Nová karimatka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nová karimatka

Příspěvekod visna » pon úno 9, 2009 7:54

terkad píše:Tak změřeno...na délku má Therm-a-rest Pro lite 4 regular (pánská verze) 185cm, na šířku v hlavě 52cm, a zrhuba od poloviny se to pozvolně k nohám zužuje na 40cm.
To zhruba odpovídá údajům třeba ODSUD.
(bude to tím měřením od oka :wink: )


diky moc,
tiez by tam mohli pisat aj sirku pri nohach, usetrili by ti robotu :)
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Maty.dp » pon úno 9, 2009 8:27

Taky jsem neustále řešil jakou karimatku. Dlouhé roky jsem jezdil s evazotkou a byl maximálně spokojený. Občas jsem byl po ránu trochu otlačený od kamenů, ale nějak jsem to neřešil. Jednou jsem si půjčil samonafukovačku, že na ní budu spát u auta a zjistil jsem jaké je to pohodlíčko. Pořád jsem špekuloval jak to udělat abych spal pěkně v pohodlí a přitom měl jistotu blbuvzdornosti evazotky. Nakonec jsem koupil zkrácenou verzi (120 cm) samonafukovačky a vozím k ní evazotku. Váhově jsem na tom lépe než u plné verze samonafukovačky a když vemu jen 10mm evazotku tak ani ten balík po zabalení není nijak velký. Vyspím se úplně v pohodě a když se něco stane se samonafukovačkou tak s evazotkou to dále přežiju bez úhony. Praktikoval jsem to celý loňský rok a docela se to osvědčilo. Párkrát jsem přibalil místo evazotky jen alumatku ( kvůli velikosti ) a taky se to dalo.
Maty.dp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 29, 2009 8:52
Bydliště: nejsevernější část ČR

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » pon úno 9, 2009 12:49

visna píše:diky moc,tiez by tam mohli pisat aj sirku pri nohach, usetrili by ti robotu :)

Není zač :D
Když jsem hledala na webu srovnání, narazila jsem na large verzi a to by byla lahoda. Z ní bych možná ani nepadala (padám pomalu i z letiště) :mrgreen: Ale váží skoro o 300g víc :roll:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 13:05

ahojte,

předpokládám, že tahle a tuhleta jsou co do izolačních schopností stejný (?? :(( ) , stejnej matroš, stejná tloušťka a jedinej rozdíl tedy je v provedení a váze. z čehož mi vychází lépe ta z-lite. lehčí, lépe se sbalí, akorát teda kravsky vypadá :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » pon úno 9, 2009 13:46

Řekla bych, že ta verze deluxe bude co do komfortu asi lepší, jinak by ji tak nenazvali. :mrgreen:
A k materiálu...pokud je při stejných rozměrech jedna karimáma těžší, asi tam nějaký rozdíl bude
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Umiaki » pon úno 9, 2009 14:20

amigo píše:ahojte,

předpokládám, že tahle a tuhleta jsou co do izolačních schopností stejný (?? :(( ) , stejnej matroš, stejná tloušťka a jedinej rozdíl tedy je v provedení a váze. z čehož mi vychází lépe ta z-lite. lehčí, lépe se sbalí, akorát teda kravsky vypadá :mrgreen:

Nejsou... Někde na fóru se tu válí odkaz na test. Nevím už proč, ale Z-Lite je o dost horší. Imho to bude těmi ohyby, které musí snižovat izolační schopnosti, kdežto Ridgeresrku roluješ, takže ohyby nejsou ;)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 14:22

mno já těm názvům (expedition, de luxe... apodob.) moc nedám. myslím, že velkou vypovídací hodnotu nemaj, jen takový marketingový šlupky...

ale máš pravdu s tou váhou a materiálem. (bylo by fajn kdybys mi napsala: zkoušela jsem zimní stanování na obou druzích a ta a ta je lepší proto a proto :lol: )

v podstatě jsem rozhodnutý pro tu "de luxe", celkem tu na fóru v tomhle případě panuje vzácná shoda, ta "z-lite" mě zaujala, bo se mi zdá skladnější a míň objemnější :((
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 14:24

umiaki: jj, ten test jsem viděl, už si nevzpomínám přesně, ale já měl za to, že ta z-lite (v tom testu) byla šíře jen 1,5 cm?? zkusím to pohledat ještě
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » pon úno 9, 2009 14:31

amigo píše:ale máš pravdu s tou váhou a materiálem. (bylo by fajn kdybys mi napsala: zkoušela jsem zimní stanování na obou druzích a ta a ta je lepší proto a proto :lol: )

