Chorvatsko

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Chorvatsko

Příspěvekod michail » sob čer 20, 2009 17:17

Caute
Planujem na leto pobyt v Chorvatsku, vo dvoch, max styroch osobach vlastnym autom. Spanie podla potreby apartmany alebo stan v campe. Zatial mam v plane zacat NP Plitvicke jazera, potom na cca 2 dni do NP Paklenica, odtial prejst do Vodic na 2 dni + lodou NP Kornati a tiez NP Krka na jeden den. Vsetko v duchu co sa kde bude dat tam pojdeme a spanie a ubytovanie sa prisposobi. Neplanujem ist dalej na juh az na makarsku, to by bolo uz na dlho.
Keby ste mali niekto rady a postrehy kam este zajst co sa tyka kultury, pamiatok a zaujimavosti tak poradte. Vsetky navrhy su vitane.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » sob čer 20, 2009 21:39

teď jsem napsal slohový cvičení(nejdelší můj příspěvek) na OF a on se nezobrazil!!!

znovu nemám sílu = zítra.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » sob čer 20, 2009 21:41

jo, a Chorvatsko není Balkán :wink: :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod Hafi » sob čer 20, 2009 21:56

chonga píše:jo, a Chorvatsko není Balkán :wink: :wink:

je (proc by nebylo???) a navic to je i v popisu subfora: "Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie".
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chorvatsko

Příspěvekod pripluv » ned čer 21, 2009 14:25

ve srovnani s balkanem to je balkan jen podle umisteni :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » pon čer 22, 2009 9:02

neslyšel jsem o Chorvatsku mluvit jako o balkánu, ale nejsem vševěd :wink:

tak :(( jsem pohledal na netu a wiki píše :
Na Balkáně leží státy bývalé Jugoslávie (tj. Bosna a Hercegovina, Makedonie, Srbsko, Kosovo a Černá Hora; Slovinsko a někdy také Chorvatsko se mezi balkánské státy obvykle nepočítají), dále Bulharsko, Albánie, Řecko a evropská část Turecka. Mezi balkánské státy se v některých případech řadí i Rumunsko.

řešil jsem zeměpisné umístění, ne umístění ve fóru (subfóru):wink: :wink:

PS: ...ale nemá cenu se dohadovat. klíďo-píďo to balkán bejt můůže :-..
Naposledy upravil chonga dne pon čer 22, 2009 9:10, celkově upraveno 2
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » pon čer 22, 2009 9:02

Obrázek
to zelený by měly být balkánské země :(( :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod pripluv » pon čer 22, 2009 9:20

ze by ani podle umisteni :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » pon čer 22, 2009 9:22

dykť je to fuuk :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod pripluv » pon čer 22, 2009 9:25

to teda neni, to se musi prosetrit [-X :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Chorvatsko

Příspěvekod amigo » pon čer 22, 2009 9:55

Balkán (chorvatsky a turecky Balkan, rumunsky Balcani, srbsky, makedonsky a bulharsky Балкан, albánsky Ballkan, řecky Βαλκάνια) je geografický a historický název území na Balkánském poloostrově ležícím v jihovýchodní Evropě mezi Černým mořem na východě a Jaderským mořem na západě. Na severu je Balkán ohraničený řekou Sávou a dolním tokem Dunaje, na jihu Jónským, Krétským, Egejským a Marmarským mořem. Rozloha Balkánu je přibližně 550 000 km2.

Označení Balkán pochází ze staršího názvu pro bulharské a srbské pohoří Stara Planina.

Na Balkáně leží státy bývalé Jugoslávie (tj. Bosna a Hercegovina, Makedonie, Srbsko, Kosovo a Černá Hora; Slovinsko a někdy také Chorvatsko se mezi balkánské státy obvykle nepočítají), dále Bulharsko, Albánie, Řecko a evropská část Turecka. Mezi balkánské státy se v některých případech řadí i Rumunsko.

zdroj: wikipedia
:wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Chorvatsko

Příspěvekod jiri69 » pon čer 22, 2009 10:07

Co stojí za návštěvu (tedy co se nám líbilo): Primošten, Trogir - krásná městečka, Diokleciánův palác ve Splitu, Omiš s kaňonem řeky Cetiny a s hrady na městem.. Ale to už jsi skoro na Makarské. Jinak Makarská je hodně přelidněná, tu bych vypustil. Rádi jsme zajeli do Mostaru (Bosna a Hercegovina, ale to je už dost "dole"), který má opravdu atmosféru. A Kravické vodopády, super koupání, podkova vodopádů měří cca 120 m, nejvyšší vodopád má 23 m. To je ale taky v Bosně, dost "dole". Plitvická jezera - davy turistů, to mě dost deptalo. Podobně i Krka. Paklenica - pohoří dobrý, ale jinak (pobřeží) se mi tam moc nelíbilo. Vodice - tam jsme se zastavovali pro víno, jeden soukromník tam prodával dobré víno za rozumnou cenu.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » pon čer 22, 2009 10:09

michail píše:Caute
Planujem na leto pobyt v Chorvatsku, ........


předpokládejme, že jedete Graz-Maribor :wink:
kousek před hranicema s CH je město Ptuj, tam je hrad :wink:. kousek za hranicema už v CH je vodní hrad :wink: Trakoščan. když pojedete po staré cestě směr Karlovac -Slunj-Plitvice, tak v obci Slunj jsou zajímavý mlýny a zřícenina hradu :wink:. v obci Rakovica nebo Grabovac (před Plitvicema) se dá odbočit a zajet do BaH do města Bihač. je to "islám" pár km za hranicema, nad městem je hrad Golubovac, ale tam jsem nedojel, bo v 2004 ta cesta byla rozmlácená a hrozily miny :mrgreen: ještě než dojedeš do BaH tak v obci Drežnik je zřícenina :wink:.

na cestě do Vodice můžeš navštívit Knin (bývalé hl.město Rep.Srbská Krajina), je tam pevnost, nebo kousek od města Gračac jsou Cerovačské jeskyně. dále město Benkovac tam je zřícenina nejen hradu.

Vodice - 15 min pěšky je rybářská obec Tribunj (ta komerční potvora "turismus" už se tam taky dostala). ještě v 04 klid, v 07 už pláže ](*,). ven z města Vodice do vnitrozemí jsou římské památky, ale blbě se hledají (lepší se zeptat :wink: ).

Krka - záleží jak tam chcete jet. každopádně vstupenka do hlavního areálu platila i k vodopádu Roški slap (ne po jezeře).

Paklenice - kousek od Starigradu nad obcí Ljubotič jsou starověký pohřebiště "mirila". z parkoviště tam i zpět cca. 2 hodiny. ze zhora jsou výhledy na Pag. dole v Starigradu se nechá koupat vedle turecké obranné věže Večka kula.

na cestě mezi Vodicí a Starigradem je Novigrad (hrad :wink: ). od Novigradu směrem ke Gračaci je kaňon řeky Zrmanji (Vinetou :wink: ). v Sukošanu jsou v moři zbytky arcibiskupského paláce. v obci Vrana kousek od Vranského jezera je zřícenina hradu a dobře zachovalý turecký dům (karavanseraj). od Novigradu na Zadar je městečko Nin (nejmenší katedrála na světě, rotunda a římský vykopávky :wink: ). přes most se dostaneš na ostrov Vir (benátská pevnost na břehu moře :wink: ).

Kornaty - hezká plavba, víno celou dobu. na ostrově asi 2 hodiny volno. zajímavější je ale zátoka Telaščica.

to je nástřel z hlavy bez rozepisování podrobností, předpokládám, že máš nastudováno :wink:. je to trochu orientováno na památky, koupat s tam nejezdim :mrgreen:.
joó, a jestli šnorchluješ tak v Tribunji se nechají najít fialový a oranžový ježci pr. 70-80mm, normálně jsou všude ty zelený.

klidně se ptej :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod michail » pon čer 22, 2009 12:02

to:chonga
super odpoved, tiez idem hlavne za kulturou a nie sa valat pri mori takze taketo nieco som hladal.
cestu som planoval Skalica-Bratislava-Csorna-Szobmathely-Zahreb-Karlovac-Plitvice, odtial na druhy den smer Paklenica.
zatial to nemam este presne naplanovane, toto bol predpoklad. Uz som raz touto cestou isiel do Biogradu a bez problemov, cez Rakusko a Slovinsko nemam skusenosti, len tam treba asi zaplatit dialnice, v Madarsku nemusim. Neviem ci by mi v Rakusku vysla znamka, myslim ze je len na 10 dni a planujem ist na 2 tyzdne. Ked sa ale mylim tak sa necham presvedcit, ako hovorim nejazdim tam kazdy rok.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Chorvatsko

Příspěvekod pripluv » pon čer 22, 2009 12:26

chonga píše:Krka - záleží jak tam chcete jet. každopádně vstupenka do hlavního areálu platila i k vodopádu Roški slap (ne po jezeře).

Aktuální cena lístku na Krka je 95 Kun na dospělou hlavu. Vyrazíte-li ze Skradinu, jeďte lodí (kotví u vjezdu ze zátoky na řeku), ta je zadarmo, respektive v ceně lístku na Krka, lístky do areálu se kupují až po vylodění pod vodopády.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Chorvatsko

Příspěvekod george1 » pon čer 22, 2009 12:35

pripluv píše:to teda neni, to se musi prosetrit [-X :mrgreen:


Prastrýc říkával, že Balkán začíná za Hodonínem. Několikrát ale byl za to bit.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » pon čer 22, 2009 13:15

pripluv píše:
chonga píše:Krka - záleží jak tam chcete jet. ......

Aktuální cena lístku na Krka je 95 Kun na dospělou hlavu. Vyrazíte-li ze Skradinu, jeďte lodí (kotví u vjezdu ze zátoky na řeku), ta je zadarmo, respektive v ceně lístku na Krka, lístky do areálu se kupují až po vylodění pod vodopády.

jasan ve Skradinu nechat auto. lístky do parku se v 04 kupovali až tam, v 07 v nově postavené budově na začátku města a i v parku. lodí do parku, projít vodopády+koupel :wink: pod SK.bukem, nezapomenout na skanzen. :wink: nahoře možno pokračovat k jezeru Visovac a plout lodí k Roški slap (dlouhý a drahý). nebo se vrátit k autu a objet to k Roški slapu a sejít pěšky (vstupenka platila na oba vstupy.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » pon čer 22, 2009 13:18

úmyslně ty parky nekomentuji :wink: , bo je to notoricky............a i na internetu.......... :mrgreen: :-..
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod pripluv » pon čer 22, 2009 13:36

ja do skradinu vzdycky doplul na lodi, naposledy 2005
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Chorvatsko

Příspěvekod mayya » sob črc 4, 2009 10:08

V Chorvatsku jsme byli začátkem června, přidám pár info.

Dálniční známky (potřebuješ i v Maďarsku):
Rakousko – dálniční známka 7,70 Eur (10 dní), 22,20 Eur (dva měsíce)
Maďarsko - cca 8,-Eur (10 dní), cca 14,-Eur (jeden měsíc)
Slovinsko –od 1.7. lze koupit týdenní 15,-Eur : měsíční 30,-Eur
Chorvatsko – na dálnicích platíš mýto

Nejdřív jsme zamířili k Plitvickým jezerům přes Graz, Karlovac), po noční jízdě jsme se ubytovali v kempu v Grabovaci cca 15km před jezerama (2 lidi, stan a auto 135,-Kun).
K jezerům pak jsou dva vstupy, jeden uprostřed a jeden na konci. Parkování 7,-Kun/hod, vstup 110,-Kun/osobu. V ceně máš převoz lodí přes jezero a dopravu buso-vláčkem. Je tam značeno asi 6 tras od 1-8hod. My jsme šli 2.nejdelší, značenou 4-6hod., v pohodě s mnoha přestávkami na focení za 4hod. Ve všední den začátkem června tam bylo lidí přiměřeně (dost), v sezoně to musí být mnohem horší. Moc se nám tam líbilo (i když pršelo a byly bouřky).

