Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » stř pro 17, 2008 10:52

Pište!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod deshain » úte pro 23, 2008 18:21

ja ti sice neporadim, ale taky by me to zajimalo. konkretne, jak jsou na tom ted se snehem rychleby :smt100
deshain
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 1, 2008 20:24

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod remda » pát pro 26, 2008 6:58

Žádné info!!!
No nic, jedu to tam omrknout... :zimnioutdoor:
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Vladan » pát pro 26, 2008 18:58

Dnes 26.12. prejezd na bezkach Ovcarna-Jeleni studanka-Ztracené kameny(smer skritek) a zpet. Snehu dost(nevim kolik ale presne) Potkal jsem i lidi na skialpech a sneznich takze sezona zacala.

Info pro bezkare.
Cast hrebene Vysoka hole-Kamzicnik- rozcesti nad Malym kotlem je snih vyfoukany az na led. Tedy stridaji se mista ledovych ploten a cerstveho prasanu. Zkratka neni to idealni. Od rozcesti nad Malym kotlem smer Jeleni studanka a dal je to uz pohoda v cerstvem snehu. Takze jestli nehodlate bojovat na hrebeni doporucuji spise hlavni bezeckou trasu Ovcarna-Svycarna-Cerv.sedlo.

Jinac dnes melo byt takrka vytecne pocasi ( podle symbolu na Chmu polojasno) ovsem skutecne pocasi melo do idealu daleko. Kosa jak v ruskem filmu, mlha ( viditelnost v lepsim pripade na 3 tyce) a cerstvy vitr, ktery s teplotou kolem -9C vykonaval sve.

Snad se mel dnes spoustet prvni vlek maly a velky Vaclavak- nevim ale jiste. Taky jsme jeli pres Karlov. Tam snih neni jen poprasek. Ovsem diky umelemu zasnezovani uz v provozu 2 vleky. Kazmarka a pak jeste jeden v zadu- neznam nazev.

Vse.
Zdar
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Vladan » ned pro 28, 2008 20:07

Vladan píše:pocasi melo do idealu daleko. Kosa jak v ruskem filmu, mlha ( viditelnost v lepsim pripade na 3 tyce) a cerstvy vitr, ktery s teplotou kolem -9C vykonaval sve.


Dnes 28.12. znovu vyjezd na Ocarnu pac pocasi predevcirem bylo opravdu divoke. Tentokrate pocasi skvele. Azuro jak hovado, dole inverze. Trasa Ovcarna- Jeleni studanka- Pecny- rozcesti pod Ztracenymi kameny-Alfredka-Jeleni studanka-a zpet Ovcarna. Situace se dost zlepsila. Na hrebeni pribylo trosicku noveho snehu a tim se zakryly ty zmrzle mista na kterych se clovek trapi. I kdyz celkova vyska snehu na hrebeni stale neni idealni. Typuju cca 40-50cm ale jak kde. Jsou mista kde na ceste trci kameny.
Trasa rozcesti pod Ztracenymi kameny-Alfredka strojove upravena, ale dost naval lidi. Hlavne na muj vkus pretlak vykonostne ladenych jedincu. Zlata neupravena hrebenovka.
Zdar
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod deshain » pát led 2, 2009 20:21

Rychleby- hlavni hreben 10-20 cm snehu a porad pribyva
deshain
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 1, 2008 20:24

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod sobb » sob led 31, 2009 12:03

čítám, že je to teďkom asi špatný??
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod qwak » ned úno 1, 2009 16:41

Fresh info, včera jsem na skialpech brázdil okolí Pradědu, Švýcarny a Malého Dědu, už ráno bylo pár čísel nového, celý den přisněžovalo a večír už dost hustě... takže podmínky pro cokoli sportovního sněhového výborné. 8) Akorát počasí bylo mizerné, mlha, viditelnost tak 10 metrů, taky sem se poprvé v Jeseníkách regulérně, kvůli zmagnetizované buzoly, kruhově ztratil :finga:
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Vladan » ned úno 1, 2009 19:00

qwak píše: Akorát počasí bylo mizerné, mlha, viditelnost tak 10 metrů, taky sem se poprvé v Jeseníkách regulérně, kvůli zmagnetizované buzoly, kruhově ztratil :finga:


