softshell kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Umiaki » úte srp 4, 2009 21:46

mike píše:Nevidel jsi je nekde u nas? Docela mne zaujaly, ale kalhoty se musi vyzkouset. Nejake bych potreboval, po posledni akci uz mam tech vetracich otvoru od macek nejak moc ;-)

Montane u nás skoro určitě není... vůbec Pertex Equilibrium jsem viděl jen na jedné značce - Pingu. A vyztužené teda nejsou vůbec.
A jinak bych se nebál obchodu na dálku. Boty to nejsou a Montane ti určitě napíšou přesné rozměry těch kalhot - pokud nechceš lítat do UK;)

edit: ještě tyhlety by asi šly, ne?
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2009 21:52

Diky, myslel jsem si to. Do UK kvuli tomu urcite litat nebudu a rozmery mi nestaci, jsem vybiravej a potrebuju si to osahat... Tak to asi zase dopadne na obchazeni obchodu a zkouseni desitek kalhot. Zatim radeji zalepim ty diry a jeste nejakou dobu to snad vydrzi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 6:39

tak premyslim, ze na jednodenni lezeni ledu by se daly sehnat i nejaky teplejsi cyklogate, hej?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod amadeus » stř srp 5, 2009 6:43

Uvažuji o dalších kalhotech a přemýšlím jestli vzít SS, nebo nepropro. Převážně jaro, podzim, částečně zima. Prostě odolnější vůči větru, trochu voděodolné, resp. rychleschnoucí a hlavně prodyšné a aby něco vydrželi :) Cenově cca 2-2.5 tisíce s DPH. Prosím, může někdo poradit? Díkec.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 5, 2009 6:45

Ti Pripluve nevim, jestli je vhodný šetřit zrovna v tomhle směru. Přece jen ty cyklogače mají jiné určení. Včera jsem se bavil s chlápkem co má DA Kaiser a on si je hodně pochvaloval - jak na šlapání pod kopec, tak na lezení v Tatrách. Ale leze v nich jen v létě :oops:

A když se Ti teď podaří skočit do Hudy na 25% slevy, tak je seženeš i levněji :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 6:48

hele, na kole stejne taky jezdit budu (jako ze to je daleko vetsi mord nez ledolezba), gate se jistojiste neztrati. a pak, podivej se na mou zimni vybavu. srouby z ruska, cepiny delany skoro doma, smyce z zelezarstvi, macky na inzerat, helma se slevou pres znamyho znamyho znamyho, boty najizdeci model nove vyroby (btw, nechces je koupit?) ... a jak to leze :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod amadeus » stř srp 5, 2009 6:53

@vonkreuz

dikec, skočim do Hudáče a mrknu co tam ještě mají :)
nejaké kalhoty vyberu, podzim se blíží :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 5, 2009 7:01

pripluv píše:podivej se na mou zimni vybavu...

Jo, tuhle odpověd jsem čekal :mrgreen: A ještě upravený "montérky" místo Patrolů nebo Mountainerů :wink:
Já to mám velmi podobně - je jen málo věcí co jsem si koupil za plnou cenu, většinu mám z druhé (třetí) ruky, nebo jsem trefil nějakou příjemnou slevovou akci.
Přiznám, že jsem zapomněl, že jsi teď taky kolař. Já jím sice nejsem, ale tak nějak uvažuju, že cyklogače mají vyztužení hlavně na zadku, ne? A snad i nějakou "no wind" ochranu ze předu? Kdežto "lezecký" kalhoty ze SS budou mít vyztužený zadek a možná i předek, nebo výrobce spolehne na kvalitu SS a spokojí se s tím že SS vydrží.

Mimochodem - už jsi fit po tom Tvém "kolbenka accident" ? :-k

@ amadeus - rádo se stalo *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Aldo » stř srp 5, 2009 9:54

Přispěju svou troškou do mlýna.
Přípluv hledá něco univerzálního na lezení, chození a kolo jestli jsem tomu dobře rozuměl.
Mám DA Badile a po skoro 6 ti letech používaní musím konstatovat že univerzálnější kalhoty jsem ještě neměl. Tím nechci hanit jiné bo jsem je nezkoušel Proč taky když má Badile že?
Zima Skialpy/lezení/chození - Pamír, Alpy, Tatry Beskydy. Většinou bez spoďárů. Když je velká kosa tak jenom tenké a nahoru GTX
Léto - Lezení, chození, procházky s rodinou po horách, kolo ( v krajním případě, ale jde to bo jsou elastické )
Střih - prostě sedí a nevadí. Jsou 100% funkční a navíc vypadají jako kalhoty a ne tepláky.
Materiál - suprový akorát po těch letech pocení ten smrad už nemůžu vyprat. :oops: Letos končí.

MONTURA Wertigo - jsou sqělé Mají je mojí známí a chrochtají si. Vypadají ovšem jako tepláky. Na horách to nevadí , tam jsi in. Jít v nich ale na rodinnou tůru po Tatrách a sednout si pak do Panoramy na kafe už bych se asi cítil trochu blbě. Navíc jsou mírně zateplené ( použitý materiál ) a v létě v je v nich trochu horko. V Badilkach sice taky, ale ty se dají luxusně vyhrnout na kraťasy.

Myslím si, že DA Badile jsou takový velmi velmi povedený kousek prádýlka se zdejších luhů a hájů. Toť moje dojmy.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 10:57

pripluv ani poradne nevi, co hleda :ú . primarne to byly gate na ledy, gorace plandaj, dole to sice stahnou navleky, ale nahore tam delaj neplechu skrutky. pak jsem si rikal, ze by se daly vyuzit i v horach, nahradili by i jegrovky, kdyz na to prijde.

ty cyklisticky maji vyztuzeny i kolena a ted je maj u nas v lidlu (to je ten obchod kam nikdo nechodi a kdyz jo tak pro masi a marmeladu :mrgreen: ) asi za tri kila, toz to proste prubnu (jednou nepudu do hospody a mam to amortizovany).

mno a po mem kololetu jsem docela ok, rameno teda boli jak k...a, ale hejbe se, tak to neresim a jezdim. jezdim proto, protoze jsem zjistil, ze ma fyzicka je dramaticke urovni, ne proto, ze by mne to nejak extra bavilo. nejsem kolar. a taky usetrim hromadu penez za odvoz do/z fabriky.

a zpatky ke gatim. neni to nic, bez ceho bych nemohl zit. ted jsou stejne primarnejsi vydaje.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod amadeus » stř srp 5, 2009 12:25

Byl jsem teď mrknout do Hudáče na ty opěvované Montury Vertigo, Aldo máš recht, jsou jako tepláky, matroš je elastickej, jsou jako "Harapesky", spodek a zadek kevlar, materiál super na omak, hore sucháč místo knoflíku, pekně zapracovanej spodek kalhot, celkově střih seděl, tohle ale spíše fakt na lezení jako chození.

U DA Badile mě trochu zarazil matroš, střih a celkové zpracování, Aldo možná máš jinej typ, 6 let je 6 let, v tomhle ohledu bych raději šel do Montury.

Těď mají v Hudáči akci a cenu za Monturu místo 4, vychází na 3 tácky, a myslím že se to oplatí.

Ještě se mrkni po Salewe, dělaj kvalitní věci, např. DECENT LITE, nebo LATVIA DST atd.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Aldo » stř srp 5, 2009 13:10

No ty latvie jsem zkoušel a musím říct že blbě. Jak může někdo udělat tak kreténský střih, že tím neprostrčíš kolena. Normálně byly kolem kolenou tak úzké že jsem měl problém s nimi cokoliv dělat. Bylo to až nepříjemné. Jinak dobré , ale tohle je úplně degradovalo. prodavač říkal že je to prý nějaký cilindrická střich nebo co. Navíc stejně jsou to tepláky. #-o
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod amadeus » stř srp 5, 2009 13:15

No se omlouvám ty Latvie jsem neviděl in-natura, jenom jsem dostal echo jakože gut :(
Takže klasika "mrkváče" a "harapesky" :(

Jako festovnejší se mi zdají kalhoty od HP, do kterých asi pujdu :-k
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod kendy » pon srp 10, 2009 7:45

amadeus píše:Byl jsem teď mrknout do Hudáče na ty opěvované Montury Vertigo, Aldo máš recht, jsou jako tepláky, matroš je elastickej, jsou jako "Harapesky", spodek a zadek kevlar, materiál super na omak, hore sucháč místo knoflíku, pekně zapracovanej spodek kalhot, celkově střih seděl, tohle ale spíše fakt na lezení jako chození.

U DA Badile mě trochu zarazil matroš, střih a celkové zpracování, Aldo možná máš jinej typ, 6 let je 6 let, v tomhle ohledu bych raději šel do Montury.


Už jsem to tady psal do jinýho vlákna-ale musím znovu : ) - určitě se ještě zamysli nad těma Badilama, za tu cenu jsou to vynikající kalhoty. Taky už je tahám několik let,hlavně na lezení v horách,treky. Jezdím v nich i v zimě na kole do práce.
Neuvěřitelný držáky,ačkoli vypadají na první dojem dost jemně. Kolena,zadek,kotníky z Cordury.
Vertiga-jsou fakt teplákovky,ačkoli parádně střižený,tak když chceš pak ve stejnejch kaťkách zapadnout ve městě do hospody,seš za kreténa. To jsou nohavice čistě sportovní.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod amadeus » pon srp 10, 2009 7:58

@kendy
díky, prosím a co ten problém s menší odolností vůči vodě, všude čtu a slyším, že jsou jako houba :?

Hm, když jsme v sekci ss kalhoty, co tak od HP Daddy, má někdo s nima zkušenosti? Začínám o nich uvažovat :-k
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod amigo » pon srp 10, 2009 8:02

odolnost proti vodě je u badile vlastně nulová. taky na to nejsou dělaný. poprchávání snesou, ale jak začne krápat víc, promoknou. na druhou stranu rychle uschnou. trochu víc deště vydrží membránovej SS.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod kendy » úte srp 11, 2009 7:33

amadeus píše:@kendy
díky, prosím a co ten problém s menší odolností vůči vodě, všude čtu a slyším, že jsou jako houba :?


Jako houba bych zrovna neřekl. Prostě prochčijou.
Nový mají nějakou repelenci. Před pár lety, když byly ty moje funglovky, tak trochu deštíku udržely. Teď přešlo pár roků a už neudrží nic : )

Ale musím fakt říct, že mě osobně to příliš nevadí - zase ta vzdušnost a pohodlí to bohatě vyvažujou. A to že se v nich opravdu příliš nepotíš, žádná membrána = výborná dýchavost.

Když jdu na jednodenní vejlet, nebo lezení, tak je buď hezky, nebo občas zadojí, to oni za chvilku uschnou, je to umělotina.

Když jdu do jistýho deště, vezmu paclite kalhoty a navlíknu přes Badile a je to v poho. Do hor ty záložky beru skoro vždycky.

Už jsem to někde uváděl a hned mě za to nějaký moderátor sepsul, ale řeknu to znova - většinu akcí všichni co jsme tady, děláme v dobrým nebo přijatelným počasí, opravdu se zamyslete a myslím že přijdete na to, že to tak opravdu je. Proč tuhle většinu akcí strávit v oblečení s membránou, nepromokavým, co prostě tak dobře nedýchá a není to tím pádem tak příjemný a pohodlný?!
Když pak čas od času zaprší, tak holt zmoknu, však co, večer budu na chatě, nebo doma.A v horách stejně musíš mít pořádnej nepromok, jako zálohu.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Bossinko » sob led 23, 2010 15:34

Nechcem zbytočne začínať novú tému tak to napíšem sem.Chcel by som sa spýtať či nohavice Montura Vertigo Light Pants majú nejakú rychloschnúcu úpravu,zmoknem a som za pol hodinku úplne suchý?Lebo Badilky také sú...ale pokiaľ nie tak neviem čo je na tých nohaviciach také úžastné,odolné síce sú,strih je fajn,značka tiež,materiál nepoznám okrem toho,že je tam kevlar..ale v porovnaní s Badilkymi tam nevidím nijaké extra plus,alebo áno?A cena je hrozivá :(
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod ZbynekN » sob led 23, 2010 22:09

Jestli jsi spokojený s Badile, tak proč řešíš Veriga? :-k
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Bossinko » sob led 23, 2010 22:48

Pretože,Badilky mám v sivej farbe a nehodia sa mi celkom farebne,viem možno to znie čudne,ale ja si aj na vzhľad outdoorového oblečenia potrpím :mrgreen: preto rozmýšľam nad buď čiernou verziou,alebo dačo iné napr.tie Vertigo Light pants. :D
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod ZbynekN » sob led 23, 2010 22:58

Jo ták :mrgreen: . Já jsem spokojen s Warmpeace High
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Bossinko » ned led 24, 2010 0:42

Nevyzerajú zle,ale tie sú dáke ťažké,nie?780 g je na nohavice dosť,a naviac tieto nemám kde vyskúšať :( a mám z nich pocit,že to asi na celoročné využitie asi nebude,vyzerajú byť trochu teplé-možno nie...
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod ZbynekN » ned led 24, 2010 12:51

Zateplené nejsou, na boku mají větrání. ALe je pravda, že v létě je nenosím.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Bossinko » ned led 24, 2010 17:28

Tak to potom nieje to čo hľadám :( ,...to nie sú žiadne iné dobré softhellové gate za rozumnú cenu?Okrem Badile,Vertigo a hádam tých od HighPointu iné nepoznám,ale nezdá sa mi,že by v dnešnej dobe Softshelliek :mrgreen: nebolo z čoho vyberať...
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod wawrik » ned říj 21, 2012 14:06

Existujú nejaké tenšie softšelové nohavice s odopínateľným dielom pod kolenami? Hľadám niečo univerzálne na suché VHT do teplôt tak -10 až +20, s dobrou odolnosťou proti vetru a hlavne priedyšné a/alebo s dobrým vetraním.

Bežne používam tie najjednoduchšie rozopínateľné Direct Alpine, v zásade by aj stačili, ale ľahko ich prefúkne, tak sa obzerám po nejakom upgrade.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Rembrandt » pon říj 22, 2012 18:43

softshellové kalhoty se dají nosit sami o sobě a zahřejou, nebo je spíš vhodnější kombinovat je s termoprádlem?
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Trafikant » pon říj 22, 2012 21:42

To je velmi individuální a také to ovlivňují okolní podmínky. SShell materiálů existuje dnes spousta o různé gramáži a struktuře a tak může mezi jednotlivými výrobky být velký rozdíl (viz. vedlejší téma softshell s kapucou).

Řekl bych ale, že obecně se sshell gatě nosí spíše samotné a dlouhé termospodky se nasazují spíš až při větších mrazech - ale to pro někoho může být nula a pro jiného mínus dvacet.

Já jsem třebas v Jizerkách při mínus deseti chodil v klasických Vertigách od Montury a bylo to prima, ani zima, ani přehřívání (zasejc na letní Tatry pro mě byly až moc teplé, ale dalo se to taky). V Turecku jsem zase nosil Vertigo Light i přes den při teplotách kolem 20 st. (foukal silný nárazový vítr) a vždy jsem se lehce zpotil jen při chůzi do kopce (bágl dělal své).

Zkrátka to chce něco pochodit, vyzkoušet a přijít, jak to je ideální =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod wawrik » stř lis 7, 2012 17:15

Narazil som na fajn nohavice, dávam do pozornosti. Napriek tomu, že sú cyklistické a majú ich len v bikových obchodoch, je dobré si ich pozrieť. Windstopperové Gore Alp-X 2.0.
gore.jpg
gore.jpg (17.06 KiB) Zobrazeno 16729 krát


Výhody:
  • skvele priedyšné,
  • vetracie otvory na stehnách,
  • pás je bez opasku aj pútiek, ani pod ťažkým báglom s tuho utiahnutým bederákom nič netlačí ani sa neodiera,
  • pružný pás, pre prípad schudnutia na treku sa dá suchými zipsami zúžiť asi o 12 cm
  • zosilnenie vnútornej strany nohavíc kevlarovou tkaninou (na ochranu pred mačkami je to síce trochu malé, ale na kovové háčiky topánok alebo lyžiarok paráda)
  • spodná časť je rožšíriteľná vďaka zipsu,
  • anatomický a nepľandavý strih,
  • 380 g :-).

Nevýhody:
  • bikové vrecká, t.j. zipsy vrecka sú trochu posunuté vzad a samotné vrecko je smerom dozadu na zadok. Ale je dosť veľké, takže ak v ňom niečo mám, netlačí to pod bederákom, ale je nižšie pod ním. Nevadí mi to až tak, ako som myslel, takže ich nemusím prešívať.
  • 150 € :-(

Sú tak dobre priedyšné, že dokonca rozmýšľam, že ich pod kolenami ani neufaklím a nebudem tam došívať zipsy :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod fps » stř lis 7, 2012 19:36

s tou prodyšnosti to je ňáké podivné? je to doopravdy windstopper softshell? protože bundy z windstopper softshellu jsou hodně špatně prodyšné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod wawrik » čtv lis 8, 2012 10:00

Je to naozaj windstopper. Gore Bike Wear je značka bajkového oblečenia, ktorá patrí priamo firme Gore.

Čo sa týka priedyšnosti, porovnávam to s obyčajnými trekovými nohavicami Direct Alpine Borneo, ktoré sú však do vyšších teplôt a ľahko ich prefúkne. Ja ich potrebujem pre teploty okolo -10 až +20 °C, pri +12 som sa nepotil viac (vlastne vôbec) ako v tých DA, pritom DA nosím až po nulu bez spodného odopínateľného dielu.

Možno je to skôr dobrým odvetraním ako tkaninou, ale je mi to jedno. Proste sú veľmi univerzálne a skvele použiteľné v širokom rozsahu teplôt a v letných Tatrách ich nosiť nebudem. A vďaka tým kevlarovým dielom nemusím ani nosiť návleky kvôli mačkám, ale to som ešte neskúsil. Podľa mňa by boli fajn aj na skialp...

A hlavne ma pod utiahnutým bederákom nič netlačí, s čím mám inak problém - buď tlačia nejaké nakopené švy alebo putká, prípadne opasok... U Gore nič, vôbec nič.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení