Garmont Force Suede GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Garmont Force Suede GTX

Příspěvekod Kvjetoslaw » čtv kvě 26, 2005 12:03

Zdravím,
uvažuji o koupi nových bot. Doteď jsem měl celokožené La Reginety (bez membrány, kožený vnitřek), ale po několika letech nošení uvažuji o koupi nějaké trochu lehčí boty. Vytipoval jsem si Garmonty Force Suede GTX (v Rockpointu) a tak by mě zajímaly vaše poznatky a názory na tento model (popřípadě doporučení jiného typu).
Boty chci hlavně na 3-sezóní chození kdekoliv (terén, sem tam naše hory - Beskydy, Jeseníky..., v létě slovenské Tatry, ve špatném počasí i do města, žádné extrémní výstupy v Alpách nebo jinde), i vícedenní s těžším báglem, občas na jednodenní výšlap v zimě po krajině. Hlavně by mě zajímalo jestli GTX zvládne "utáhnout" ten jazyk, který u Force není kožený, ale "šusťákový".
Předem díky za vaše názory.
Kvjetoslaw
 

Příspěvekod NAE » čtv kvě 26, 2005 12:36

Boty s cordurovým jazykem bych nekupoval, ale já mám prostě kůži rád. Jinak asi záleží, jestli je chceš používat HLAVNĚ NA VÍCEDENNÍ CHOZENÍ S TĚŽKÝM BATOHEM nebo ne.
Pokud ano, doporučuju na botách nešetřit, zvláště pokud máš třeba potíže s plochou nohou jako já...mám Islandy od Meindlu, ale moc bych je nedoporučoval, protože jsou zbytečně drahé. Podobnou službu odvedou pravděpodobně třeba vysoké české boty Prabos, které tu snad všichni doporučují (cena kolem 3000, všechny mají ve verti s membránou comfortex a bez) a nebo Fitwell Saient (cca 3500), botu bez membrány, se kterou jsou mí přítelé naprosto spokojeni. Ale pokud chceš chodit třeba na týdenní přechody hor natěžko, kup nějakou celokoženou pevnou botu...vyplatí se to. Například v Islandech jsou puchýře při použití vhodné ponožky (bridgedale) něčím absurdním... :D
Pokud ovšem chceš boty spíše na jednodenní použití po čechách, Garmonty by ti asi měly posloužit...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Re: Garmont Force Suede GTX

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 26, 2005 14:21

Kvjetoslaw píše:Zdravím,
uvažuji o koupi nových bot. Doteď jsem měl celokožené La Reginety (bez membrány, kožený vnitřek), ale po několika letech nošení uvažuji o koupi nějaké trochu lehčí boty. Vytipoval jsem si Garmonty Force Suede GTX (v Rockpointu) a tak by mě zajímaly vaše poznatky a názory na tento model (popřípadě doporučení jiného typu).
Boty chci hlavně na 3-sezóní chození kdekoliv (terén, sem tam naše hory - Beskydy, Jeseníky..., v létě slovenské Tatry, ve špatném počasí i do města, žádné extrémní výstupy v Alpách nebo jinde), i vícedenní s těžším báglem, občas na jednodenní výšlap v zimě po krajině. Hlavně by mě zajímalo jestli GTX zvládne "utáhnout" ten jazyk, který u Force není kožený, ale "šusťákový".
Předem díky za vaše názory.


tak těchle bot se rozhodně bát nemusíš, u toho, co vypadá jako "šusťák"
přesně tyhle boty mam už třetím rokem a eňoňuňo, mají aspoň na mou nohu skvělej střih, jazyk netlačí ...
to co možná v katalogu, papírově nevypadá jako moc spolehlivé, ve skutečnosti spolehlivé je maximálně

pod tím šusťákem je pořád membrána, není problém stát po kotníky ve vodě a bejt pořád v suchu, horší je když si nabereš horem (mě se povedlo uklouznout na kameni při přeskakování rozvodněného potoku na Ukrajině- i přečsto že jsem nic nevyléval, tak odpolko už bylo vevnitř jen vlhko, skrz membránu se většina vody postupně odpařila, ale ten smrádek ... )

na nové boty jsem vystříkal celou pixlu impregnace asi do 8 vrstev po zaschnutí každé předchozí a furt dobrý

výborná věc je pogumovaná špička, boty hned tak neokopeš (kameny, kořeny, velké větve, led apod.)

boty rozhodně nešetřim (prošel sem s nima doliny Slov. ráje, Retezat a Paring v Rumunsku, Karpaty a poloniny Ukrajiny, o českých horách ani nemluvě) - velkou část z toho i s 10-25kg batohem, využívam je po celý rok hlavně na hory, v zimě i na různé taškařice ve sněhu ... akorát ve městě je moc nenocim, jsou přeci jenom takové těžkopádnější ...jediné co na nich budu muset po těch 3 letech měnit, jsou tkaničky, už sou dost jeté, třepí se
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod NAE » čtv kvě 26, 2005 14:29

Tkaničky bych nepovažoval za problém :D já po roce používání Islandů taky musím měnit...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 26, 2005 16:43

však jsem to taky psal jen tak pro odlehčení, že nic jiného se zatím na botách nepo... \:D/
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Kvjetoslaw » úte kvě 31, 2005 9:48

Tak díky za rady, asi se nebudu moc dlouho rozmýšlet a ty Garmonty koupím. Kamoška je má už 2 roky a nemůže si je vynachválit - tak je taky zkusím. Přinejhorším si za 2-3 roky :-) koupím zase nějaké celokožené.
Kvjetoslaw
 


Zpět na Boty