West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mike » pon úno 16, 2009 17:47

Ondrej píše:Ked najdes bundu, ktora ti velkostne sadne dobre, to je len prvy krok.

Ne ne, prvni krok je najit firmu, od ktere mi sedne skoro kazda bunda.

Ondrej píše:Ale co ak ta bunda nema vrecka, ake chcem? Co ak su pouzite len tzv. "waterresistant zips", ktore nemam velmi v laske? Co ak mi nevyhovuje kapucna? Co ak je vreciek prilis malo alebo prilis vela? Co ak chcem stahovanie v pase a bunda ho nema? A co ak sa mi nepaci farba/farebne kombinacie bundy???

A druhy je najit konkretni model od teto firmy, ktery mi po vsech strankach vyhovuje. Velke firmy mivaji slusny vyber a rozsah.

Ondrej píše:Pochop ma, pre mna bunda nie je len o tom, ze trafim spravnu velkost a je to ok. Dolezite su pre mna aj detaily ako dobra kapucna, vrecka (ake chcem), dlzka rukavov, farba a ine.

Ale jiste, pro mne taky. Urcite nejdu az do takovych detailu, jako ty, ale treba dobra kapuce (kdyz uz ma kapuci) je zasadni. Jinak je totiz k nicemu. Delka rukavu patri do spravne velikosti :)

Hele, ja te chapu a celkem ti fandim. Jde jen o to, jestli si uvedomujes, ze jsi se svym pristupem vyjimecny a naprosta vetsina lidi se spokoji s tim, co najdou v obchodech. Nastesti uz mame docela slusny vyber.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod kropt » pon úno 16, 2009 20:03

Muheeeee teď sem tuhle debatu přečetl jedním dechem a neskutečně se bavím.... =D> =D>

@ Ondrej: Nerozumím tomu co děláš, proč se tady snažíš přesvědčit většinu ostatních lidí tak vyčerpávájícím způsobem, jako jsou tvoje rozsáhlé testovací/přesvědčovací příspěvky, pokud z toho nemáš žádný benefit? ( ](*,) ) Opravdu se nechystáš veci z Ventile prodávat v SR nebo v CR?
Nerozumím taky tvojí nenávisti k GTX - buď mi nějaký materiál sedí a nebo nesedí, ale rozhodně k němu nechovám takovou zášť jako ty k GTX a nesnažím se všechny přesvědčovat o tom jakou chybu dělájí, když ho používají. (mimochodem já třeba nesnáším flanel - ale nikdy mě ani nenapadlo se o tom někde veřejně zmiňovat)

A teď můj názor na Ventile a věci z něj: je to zajímavý, předražený, nepěkný (nějak mi to evokuje klasickej vaťák - hlavně ty bundy od viciho) - tím končím.

Ale jinak dík za rozšíření obzorů.... :)
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » úte úno 17, 2009 7:46

kropt píše:Ale jinak dík za rozšíření obzorů.... :)


A o to tu asi jde :wink:
Teda doufám.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » úte úno 17, 2009 15:32

:? Kropt, to, co tak neznasam, nie je samotny Gore-tex ako material. Neznasam tie polopravdy a nepravdive informacie, ktorymi firma Gore krmi ludi uz dlhe roky. Stve ma to, ze tak ospevuju svoje materialy, ako keby boli bez chyby. Gore nehovori verejnosti plnu pravdu o fungovani Gore-texu. Ak sa nemylim, tak Gore-tex je primarne urceny do dazda ako nepremokavy material. Ale, sakra, co je to za nepremokavy material, ktory pracuje najlepsie, ked je sucho a chladno? :(( A ked prsi a je vlhko, pracuje najhorsie... :-k Vela ludi okrem mna hodnoti Gore-tex len ako mierne nadpriemerny material do dazda, nic viac. Ku Gore-texu neprechovavam ani lasku, ani nenavist. Je to pre mna obycajny, predrazeny material, ktory mi momentalne nema co ponuknut a som z neho mierne sklamany. Ak pride Gore s niecim lepsim ako eVent, s radostou do toho investujem. To vsak technicky nie je mozne z viacerych dovodov, preto od Gore necakam v najblizsich rokoch ziadne zazraky. :wink:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » pon bře 2, 2009 17:23

