky dalo spát, aniž by byla cejtit každá větvička.. Zkusim to ošahat, k ohni byse mi už hodila nová kára. S nafukovačkou si to netroufnu, s 15D materiálem už vůbec ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 16:10

Etheric píše:Takže na tý Robens by se teoreticky dalo spát, aniž by byla cejtit každá větvička.
Mozna, ale budes naopak cejtit kazdy ten cudlik :D Ty cudliky jsou opravdu docela tvrdy a vystouply, Mawenzi neni az takova princeznicka ;) Thermarestky maji ty vycnelky celkove tak nejak lepsi a jsou mekcci, no. Ale da se spat i na te robensce, ja si zvykl (naopak mi vyhovuje, ze je o fous mensi, uzsi, lehci a mozna i - kvuli EVA misto XLPE u TR - trosku odolnejsi, uvidime) :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 17:58

Mimochodem, jak jsem tu psal loni, od r. 2020 americti vyrobci (postupne) prechazeji na novy standard mereni tepelneho odporu R (ASTM FF3340). Takze se nedivte, kdyz treba Therm-a-Rest nove uvadi trosku odlisne hodnoty pro modely 2020, nez mel predtim. Jen na to davat pozor pri porovnavani ruznych vyrobku z ruznych zdroju a starsich a novych modelovych rad. U nekterych modelu se kupodivu zmenou metodiky hodnoty zmenily docela dost (treba u NeoAir XTherm z R-value 5.7 na ASTM R-value 6.9, beze zmeny izolace!). Protoze je to ale jina metodika mereni, nejsou stara a nova cisla primo porovnatelna!
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod booze » čtv led 23, 2020 21:46

Etheric píše:Takže na tý Robens by se teoreticky dalo spát

Doma mame jeste kopii Z-lite z ciny a je tuzsi nez Z-lite.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mitau » čtv led 23, 2020 21:48

Robens ZigZag to u me vuci Thermarestce vyhrala hmotnosti a cenou. Zkusenosti se Z-lite nemam, ale cekal bych, ze spis ta Z-lite bude pohodlnejsi. Obecne mi neprijde ta Robens moc pohodlna na spani, ale to jsem ochoten prekousnout (podle tveho popisu, ze chces neco pohodlnejsiho, bych ti ji spis nedoporucil)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » pát led 24, 2020 6:13

tak ono je blby, ze eva je dost odolna, ale i jakoby tvrda (robens) pritom ta cena je bezkonkurencni.

z lite je fakt takova mekka - rychle se ale slehne, ja si ji ale na spani zamilovala na prvni noc.

mozna ta cinska jak pise booze by mohla byt reseni, nicmene zatim asi zustanu u moji dosti slehle zlite a budu premyslet, jestli ta na robens zigzag by se nedalo zvyknout, protoze presne jak pise mitau, hmotnost a cena...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Spacáky a karimatky