Pak jsme jeli do Velebitu, konkrétně do Národního parku Severní Velebit: přejezd náhorní plošiny Lika, kde všude prodávají vynikající med, medovinu apod., (kolem výstražné značky s upozorněním na nevyčištěná minová pole), přes město Otočac (větší, banky s bankomatama, pekárny…) do vesničky Krasno (sídlo a informační centrum NP Severní Velebit, ochotně poradí a dají spoustu letáků a mapek). Z Krasna po lesní a šotolinové cestě do Zavižanu, cestou budka se vstupným: 30,-Kun/osobu/pobyt do 3 dnů. V Zavižanu horská chata 100,-Kun/osobu (jinak tam nic není, jen parkoviště a kaplička). Dalo by se tam asi spát i v autě na parkovišti, venku radši ne (ráno přímo na cestě čerstvé medvědí ho_no). Severní Velebit je moc zajímavý, bílé vápencové skály, šli jsme tam po Premužičově stezce.

Paklenici jsme původně taky plánovali, ale vzhledem ke vzdálenosti (je to přece jen ještě kus na jih) pak nechali na jindy a přesunuli se na ostrovy Rab a pak Krk, pak do Slovinska do Julek.

Ceny: chleba v pekárně cca 7,-Kun, kempy (2 osoby, stan, auto) v rozmezí 17-22,-Eur (v Chorvatsku, Slovinsku, vloni v Itálii taky tak).

Kdyby někdo chtěl, daruju (Praha a Jizerky) katalog Chorvatských kempů vč. ceníku na letošní rok.


btw: V Chorvatsku jsme byli (jako turisti) poprvé, nikdy se mi tam nechtělo a měla jsem představu zprofanovaných předražených turistických center plných pupkatých turistů. Ti sice u moře už byli, ale jinak mě nadchla krásná příroda, čisté moře a příjemní lidi.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Chorvatsko

Příspěvekod michail » sob črc 4, 2009 16:50

to:mayya.

Dakujem za info.
plan cesty uz mam, planujem prist rano do mesta Slunj a potom okolo obeda do Plitvice a ubytovat sa (vyskusam ten kemp kde ste boli), na cely druhy den Plitvicke jazera a vecer do NP paklenica. Tam stravit tiez dve noci (asi v kempe v meste Selina). Dalsich pat dni niekde v okoli Vodic a Sibenika - jeden den NP Kornati, jeden den NP Krka, jeden den Sibenik a inak relax. Zatial neviem ci ideme len dvaja alebo styria, tak podla toho sa potom bude riesit ubytovanie a organizacia.

Nebol som si isty tym Madarsko a pozeral som mapu. Je tam kusok po dialnici, hned za hranicami so Slovenskom. Neviete niekto ci sa to da rozumne obist alebo radsej kupit znamku? Inak v Chorvatsku som bol autom pred dvomi rokmi v Biograde n.M. takze cestu priblizne poznam.


Inak dakujem vsetky za navrhy a rady.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Chorvatsko

Příspěvekod Emgee » ned říj 2, 2011 23:34

Ahoj, nejake zazitky z vyletu po NP Paklenica: Ráno v 9 jsem přišel na nádraží v Zadaru a zjistil že nejbližší bus jede v 11 dopoledne. Rozhodl jsem se čas využít stopováním. Silnice na Paklenici vede kolem nádraží, tak 15 minut chuze podel silnice na cca sever je u autobusove zastavky u obchodniho centra skvele misto, ale stejne me nikdo nevzal, asi az na dve vyjimky me vsichni uplne ignorovali. Jel jsem busem v 11, ve 12 jsem byl v meste Starigrad, u vstupu do Velke Paklenice jsem si ofotil mapu a rady autobusu(http://www.uloz.to/10479035/paklenica-busy-jpg a
http://www.uloz.to/10479036/paklenica-mapa-jpg) a vyrazil. V planu jsem mel projit Velkou Paklenicu (pohodlna cesta, spousta lezcu), pak na Crny Vrh (1100 mnm, skvely kruhovy vyhled) a Malou Paklenicou se vratit na pobrezi do mestecka Seline. Pracovnik parku rikal ze ten okruh trva takovych 5-6 hodin a ze Mala Paklenica je trochu tezsi teren nez Velka P. To se ukazalo jako velmi mirne hodnoceni. Zatimco ve Velke P. je chodnik, v Male P. se jde prevazne korytem sezonniho toku, leze se po kamenech, nutno pouzivat ruce atd. Na to jsem nebyl pripraven, zastihla mě tma a poslední dve hodiny jsem šel/lezl po tmě-sám, v sandálech, se skomírající čelovkou, provázen skřeky neviděných zvířat. Celkem jsem to šel 9 hodin a byl jsem rád že mi to prošlo. Poučte se z mé hlouposti :-) (hlavně to chce dobré boty). Mobilní signál tam povětšinou je. Cesta je dobře značená. Jinak Malá P. je nádherně divoké místo, stojí za vidění.
Když v horách potkáte nějaký neřád, seberte ho a vyhoďte pod horami do koše. Stojí to za to. Vlastně nejen v horách.
Emgee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 21, 2011 9:54

Re: Chorvatsko

Příspěvekod keijei » pon říj 3, 2011 8:14

Ja tam byl naposled v roce 1992-93. :shock: Tehdy jsme byli ubytovani v Udbine a v lete jsme jezdili do obce Jezerce, kde jsme nechavali auta a jen tak v plavkach jsme pak prochazeli cele Plitvice. Prosli jsme je uplne cele a koupali se snad v kazdem jezirku. To byly casy. :smt023

PS: Mimochodem, poprve v zivote jsem tam videl medveda ve volne prirode.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Chorvatsko

Příspěvekod Lixtys » úte lis 8, 2011 19:59

Máme v plánu příští rok, ale chtěli bychom co nejvíce dolů. Jaké místo myslíte, že zvolit?
Lixtys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 26, 2011 16:23

Re: Chorvatsko

Příspěvekod chonga » úte čer 5, 2012 20:19

ahoj, nemá prosíím někdo zkušenost s pohořím Mosor a Kozjak? určitě budu rád za každou informaci. sice mám naštudováno něco z literatury (té je poskrovnu) i z netu, ale není nad osobní zkušenost.
díkuji
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Chorvatsko

Příspěvekod kutil.ondra » čtv čer 7, 2012 13:27

Nevíte jaké vhodné ubytování zvolit na cestu do Chorvatska, přečtěte si zde něco o apartmánech v Chorvatsku :D :D ...
Naposledy upravil šíp dne čtv čer 7, 2012 20:06, celkově upraveno 2
Důvod: Smazán odkaz na neplacenou reklamu. šipka
kutil.ondra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 29, 2011 9:34

Re: Chorvatsko

Příspěvekod ita » úte říj 20, 2015 19:28

Nemá někdo zkušenosti s lezením v Paklenici na konci října?
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Chorvatsko

Příspěvekod lidoser » stř čer 1, 2016 10:37

Zdar lidi. Zjistil jsem že mám jet za týden na dovolenou do Chorvatksa. Proto si chci zjistit několik informací.

1) Nemám cestovní pas. Je možné tam jet pouze na občanku?
2) Jak je to tam s noži? Může je tam s sebou člověk tahat, nebo mít? Pokud jsou tam benevolentní jako tady, jak se na to tváří na celnici v jiných zemích?
3) Někde jsem vyčetl, že na každý den který tam plánuju ztrávit mám u sebe mít 100 euro. Prý to chce vidět policie, když na mě narazí. Je to fáma nebo realita?
lidoser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 18, 2016 11:39

Re: Chorvatsko

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 10:59

1. ano
2. zalezi, co chces so sebou tahat
3. fama
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Chorvatsko

Příspěvekod lidoser » čtv čer 2, 2016 8:10

2. Běžně s sebou tahám na popruhu batohu Izulu. Předpokládám, že do jiné země to není dobrý nápad, Dal bych ji tedy na pásek, nebo na krk pod tričko, aby nebyla tolik vidět. Dále s sebou tahám několik victorinoxů (111 a 91mm) Pokud by byl problém s velikostí čepele, projde mi alespoň victorinox exclusive 81 (65mm) ?
Obrázek
Naposledy upravil mike dne čtv čer 2, 2016 16:10, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
lidoser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 18, 2016 11:39

Další

Zpět na Balkánské státy