Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod lenka.ledenska » úte kvě 26, 2009 19:47

Ahoj, chci si koupit novou samonafukovací karimatku. Máte někdo zkušenost s touto?
Díky!

edit odkazu, místo kulatých hranaté závorky. -ZB-
edit nadpisu, takto to řekne víc. -RIP-
lenka.ledenska
 

Re: Karimatka

Příspěvekod pripluv » stř kvě 27, 2009 5:40

Ne, ale značka Therm-A-Rest je už sama o sobě poměrně dobrou zárukou...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Karimatka

Příspěvekod teoretic » stř kvě 27, 2009 5:51

Mám ji v pánské verzi - je to nejnovější model, spal jsem na ní zatím jen pár dní, ale jako v peřince :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Karimatka

Příspěvekod pavproch » stř kvě 27, 2009 5:53

mám Prolite4 model 2007 a nějak neregistruju těch chybějících 20% tepelné izolace.... :mrgreen:

je to přenosná postel i s nebesy...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Karimatka

Příspěvekod amigo » stř kvě 27, 2009 6:17

také mám starší model, přítelka tento a nějaký rozdíl v nich nevidím, což nic nemění na tom, jak už psal pavproch, že je to přenosná postel i s nebesy :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Karimatka

Příspěvekod sobb » stř kvě 27, 2009 9:44

záleží kde a kdy ji chceš používat, tloušťka 3,8 cm už je opravdu super komfort, mám 2,5 a bohatě stačí ...
jinak jak je již psáno výše, značka Therm-A-Rest je zárukou kvality ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Dena » stř kvě 27, 2009 13:12

Od Therm-A-Restu používám ProLite4 Regular Woman a je na ní také moc fajn poleženíčko. Těch 3,8cm tloušťky je komfort, hmotnost a rozměry po sbalení jsou také gut. S touto značkou všeobecně nemůžeš šlápnout vedle, navíc ta tvoje volba je i za dobrou cenu.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Indy » stř kvě 27, 2009 16:06

kdysi jsem tady daval kontakt na therm a resty delany pro armadu, je to tloustka 2.5cm a za 800kc. je to jina, horsi trida, ale za ty penize... kdyztak PM.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2009 23:38

Pridam se k vseobecne chvale Therm-A-Restu. Tohle urcite nebude spatna volba, jen zvaz, jestli by ti nestacila tahle. Mam taky jen 2.5 cm (predchozi model) a bohate staci. Uz jsem na ni spal i na snehu a slo to. Na zimu bych ale spis bral tu 4 sezonni, i kdyz ma 20 deka navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Jary » čtv kvě 28, 2009 8:04

Nemáte někdo osobní zkušenost a porovnání starších T-A-R ProLite 3 (resp. ProLite 4) s novější verzí ProLite (resp. ProLitePlus). Váhám zda koupit někde ve výprodejích za mrzký peníz starší verzi, nebo si připlatit za verzi novou. Měla by být lehčí a lépe izolovat, ale ta barva je dost crazy. A navíc nevím, jak je to s tou váhovouu úsporou, protože ta silnější verze (4 resp. plus) váží katalogově cca. totéž, lehčí (papírově) je jen verze tenčí, ale nejsem si jist, zda snížená váhá není jen důsledkem toho, že nový model má daleko víc zaoblené konce, takže váhová úspora je docílená jen úbytkem materiálu.
edit
Dena
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Dena » čtv kvě 28, 2009 8:29

S tou barvou máš pravdu, já jsem si např. nemohla vybírat a můj typ T-A-R, který jsem chtěla, byl tehdy pouze v prasátkově růžové barvě :ú . Do stanu ideál, stejně ji i venku ve spacáku zalehnu celou, takže to tak do očí nebije 8) . Spodní strana už je decentně antracitová.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod zbuddy » čtv kvě 28, 2009 9:08

@ Jary: ušetři a kup si starší, levnější. A prasátkové barvy se neboj, když mne bolela záda, tak mi Denina karimatka byla dobrá :supz:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod lenka.ledenska » čtv kvě 28, 2009 19:14

Tak už ji mám doma :D Je skvělá a i ta barva není tak strašná. Dneska večer ji vyzkouším * Díky všem za tipy, doufám, že jsem si vybrala dobře!
lenka.ledenska
 

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Jary » pát kvě 29, 2009 8:07

@Zbuddy: protože jsem chlap, moje připomínka k barvě se vztahovala na nový rudý model. Takže prasátkovou dívčí u starého neřeším, oranžová je pro mě ok.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Jary » pát kvě 29, 2009 8:18

Provedl jsem vlastní investigativní šetření na webu T-a-R a u Hudyho. S novými modely je to asi tak:
Nová verze ProLite se od předchozí verzi Prolite3 liší vahou. Parametr teplotní izolace je stejný. Úspory váhy docílili hlavně asi dvěma směry: Kariamtka je víc zakulacená (méně matroše) a hlavně změnili materiál povrchu. Zatím co dřív byl spodek nylon a vršek PU, teď je spodek i vršek Nylon. Subjektivně na dotyk mi ten nový vršek příjde takový chladnější. Překvapivé pro mne je, že vlastně ta vrstva používaná i dříve na spodek je lehčí (dole bych čekal bytelnější a tedy i těžší materiál).
Nová verze ProLite Plus se od předchozí verzi Prolite4 liší naopak součinitelem prostupu tepla, tj, je o 20% "teplejší" - dle výrobce. V praxi je toho docíleno asi táím, že pěna je perforována jinak než u starších modelů. Tam byly pro odlehčení v pěně vyseknuté hvězdičky, tady používají nějaké diagonální komory. Materiál zůstal stejný jako u předchozí Prolite4, tj. pro mě subjektivně na dotyk příjemnější PU navrchu. Váha se nezměnila.
Mé dilema zůstalo nevyřešeno - chci kupovat 2,5 cm. Starší model má výhody: pro mě příjemnější barva , subjektivně příjemnější horní matroš, vyzkoušená kvalita. Nový model. 20% úspory váhy, nahoře stejný materiál jako dole, tak snad pevnějš?. Ceny jsou nyní cca. srovnatelné. babo raď.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod jonza » pát kvě 29, 2009 8:48

a neni to jedno? jsou to dve stejne karoimatky. Ber podle barvy, ceny atd... Jiny rozdil nepoznas.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod amigo » pát kvě 29, 2009 9:11

taky myslím, že je to úplně jedno. ale když máš takové dilema, tak já bych vzal tu lehčí, barva a vzhled jsou podružné
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod mike » pát kvě 29, 2009 15:20

Jak jedno? Nova je lehci a to je dost podstatne. Aspon pro mne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod sobb » pát kvě 29, 2009 20:30

Jary: karimatka je jedna z mála věcí, kde bych se na barvu vykašlala :wink:
stejně jako majk bych volila tu lehčí, zvlášť pokud cena je srovnatelná
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod pavproch » pát kvě 29, 2009 20:31

lenka.ledenska píše:Tak už ji mám doma :D Je skvělá a i ta barva není tak strašná. Dneska večer ji vyzkouším * Díky všem za tipy, doufám, že jsem si vybrala dobře!



Spi sladce!

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod lenka.ledenska » pát kvě 29, 2009 21:09

pavroch: tak už vyzkoušeno a musím říct, že spaní bylo jedinečné. Akorát by mohla být trochu širší. 51 cm není tolik, protože sebou v noci strašně melu :oops:
lenka.ledenska
 

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod multimotyl » pát kvě 29, 2009 21:12

lenka.ledenska píše:Akorát by mohla být trochu širší. 51 cm není tolik, protože sebou v noci strašně melu
Přesně tak. Výrobci na vrtící se lidi vůbec nemyslí. Když chce člověk širokou karimatku, tak nemá na výběr a musí koupit skoro dvoumetrovou. A nebo se pletu? Jurek, Thermarest
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod rieMa » čtv črc 12, 2012 23:12

Tak jsem si dneska koupila za krásný peníz TaR W Prolite, leč mě trochu zamrzelo, že k ní není návod v češtině. Angličtinu jsem si přeložila, ale přesto bych se ráda ujistila o některých věcech, že jsem je pochopila správně:
Hned po donešení domů jsem ji rozbalila, nafoukla (trochu jsem dofukovala) a teď ji mám nechat přes noc rozbalenou, to celkem chápu, ale - když ji budu skladovat mezi použitím, tak taky rozbalenou, mám ji dofukovat? Nebo ji skladovat rozbalenou "samonafouklou"? A hraje tam roli otevření/zavření ventilu během skladování?
Druhá věc je, jak moc ji můžu dofukovat? Jde mi o to, že teď je tak nafouklá, že ležení na ní je ok, ale když si sednu, tak sedím v podstatě na zemi - to je normální? Nebo jde (můžu ji) nafouknout ještě víc?
Protože k ní nebyla lepící sada, má smysl si shánět opravnou sadu od TaR nebo je to jedno a klidně si můžu koupit nějakou jinou, co mi přijde pod ruku (mělo by to vliv na potenciální reklamaci?)
A "doživotní záruka" tedy pracuje s životností karimatky, což je řádově kolik let?

Nu, doufám, že jsem své dotazy dala do správného tématu. Některé jsem sice našla, ale raději se ještě jednou ujistím, zvlášť když sem stejně píšu, protože bych vážně nerada zničila právě koupenou karimatku, no... :)

Díky :)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod terkad » pát črc 13, 2012 0:05

rieMa píše:když ji budu skladovat mezi použitím, tak taky rozbalenou, mám ji dofukovat? Nebo ji skladovat rozbalenou "samonafouklou"? A hraje tam roli otevření/zavření ventilu během skladování?

skladuju už několik let stočenou do ruličky se zavřeným ventilem. správně to není, ale nic se jí nikdy nestalo.
rieMa píše:Druhá věc je, jak moc ji můžu dofukovat?

Co to dá, pusou tomu neublížíš. Akorát na sluníčku to přes den nenechávej nafouknuté
rieMa píše:má smysl si shánět opravnou sadu od TaR nebo je to jedno a klidně si můžu koupit nějakou jinou, co mi přijde pod ruku (mělo by to vliv na potenciální reklamaci?)

Origo sadu jsem kupovala kvůli těm záplatám, ty jsou dobré. Lepidlo si pak můžeš koupit levněji samotné. Záplaty totiž vydrží, lepidlo ti po prvním použití vyschne a bez nové tuby bych se bála vyrazit. Už jsem ale lepila i nejlevnějšíma flekama na cykloduše a taky to drželo. Ztráty záruky bych se nebála, všichni si jejich přístup pochvalují.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod zoul » pát črc 13, 2012 8:31

rieMa píše:A "doživotní záruka" tedy pracuje s životností karimatky, což je řádově kolik let?


„Doživotní záruka“ podle mě znamená, že pokud je karimatika vadná z výroby, vymění ti ji nezávisle na tom, za jak dlouho se vada projeví. Tedy pokud se ti například po pár letech nějak rozlepí v ploše, můžeš naklusat do obchodu a neměl by být problém. Pokud si ji ale postupně probrousíš sama o kamení nebo někde urveš ventilek, dá rozum, že je to tvoje chyba. Životnost karimatky se podle mě odvíjí od četnosti a způsobu používání, takže ti nikdo nic rozumného neřekne :)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Vachon » pát črc 13, 2012 8:43

rieMa píše:Nebo ji skladovat rozbalenou "samonafouklou"? A hraje tam roli otevření/zavření ventilu během skladování?


Ideální je rozbalená samonafouklá, pokud na to ovšem někde máš místo (mně takhle spokojeně stojí za skříní).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod rieMa » pát črc 13, 2012 11:55

Mám takovou tu postel s úložným prostorem, už tam skladuju rozbalenej spacák, takže to problém nebude :) Díky za všechny odpovědi *
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Karimatka Therm-A-Rest Women´s ProLite Plus

Příspěvekod Quido » pon říj 6, 2014 9:55

pokud vím, tak správně má být povolený ventilek a samonafouklá má viset... podobně jako spacák, ale jak ji zavěsit a zda "hlavou vzhůru", nebo nahoru, to nevím :twisted:

neřešil bych ani to pověšení, ale nechal bych ji prostě jen tak, třeba ležet, samonafouklou s povoleným ventilkem, a nezatěžoval bych ji... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Zpět na Spacáky a karimatky