Info z dneska. Hrebenovka Ovcarna- Skritek. -8C + fantasticke snehove podminky. Napadlo tak 30cm cerstveho prasanu, ktery je zatim i na hrebeni. Clovek kdyz hodi drzku tak pada do perin jak v pohadce. Bohuzel az na pocasi. Dnes opet neprustrelne mliko + cerstvy vitr se snehem. Navic hlasi na pristi dny vichrici.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod rafan » pon úno 16, 2009 12:35

Hola, nejalke aktualni info od mistnich? Chystame se na treba-patek courani lesem a nera bych aby nas neco smetlo... Nehodlame se poustet do Velkeho Dolu, ale je mozne ze pujdeme po hrebenech, okolo Frantiskovy myslivny... jak to tam vypada?
rafan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte zář 30, 2008 10:47
Bydliště: rafan.net

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Jary » pon úno 16, 2009 14:10

Info od kolegyně z práce ze soboty 14.2. - z červenohorského sedla směrem na Švýcárnu na upravené stopě 10 cm čerstvého prašanu, takže nic moc, později stopa zcela neupravená s 30 cm prašanu, i mladí nadšení studenti sportovního gymnázia zaveleli na ústup. Zbytek výpravy se vydrápal až na Praděd, vichřice, mlha, asi dvě hodiny rozmrzali a mazali dom. Ale za týden může být jináč.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod rafan » pon úno 16, 2009 14:16

Hmm, doufejme ze se to vybere, tohle zni krute....
rafan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte zář 30, 2008 10:47
Bydliště: rafan.net

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod rafan » pon úno 23, 2009 15:44

Tak jsme stravili ctvrtek az nedele v Jesenikach, prvni cast pochodem z Adolfovic pres Dlouhou Horu cik cak na Kristovo loučení, je tam 140cm prasanu, bori se to jak svin, jeste v patek to nebylo upravene, zadna stopa.
O vikednu pak klasika Ovcarna - Praded - Svycarna, vse upravene pohoda. Lidi velmi malo, na kotve obsazena kazda sesta... Pro lyzare idealni podminky :) Pro skitouristy je to makacka...
rafan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte zář 30, 2008 10:47
Bydliště: rafan.net

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Boyda_08 » stř úno 25, 2009 20:47

Ahoj, jaka je aktualni situace na hrebenu Jeseniku? mam na mysli oblast za Cerveno-sedlem... kolem Keprniku, Cerveny hory atd.. pro pesi. snad bez sneznic! diiky
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » pon bře 9, 2009 18:26

v rámci nadcházejí operace čelisti jsme víkend strávili v Jeseníkách. bohužel díky zánětu a antibiotikám jsem odpískala původní hřebenovku a zvolila náhradní light verzi.
sobota na sněžnicích z VIdelského kříže, mlha, viditelnost nulová, vítr, sníh, zima. prošláplé to nebylo, naštěstí občas se mihla nějaká ta šlápota, že jsme se mohli držet vytyčeného směru. v oblasti Malého Děda tyčové značení a to již bylo OK. sníh mokrý, těžký, lepil se, ale celkem to šlo. před Švýcárnou fičák, zamrzlo mi vázáni na sněžnicích, docela jsem měla problémy se z nich vyzout. to jsem záviděla Lubošovi jeho upínací systém, já měla ráčny, a jak se to obalilo vrstvou ledu, nešlo se dostat ven. on měl klasickou přezku a vyzul se jednodušeji. chata pln běžkařů, takže jsme pokračovali dále. stopa nebyla nějak extra upravená , na krajích vyjetá běžkaři, ale uprostřed nerovnosti po jízdě rolbou. každopádn to byla ledovka, sněžnice jsme tady měli kvůli tomu, aby jsme se neklouzali. a zase jsme si vychutnávali,jak občas předbíháme běžkaře, bo jim to jeli všude možně jenom ne tam kde chtěli. počasí se každopádně zhoršovalo, na chatu na Pradědu jjsme dorazili obalení cca 2cm vrstvou ledu, bundy a katata jsem měla ztuhlé v té poloze, jak jsem šla, nemohla jsem si ani kleknout, aby ch se dostala ze sněžnic. opět problémy s přimzrlým vázáním, skoro jsem zvažovala vylít si na ně termosku s horkým čajem, abych se z nic vůbec dostala. viditelnost nulová, barák na vrcholu člověk objevil,až když do něj skoro vrazil nosem. v chatě jsme samozřejmě začaly tát, ale všecek led se změnil na skupenstv tekuté, které opět po vylezení ven změnilo stav na pevné. brr, ještě ted mě mrazí jen co si na to vzpoměnu. vítr na cestě dolů foukal tak silně, že jsem měla strach, že nás shodí z hřebene, ještě že je poměrně široký.
v neděli pak azuro, svítilo sluníčko, krásné počasí, akorát že jsme už jeli domů :axe: BTW můj zhnisaný zub a bolavá čelist těžce protestovaly v té kose :toimonster:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 9, 2009 18:38

Musim souhlasit s Šipkou. V sobotu jsem šel na běžkách z Ovčárny na Praděd. To nebyla jízda to bylo utrpení. Jedině to, že sem na Pradědu ještě nestál, mě lákalo tam dojít, ale teď bych si to hodně rozmýšlel. Na to rozcestí pod Praděd to šlo ale pak se zhoršila viditelnost tak na 15 metrů max (1 až 2 tyče dopředu a dozadu), vítr a něco mezi sněhem a deštěm co se lepilo na oblečení. Nahoře uvnitř jsem šikovně rozmrz a venku následně zamrz a to byla už konečná. :mrgreen: Vše co jsem měl na sobě, včetně báglu, lyží a hůlek se proměnilo v ledovou kouli.
Ale teď už se tomu směju :-.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » pon bře 9, 2009 18:39

nejhorší bylo dostat se k prachům, jelikož peněženka byla v kapse báglu a zips beznadějně zamrzlý :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 9, 2009 18:41

A mám z toho dne skoro jen jednu jednou fotku, neb kdybych ten foťák vyndal nahoře tak dopadne stejně jako já a bágl :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » pon bře 9, 2009 18:42

Zdéňa píše:A mám z toho dne skoro jen jednu jednou fotku, neb kdybych ten foťák vyndal nahoře tak dopadne stejně jako já a bágl :mrgreen:

manžílek udělal mým fotákem asi 6 fotek.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 9, 2009 18:45

Hlavně to tím foťákem nezachytíš tak "hezký" jaký to ve skutečnosti bylo. Hezké počasí se zachytí snadněji, ale toto hnusné počasí na tich fotkách tak hnusně většinou nevypadá.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » pon bře 9, 2009 18:52

to je fakt, to peklo jsme tam zažili,nejde z fotek poznat [-(
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 9, 2009 18:53

Beru to jako zkušenost, co vše, mě může na horách potkat :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » pon bře 9, 2009 19:00

hlavně bych nevěřila, ež mi může přimrznout vázání na sněžnicích k botě :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Gav » pon bře 16, 2009 14:42

Pouzitelnej snih tak do 700mnm (v Karlove v pohode, kousek dal niz uz ne); sjezdovky krom cerne na konci Karlova jezdi ok (nahore secko); co se bezek tyce stopy upravene, snih fajn; na jelenich hrbetech premrzle plotny, blbe se v tom jelo (kolem ovcarny, pradedu snih ok); dole pod hrbetama uz opet ok; na Pradedu opet neprijemni v hospode jak cyp - jebat na ne, Alfredka zavrena
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod pavproch » pon bře 16, 2009 15:27

Gav píše:Pouzitelnej snih tak do 700mnm (v Karlove v pohode, ....


to je dobře, bo na víkend jedu nach Karlow, Altvatergebirge..... :wink:

btw, nevíte někdo něco - zelený mužíček prý od toho lavinovýho průseru 13.2 hlídá přístup do velkýho kokotle a pokutuje narušitele.....???
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod tuso » pon bře 16, 2009 16:08

šíp píše:v rámci nadcházejí operace čelisti jsme víkend strávili v Jeseníkách. bohužel díky zánětu a antibiotikám jsem odpískala původní hřebenovku a zvolila náhradní light verzi.
sobota na sněžnicích z VIdelského kříže, mlha, viditelnost nulová, vítr, sníh, zima. prošláplé to nebylo, naštěstí občas se mihla nějaká ta šlápota, že jsme se mohli držet vytyčeného směru. v oblasti Malého Děda tyčové značení a to již bylo OK. sníh mokrý, těžký, lepil se, ale celkem to šlo. před Švýcárnou fičák, zamrzlo mi vázáni na sněžnicích, docela jsem měla problémy se z nich vyzout. to jsem záviděla Lubošovi jeho upínací systém, já měla ráčny, a jak se to obalilo vrstvou ledu, nešlo se dostat ven. on měl klasickou přezku a vyzul se jednodušeji. chata pln běžkařů, takže jsme pokračovali dále. stopa nebyla nějak extra upravená , na krajích vyjetá běžkaři, ale uprostřed nerovnosti po jízdě rolbou. každopádn to byla ledovka, sněžnice jsme tady měli kvůli tomu, aby jsme se neklouzali. a zase jsme si vychutnávali,jak občas předbíháme běžkaře, bo jim to jeli všude možně jenom ne tam kde chtěli. počasí se každopádně zhoršovalo, na chatu na Pradědu jjsme dorazili obalení cca 2cm vrstvou ledu, bundy a katata jsem měla ztuhlé v té poloze, jak jsem šla, nemohla jsem si ani kleknout, aby ch se dostala ze sněžnic. opět problémy s přimzrlým vázáním, skoro jsem zvažovala vylít si na ně termosku s horkým čajem, abych se z nic vůbec dostala. viditelnost nulová, barák na vrcholu člověk objevil,až když do něj skoro vrazil nosem. v chatě jsme samozřejmě začaly tát, ale všecek led se změnil na skupenstv tekuté, které opět po vylezení ven změnilo stav na pevné. brr, ještě ted mě mrazí jen co si na to vzpoměnu. vítr na cestě dolů foukal tak silně, že jsem měla strach, že nás shodí z hřebene, ještě že je poměrně široký.
v neděli pak azuro, svítilo sluníčko, krásné počasí, akorát že jsme už jeli domů :axe: BTW můj zhnisaný zub a bolavá čelist těžce protestovaly v té kose :toimonster:


Prostě nádhera. Dovedu si to živě představit. Takových výletů mám na skialpech hafo. Na místě si říkám: doprdele, proč já sem v takovém počasí lezu. Ale když sedím večer na chatě nebo doma, hned bych se tam vrátil. A rád. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » pon bře 16, 2009 19:35

pokud byste někdo měl cestu na tu hospodu na Pradědu, tak se poptejte po modré čelence. Luboš ji tam zapomněl :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » ned dub 5, 2009 18:06

nevíte někdo,jak to vypadá s množstvím sněhu na Kraličáku? plánujem tam na velikonoce nějakou hřebenovku, a tak vznáším dotaz, zda sněžnice s sebou.
abych nedostala vynadané, že jsem nehledala na webu:
podle holidayinfo je na sjezdovkách sněhu hafo, na běžeckých tratích též.
podle webkamer na tom serveru je mimo sjezdovky 15cm sněhu
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod Vladan » ned dub 5, 2009 18:33

Na Kralickem jsem tedy nebyl, ale v sobotu hrebenovka Skritek - Praded a snehu je opravdu hodne. Kralicak byl taktez cely pod snehem. Navic v tom teple se snih velmi boril. Soude podle pesaku kteri v urcitych mistech totalne rozdupali stopu. Sneznice urcite sebou do pristiho tydne se ten snih neztrati.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Jeseníky

Příspěvekod šíp » ned dub 5, 2009 18:35

díky moc, tušila jsem to. není problém je vzít s sebou,jenom bych nerada tahala navíc 2kg na batohu a zbytečně
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Snownews