Tak jsem Tempest vypral v Nikwax Loft Tech Wash a impregnoval v Nikwax TX.10 Cottonproof (dle doporučení lidí na zahraničních fórech). Už to potřebovala.
Ondrej NEPOUŽÍVEJ IMPREGNACI NA VENTILE. Mně se celá bunda a všude (uvnitř kapes taky) potáhla šedým povlakem a vytvořila mapy. No vypadá to hrozně, tak to teď peru a doufám, že dám impregnaci pryč, aniž by se mi bunda scvrkla na bundičku pro panenky ](*,) . I na omak byla mastná a lepivá, no hnus :vom:
Dám vědět, jak to dopadlo. Kdyby mě ta bunda stála plnou cenu tak se picnu. Ale špatná zkušenost, taky zkušenost. Takže Ventile prát, ale NEIMPREGNOVAT!!!!!!!!
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » pon bře 2, 2009 17:44

Dobre vediet... Ja som zatial neimpregnoval. Cital som uz viacero diskusii na tuto temu a ludia sa tam akosi nevedeli dohodnut, ci impregnovat alebo nie. Ja som sa rozhodol, ze impregnovat nebudem a zatial som to ani raz neurobil. Niektori odporucaju Granger´s na bavlnu, ale po tvojej skusenosti ma akosi presla chut. :(( Jedni tvrdia, ze bavlna Ventile ako nasiakavy material velmi dobre prijima impregnacne pripravky, ini hovoria, ze Ventile nic take nepotrebuje. Kto sa v tom ma vyznat... :(( :-k
No nic. Pokus sa niekolkokrat to vyprat v teplej vode a daj vediet, ako to dopadlo.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » úte bře 3, 2009 16:57

Tak nic. 5x jsem to vypral na 40 a šedý povlak a mapy zůstaly. Nejde to dolů. ](*,) Takže napíšu Nikwaxu a uvidíme, jestli poradí. Doufám, že ano :((
Pozitivní je snad to, že bunda se nesrazila.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2009 20:29

Jestli to funguje jako jine vyrobky od Nikwaxu, tak staci vyjit na 5 minut na dest a sleze to samo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » úte bře 3, 2009 21:36

Vici, skus ist s tymto problemom na bushcraftuk.com. Ak niekde mozes najst odpoved, tak je to prave tam. Su tam ludia, ktori maju viac ako 20-rocne skusenosti s Ventile. Oni by uz mali nieco vediet aj o prani a impregnovani(?). Verim, ze ten Nikwax neposkodi bundu natrvalo, ze je to len docasna "chybicka krasy". :wink:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » ned bře 8, 2009 15:37

Takže pokud jde o údržbu bundy z Ventile. Nedoporučuji prát (v pračce), impregnovat.
Proč?
Praním barva vybledne (a to hodně)
materiál se skrčí (po uschnutí vypadá, jako kdyby ho sežvýkala kráva. A žehlením se to moc nespraví - nejde to vyžehlit)
barva na místech kde se látka nějak ohnula nebo namáhala, vybledne více, než zbytek látky kde k tomu nedošlo (vznikají mapy)
impregnace je zbytečná. Pokud bude někdo na ni trvat, nepoužívat impregnaci na bázi vosku (Nikwax TX.10 Cottonproof-bunda vypadá jako poblitá a nejde to dolů ani X-krát praním, tech. benzínem, mýdlem.....)a u jiných impregnací si to radši otestovat někde na bundě kde to nebude vadit a nespoléhat se na doporučení výrobcem

Látka se naštěstí nesráží. Takže ji mám použitelnou dál i, když teď vypadá jako 30 let stará. Na funkčnosti se nic nezměnilo.

Když už prát, tak asi jedině namočit ve vaně do vody s pracím prostředkem (který neimpregnuje), nechat působit, potom pověsit na věšák a důkladně osprchovat. Vše studenou vodou. Čím míň se bude při praní krčit, tím menší to bude mít následky na konečný vzhled. Ideální by bylo neprat vůbec.

Takže z mé stránky tolik k údržbě. Snad jsem někomu ušetřil problémy, které jsem si sám vyrobil ](*,)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod ZbynekN » ned bře 8, 2009 15:40

Tomu říkam kvalita :mrgreen: Zákaz praní :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod papun » ned bře 8, 2009 16:36

Ze by znacka bezdomovcu :finga:

Hned si koupim aspon trin Ventilky :D
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Doktor_z_hor » ned bře 8, 2009 17:32

vici píše:...Ondrej NEPOUŽÍVEJ IMPREGNACI NA VENTILE....


Přesně tak! Nepoužívejte NIKWAX impregnaci na žádný výrobek! Já ty bílé mapy mám na své membránovce dodnes a vypadá jak poblitá od mléka ](*,)
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Vladan » ned bře 8, 2009 18:20

vici píše:Takže pokud jde o údržbu bundy z Ventile. Nedoporučuji prát (v pračce), impregnovat.
Proč?
Praním barva vybledne (a to hodně)
materiál se skrčí (po uschnutí vypadá, jako kdyby ho sežvýkala kráva. A žehlením se to moc nespraví - nejde to vyžehlit)
barva na místech kde se látka nějak ohnula nebo namáhala, vybledne více, než zbytek látky kde k tomu nedošlo (vznikají mapy)


Dodrzel jsi symboly na udrzbu uvedene vyrobcem? Napr. max. teplotu pri prani? U tehle veci byva bud 40C nebo 40C a prani v ruce?
Co si pouzil za praci prasek? Nektere tzv. modre sily atd. jsou desni zrouti barev. Nebo naopak noname prasky z lidusky za 90kc/5kg taky dokazou udelat peklo. Posledni dotaz- nemels pri zdimani nastaveno moc otacek?(napr.800x) To by vysvetlovalo to pokrceni. Opet tyto veci nelepe nezdimat nebo navolit pouze lehke odstredeni.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » ned bře 8, 2009 19:20

Vici, vdaka za to, ze si sa s nami podelil o svoju skusenost, aj ked neprijemnu.
Ja som doteraz Ventile neimpregnoval a nemyslim si, ze niekedy v buducnosti budem. Nevidim v tom nijaky zmysel. Akurat to o niekolko minut oddiali namoknutie materialu, ale inac nic viac. Mozno o trochu znizi priedysnost, ale to su len dohady niektorych majitelov Ventile. Dokaz o tom som zatial nevidel. No aj tak, impregnacia zbytocne ide do penazi a efekt je biedny.
Bundu ani koselu som zatial ani nepral. Ak zbadam, ze uz to fakt potrebuju, budem ich zrejme prat v rukach vo vlaznej vode, pokusim sa ich co najmenej krcit a potom ich len volne zavesim, aby vyschli.
Z impregnacnych pripravkov pouzivam len veci od Grangers. Pouzivam to na eVent, Entrant, Pertex, Furtech bez akychkolvek problemov. Nikdy som nemal ziadne "mliecne stopy" na ziadnej bunde ci nohaviciach.
Ma este niekto z vas zle skusenosti s impregnacnymi pripravkami Nikwax? Alebo je mozne, ze Nikwax iba nie je vhodny na Ventile?
A... Vici, mozes tu hodit aj nejaku fotku bundy, aby som vedel, ako bude vyzerat moja bunda o 30 rokov neskor? :mrgreen:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » ned bře 8, 2009 19:51

Pral jsem na 40, bez ždímání. Na praní jsem použil:
Atsko Sport Wash, Nikwax Loft Tech Wash a poslední zoufalý pokus byl s mýdlem, kartáčkem a vlažnou vodou. Po každém vyprání a následném usušení (kupodivu byla bundy vždycky suchá do 12h., asi máme doma suchý vzduch) byla bunda na tom stejně, jen těch zvratků po impregnaci ubylo, ale i tak na pár místech je to hodně vidět (i přes použití tech. benzínu).
Ono všeobecně Ventile má problém s udržením barvy. Údajně při barvení látky, není barva schopna proniknout do hloubky materiálu a neudrží se tam. Takže každé praní u Ventile znamená vyblednutí barvy a na místech kde se látka namáhá, láme, ohýbá je tento úbytek barvy markantnější a vznikají mapy. Připadá mi, že barva ubude na určitou mez a potom bez ohledu na další praní, zůstává odstín stejný. Je to můj dojem, protože se mi zdá, že po druhém vyprání je bunda pořád stejně světle zelená a už to dál nebledne.
Když jsem se ptal na praní SAS bundy, bylo mi řečeno NEPRAT!!!!!. A když už se rozhodu ji vyčistit, tak jedině mýdlem a kartáčkem. Asi na tom něco bude, když s tím mají X-letou zkušenost. Sice se nejedná o Ventile materiál, ale údajně je na 90% stejný.
Ondrej s tou impregnací máš pravdu.

PS: fotky dodám později.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » ned bře 8, 2009 20:16

Dik. Uz pred par mesiacmi som hladal nejake vlakna o prani Ventile na bushcraftuk.com a nasiel som vela rozporuplnych nazorov. Napokon som sa rozhodol, ze prat v pracke urcite nebudem a impregnovat uz vobec nie (ved do dazda mam predsa ine veci). O blednuti Ventile som vedel uz davno pred tym, nez som ju kupil. Ja mam prirodne materialy celkom rad a blednutie (patina, ci ako sa to vola) mi nijako nevadi. Aspon je vidiet, ze bunda sa nosi casto a ze ju majitel nosi rad. :D Okrem toho je potom kazda bunda ina, inac obnosena. :wink:

Len tak zo zvedavosti - pral si uz aj SAS smock? Ak nie, mozes poslat fotky oboch bund, aby sme videli, aky velky je rozdiel v odtienoch tej olivovozelenej farby? Zaujima ma, ako velmi to tym pranim vybledlo. Este taka otazocka: preco si vlastne impregnoval bundu? :(( Premokala ti?
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » ned bře 8, 2009 21:06

SAS smock jsem ještě nepral.
S tou impregnací to bylo tak jak píšeš. Jsou dva názory a já to prostě zkusil, abych zjistil který názor je lepší. Impregnace měla kromě zlepšení vodoodpudivosti zlepšit i odolnost proti zašpinění a mělo to fungovat trochu i jako kondicionér. No nic teď už mám zkušenost a už vím. Tak jsem rád, že aspoň pomůžu jiným s otázkou jak prát a jestli impregnovat nebo neimpregnovat.
Jen ještě zůstává otázka jestli prát ručně v nějakém pracím prostředku na membrány (nikwax, asko apod.), nebo jestli stačí prát jak doporučili u SAS smock, mýdlem a kartáčem. :((
Uvidíme co se tady dozvím.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Doktor_z_hor » ned bře 8, 2009 21:49

vici píše:Jen ještě zůstává otázka jestli prát ručně v nějakém pracím prostředku na membrány (nikwax, asko apod.), nebo jestli stačí prát jak doporučili u SAS smock, mýdlem a kartáčem. :((
Uvidíme co se tady dozvím.


Mýdlo s jelenem bych nepoužil, je to hroznej žrout barev, (zejména co se týče bavlny) - používám ho celkem často. Takže asi Atsko \:D/
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod air » pon bře 9, 2009 0:08

_mike_ píše:Jestli to funguje jako jine vyrobky od Nikwaxu, tak staci vyjit na 5 minut na dest a sleze to samo :twisted:

:mrgreen: :finga: :mrgreen:
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » pon bře 9, 2009 13:44

Vici, tak sa zda, ze "wash-in" impregnacia na Ventile velmi nefunguje. A ani pranie zrejme nie je dobry napad. Ale rozmyslal som, ci by nebolo lepsie pouzit nejaky sprej. Neche to niekto vyskusat? ;)
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » pon bře 9, 2009 18:48

Pár fotek (špatna kvalita, ale aspoň něco):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Výsledek po 6x praní + 1x čištění ručně tech. benzínem + 1x ruční kartáčování mýdlem :?
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » pon bře 9, 2009 20:47

:shock: S tym Nikwaxom by som asi spravil toto :smt021 :smt071
Asi to nebude az take zle, ako to vyzera na prvych dvoch fotkach, ale aj tak je to dost blbe. :(( Nechapem, ako mohli na ten pripravok Nikwax napisat "cottonproof"... #-o Mozno ze to aj je na bavlnu, ale nie na tak husto tkanu. Mozno sa to pouziva na tzv. polycotton (klasicke "vojenske" bundy 65PES/35bavlna). Uz davnejsie som cital o tom, ze Ventile je az taka husta, ze sa tazko farbi. A cital som aj o tom, ze tazko prijima impregnaciu. Ale fakt som netusil, ze to narobi az take skody. :-k
Vici, naozaj ti patri obrovska vdaka za to, ze si tu poslal tie fotky a ze si ma takto ochranil pred potencialnym chybnym krokom v buducnosti. :prayer: Uz mi ani len nenapadne uvazovat o impregnovani Ventile.
Skus este napisat do SASS alebo do West Winds ci Hilltreku. Mozno uz taketo problemy s impregnovanim riesili v minulosti a snad vedia, ako to ciastocne napravit. Farbu uz pravdepodobne bunde nevratis, ale tych bielych stôp sa mozno nejako dá zbavit.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod zbuddy » úte bře 10, 2009 9:34

Já myslím, že Vici udělal zásadní cypovinu s tou impregnací, protože unikátní vlastností Ventile přece je nabobtnání vláken v dešti a tím určitá nepromokavost. Když vlákna naimpregnuji, tak nenabobtnají. Proč Tě to vlastně napadlo? V návodu na údržbu (by)to určitě nebylo, že máš impregnovat. To je to naše československé kutilství.
Tak už to neřešte, Vici si zmrvil bundu, udělal si z ní nechtěně "plísňovou", tak ji má :twisted: :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Yopo » úte bře 10, 2009 10:59

zbuddy píše:Já myslím, že Vici udělal zásadní cypovinu s tou impregnací, protože unikátní vlastností Ventile přece je nabobtnání vláken v dešti a tím určitá nepromokavost. Když vlákna naimpregnuji, tak nenabobtnají. Proč Tě to vlastně napadlo? V návodu na údržbu (by)to určitě nebylo, že máš impregnovat. To je to naše československé kutilství.
Tak už to neřešte, Vici si zmrvil bundu, udělal si z ní nechtěně "plísňovou", tak ji má :twisted: :D



Tiež tomu nerozumiem, že prečo to impregnoval, ale stáva sa.
Teraz má aspoň "cool" retro bundu s mramorovým efektom. :smt023 :D
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Indy » úte bře 10, 2009 14:08

no, a co stary dobry technicky benzin?

bavlne nevadi, a jestli rozpousti impregnaci je mozne zkusit na jinem hadru.

podle me by to mel sundat, anebo aspon nandat vsude +-stejne :)

a mozna to ani neodbarvi.

udelej test na nejakem rubovem miste ktere normalne neni videt.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod zbuddy » úte bře 10, 2009 14:15

@ Indy, ale stejně mu to udělá mapy. Já bych to dal do normální čistírny. I když benzínem (značka F) už dnes čistí málokdo, všichni jen trichloretylenem (P) či co to je. Tys chemik :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Indy » úte bře 10, 2009 14:41

benzinem to jde tak ze da kybl do nej2-4l a jede.

benzin s da pote slit a spalit ve varici nebo v aute kdyz se frkne do skoro plne nadrze...

trichloretylen se moc neda v rukach, je to na vybuch par a na to aby se sjel na plech.

a co pak s nim? ekologicka likvidace ve Wartburgu nebo Trabim uz neni tak dostupna jak driv..

ale mapy asi pretrvaji..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod zbuddy » úte bře 10, 2009 15:33

Indy píše:trichloretylen ...a co pak s nim? ekologicka likvidace ve Wartburgu nebo Trabim uz neni tak dostupna jak driv...
:((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Indy » úte bře 10, 2009 15:51

ale no tak, blahovy, jak myslis ze probiha ekologicka likvidace tohoto nebezpecneho odpadu?

taky ve spalovne :) obcas se ten kour zene pres katalyzatory, vodni lazen etc..

a obcas ne :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení