laminátka vs. plasťák

vše o sjíždění českých i zahraničních řek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Kocajz » čtv kvě 17, 2007 9:39

Jedině plast - jezdíme na "Banánech" páč sou pěkně žlutý a tak je nikdy nikde nezapomeneš :D
Nedaj se zničit a když si do plastovky před jezem nebo peřejí klekneš tak nemáš plný kolena laminátu, nic tě nesvědí...... Laminát je mrtvej jak kalhoty do zvonu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod Mablung » čtv kvě 17, 2007 14:52

Vilík píše:Jinak je pravda, co lidi s pucenyma lodma delaji an tech rekach je zlo...

Ja, odchovanej na laminatovych kajacich vim, jaky to je, kdyz laminat drhne... To to ma clovek prece jen uplne pod zadkem... Ale prece jen tedka, kdyz je moznost mi plastovou lod, tak je to lepsi. Je odolnejsi.

A ty kanoe, tak tam bych doporucil tu plastovou z toho duvodu, ze aspon nemas problemy s lepenim a pritom se muzes snazit vsem sutrum vyhybat a jezdit s ni jako s laminatkou... O tom, jaky sou to typy, tak to uz je detail. I laminat muze byt pomalejsi...


jojo, je to tak :wink:
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtos » čtv kvě 17, 2007 15:06

Mablung píše:
Vilík píše:Jinak je pravda, co lidi s pucenyma lodma delaji an tech rekach je zlo...

Ja, odchovanej na laminatovych kajacich vim, jaky to je, kdyz laminat drhne... To to ma clovek prece jen uplne pod zadkem... Ale prece jen tedka, kdyz je moznost mi plastovou lod, tak je to lepsi. Je odolnejsi.

A ty kanoe, tak tam bych doporucil tu plastovou z toho duvodu, ze aspon nemas problemy s lepenim a pritom se muzes snazit vsem sutrum vyhybat a jezdit s ni jako s laminatkou... O tom, jaky sou to typy, tak to uz je detail. I laminat muze byt pomalejsi...


jojo, je to tak :wink:


Mno každopádně pujdu do laminátu za prvý z nostalgie a i tak co jsem koukal plasťák jsem pod 39 kilo nenašel. Mno a hlavně tedy i cena 16000,-
to je prostě ranec. Každopádně díky za názory;)
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Mablung » čtv kvě 17, 2007 15:16

Na druhou stranu, když je dobrý vodák a dává přednost tradici, tak proč ne ... :wink: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 17, 2007 15:32

Plasťáky jdou sehnat i okolo 10.000,-
A jsou i 22 kg :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod lahut » stř čer 10, 2009 18:45

Jedině laminát!

je to sice složitější s dopravou než přijít k vodě a půčit si plasťáka ale je to takový romantičtější.
Na Vltavě už skoro nepotkáte laminátku. sem tam se v ní oběví nejaká dirka ale to k tomu patří. já už sem jí teda zvládl i úplně rozpůlit ale když je člověk šikovnej :D tak se to dá zalepit. sice je loďka o dalších 10 kilo těžší ale ta stabilita :lol: Tanker hadr
Tak dobře, já se půjdu obětovat do hospody a ty zatím hlídej venku.
Uživatelský avatar
lahut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 2, 2009 17:04
Bydliště: Brno, ČB

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod jonza » stř čer 10, 2009 19:10

jedine plast, ta romantika nezkazeneho vyletu kvuli blbe lodi stoji za to :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 10, 2009 22:46

jonza píše:jedine plast, ta romantika nezkazeneho vyletu kvuli blbe lodi stoji za to :)

Nejsou blbé lodi, jsou jen blbí háčkové a zadáci :mrgreen: Nic osobního! * * *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod pripluv » čtv čer 11, 2009 5:47

Laminátku jsem už taky zlomil. Na dva kusy, hak i kormidelnik meli apartmán :mrgreen: . I když - ona se vlastně zlomila sama.

Oproti plasťáku má ale něco do sebe (což si asi staří klasici říkali o dřevěných lodích s nástupem laminátu :rolleyes: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod lahut » čtv čer 11, 2009 10:00

jo jo mě se taky zlomila vlastně sama :mrgreen: že jme byli s háčkem trochu na prach nehrálo skoro roli :partyman:
A vidět na řece dřevěnou kánoi už je pořádná rarita.
Tak dobře, já se půjdu obětovat do hospody a ty zatím hlídej venku.
Uživatelský avatar
lahut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 2, 2009 17:04
Bydliště: Brno, ČB

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod kiksa » čtv čer 11, 2009 10:39

Jedině plast! Sem na brigádě v půjčovně už několik let a neřek bych,že laminátky jsou o tolik lehčí než plasťáky a hlavně je to takovej šrot,kterej nic nevydrží! Plast vydrží všechno,dokonce i několik set kilo na sobě. :wink: Jen ty dna už nejsou holt tak kulatý no...A co se týče opravy plasťáku,jak se tu někdo ptal,stačí vzít horkovzušnou pistoli,kus plastu a je zpraveno!(moc estetický to neni,ale kolikrát se udělá do plastovky díra...)
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod Detektor » stř čer 24, 2009 11:56

Ahoj,
to tady tak čtu..zajmavé povídání:)...no každopádně já bych volil plastovku, páč je rozhodně pevnější než laminát(teda pokud není ze 40 vrstev). Nadruhou stranu je laminát hezčí a pěkně voní (mě). Co se rychlosti lodi týče myslim, že právě záleží na pevnosti materiálu ze kterýho je loď postavená, protože když matro není dost pevný loď ve vlnách pracuje,různě se prohýbá a td. jinak samozdřejmě na hydrodynamice..ale pochybuju že to z Vás někdo pozná:)..nebo spíš je ti SuprProfi People.
Ještě bych volil karbon nebo kevlar...pevné,lehké a krásné.....drahé
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod Cezi » stř čer 24, 2009 12:55

Já bych šel taky spíš do plastu. Český (i moravský 8) ) řeky bývaj často vyschlejší než je potřeba. Ten váhovej rozdíl mi subjektivně nepřišel velkej, ... Ale taky je důležitý, mám loď kamarád si ji půjčí, trošku ji ohobluje a kdo to bude opravovat? Pokud ji člověk nedá z ruky, tak je to druhá věc.o)
A k pálavám, tam kde končí kánoje začíná prostor pro pálavy. Taky na silničce nepojedu krosit lesní cesty :roll:
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod lahut » stř čer 24, 2009 13:31

jo s tím půjčováním máš recht. proto bych svojí krásnou laminátku nepůjčil. kor když vidím co s tím dělalí ti co jí mají půjčenou. je moje tak si hlídám jakej jez sjedu nebo kde bych jí mohl odrbat. a když už jí rozsekám tak je to moje kravina a taky si jí slepím. což mě baví páč to k tomu patří. a že už jsem se něco nalepil :o)
Tak dobře, já se půjdu obětovat do hospody a ty zatím hlídej venku.
Uživatelský avatar
lahut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 2, 2009 17:04
Bydliště: Brno, ČB

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod pripluv » stř čer 24, 2009 21:16

kdyz jsem si pujcoval laminatky, nikdy mne nenapadlo vratit je nespraveny
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod Detektor » čtv čer 25, 2009 11:34

Jó no, to já bych si taky nedovolil - vrátit poškozenou loď bez spravení a omluvy... ale znám i také co loď ani nevysuší a šoupnou jí s klidem do regálu..natož, aby se přiznali k nějaké ďouře..co na to pak chceš říct, když je to kámoš,leda tak "Jsi šulin!" (holky si většinou loď nepučujou)
Proto volím plast na canoe a karbon na slalomku
CML - definice Detektor - je primárně zařízení určené k odhalení něčeho
Uživatelský avatar
Detektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 24, 2009 11:09
Bydliště: Brno/Zábřeh

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod Ferreti » ned pro 20, 2009 18:11

Já preferuji jednoznačně laminátku, však navečer když přijedeš do kempu nebo si někdo uděláš vlastní tábořiště je to taková idylka vytáhnou lepicí sadu a začít natírat svojí loď.

Samozřejmě neříkám že plast je špatný, s platem se dá sjet celkem cokoli co bych si s laminátem netrofnul.
Uživatelský avatar
Ferreti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 11, 2007 18:02

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod pripluv » ned pro 20, 2009 20:42

zazil jsem jednoho co jel splav bokem a dole to hrknul do traverzy. lepeni uz moc idylicky nebylo a hlavne ta spotreba :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod Ferreti » pon pro 21, 2009 11:19

pripluv píše:zazil jsem jednoho co jel splav bokem a dole to hrknul do traverzy. lepeni uz moc idylicky nebylo a hlavne ta spotreba :mrgreen: .


Tak to věřím :D :lol:
Uživatelský avatar
Ferreti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 11, 2007 18:02

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod vonkreuz » pon led 15, 2018 18:19

Právě jsem nám dneska pořídil laminátku. Do slova a do písmene kontejnerová loď. :mrgreen:
Vystoupli jsem u našich na vlak. zastávce a tam z kontejneru koukala ona. Napsal jsem bráchovi, ten souhlasil, tak jsem od táty půjčil Micinu (Mitsubishi L200) a dojel pro ni. Kilometr a půl na jedničku do kopce od řeky se strachem, aby mi nepadla, ale už je pod střechou a brácha se na jaře bude učit laminovat... :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 24, 2018 10:15

Jakou sílu (hmotnost) laminátové tkaniny na opravy laminátky? Případně kolik lepidla na řekněme metr čtvereční je potřeba?
Děkuji
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod booze » čtv kvě 24, 2018 11:18

Jakou mas diru a kde? Na vnitrni stranu muzes dat platno 200g, venkovni urcite kepr 200g lip se s nim pracuje a po brebrouseni oprava nejde ani poznat. Pokud to mas na nejakem vic namahanem miste, tak karbonovy kepr. Napis dotaz do Havel Composites CZ s.r.o. radi ti mnozstvi epoxidu a tuzidla doporuci.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 24, 2018 11:50

Na boku, cca 40cm od přídě. Prolomené po okraji, velikost jídelního kulatého talíře. Holt kontejnerová loď :-)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod booze » čtv kvě 24, 2018 12:04

Pokud je tam tak velka dira, tak to bude chtit vic spojit s okolim cca 15cm od okraje diry a udelal bych kopyto, at do pekne drzi tvar. Dovnitr dej urcite platno (tim bych zacal), ktere ti podrzi tvar a z venku kepr. To bude pekne profetovany vikend.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: laminátka vs. plasťák

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 24, 2018 12:13

Budeme se na tom s bráchou učit. :rock: Velké kryté prostory jsou k dispozici, sklep je hluboký (rozuměj studený) a piva je snad také dost. :drinkers: Dneska zkusím nahodit na moje zombie vozidlo příčníky a tŕeba se z něho stane expediční a bude loď i jak vozit. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Předchozí

Zpět na Na vodě