Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Peta » ned kvě 10, 2009 8:09

atrex píše:člověče všechny ty stany jsou strašlivě těžký, 3,5 - 4,2 kg, do batohu nic moc

Aby ne, když to všechno jsou stany pro 3 osoby. A pokud je stan dvouplášťový, tak se dá hmotnost rozdělit mezi 2, nemusí to tahat sám, že?
A 3,5 za stan pro 3 osoby je velice dobrá váha.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jonza » ned kvě 10, 2009 10:48

Ideal jsou stany 2. Jeden do kempu, vetsi a levnejsi. Druhy maly a lehky.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » ned kvě 10, 2009 19:36

jonza píše:Ideal jsou stany 2. Jeden do kempu, vetsi a levnejsi. Druhy maly a lehky.


A na týdení sjíždění řeky bych měl tahat ten velkej a levnej (do kterého mě jednou nateče a už to za celý týden neusuším), nebo malej (ve kterym bude málo místa)? kompromis je větší a kvalitnější :lol:
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jedik » ned kvě 10, 2009 19:42

Mates_RR píše:
jonza píše:Ideal jsou stany 2. Jeden do kempu, vetsi a levnejsi. Druhy maly a lehky.


A na týdení sjíždění řeky bych měl tahat ten velkej a levnej (do kterého mě jednou nateče a už to za celý týden neusuším), nebo malej (ve kterym bude málo místa)? kompromis je větší a kvalitnější :lol:

Malý. Na vodě do něj večer jen pozdě zapadneš, že ani něco jako komfort vnímat nebudeš a ráno zase poměrně brzo vstaneš a jedeš.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr stanu

Příspěvekod pavproch » ned kvě 10, 2009 19:46

jonza píše:Ideal jsou stany 2. Jeden do kempu, vetsi a levnejsi. Druhy maly a lehky.


to je snad poprvé, co s jonzou souhlasím.... :oops:

taky to mám tak: stařičký větší asi 3kilový stan do kempu a 1,5kg útočný malý do hor.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » ned kvě 10, 2009 19:55

tak starej Teskáckej (na zničení) mám. V tom ale max na motosraz. Chápu, že nejlepší je mít 2 stany, ale to mi finance nedovolujou. Proto chci jeden větší a "kvalitní". Abych s ním v poho vydržel 2 týdny v kempu s hromadou věcí a zároveň aby vydržel i nějakou tu přírodní smršť na kopci. Hmotnost mi tak nevadí. Ono mít půl kila navíc, ale zato se tam v pohodě narvat se vším možným a stále mít nějakou rezervu za to stojí. Navíc zatím nějakou náročnou turistiku (kde hraje každý gram navíc roli) neplánuji. Co říkáte na Jurek midi 3 ???? Dobrá volba?
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jedik » ned kvě 10, 2009 20:29

Mates_RR píše:Co říkáte na Jurek midi 3 ???? Dobrá volba?

Bez debat dobrá volba.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » ned kvě 10, 2009 20:36

jedik píše:
Mates_RR píše:Co říkáte na Jurek midi 3 ???? Dobrá volba?

Bez debat dobrá volba.


děkuju ... tak je rozhodnuto ! Díky všem. =D> :smt023
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Petre » ned kvě 10, 2009 21:03

Mates_RR píše:
jedik píše:
Mates_RR píše:Co říkáte na Jurek midi 3 ???? Dobrá volba?

Bez debat dobrá volba.


děkuju ... tak je rozhodnuto ! Díky všem. =D> :smt023


Mám MIDI 1 pro dva lidi to stačí i s bagáží, takže MIDI 3 bude luxusní vilka:) Jinak s Jurkem asi nešlápneš vedle.
Obrázek
Uživatelský avatar
Petre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 8, 2008 15:00
Bydliště: Bo city

Re: Výběr stanu

Příspěvekod pussylala » ned kvě 10, 2009 22:53

Nebo taky hodně pěkný pinguin summit 3, o něco těžší jako jurek, ale za to levnější s obrovskou předsíňkou, což se mi líbí :wink:
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » pon kvě 11, 2009 6:45

mám jurka midi2 a jsem s ním víceméně spokojen. dneska bych už ale koupil jinak. u jurka mi nepřijde nejlepší řešení tyčky v předsíňce a matroš ze kterýho je podlážka je dosti fórovej, takže to chce tahat igelit pod něj. já ho nevozím a mám už pár větracích otvorů, ale ty jdou bez problémů zalepit. zas je celkem lehkej, jde dobře ukotvit a dá se sehnat za slušnej peníz.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sovička » pon kvě 11, 2009 7:49

Já mám Jurek atak 3 a nemůžu si stěžovat. Je to to samé jako midi, akorát místo předsíně je apsida. Já si na ty předsíně prostě nezvykla. Pokud bys to chtěl jenom do kempu, tak to by bylo možná i škoda peněz a stačil by opravdu levnější, ale když chceš i do hor, tak ho rozhodně ber. Já s ním nedávno byla na Schneebergu, byl se mnou i v Rumunsku a rozhodně super.
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jiri69 » pon kvě 11, 2009 10:03

Máme Pinguin Summit 3 (jeden z několika našich stanů), spokojenost nejvyšší. Když jedeme dva dospělí a skoro roční dcera na kola, bereme tento. Do předsíňky se vejde Croozer (vozík za kolo), aniž by překážel ve vstupu do "ložnice". Stan je pro dva dospělé či dva dospělé a mimino ideální, pro tři se mi zdá už úzký. Na rozdíl od většiny stanů na trhu nenaprší dovnitř, když tam člověk leze v dešti. A je zcela samonosný, žádné napínání předsíňky a podobně. Mohu jen doporučit.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Rujir » pon kvě 11, 2009 10:20

amigo píše:...a matroš ze kterýho je podlážka je dosti fórovej, takže to chce tahat igelit pod něj. já ho nevozím a mám už pár větracích otvorů, ale ty jdou bez problémů zalepit.


No bud ma Alp rada inu dlazku alebo fakt netusim co s nou robis, lebo ja som s mojim alpom spal uz vselikde a dlazka je stale OK.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » pon kvě 11, 2009 10:26

@Rujir: v nějakém vláknu jsem četl, že novější jurci mají podlážku oproti starším typům tenčí, ale srovnání nemám. ta podlážka je IMO opravdu lutinka.

a se stanem nerobím nic, akorát v něm spím :twisted:
(párkrát na kamenech, v horách, ale to by snad měl zvládnout bez újmy na zdraví??)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Rujir » pon kvě 11, 2009 10:28

amigo píše:@Rujir: v nějakém vláknu jsem četl, že novější jurci mají podlážku oproti starším typům tenčí, ale srovnání nemám. ta podlážka je IMO opravdu lutinka.

a se stanem nerobím nic, akorát v něm spím :twisted:
(párkrát na kamenech, v horách, ale to by snad měl zvládnout bez újmy na zdraví??)


No ja som stan kupoval cca tri roky dozadu a ta podlazka vyzera naozaj biedne, ale spal v nom uz asi na vsetkych typoch povrchu a zatial stale drzi bez najmensej ujmy, tak ti nevim...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » pon kvě 11, 2009 10:33

@Rujie: já ho kupoval zhruba dva roky zpátky, takže to bude asi stejný matroš. zřejmě se k němu tedy nechovám vybíravě :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Rujir » pon kvě 11, 2009 10:39

amigo píše:@Rujie: já ho kupoval zhruba dva roky zpátky, takže to bude asi stejný matroš. zřejmě se k němu tedy nechovám vybíravě :mrgreen:


No ale to ani ja... #-o No nic, proste mame kazdy rozdielne skusenosti. Eto vsjo...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » pon kvě 11, 2009 10:48

jasný, v pohodě. také to může být náhoda, co už to řešit, se zalepenou podlážkou je to pořád ten samý jurek
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sovička » pon kvě 11, 2009 10:49

