Termoska

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Termoska

Příspěvekod funo » čtv srp 25, 2005 8:05

Nedávno se mi podařilo zničit kovovou termosku, takže mě čeká koupě nové.Ptám se zkušených - má cenu kupovat no name z různých supermárketů za cca 2 kila, nebo si mám připlatit za značku?Když připlatit, tak jakou značku zvolit a proč.

Díky.
funo
 

Příspěvekod pripluv » čtv srp 25, 2005 8:16

V pohodě je Tescoma. Překvapivě není špatná ani Coleman (jenom to nemá takovej ten zamačkávací fígl a musíš šroubovat).
Já mám termosku z Tesca za kilopade a je taky v pohodě. Myslím, že to stačí (samozřejmě, značkový termosky to teplo drží podstatně dýl :| ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » čtv srp 25, 2005 8:37

Přípluv píše:V pohodě je Tescoma. Překvapivě není špatná ani Coleman (jenom to nemá takovej ten zamačkávací fígl a musíš šroubovat).
Já mám termosku z Tesca za kilopade a je taky v pohodě. Myslím, že to stačí (samozřejmě, značkový termosky to teplo drží podstatně dýl :| ).

ja myslim že i ty za kilopade udělaj dobrou službu, s rostoucí cenou bohužel neroste lineárně i kvalita, za o něco lepší kvalitu dáš podle mého o mnoho víc peněz
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod norman_64 » čtv srp 25, 2005 8:40

Přípluv píše:V pohodě je Tescoma. Překvapivě není špatná ani Coleman (jenom to nemá takovej ten zamačkávací fígl a musíš šroubovat).
Já mám termosku z Tesca za kilopade a je taky v pohodě. Myslím, že to stačí (samozřejmě, značkový termosky to teplo drží podstatně dýl :| ).


Moje holka si stěžovala, že její ve slevě koupená kerfůr kovová termoska teplý čaj moc neudrží - známemu zas teče :(( ... Radši bych možná zainvestoval... třeba i do té Tescomy... *
Naposledy upravil norman_64 dne čtv srp 25, 2005 9:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » čtv srp 25, 2005 8:47

Lipon píše:
Přípluv píše:V pohodě je Tescoma. Překvapivě není špatná ani Coleman (jenom to nemá takovej ten zamačkávací fígl a musíš šroubovat).
Já mám termosku z Tesca za kilopade a je taky v pohodě. Myslím, že to stačí (samozřejmě, značkový termosky to teplo drží podstatně dýl :| ).

ja myslim že i ty za kilopade udělaj dobrou službu, s rostoucí cenou bohužel neroste lineárně i kvalita, za o něco lepší kvalitu dáš podle mého o mnoho víc peněz


Mě taky příjde zbytečné kupovat ty nejdražší, stačí bohatě střední třída... *
Naposledy upravil norman_64 dne čtv srp 25, 2005 9:54, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » čtv srp 25, 2005 9:30

no, ona zrovna ta Tescoma ... to je pěkná pálka :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » čtv srp 25, 2005 9:53

http://www.hrnec.cz/index.php?sku=13&pod=2 - když můžu doporučit,tak ta litrová je za hodně lákavé peníze... * - jinde jsem ji levněji neviděl 8) (myslím Tescomu)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod maykl » čtv srp 25, 2005 10:43

No jak rika a me osobne dost casto tatik: co je levne, to je drahe. nevlastnim v podstate zadne spickove boty, bundy, kalhoty, batohy, ale do termosky doporucuji investovat (take jsem to udelal). Ono teda zalezi na tom, v jakem pocasi cestujes. Ja kdyz jsem na zavodech, venku minus a celej den tam, spani ve stanu, tak sem rad, ze rano udelana termoska je i vecer tepla. To same mam na treninku. Kdyz dojedu, rad si dam teply grocek. A pokud po 3 hodinach to je varici, neni co resit.Asi tak nejak.
Zaver: pokud cestujes tam, kde je hospa, kde se ohrejes, vracis se domu a pod staci uplne v klidu obyc.Pokud cestujes v zime, popr na extremech, doporucuji investovat do "nerozbitne" nerezovky.
A tescoma je docela hodne slusna. Osobne si myslim, ze to je idealni kompromis
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod maykl » čtv srp 25, 2005 10:45

http://www.hrnec.cz/index.php?sku=13&pod=2&det=318012
tuto vlastnim a sem maximalne spokojenej
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Lipon » čtv srp 25, 2005 10:53

ja kupoval v Tescu 2 termosky v sade (tusim ze to je 1l a 0,75) staly neco okolo 200 dohromady, netecou a obsah udrzi teply dlouho i zime (nijak exktne jsem to ovsem nemeril)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv srp 25, 2005 11:13

jj, mám nějakou termosku levnou z teska, a když do toho ráno (7) naleju horkej čaj tak venku v zimě to je ještě odpoledne (4) horký. IMHO se to všechno dělá v jedný továrně...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod chonga » čtv srp 25, 2005 14:45

jo :(( jo :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Simi » čtv srp 25, 2005 15:45

uplne jinej martin píše:jj, mám nějakou termosku levnou z teska, a když do toho ráno (7) naleju horkej čaj tak venku v zimě to je ještě odpoledne (4) horký. IMHO se to všechno dělá v jedný továrně...


Presne, taky mam nejakou Tesco termosku a je naprosto v pohode. Pouzivam ji bezne v zime v horach a nijak jsem nepozoroval, ze by mi v tom caj nejak rychle chladnul. Jenom je potreba si pri koupi dat pozor, aby byl uzaver v poradku.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vilík » čtv srp 25, 2005 18:24

Ja mam taky nejakou uplne levnou uz ani nevim odkud a funguje celkem spolehlive. Kdyz jedu lyzovat a mam ji celej den priplou zvenku na batohu, tak ve 4, kdyz se vetsinou vypinaji vlaky dopijim vlaznej caj...
IMHO se asi nevyplati investovat do nejake super, ale zase tu nejlevnejsi bych nekupoval. Hlavne poradnej nerez a dobrej uzaver, protoze tim unikne nejvic tepla.
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Tesko exaktně :-)

Příspěvekod Ryba » pát srp 26, 2005 9:17

My máme tesko litrovky za 200,- dvě, loni jsem je testoval přes noc na balkoně (-10 stupňů, přes noc 10 hodin). Voda nalitá tam vařící měla ráno 60 stupňů. Mě to teda stačí.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Tesko exaktně :-)

Příspěvekod pripluv » pát srp 26, 2005 10:05

Ryba píše:My máme tesko litrovky za 200,- dvě, loni jsem je testoval přes noc na balkoně (-10 stupňů, přes noc 10 hodin). Voda nalitá tam vařící měla ráno 60 stupňů. Mě to teda stačí.


Ono, pít to teplejší je potom za trest :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » sob srp 27, 2005 11:10

0,5 l no name bez problémů, 1 l tescoma taky
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Horal Fanda » pon srp 29, 2005 16:31

Osobně jsem měl možnost porovnat mou Tescomu Sporty a nějakou noname se šedým víčkem, obě 1 litr, vařicí čaj nalit ve stejnou dobu. Noname termoska po 6 hodinách už jen teplý čaj, v mé ještě horký, akorát na spálení patra. Jinak většinou si naleju do kalíšku půlku a zbytek dosypu sněhem, mám potom místo litru tekudiny litry dva. :)
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Vilík » pon srp 29, 2005 18:23

Ja to tak taky nekdy delam, ale dulezyty je dat si bacha a davat do toho cistej snih...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Tescoma a jini

Příspěvekod Peter » pon srp 29, 2005 23:04

Mam momentalne tri ruzne termosky od ruznych vyrobcu. Uzitne vlastnosti zhruba stejne. Nejvetsi problem je ze uzaver se casem zdeformuje a sehnat novy od prodejce, pripadne dovozce a vyrobce je tezke az nemozne. Zkusil jsem to i u Tescomy. Rekli ze jim mam termosku poslat a oni mi to milostive poslou zpet. Kdyz jsem se spocital cenu vcetne postovneho tak to hodilo vice nez nova termoska. Uz jsem byl rozhodnuty je venovat zbernym surovinama koupit nove, kdyz jse mi povedlo koupit u Hudyho NAHRADNI UZAVERY. Pane jo to bylo stesti na dvorecku. Takze doporuceni. Nez koupite tak si dobre overte zda se daji sehnat uzavery. A nedejte jenom na kecy prodavace.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Tescoma

Příspěvekod MichalS » úte srp 30, 2005 7:25

No,mel jsem Tescomu 0.75l asi 2 tydny. Zdalo se mi, ze jeji izol vlastnosti neodpovidaji popisu,tak jsem si udelal test (presne podle navodu,vcetne predehrati apod.). Druhy den jsem ji sel okamzite vratit (kupoval jsem v Plzni v Obi a bez problemu mi vratili penize)
MichalS
 

Příspěvekod norman_64 » čtv bře 16, 2006 8:10

když už jsme o tom debatovali tak ted se na horydoly objevilo tohle: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5626 *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod tuso » čtv bře 16, 2006 8:30

Kvalita no name termosky je podle mě stejná jako u všech no name výrobků- když se zadaří, tak máš za pár šupů dobrou věc, ale jistotu nemáš. Koupil jsem takovou na Slovensku v Tescu za 199Sk a je to jedna z mála no name věcí, které jsou dobré. Sice jsem ji netestoval, ale když do ni ráno naliju horký čaj, termoska je celý den v síťce na boku batohu a venku je -15, tak odpoledne má čaj odhadem tak 45-50st. Takže bych řekl, že platí to, co mi říkal kámoš- když potřebuješ termosku na jednodenní výjezdy z chaty nebo domova, tak ti stačí levná. Když však jezdíš na hory na několikadenní treky, bivakuješ venku, tak je lepší mít značkovou. /Toť můj názor/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv bře 16, 2006 9:39

tuso píše:Kvalita no name termosky je podle mě stejná jako u všech no name výrobků- když se zadaří, tak máš za pár šupů dobrou věc, ale jistotu nemáš. Koupil jsem takovou na Slovensku v Tescu za 199Sk a je to jedna z mála no name věcí, které jsou dobré. Sice jsem ji netestoval, ale když do ni ráno naliju horký čaj, termoska je celý den v síťce na boku batohu a venku je -15, tak odpoledne má čaj odhadem tak 45-50st. Takže bych řekl, že platí to, co mi říkal kámoš- když potřebuješ termosku na jednodenní výjezdy z chaty nebo domova, tak ti stačí levná. Když však jezdíš na hory na několikadenní treky, bivakuješ venku, tak je lepší mít značkovou. /Toť můj názor/


Zda sa, ze sme kupili obidvaja tu istu. :mrgreen: Tiez mam termosku z Tesca za par supov a funguje spolahlivo. Na druhu stranu som minule pocul chlapik v hudy sporte ako si pyta od predavaca kvalitnu termosku, lebo ze ta, ktoru kupil v supermarkete vobec nefunguje. :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » čtv bře 16, 2006 9:57

to rujir: s tým pásom gumy na uchytenie?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Morty » čtv bře 16, 2006 10:15

http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5626 tady to otestovali hned v několika možnych podminkach, mimochodem ja mam nějakou noname reklamni termosku a když si z ni naliju čaj po 7mi hodinach, tak si ještě pořad spalim jazyk, a to byla ZADARMO...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod pripluv » čtv bře 16, 2006 10:29

Norman_64 píše:když už jsme o tom debatovali tak ted se na horydoly objevilo tohle: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5626

Morty píše:http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5626 tady to otestovali hned v několika možnych podminkach...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Morty » čtv bře 16, 2006 10:39

:oops: :oops: :oops: aaa sakra... su takhle po ránu nějakej nepozornej... :ú :ú :ú
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Rujir » čtv bře 16, 2006 12:12

tuso píše:to rujir: s tým pásom gumy na uchytenie?


Eee, nie. Moja je cisto kovova. Myslim, ze tam bola aj nejaka s gumou, ale ja som chcel cisto kovovu, tak som zobral tu co mam. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » čtv bře 16, 2006 17:36

my jsme si loni kupovali no-name termosku z Carefouru, a velké zklamání. cena byla lidová 199 Kč, teplotu sice termoska udrží, ale protéká. musíme ji nosit v igelitovém pytlíku. tak jsme zainvestovali do drazžší termosky-cenu si při nejlepší vůli nepamatuju- a naprostá spokojenost. :(( ono se fakt nevyplatí šetřit, je lepší si připlatit za kvalitu, a halvně nikdy nekupovat věci do přírody v řetězci supermarketů
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron