Test termosek iDnes

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Test termosek iDnes

Příspěvekod Cezi » pát úno 6, 2009 15:01

Původně jsem tu zaregistroval vlákno o testu termosek MF Dnes. Přišlo mi to dost zajímavé, co vy na to? Zajímavý je hlavně neúspěch SIGG. Nebo že by si je podplatila Tescoma?
A kam se ztratilo původní vlákno :((
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Peta » pát úno 6, 2009 16:03

Neúspěch SIGG, ani bych neřekl. To co totiž testovali nebyla termoska, ale termohrnek se šroubovacím úzávěrem.
A naopak jasné vítěství Tescomy? Vždyť ty jejich úzávěry tečou.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Umiaki » pát úno 6, 2009 16:24

Mně přišlo, že vítězem je spíše Coleman... má nejlepší izolační schopnosti a šroubovací uzávěr, co neteče... jen je dražší.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Peta » pát úno 6, 2009 16:40

Podle teploty neměl Coleman konkurenci, jen to olovo trošku zkazilo test.
U starších modelů Coleman se stávalo, že hrdlo bylo "šišatý" a nešlo zlehka zašroubovat. Teď už jsou v pohodě.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod jedik » pát úno 6, 2009 18:23

V testu nevidím Primus a hlavně nevidím TATONKA, pfff [-(
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Cezi » pát úno 6, 2009 19:40

Peta píše:Neúspěch SIGG, ani bych neřekl. To co totiž testovali nebyla termoska, ale termohrnek se šroubovacím úzávěrem. A naopak jasné vítěství Tescomy? Vždyť ty jejich úzávěry tečou.

Jo to že to nebyla termoska jsem v textu nenašel, tak to je dost neregulérní. Ale stejně ta cena, čína...
A je dobré, že zmiňuješ, že tescoma teče, tak aspoň to někomu pomůže.o)
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod ONDRA » pát úno 6, 2009 22:58

nevim ja sigg, ale co jsem videl tak tescoma, tatonka, coleman jsou bych rekl uplne to same jako moje stara tesco (nebo odkud ji mam), ale za nekolikanasobek ceny
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Rujir » pát úno 6, 2009 23:57

ONDRA píše:nevim ja sigg, ale co jsem videl tak tescoma, tatonka, coleman jsou bych rekl uplne to same jako moje stara tesco (nebo odkud ji mam), ale za nekolikanasobek ceny


Tak vidis. Ja mam zase opacnu skusenost. Tesco termoska hroza, Tatonka v pohode...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Cvrk » sob úno 7, 2009 1:47

Škoda, že nejsou kvalitou kompromisní firmy jako Tesconka nebo Tatosco, to by bylo spokojených lidí! :twisted:
Já teda mám tesco i tescomu a když dobře povolím "nalejvací ventil" nebo jak tomu říkat, (že to má na to vliv jsem zjistil teprv nedávno a stydím se :oops: ), a utáhnu celou tu zátku, tak neteče ani jedna! :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Petras » sob úno 7, 2009 1:59

Tak to jsem už 3 roky šťastným majitelem vítěze testu :supz:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod outdoor » sob úno 7, 2009 8:24

ja mam Tescomu takovych 8let a musim uznat je to drzak...sice uz skoro nestoji, jak chudinka omlacena...ale jsem s ni velmi spokojeny... :rock:
jen me prekvapuje ta cena 199,-, to mi prijde, ze se sehnat neda (tedy ja ji posledni dobou neshanel, ale rekl bych, ze stoji kolem 400-500Kc)
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod vonkreuz » sob úno 7, 2009 8:46

Já měl Tescomu 1L a kdybych ji v horečce při ceste ze školy dom nenechal ve vlaku, tak ji mám asi do teď :evil: Druhá mi vydržela tak 3 měsíce, najednou přestala izolovat a byla jak obyčejná hliníková Siggovka, ale dvojplášťová ](*,) :axe:
Minulý výkend jsem měl půjčenou Siggovku 1L a čaj v ní byl po 24 hodinách ještě krásně teplý a to byla celou dobu na mrazu, nebo v teplotě okolo nuly * (výkend proto, že jsem byl s Poldíkem)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Peta » sob úno 7, 2009 12:34

Já už mám několik let tescomu sporty 0,7l. Perfektně izoluje, v tomhle ohledu nemůžu proti ni říct ani slovo, jen ten uzávěr trošku teče. Doma máme 2 a obě tečou.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Doktor_z_hor » sob úno 7, 2009 15:13

Mám litrovku od Sigg co stála bezmála 1000,- a neudrží takovou teplotu, co Coleman za 600, kterou jsem měl předtím... Na druhou stranu, nemá tak velký objem vakua (je štíhlejší) a spadla mi na beton asi z metru = spodní kalíšek se nalisoval trochu našikmo, ale termoska izoluje pořád stejně! Navíc jsem kdysi kdesi četl u Colemana teplotní izolaci: 1. Litrová láhev za 24 hodin ze 100°C na 84 a ta moje to téměř splňovala :supz:
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod terkad » sob úno 7, 2009 17:13

Docela mě překvapil výsledek těch termosek IKEA. Už jsem po nich koukala, že nevypadají špatně, ale radši jsem nekoupila. Možná ji teď vyzkouším. Na to nošení do školy a tak.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod outdoor » sob úno 7, 2009 18:39

huste je, ze jsou skoro vsechny vyrobene v Cine..to me mozna trosku prekvapuje..ze i takove ""svetove"" znacky...
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Umiaki » sob úno 7, 2009 18:45

Co furt s tou Čínou :mrgreen: Skoro všichni šijou a dělají věci v Číně... A termoska není žádna věc, co by mohla ohrozit něčí život, kdyby se nepovedla.
Kdyby Siggy na svém tlustém stehně válely opálené Švýcarky, tak by stály ještě více :mrgreen:
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Vilík » sob úno 7, 2009 19:21

Umiaki píše:A termoska není žádna věc, co by mohla ohrozit něčí život, kdyby se nepovedla.


Olovo, těžký kovy a dalši sračky co se můžou uvolňovat z těsnění nebo víček... Díky, nee.. [-(
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Umiaki » sob úno 7, 2009 21:24

Vilík píše:Olovo, těžký kovy a dalši sračky co se můžou uvolňovat z těsnění nebo víček... Díky, nee.. [-(

Ale když se podíváš na ten test, tak Čína nemá nic společného s olovnatostí... je to čistě jen kontrola výrobce nebo rozhodnutí výrobce. Na zemi to nezáleží.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod uplne jinej martin » ned úno 8, 2009 0:31

No, jak jsem slyšel hezky řečeno: číňani termosku okopírovali. Precizně. Mezi stěnama nic nebylo, tak tam nic nedali.... (byla to debata s fyzikem a pointa je v tom, že normální termoska tam má odčerpanej vzduch a čínská tam ten vzduch má, takže je to pak takovej hřející váleček...)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Indy » ned úno 8, 2009 0:57

se si odpovednosti z toho plynouci rikam ze zadne olovo, tezke kovy a ani nic jineho se z tesneni a vicek uvolnovat nemuze a nebude.

pouzite plasty a silikonovy kaucuk ho tak nejak neobsahuji. nemelo by to zadny smysl.

pokud by jste na jejich pritomnosti trvali, dalo by se to zaridit na zakazku jako spcialni plnivo, ovsem uvolnovalo by se z tama opravdu hodne spatne.

Olovena beloba, oxid olovnaty se uz dnes v plastikarenskem a gumarenskem prumyslu nepouziva skoro vubec, historicky se pridaval do nekterych smesi gumy a do starodavneho PVC, dnes se to dela jinak.

v termoskach potkate kopolymer ABS, rekl bych ze vicka a vrsky jsou z nej, a silikonpva tesneni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Vilík » ned úno 8, 2009 1:01

Umiaki píše:
Vilík píše:Olovo, těžký kovy a dalši sračky co se můžou uvolňovat z těsnění nebo víček... Díky, nee.. [-(

Ale když se podíváš na ten test, tak Čína nemá nic společného s olovnatostí... je to čistě jen kontrola výrobce nebo rozhodnutí výrobce. Na zemi to nezáleží.


No, Tesco jedny termosky vyrobený v Číně stahuje pro obsah felátů... Ale spíš než na čínu jsem chtěl ukázat, že i na termosce se dá zkazit něco, co je zdraví škodlivý...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod choze » pon úno 9, 2009 7:47

Cezi píše:Původně jsem tu zaregistroval vlákno o testu termosek MF Dnes. Přišlo mi to dost zajímavé, co vy na to? Zajímavý je hlavně neúspěch SIGG. Nebo že by si je podplatila Tescoma?
A kam se ztratilo původní vlákno :((

Původní vlákno mi nějak při přesunování smazal moderátor, ale vidím, že se tu rozjela diskuze tak jako tak :) .
Osobně vlastním 0,5l Tatonka na každodenní používání a jsem s ní spokojen. U té Tescomy mám taky podezření na netěsnost ventilu a diskuze to jenom potvrzuje.
Štěstí přeje připraveným!
choze.webnode.cz
choze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 18, 2007 9:32

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Mařena » pon úno 9, 2009 8:23

Vilík píše:No, Tesco jedny termosky vyrobený v Číně stahuje pro obsah felátů...

K čemu se to používá, ty feláty? :shock: :-k
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 9, 2009 8:53

No, nevím, na co se používají feláty :mrgreen: Snad to jsou speciální chemické látky, aby se Ti lépe cucala termoska :mrgreen:

Ale ftaláty jsou změkčovadla používaná v plastech...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Vilík » úte úno 10, 2009 23:50

Detailisti... :twisted: :twisted: :twisted:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod pavproch » pon úno 23, 2009 10:41

tak mladýho therm-o-ska z hajprnovy za 149 letěla z okna, bo jaxi asi v sobě neobsahovala vákuuum.... :evil:

a z globusu sem mu přines 0.75lt tescomu za 299....kerá v sobě vakuum má - hned sem ji vyzkušal - plná vařící vody šla na noc za okno na mráz a .... ráno obsah furt ešče měl tak 60-70st C.... čili tadle termosí....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod Indy » pon úno 23, 2009 10:53

tak jsem si ten test precetl.

snad si to pamatuju dobre, ale jen jedna termoska uvolnovala pres limit. navic slo o kadmium.

s tim olovem to opravdu nebude tak horke, kdyz se podivate na pouzite jednotky :) dnes lze stanovit pritomnost zlata (temer nerozpustne !) v slinach cloveka co z nej ma umely zub...

jako vetsi problem vidim to ze ty k*rvy sikmooke PADELALY tesneni - misto silikonoveho kaucuku pouzili mekcene PVC. to samozrejme nema potravinarske vlastnosti ani nahodou, a vzhledem k tomu ze oni jej vyrabi postaru, dokonce i ty ftalaty tam snad byly.

samozrejme to bylo kvuli nizsi cene, a nedovedu si predstavit normalni firmu kde by na tohle neprisli pro vystupni kontrole.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod pancaci » úte dub 28, 2009 13:20

Jakou termosku můžete doporučit? Nemusí to být z toho seznamu, prostě nějaká, se kterou máte dobré zkušenosti.
Uživatelský avatar
pancaci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned dub 26, 2009 10:43

Re: Test termosek iDnes

Příspěvekod teoretic » úte dub 28, 2009 13:37

Coleman můžu doporučit - cena sice vyšší než no name z marketu, ale zase žádná velká pálka

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření