Jak Impregnovat Nepal Extremy od LaSportivy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak Impregnovat Nepal Extremy od LaSportivy

Příspěvekod Paja » pát kvě 27, 2005 8:45

Prosim vas poradte mi jak se mam spravne starat o horolezecky kozeny botky LaSportiva Nepal Etrem. Zakladem je vodoodpudiva hrubozrna kuze - Idro-perw. Predem diky za radu. Pavel
Paja
 

Příspěvekod pripluv » pát kvě 27, 2005 9:17

Popisu, jak se staram o svy botky. Mam teda Scarpy, ale kozena bota to je taky a princip je stejnej.
Kdyz byly novy, namatlal jsem je impregnaci co mi k tomu doporucili. V podstate to je ale fuk, co to je zac, hlavne ze to je urceny na takovyto boty (ted bych to delal Snow-sealem). Den jsem to nechal v teple pri pokojovy teplote at se to vstreba (ne na slunci). Pak jsem to namatlal kremem na boty a druhej den znova.
A pohoda. Pred akci to uz nekremuju, vzdycky az po. To z nich vyndam tkanicky a vozky, oplachnu to vlaznou vodou, maximalne otru houbickou (kdysi na nadobi). necham pri pokojovy teplote tak dva dny (to zalezi na mire lenosti) a pak to normalne namatlu kremem. Jednou za cca 4 mesice to pred kremovanim namatlu impregnackou (snow-seal) a druhej den jeste teda nakremuju.
Delal jsem to takhle vzdycky u vsech mejch kozenejch bot a nikdy se mi nestalo, ze bych v nich mel mokro. Maximalne se zapotim, ale to te stejne nemine. A to jsem uz mockrat zazil peknej Saigon.

POZOR. Po imregnaci a kremovani ta kuze ztmavne a trochu zmeni vrchni strukturu. Nicemu to nevadi, jenom to uz nevypada tek hezky jako v katalogu :D

Good luck...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Boty