Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod Lenka » úte lis 15, 2005 21:33

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s oblečením značky Kilimanjaro?
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod uplne jinej martin » stř lis 16, 2005 11:01

Lenka píše:Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s oblečením značky Kilimanjaro?

nemam. A nechtěl bych mít předsudky, ale viděl jsem to jenom v letáku Gigasportu nebo něčeho podobnýho a nikde jinde. Ani na nikom.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod norman_64 » stř lis 16, 2005 11:15

Taky nemám a viděl jsem to v HervisSportu...moc se mi to nelíbilo... :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Lenka » stř lis 16, 2005 17:15

já sem právě taky viděla v Hervisu bundu - byla dost levná (cca 1600,-) a na první pohled vypadala poměrně kvalitně(něco jako softshell, psali u toho windproof,waterproof...), ale zas ta značka nemá ani netový stránky, nikdo o ní vůbec nic neví, tak nevim
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtos » pát lis 18, 2005 0:04

Mám od nich kalhoty a kraťasy a s těma za ty prachy naprostá spokojenost (přítelkyně taktéž). Kalhoty za 500,- naprosto stejný jako u hudyho či v rockpointu za litr. Jinak softshellu bych se asi nebál vypadá kvalitně a nějaký vady v šití sem taky neviděl, chcete do zkouknout. Do membránový budny bych od nich asi, ale nešel i když kdo ví, to že hudy tuhle značku nemá v katalogu neznamená že není kvalitní.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod norman_64 » ned lis 20, 2005 20:19

Vojtos píše:Mám od nich kalhoty a kraťasy a s těma za ty prachy naprostá spokojenost (přítelkyně taktéž). Kalhoty za 500,- naprosto stejný jako u hudyho či v rockpointu za litr. Jinak softshellu bych se asi nebál vypadá kvalitně a nějaký vady v šití sem taky neviděl, chcete do zkouknout. Do membránový budny bych od nich asi, ale nešel i když kdo ví, to že hudy tuhle značku nemá v katalogu neznamená že není kvalitní.

Beru tě za slovo a jak půjdu okolo tak to ještě jednou zkouknu *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Kilimanjaro

Příspěvekod Kaja » pon lis 21, 2005 11:12

Moje mamina má od Kilimanjara lehkou bundu a fleece bundu, a je s oběma nadmíru spokojená :) . I když moje mamina asi není zrovna ten pravý reprezentativní vzorek na testování outdoorového oblečení :lol:

Zdraví Kaja.
Kaja
 

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod Návštěvník » stř pro 7, 2005 14:28

Lenka píše:Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s oblečením značky Kilimanjaro?


Ahoj, já mám od nich zateplené kalhoty "vycházkové" a moc si libuju až na tu cenu....Dobrý střih i funkčnost. Koupila jsem je v Hervisu PHA
Marcela
Návštěvník
 

Příspěvekod chonga » čtv pro 8, 2005 21:23

včera jsem se stavěl v hervisu o mrknout o co jde.
softshellová bunda - na první, na druhej, no v podstatě vůbej se mi nelíbila. strašně těsnej střih to má
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Lenka » sob pro 24, 2005 19:49

Tak sem tu bundu teďka dostala k Vánocům...tak uvidím. Má to nějakou membránu BEC-TECH (3000mm vodní slupec)
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Kilimanjaro - Hervis sports

Příspěvekod Petras » sob bře 3, 2007 15:41

Kilimanjaro, co říkáte na tuto značku hojně se vyskytující hlavně v prodejnách Hervis sports?
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: KILIMANJARO-Hervis sports

Příspěvekod sx02 » sob bře 3, 2007 16:15

Petras píše:KILIMANJARO co říkáte na tuto značku hojně se vyskytující hlavně v prodejnách Hervis sports?

Vyskytuje se hlavne v tech prodejnach protoze to snad je jejich privatni znacka. (Sparu)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Petras » ned bře 4, 2007 8:21

Jde mi spíše o kvalitu, cena je skutku příznivá.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod swisss » ned bře 4, 2007 8:54

Od této značky mám cca 2 roky ultralehké kalhoty s možností odepnutí nohavic nad koleny. Zatím drží pohromadě a není s nima problém - lehké jsou, když zmoknou, tak rychle uschnou a variabilita (dlouhé/krátké kalhoty) je taky super.. Těch 200kč co jsem za ně dal nelituju. :) Každopádně oblečení, od kterého něco čekám (např. nepropro bunda) kupuju jiné značky a jinde..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Setrnet » pát čer 15, 2007 19:57

No koupil jsem boty Trapper or nebo tak nějak a po roce chození do škole a na procházky se psem se rozpadly. Ale oblečení není tak strašný mám gatě, košili, a klidek.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod Petras » pát čer 15, 2007 21:31

Setrnet píše:No koupil jsem boty Trapper or nebo tak nějak a po roce chození do škole a na procházky se psem se rozpadly. Ale oblečení není tak strašný mám gatě, košili, a klidek.

Tak jsou věci u kterých kompromis nedělám a ani se to nevyplácí(boty,bágl) ale jinak (ne do hor) proč ne. :)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod packy » ned čer 17, 2007 20:35

Tatka si tam u nich koupil bundu znacky Kilimanjaro Plus (to oznaceni Plus pry znamena, ze je to vyssi rada). Ma to nejakou jejich membranu, bunda ma perfektni strih a dobre sitou kapucu. Tatka s tim nechodi nikam do extremu (lehky trek u nas a v Norsku), a kdybych tenkrat mel penize (stala asi 2k) tak si ji koupim taky.
Pak si tam koupil sandale - ty taky vypadaji v pohode, ale ma je kratce, tak nemuzu hodnotit.
Jinak co jsem koukal na ty jejich ostatni veci - bez oznaceni "Plus", tak ty uz nevypadaji tak super ...
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod medoject » úte srp 25, 2009 8:08

tak přátelé
, dokonce sem nelenil a jedno Hervisáka se zeptal, je to tedy značka výlučně Hervis, ten si to šije sám na Taiwanu
Jeden z prodejců mi to řekl dost neoficiálně potom, co sme si sedli jako staří outdoraci. Tedy, že boty sou peklo, vracejí se v jednom tahu rozlepeny rozjety švy, bundy speciálně softshell by si asi nekoupil, ale má ji jeho šéf a je spokojen....no a tak sem v pátrání pokračoval, jelikož jsem teď začal trávit čas s lidmi co lezou na opravdu vysoký skály a outdoor je opravdu smyslem jejich života pár sem jich obvolal...hehe je mi líto lenky a jejích příbuzných, prý je to to ten nejlepší způsob jak vyhodit hromadu peněz za něco nefunkčního, všichni, a to nekecám všichni 4 dotázaní, mi řekli NEE nekupovat ani omylem, a začali vyjmenovávat renomované značky a kde jsou na ně jaké slevy a cena se mnohdy blížia 1500 což to pětikilo investice navíc je jasný.

Takže Hervis značka Kilimanjaro dobrá akorát na vycházkové oblečení za pár šupů...šutajda za 200 je přeci super))))
medoject
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 25, 2009 7:58

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod Jumbo » úte srp 25, 2009 8:15

Ohledne Kilimanjara mohu za sebe doporucit kalhoty a sortky..mam od nich dvoje a jedny krataky..prolezly se mnou uz docela dost treku..lehky,volny,rychleschnouci a jeste k tomu za par kacek..na letni treky mohu jen doporucit ;-) na zimu mam ale radeji jinou znacku :) tam uz to chce trosku lepsi fce :lol: :rolleyes:
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod sobb » úte srp 25, 2009 10:34

Jumbo píše:Ohledne Kilimanjara mohu za sebe doporucit kalhoty a sortky..

taky tak ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod norman_64 » úte srp 25, 2009 12:32

Hervis - naleštěná bída :?
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod Chasi » úte srp 25, 2009 13:20

Taky bych od Kilimanjara šel max. do nějakých letních šortek nebo kalhot. Ale na druhou stranu je to vyloženě spotřební zboží pro nenáročného klienta, který netráví každých 14 dní nějakými výlety...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod Schnappi » úte srp 25, 2009 23:16

Přesně tak - spolubydlící si sem tam autem dojede k nějakému kopci či chráněné oblasti, v jejich botkách to za pár hodin obejde a pak se zas spokojený vrátí domů. Akorát ty boty příšerně smrdí, ale to bude spíš nohama :P
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod chufu » stř srp 26, 2009 14:19

Souhlas. Na běžné nošení do města nějaké kalhoty nebo triko myslím v klidu.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: KILIMANJARO-Hervis sports

Příspěvekod Bodlina » čtv črc 8, 2010 12:06

já mám jejich sandále už čtvrtým rokem a pořád jako nové
Bodlina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:23
Bydliště: Kopr City, Ostrava

Re: Kilimanjaro - Hervis sports

Příspěvekod chufu » čtv črc 8, 2010 18:49

Na chození do práce a po městě myslím v pohodě.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Kilimanjaro - Hervis sports

Příspěvekod Bodlina » čtv črc 8, 2010 19:02

toš bajže. navíc pár kopců jsem s nimi vylezla (typů sněžka, lysá atp.). dnes jsem si koupila batoh kilimanjaro, byl v akci za tři stovky, do školy jako dělaný. ani u ťamanců neseženu. po roce se ozvu jestli neletěl do koše :-)
Bodlina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:23
Bydliště: Kopr City, Ostrava

Re: Kilimanjaro - Hervis sports

Příspěvekod sobb » sob zář 4, 2010 21:01

tatínek si pořídil od nich nízké botky a vydržely asi čtyři měsíce - totálně se rozpadl vršek v místě ohybu, reklamaci uznali a kvalitu dalších neměl chuť zkoušet
ještě má obyčejný lehký kalhoty této značky a s nimi problém není
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kilimanjaro

Příspěvekod Vorval » pon led 17, 2011 22:09

Boty jsem kdysi pravidelně zkoušel (byly levný a některý vypadaly i dobře), ale seděly asi jako dřeváky, takže když jsem v Hervisu, na kilimanjaro obuv ani nekoukám a považuju je za nepoužitelný. Gatě mám dvoje, jedny se pářou (byť v místě kde to nevadí), druhý jsou v pohodě. Bundy a mikiny jsou většinou pytlovitého střihu a podivných barev. Avšak posledně jsem narazil ve výprodeji na jejich membránovku z odolný hydrofóbní tkaniny od dupontu, která se opticky jeví být - na tuto značku - nezvykle v pořádku (o membráně na lístku nic nepíšou, ale když se mrknete skrz vnitřní síťovinu, je tam vidět). Dobrý střih včetně poštelovatelné kapuce, dobře zpracované švy pevnou nití a bez zbytečných hovadinek (tím myslím speciální kapsy na nic, spousta zbytečných šňůrek, pogumované zipy, které se do roka odgumují atd). Neodolal jsem a za 9 stovek koupil (přelepená cenovka ukazovala cca 1700). Když si ji poladíte stahovadlama, vítr k vám nepustí, slabinou by mohla být spíš horší prodyšnost, ale i ta je při běžné chůzi dostačující. Voděodolnost jsem zatím testoval jen v umyvadle a zkouškou prošla na výbornou - během pár minut pod proudem voda neprošla ani skrz švy. Uvidíme, jak se to s ní vyvine, možná dám Hervisu ještě šanci :-). Každopádně když už Kilimanjaro, tak hodně pečlivě vybírat a koukat na detaily.
Uživatelský avatar
Vorval
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 21, 2009 22:36

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 6, 2011 15:04

kamarádka si koupila botasky (trekovky) kilimanjaro ze byli v akci, snad za 500 ale myslim ze se ji rozpadli za par mesicu, neli tydnu... a boty rovny jak prkno vevnitrku, tak na zniceni nohy:( do bot bych urcite nesla... ani na rychlovku a nouzovku, kdyz clovek jinak vubec sportovni boty nenosi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Oblečení