Šest let zpátky jsem s jedním milým pořídila jurka atak, rok zpátky jsem si s jiným milým pořídila zase jurka atak. V těch stanech byly opravdu rozdíly. Například na tyčky se to dřív upevňovalo pomocí plastových háčků, teď se to natahuje pomocí šňůrek a kovových háčků. Podlaha byla z jiného matroše a vypadala odolnější, nicméně nám se ji podařilo proděravět na prvním větším výletě, tak potom byla slepená izolepou. Současná podlaha vypadá sice méně odolně, ale zatím drží. Igelit pod stan nedávám, ale je pravda, že teď už se ji snažím trošku šetřit.
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 11, 2009 10:51

sovička píše:Šest let zpátky jsem s jedním milým pořídila jurka atak, rok zpátky jsem si s jiným milým pořídila zase jurka atak. V těch stanech byly opravdu rozdíly.
Takže měníš milé a stany Atak po 5 letech? :smt044 A rozdíl byl jen ve stanech ? :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr stanu

Příspěvekod šíp » pon kvě 11, 2009 11:42

zbuddy píše:
sovička píše:Šest let zpátky jsem s jedním milým pořídila jurka atak, rok zpátky jsem si s jiným milým pořídila zase jurka atak. V těch stanech byly opravdu rozdíly.
Takže měníš milé a stany Atak po 5 letech? :smt044 A rozdíl byl jen ve stanech ? :wink:

@Zbuddy =D> :mrgreen: :-({|= :rolleyes:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod sovička » pon kvě 11, 2009 12:16

Posledního milého jsem vyměnila po čtyřech. Stan atak mi zůstal O:) :(( :-$
Naposledy upravil sovička dne úte kvě 12, 2009 9:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » pon kvě 11, 2009 14:17

No super .. takže nejprve mi všichni radíte Jurka a když ho objednám, tak najednou: špatná podlážka, špatné kolíky v přesíňce ](*,) :axe:
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » pon kvě 11, 2009 14:21

já ti ho neradil, ne ne ne
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jedik » pon kvě 11, 2009 14:22

Mates_RR píše:No super .. takže nejprve mi všichni radíte Jurka a když ho objednám, tak najednou: špatná podlážka, špatné kolíky v přesíňce ](*,) :axe:

Ono amigo je asi první člověk, který si na podlážku stěžuje, co tady tak pozoruju. Já už v něm taky spal (a to mám Lite řadu) na ledasčem a podlážka je bez újmy. A pravda ty tyčka u předsíně je trošku ve zvláštní pozici, ale je to lepší než ne příliš prostorná apsida. Nemusíš se strachovat, pro tvé potřeby sis vybral dobře.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr stanu

Příspěvekod amigo » pon kvě 11, 2009 14:25

já si nestěžuju, jen to podotýkám, zřejmě jsem chomout a rozerval ji vlastní vinou.
navíc pokud tady má x lidí dobré zkušenosti s jurkem a jen jednomu se nelíbí tyčka v předsíni a protrhnul podlážku tak to není zas taková katastrofa, ni??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » pon kvě 11, 2009 14:53

jasný že to katastrofa není. Dost jste mi pomohli a asi dobře. Nebýt tohoto fóra, tak už mám červenej Husky #-o . Díky moc :-.. ještě mi poraďte, kam turistit do přírody na 3 dny ve vých. čechách. Nějaká dobrá trase v Krkonoších? po místech s krásným výhledem a dobrýma možnostma ma přespání "mimo vyznačené cesty a úseky"?
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 11, 2009 15:01

@ Mates RR: dodatečně Tě vítám. A co na inline, jezdíš? Nebo mi aspoň řekni, jak tam v okolí vypadají ty trasičky v polích u DK - Žireč, Litič, Nouzov...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » pon kvě 11, 2009 15:14

zbuddy píše:@ Mates RR: dodatečně Tě vítám. A co na inline, jezdíš? Nebo mi aspoň řekni, jak tam v okolí vypadají ty trasičky v polích u DK - Žireč, Litič, Nouzov...



děkuji. inline nejezdím. já raději moto 8) . Tady je to bída se silnicema, natož s polníma cestičkama. :D Spíš tady člověk využije horské kolo než inline nebo skejt.
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

PředchozíDalší

Zpět na Stany