To bych ti napsala ráda, ale musela bych si to vymyslet. Ani jednu z těch karimatek nemám, takže jak jsem psala, předpokládám... :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 14:38

terkad: jasný :smt023

(to bylo spíš jen takový povzdechnutí jak by to mohlo ideálně fungovat * ale zas by to nebyla taková zábava :mrgreen: )

ten test jsem ještě nenašel :evil:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Umiaki » pon úno 9, 2009 14:39

amigo píše:v podstatě jsem rozhodnutý pro tu "de luxe", celkem tu na fóru v tomhle případě panuje vzácná shoda, ta "z-lite" mě zaujala, bo se mi zdá skladnější a míň objemnější :((

Deluxe bude obrovská kráva to jo... já mám tu obyčejnou Ridge-rest a kompresní popruhy jí tak tak pojmou. Kdyby byla ještě o 33% širší, tak bych musel nějaký popruh vyrobit ;)
Záleží jestli ti jde o pohodlí nebo sbalení;)

amigo: test
Naposledy upravil Umiaki dne pon úno 9, 2009 14:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » pon úno 9, 2009 14:41

Umiaki píše:Záleží jestli ti jde o pohodlí nebo sbalení;)

Mě jde o oboje, takže therm-a-rest prolite 4 reg *
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 14:48

čistě o spaní na sněhu. jinak mimo zemní sezónu budu jezdit dál se svojí starou pěnovkou za pár šupů \:D/

ještě zvažuju evazotku. myslím, že je to takovej kompromis mezi pohodlím, váhou, objemem a cenou :rolleyes: do teď jsem si vystačil s tou starou pěnovkou + alumatkou a jako šlo to, ale občas už byl od země cítit chlad...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 14:50

terkad píše:Mě jde o oboje, takže therm-a-rest prolite 4 reg *


já samonafukovačku nescu =; . i když co se týče objemu a pohodlí je to jasný...

umiaki: já su slepota! díks za ten testím
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 15:27

Umiaki píše:já mám tu obyčejnou Ridge-rest



umiaki: zkoušel jsi ji na sněhu??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Umiaki » pon úno 9, 2009 19:14

amigo píše:umiaki: zkoušel jsi ji na sněhu??

Nezkoušel a vlastně ani asi nehodlám nikde bivakovat na sněhu bez stanu... Někde jsem ale četl (nemám tucha kde), že ta regular stačí i na zimu, ale logicky to bude menší pohodlí než deluxe. Zase ale když vidím dokumenty, kde spí horolezci na tenkých evazotkách, tak to nemůže být tak hrozné...
Já ji ale koupil za 5 stovek, protože jsem zrovna potřeboval karimatku a viděl slevu :mrgreen: . Kdybych se měl rozhodnout mezi normální cenou regular a deluxe, tak si radši připlatím (pro jistotu)...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Maty.dp » pon úno 9, 2009 20:16

Jak jsem psal. Spoustu let jsem spal na úplně obyčejné evazotce 1,5 cm a to i v zimně v horách ( Alpách ) jen tak na sněhu. Spal jsem ve ždáráku od High Pointu a spacáku Prima Trek a to i v poměrně velkých mrazech. Řešil jsem to většinou záhrabama. Přežil jsem to i když to občas bylo krušné. A mohu prohlásit, že rozhodně evazotka byla plně dostačující. Větší problém představoval spacák. Evazotka izoluje dostatečně, ale určitě je cítit každý kámen který máš pod sebou. Takže i ta obyčejná evazotka 1,5 cm je dostatečná izolace klidně i na sněhu.
Pokud se týká samonafukovaček tak mám Therm-A-Rest ProLite 3 Small . Jedná se o samonafukovačku o délce cca 120 cm a váze cca 400 g. Používám jí společně s 1 cm obyčejnou evazotkou. Zabalené to není větší než 1,5 cm evazotka a váží to celé kolem 700 g. Trochu nákladná kombinace, ale pohodlí při spaní je úžasné. Kdyby náhodou samonafukovačka někde odešla tak díky té evazotce to nebude takové drama.
Maty.dp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 29, 2009 8:52
Bydliště: nejsevernější část ČR

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 20:25

umiaki: plný souhlas. s tím teplotním komfortem vychází lépe (pokud se tedy dá věřit číslům :wink: ) než evazotka, se kterou se celkem běžně jezdí v zimě pod stan. ještě pořád řeším ten objem. prostě se mi nechce tahat s takou krávou, ale to už pak přichází v úvahu jedině ta samonafukovačka, drahá jak... jak já nesnáším tohle rozhodování *
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 20:29

maty.dp: jo, to je řešení. na druhou stranu si říkám dopřeju si komfortu když ji už kupuju :lol: a nakonec se rozhodnu podle peněz, jako většinou :twisted:
buď si koupím tu de luxe a tahat se s ní budu jen v zimě, nebo sáhnu po dražší samonafukovačce a bude teplo, pohodlí a žádná almara z boku báglu
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Umiaki » pon úno 9, 2009 20:32

amigo píše:umiaki: plný souhlas. s tím teplotním komfortem vychází lépe (pokud se tedy dá věřit číslům :wink: ) než evazotka, se kterou se celkem běžně jezdí v zimě pod stan. ještě pořád řeším ten objem. prostě se mi nechce tahat s takou krávou, ale to už pak přichází v úvahu jedině ta samonafukovačka, drahá jak... jak já nesnáším tohle rozhodování *

Já ti akorát můžu pomoct ve změření te roličky Regular... který je mimochodem nějakých 17 cm v průměru (ne těch 20 udávaných) a šlo by ti stáhnout i více. Takže Regular taková kravka není :)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pon úno 9, 2009 20:40

ó děkuji mockrát :prayer:
pokud by někdo byl té ochoty a dobroty změřit i ruličku té deluxe, byl bych velice vděčný :lol:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod visna » pon úno 9, 2009 20:41

terkad píše: Když jsem hledala na webu srovnání, narazila jsem na large verzi a to by byla lahoda. Z ní bych možná ani nepadala (padám pomalu i z letiště) :mrgreen: Ale váží skoro o 300g víc :roll:


ja som ich bol dnes omrknut v hudaci, sice som nemal meter, ale ked som ich porovnaval, ta large verzia je asi o 10 cm sirsia v nohach, takze ked mi vojde do stanu, zoberiem tu...ked som ju videl zbalenu, aky to je sulcek, ocka mi zaiskrili, kaslem aj na tych 300 gramov...a moja stara 1,6 kilova basecamp sa bude vozit v aute :roll:
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Re: Nová karimatka

Příspěvekod šíp » pát úno 13, 2009 9:56

někdo chtěl změřit průměr smotané karimatky DELUXE
průměr 20,5cm, obvod 65cm
jinými slovy, je to velká kráva
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nová karimatka

Příspěvekod zbuddy » pát úno 13, 2009 10:00

...a výška 51 cm. Vertikálně :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pát úno 13, 2009 10:30

šíp píše:někdo chtěl změřit průměr smotané karimatky


*

díky. to je vážně kravskej rozměr...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod šíp » pát úno 13, 2009 10:49

amigo píše:
šíp píše:někdo chtěl změřit průměr smotané karimatky


*

díky. to je vážně kravskej rozměr...


však jdem taky tábořit na sníh. krome zimních hor ji používat nebudem , není to na normální nošení
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pát úno 13, 2009 10:54

jasně, teď tu dilemu řeším, koupit deluxku a tahat ji akorát v zimě bo připlatit za samonafukovačku a mít univerzální 4 sezonní matráci :((
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod zbuddy » pát úno 13, 2009 10:55

amigo píše:
šíp píše:někdo chtěl změřit průměr smotané karimatky

*
A kdo chtěl změřit obvod? :((
amigo píše:jasně, teď tu dilemu řeším, koupit deluxku a tahat ji akorát v zimě bo připlatit za samonafukovačku a mít univerzální 4 sezonní matráci :((
Záleží na četnosti a náročnosti použití. A Tvých zádech, ledvinách, atd..
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nová karimatka

Příspěvekod amigo » pát úno 13, 2009 11:57

zbuddy píše:Záleží na četnosti a náročnosti použití. A Tvých zádech, ledvinách, atd..


vzhledem k tomu, že nezadržitelně stárnu a mířím do středního proudu ( to zní hrozivě :cry: ), a také pohodlním, přikláním se k samonafukovací prolite 4.

podařilo se mi ji najít za zajímavou cenu (2600 kč), takže to vypadá, že je rozhodnuto :tonqe:

(tímto se omlouvám za otravování s měřením deluxky :mrgreen: . dík té příšerné velikosti a možnosti využití jen jako zimní jsem ji nakonec tedy zavrhnul :lol: )
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nová karimatka

Příspěvekod šíp » pát úno 13, 2009 12:52

v poho, měření bych udělala tak jako tak,když jsem totiž na batoh tu hrůzu připla, samotnou mě to zajímalo
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky