Houpaci sit

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Houpaci sit

Příspěvekod multimotyl » pát zář 19, 2008 18:53

Pouzivate nekdo neco takoveho? Nejak jsem hledal a nikdo se tu o tom nebavil. Vypada to jako super vec do mist, kde najit rovnou plochu je nemozne. Chcu si to koupit. Mate nekdo zkusenost jestli to neni nahodou uplne na prd?
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod viňa » pát zář 19, 2008 18:56

myslím že se to už tady někde řešilo, ale teď se mi zrovna nevybavuje já už delší dobu toužím po tomto
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Re: Houpaci sit

Příspěvekod lysergine » pát zář 19, 2008 19:08

multimotyl píše:Pouzivate nekdo neco takoveho? Nejak jsem hledal a nikdo se tu o tom nebavil. Vypada to jako super vec do mist, kde najit rovnou plochu je nemozne. Chcu si to koupit. Mate nekdo zkusenost jestli to neni nahodou uplne na prd?


Hamaka... hamaka je super věc. Mám na chatě, natáhnu na terase mezi sloupky od pergoly a pak se houpu a houpu....
V celké jižní Americe kdekoliv jsem bydlel jsem vždy preferoval, když jsem měl u pokoje hamaku. akorát tam používají látkové.
Já mám doma podobně pletenou, ale pořádnou koupenou v Uherském Hradišti kousek od náměstí v takové miniprodejně, kde starší pán vyrábí od fotbalových sítí přes hamaky až po kožené opasky. Slouží už řadu let a bez jakékoliv údržby.
Mít pořádně prostorný dům, tak někam určitě dám hamaku.
Pozor! Nedá se v tom spát, ale na relax je to fantazie! :weedman:
Hamaku doporučuji! :D
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Re: Houpaci sit

Příspěvekod teoretic » pát zář 19, 2008 19:16

lysergine píše:Pozor! Nedá se v tom spát..
to, že v tom nespíš ty ani já (já bych asi ani neuměl, páč spím na břiše :)), ještě neznamená, že se v tom spát nedá ;) - např. v džungli to je celkem běžný způsob nocování

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Indy » pát zář 19, 2008 19:24

obnasi to chladno zespod. opravdu jen na relax...
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod teoretic » pát zář 19, 2008 19:40

do některách lze dát i karimatka

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Houpaci sit

Příspěvekod lysergine » pát zář 19, 2008 19:50

teoretic píše:
lysergine píše:Pozor! Nedá se v tom spát..
to, že v tom nespíš ty ani já (já bych asi ani neuměl, páč spím na břiše :)), ještě neznamená, že se v tom spát nedá ;) - např. v džungli to je celkem běžný způsob nocování

t.


Taky spím na břiše \:D/

Nicméně jsem spal parkrát v hamace celou noc a ráno mě bolely záda, možná nezvyk. Nic to ale nemění na faktu, že na relax je to skvělá věcička. :wink:
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod pripluv » pát zář 19, 2008 20:11

Mám síť z Guatemaly nataženou v obýváku a válíme se v ní dost často. Do lesa a na nouzové přespání není špatná hamaka, co po sbalení má 7x7x11 cm, taková síťoviny, k vygooglování na různých army webwch.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Houpaci sit

Příspěvekod ramirez » pon zář 29, 2008 6:42

teoretic píše:
lysergine píše:Pozor! Nedá se v tom spát..
to, že v tom nespíš ty ani já (já bych asi ani neuměl, páč spím na břiše :)), ještě neznamená, že se v tom spát nedá ;) - např. v džungli to je celkem běžný způsob nocování

t.


Spát se v hamace dá, ale trvá to ranec času než se to naučíš ale máš pravdu že je to asi nejlepší způsob jak se vyspat v džungli, rozhodně lepší než ležet na zemi mezi vší tou havětí. Nemusíš ani hledat stromy stačí se naučit stavět tzv A-rám, v jungli to zabere asi tak 20 minut ...... a můžu říct že mít poštípanou prdel v tom vlhku je prasopal, kór když je někdo takovej lovec vlků jako já .... arm3
ramirez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 8, 2008 11:01

Příspěvekod Indy » pon zář 29, 2008 7:22

starsi, ale mozna dokonce i soucasnou verzi te hamaky co o ni sni teoretic vlastnim, dva kusy.

v sezonu ji nosim nebo vozim v aute.

nosnost opro dva lidi hrube souctem pres 100 je v pohode, snury vyhovujici - nesmi pruzit, ale predrou se napr o ostrou hranu na kameni.

driv byli o kousek levnejsi.

myslim ze ti indove z toho uvidi jen obolus...
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Příspěvekod Borek » pon zář 29, 2008 8:03

Mám následovnú skúsenosť. Niekedy pred 15 rokmi sme robili velký vandr a časť partie sa zhliadla v hamakách. Mali to tak vymakané, že nad hamaku natiahnú ešte šnúru a cez ňu široký igelit, takže vlastne budú pod strechou a ani dážď im nebude vadiť. My, ktorí sme zostali konzervatívnymi staromilcami sme sa už dlho tak nezasmiali, ako keď sme videli prípravy na spanie pri prvej noci. Ráno boli naši kamaráti zmáčaní vyzrážaným potom z igelitov, všetkých bolel chrbát ako po šichte v uholných skladoch a organizátor akcie "Hamaka", ju mlčky odviazal zo stromov, poctivo zruloval a so slovami " Už viem, čo nikdy nebudem na horách potrebovať" ju mohutným oblúkom zahodil do lesa. Takže iba tolko.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod Lumyr » pon zář 29, 2008 8:44

asi dost zalezi na co to chces. ja si nakonec koupil tuhle http://www.houpejtese.cz/148-houpaci-si ... mbera.html a sem spokojenej. Ma super provedeni a kvalitni siti nemam s ni zadny problem. Par znamych si poridili jine a musim rici ze se mi tahle zda jako nejlepsi co jsem videl, ale taky nejdrazsi... ale nikdy ji nebudu tahat v batohu, vozim ji v aute a mam ji na takoveto opilecke lenposeni... Ale jestli si chces nejakou koupit tak bych si koupil hamaku pro dva (pro jednoho je mala a jestli v tom planujes spat tak mi to prijde lepsi a dival bych se jak maji vyreseny napojeni latky na lana, to je dost dulezity). A nejlepsi je zajet si v zime na dovolenou do zemi kde tohle vyrabeji, poridis je tam za desetinovou cenu...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Re: Houpaci sit

Příspěvekod Alek » pon led 26, 2009 7:12

Tady je spousta fotek dokazujici ze v hamaku se da spat i v zime pokud vis jak na to http://www.hammockforums.net/gallery/br ... es.php?c=2 Nejlepsi hamaky jsou parachute.A igelit prez hamak to jsem jeste nevidel ani neslysel.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Alek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 26, 2009 4:28

Re: Houpaci sit

Příspěvekod Gav » pon led 26, 2009 8:49

V hamace spavam docela casto pres leto, je to nejluxusnejsi vec na svete kdyz prsi :) (kdyz neprsi, spim jen tak na louce)
Mam tuhle holku http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1075 ... o-the-moon

Co se tyce spani v ni, na zacatku jsem se toho trochu bal, ale i prvni noc byla uplne uzasna, nesouhlasim s tim, ze se v tom clovek "musi naucit spat". Kdyz si lehnes "zesikma" tak je to rovne temer jako postel, da se v tom obracet, proste vsechno :) A ano, da se spat i na brise, fakt to neni problem

Zimu vyresis karimatkou hozenou na dno hamaky a na to si az lehnes ty

Jinak urcite doporucuju nejakou strisku, protoza jak rikam, kdyz je venku krasne, proc vubec spat v hamace a ne rovnou an zemi. Me se osvedcila normal kosoctvercova celta vojenska, kdyz se da prave tema rohama "nastorc" tak to krasne obejme celou sit a je ti v tom jako v bavlnce. Este neco k dalsi vybave - vozim ssebou 2x4m repky na uchyceni + 1x8m jako zaves pro strechu.

Toz tak :)
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Houpaci sit

Příspěvekod Alek » pon led 26, 2009 9:14

Souhlas tyhle hamaky jsou kvalita!Dik za clanek ten jsem jeste necetl :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Alek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 26, 2009 4:28

Re: Houpaci sit

Příspěvekod cts_w » pon bře 7, 2011 8:11

ahoj, chcem sa vás spýtať na skúsenosti s hamakou DD Camping. zaujíma ma hlavne či je to krytie nepremokavé a ochráni pred dažďom a či funguje aj ako moskytiéra.
ďakujem
cts_w
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 8, 2009 22:40

Re: Houpaci sit

Příspěvekod jonza » pon bře 7, 2011 10:50

2cts_w: Zkus napsat primo vyrobci nebo do eshopu, urcite odpovi co a jak. Protoze tady moc lidi s timto modelem nebude.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Houpaci sit

Příspěvekod vanaxxl » pon bře 7, 2011 12:35

Taky mám jeden hamak doma. Silonovej, po složení mikroskopická velikost a nic neváží. Jenže na čundr jsem si ho vzal jen jednou. Spaní nic moc a je v tom kosa odspodu. Karimatka a v případě deště stříška nad ní je pro naše podmínky daleko lepší varianta.
vanaxxl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 28, 2010 12:44

Re: Houpaci sit

Příspěvekod Morchack » pon dub 18, 2011 22:26

Když se v tom naučíš spát, tak je to parádní věc :rolleyes: Dám si pod sebe karimatku, lehnu si do uhlopříčky a je to parádička. Navíc je u toho výhoda, že se to dá natáhnout pod různýma turistickýma přístřeškama a na kterékoliv zapadlé zastávce \:D/ Mám tento typ a 100% spokojenost

http://www.22.cz/shop/detail/43/544/Hou ... er-Forrest
Morchack
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř kvě 14, 2008 12:39
Bydliště: Velké Bílovice

Re: Houpaci sit

Příspěvekod Indy » pon dub 18, 2011 23:02

no, teda.

padakove hedvabi. tak to to nejspis nebude, nebo jsem nepochopil metaforu?

nejak se mi nezda kdyz ty vetsi site jsou primo oznacene jako polyester, ze by ty levnejsi byly z hedvabi.

to bych se vazne divil. zejmena prototo ze mozna samotny material dnes nebde tolik drazsi, ale siti a cokoliv s nim je o dost narocnejsi a v podstate za trest.

vytahni z toho nit a zkus ji zapalit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Houpaci sit

Příspěvekod robertt » sob kvě 14, 2011 15:59

Dobry den :-)

Tak ja som spokojným vlastníkom hamaky Ticket To The Moon Double. Tato hamaka je vyborna na spanie v outdoore, skoro sa z nej nedá vypadnúť a dobre s v nej spí (aj na bruchu).

Len si žiada kúsok poupraviť: pridať nerezové krúžky miesto hákov a spraviť na nej Ridgeline (toto sa asi neda preložiť :-D ) v dĺžke cca 255cm od krúžku po krúžok-viď Foto.

Ďalej je dobré si zaobstarať celtu (tarp,...) a kus lana ako striešku.

Mne osobne sa v hamake velmi dobre spi. Ak je zima je mozne do hamaky vlozit karimatku a spacak samozrejme.
Uživatelský avatar
robertt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 3, 2010 17:22
Bydliště: Rožňava/Košice, SLOVAKIA

Re: Houpaci sit

Příspěvekod kipling11 » pon črc 22, 2013 21:09

ahoj
nevíte náhodou kde by se u nás dalo koupit něco takovýho?
Obrázek
Obrázek
nebo jak napínáte hamak mezi stromy?
díky
kipling11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned led 8, 2012 21:47

Re: Houpaci sit

Příspěvekod Indy » pon črc 22, 2013 21:14

je mozne me, neznalemu nejak pomoci fotky nebo tak naznacit jak se da v houpacce spat na brichu?

provozuju je, ale jen na veget, a i tam pokud nejsou tropy davam deku nebo karimatku dospod kvuli prochladnuti, vim zni to smesne, ale houpacky se stavi ve stinu a tam uz takovy hic neni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Houpaci sit

Příspěvekod Rengman » sob pro 7, 2013 10:05

Vím, že se tu probíraly Hamaky, ale narazil jsem ještě na tohle. http://www.lenosime.cz/spaci-pytel-h-bag-ii/d-70668/
Co si o tom myslíte? Případně jestli s tim má někdo zkušenost, tak to bude k nezaplacení :). Dík
Rengman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 10, 2012 11:40

Re: Houpaci sit

Příspěvekod petrbw » sob pro 7, 2013 11:14

zkušenost s tímto nemám, ale váha 2,7kg to předurčuje spíše tak do auta než do báglu.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Houpaci sit

Příspěvekod javurek » čtv kvě 19, 2016 7:30

Zdravím,
bez houpací sítě, nebo hamaky, ani ránu. V létě i v zimě ji tahám sebou kamkoliv jdu a spím v ní. Natáhnete ji v podstatě všude, takže je to ideální. Používám <potencialni_spam_link> a určitě doporučuji.
Naposledy upravil mike dne čtv kvě 19, 2016 16:08, celkově upraveno 1
Důvod: potencialni spam link zrusen
javurek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 19, 2016 7:27

Re: Houpaci sit

Příspěvekod infrastellar » čtv kvě 19, 2016 7:57

to ti neverim, ze hentaku chobotinu nosis niekam na tury ... to je dobre tak na 5min niekde pri bazene :)
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: Houpaci sit

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 16:09

Ja taky ne, vypada to jako spam. Libi se mi ale slovo chobotina :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Houpaci sit

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 16:12

@mike: kua, a co ked sa chcem na ten link pozriet? ](*,)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Houpaci sit

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 16:24

Hledej "zahradni houpaci sit za 500". Pripadne "chobotina" :twisted: Jako rodily mluvci bys mi mohl rict, jestli takove slovo fakt existuje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Spacáky a karimatky