Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Beskydy

Příspěvekod norman_64 » úte dub 18, 2006 11:08

pavproch píše:Pozor! domorodec promlouvá.....

Co se týče turistiky v Beskydech, tak "anything's possible" - vícedenní přechody, romantické táboření i HC Xcountry.

Přechody:
- ten východo-západní hřeben podle horydoly.cz je dobrý ale moc dlůůůůůůhy a jednotvárný (navíc je celý, taja ostatní hřebenovky tady - sjízdný na bajku....)
- pak tu sou dva podkovovitě zakroucené hřebínky, částečně se překrývající: Hodslavice-Kamenárka-VelkýJavorník-Radhošť-Pustevny-Čmlýn-Martiňák-Hlavatá-Vysoká-Soláň-Tanečnice-Hažovické Díly-Velká Lhota-Valmez
a ten druhý: Lidečko-Pulčíny-Papajské sedlo-Kohůtka-Kasárna-Makovský priesmyk-Trojačka-Vysoká-Soláň- Tanečnica-Vsacký cáb-Bystřička
jo a třetí: Vyšní Lhoty-Prašivá-Slavíč-Ostrý-Tyra (nebo ze Slavíče až na Polom a potem přes travný zpátky na Morávku)

Romantické táboření: vlastně nikde se nesmí a všude se táboří.... doporučuju neplacené povolené tábořiště v údolí Podolánek (byly dvě, ale myslím, že jedno nedávno zrušili)

HC X-country: kdekoli - vytýčím azimut a jdu. Odchylky od azimutu se nepřipouští.... jinak je tu spousta neznačených loveckých chodníků, žlábků, potoků apod. ..... miluju Beskydy....
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pavproch » úte dub 18, 2006 11:11

2 norman-64 + rujir: thx.. taky mě to napadlo, dát tomu vlastní thread, byls rychlejší.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod šíp » úte dub 18, 2006 11:37

tak mě to nenapadlo. :(( ale je to fajn.
jak je to teda s tím stanováním? :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » úte dub 18, 2006 11:55

Podle návštěvního řádu CHKO se smí pouze na vyrazených místech.... těch ale není moc.... vlastně jenom pár kempů (Frenštát, Rožnov....) a potom to tábořiště v Podolánkách.... Jinak je spousta známých míst, kde se táboří (a kde to čas od času "zelený" vyberou a "bezahlen, bitte"....)
Takže doporučuju šlapat až skoro do tmy, pak slézt někam daleko od cesty, nedělat bordel a hlavně oheň, v klidu se vyspat a "ráno zmizet jako pára nad hrncem"....

PS: jo a máme tady celkem asi tři mevědy (z teho je prý jedna mevědice okotěná) a jednu pumu (čti : velkého kocůra, ne bombu...) - teda pokud přes zimu nechcípla - takže třeba budete mít v noci veselo.... dobrou!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Noemi » úte dub 18, 2006 12:11

pavproch píše:PS: jo a máme tady celkem asi tři mevědy (z teho je prý jedna mevědice okotěná) a jednu pumu (čti : velkého kocůra, ne bombu...) - teda pokud přes zimu nechcípla - takže třeba budete mít v noci veselo.... dobrou!


Tak tuto poskytnutou informaci si beru k srdci......zřejmě skončím s turistikou :shock: :? .
To nééééééé :shock: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Bedrich » úte dub 18, 2006 12:41

Zadnej stres, musis nekde bokem povesit stangli salamu, kdyz pude medved vokolo tak to zbasti a treba pude dal :D
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Vašucek » úte dub 18, 2006 13:23

Bydlím kousek pod Tyrou (verze č.3) :) se stanováním tady moc zkušenosti nemám, pže je to kousek domů :ú ale jsem zastáncem stejného názoru jako pavproch ... když se nebude dělat hluk a bordel...neměl by to být podle mě moc velký problém ;)

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Bedrich » úte dub 18, 2006 13:30

A ono taky docela dost zalezi na tom co potkas za toho ochranare :roll:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

2 pavproch

Příspěvekod zatora » úte dub 18, 2006 13:37

odkud si domorodče beskydský? esli nejsme náhodů sůsedé :((
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Re: 2 pavproch

Příspěvekod pavproch » úte dub 18, 2006 20:13

zatora píše:odkud si domorodče beskydský? esli nejsme náhodů sůsedé :((


Taxme se zatorou zistili, že naše wigwamy dělí přesně 4,123 kilometru..... nebo tak nějak okolo.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

1

Příspěvekod Rujir » úte dub 18, 2006 21:11

pavproch píše:Taxme se zatorou zistili, že naše wigwamy dělí přesně 4,123 kilometru..... nebo tak nějak okolo.... :wink:


Pche! To je nic. Si pozri kolko je tu ludi z Dubnice a ked je niekto z Dubnice, tak to je odo mna maximalne 2km. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: 1

Příspěvekod vorec » úte dub 18, 2006 23:01

Rujir píše:pozri kolko je tu ludi z Dubnice a ked je niekto z Dubnice, tak to je odo mna maximalne 2km. :wink:


Ej, ale je tá naša vieska malá...
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod algar » stř dub 19, 2006 5:07

Zase z toho děláte kovbojku...

Tábořit v Beskydech se dá prakticky všude, žádné hony na turisty strážci CHKO nepořádají. Není pravda, že je třeba lézt "někam daleko od stezky", stačí sejít na vhodném místě mimo značku a na mnoha místech nahoře v horách se dá bezpečně (aniž by Vás někdo vyčmuchal) rozdělat i oheň.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pripluv » stř dub 19, 2006 5:21

algar píše:...se dá bezpečně rozdělat i oheň.

...nebo zapálit vařič :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Bedrich » stř dub 19, 2006 6:00

To teda, rozdelavani vohne mi pride trochu vokaty a hlavne zbytecny :zimnioutdoor: To si necham nekam do campu *
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: 2 pavproch

Příspěvekod zatora » stř dub 19, 2006 7:00

pavproch píše:
zatora píše:odkud si domorodče beskydský? esli nejsme náhodů sůsedé :((


Taxme se zatorou zistili, že naše wigwamy dělí přesně 4,123 kilometru..... nebo tak nějak okolo.... :wink:



jo jo my sme valaši jedna rodina valašské hory súú naša otčina... :D
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod šíp » čtv dub 20, 2006 8:06

obracím se na znalce Beskyd. pominu-li spaní ve stanu, což ne vždy je vhodné - tak se někdy hodí i přespání na chatě. takže jestli by mi mohl někdo udělat seznam chat. podle toho si pak naplánujeme túru a přechod. díky *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod algar » čtv dub 20, 2006 8:13

algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod šíp » čtv dub 20, 2006 8:15

algar píše:zkus www.beskydy.cz


to už jsem zkoušela. ale moje požadavky to nesplnilo, např. že je chata na Lysé hoře kde se dá přespat tam vůbec není. šlo mi o zkušenosti lidí co tu oblast znají-např. vím že se dá přespat na Prašivé apod. *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bedrich » čtv dub 20, 2006 8:19

No anebo nekde ve zdaraku na mezi :taboracek:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod algar » čtv dub 20, 2006 8:22

šíp píše:
algar píše:zkus www.beskydy.cz


to už jsem zkoušela. ale moje požadavky to nesplnilo, např. že je chata na Lysé hoře kde se dá přespat tam vůbec není. šlo mi o zkušenosti lidí co tu oblast znají-např. vím že se dá přespat na Prašivé apod. *


jsou tam minimálně kontaktní telefony na chaty..pravda blbě se v tom hledá, když plánuješ hřebenovku, ale telefonní čísla ti asi nikdo z rukávu nevysype.


Lysá hora

http://www.lysahora.cz/tema/tema.phtml? ... lng=&menu=
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pavproch » čtv dub 20, 2006 8:27

ref Chaty: domorodec neví..... :oops:

Páč to nigdy nepočeboval.... buď spal na mezi/v lese/v seníku/posedu nebo.... doma v betli....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod šíp » čtv dub 20, 2006 8:30

vím že mi nikdo čísla z hlavy nevysype, ale říkám jak to myslím-např. když jsem před rokem šla po BEskydech tak jsem si všimla že na Prašivé je chata a dá se tam přespat-prostě takhle se ptám-kdo chodíte po horácha jste v BEskydech častěji - no a všimnete si tam je chata,onde je chata... když mi napíšete názvy (jako třeba Prašivá) to už si pak dohledám sama, jde mi o to "naťuknutí"
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Noemi » čtv dub 20, 2006 8:36

šíp píše:obracím se na znalce Beskyd. pominu-li spaní ve stanu, což ne vždy je vhodné - tak se někdy hodí i přespání na chatě. takže jestli by mi mohl někdo udělat seznam chat. podle toho si pak naplánujeme túru a přechod. díky *


Není to lepší naopak?

Zkus mi alespoň napsat, ve kterých místech se budete pohybovat...a já zkusím dohledat, případně si naplánovat túru někde kolem :lol: a poptat se osobně :wink: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod šíp » čtv dub 20, 2006 8:41

Noemi píše:
šíp píše:obracím se na znalce Beskyd. pominu-li spaní ve stanu, což ne vždy je vhodné - tak se někdy hodí i přespání na chatě. takže jestli by mi mohl někdo udělat seznam chat. podle toho si pak naplánujeme túru a přechod. díky *


Není to lepší naopak?

Zkus mi alespoň napsat, ve kterých místech se budete pohybovat...a já zkusím dohledat, případně si naplánovat túru někde kolem :lol: a poptat se osobně :wink: .


NOemi ty žiješ?
no víš ono je problém že my to nevíme. prostě se tak nějak rozhodneme a vyrazíme :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Noemi » čtv dub 20, 2006 8:46

šíp píše:no víš ono je problém že my to nevíme. prostě se tak nějak rozhodneme a vyrazíme :((


Tak to prostě neřeš dopředu...Beskydy nejsou velehory....a vždycky k nějaké chatě, na které se dá přespat, dojdeš....když, ty drobet změníš směr :mrgreen: .
Mapu vedeš, ne?
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod šíp » čtv dub 20, 2006 8:50

Noemi píše:
šíp píše:no víš ono je problém že my to nevíme. prostě se tak nějak rozhodneme a vyrazíme :((


Tak to prostě neřeš dopředu...Beskydy nejsou velehory....a vždycky k nějaké chatě, na které se dá přespat, dojdeš....když, ty drobet změníš směr :mrgreen: .
Mapu vedeš, ne?


mapu mám, samozřejmě, ale chaty tam značené nejsou nějak úchvatěně, např. je to značené jenom jako bufet a přitom vím že je to chata kde se dá přespat . :(( bude to chtít vzít stan a řešit to aktuálně :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » čtv dub 20, 2006 9:00

Noemi píše: Beskydy nejsou velehory....


Souhlas... ale bacha, stejně jako velehory dokážou i zabít....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Noemi » čtv dub 20, 2006 9:13

šíp píše:
mapu mám, samozřejmě, ale chaty tam značené nejsou nějak úchvatěně, např. je to značené jenom jako bufet a přitom vím že je to chata kde se dá přespat . :(( bude to chtít vzít stan a řešit to aktuálně :lol:


Ono to bude možná tím, že ta možnost přespání na Lysé nefunguje až tak dlouho, takže na mapě to jednoduše není. Určitě se dá ale sejít někam, kde vás ubytují. Ale pokud se vám chce tahat stan, budete samozřejmě flexibilnější :smt023 .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod šíp » čtv dub 20, 2006 9:15

Noemi píše:
šíp píše:
mapu mám, samozřejmě, ale chaty tam značené nejsou nějak úchvatěně, např. je to značené jenom jako bufet a přitom vím že je to chata kde se dá přespat . :(( bude to chtít vzít stan a řešit to aktuálně :lol:


Ono to bude možná tím, že ta možnost přespání na Lysé nefunguje až tak dlouho, takže na mapě to jednoduše není. Určitě se dá ale sejít někam, kde vás ubytují. Ale pokud se vám chce tahat stan, budete samozřejmě flexibilnější :smt023 .


stan vezmeme a radši bychm spali pod ním než v chatě.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Treking