Variče Trangia

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Variče Trangia

Příspěvekod Rujir » stř črc 6, 2005 11:17

Tak som pri boruzdani internetom nadabil na toto:

http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=882

a celkom sa mi to pozdava. Mate niekto skusenosti s tymito varicmi? Trochu ma strasi ta nizsia vyhrevnost liehu, ale zase ta kompaktnost a vaha je viac nez fajn. Momentalne pouzivam klasicky plynak, ale je to pomerne otrava...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » stř bře 15, 2006 17:50

Skusim ozivit davno mrtve vlakno, kedze medzi tym uz uplynulo dost casu. Tak ako? Stale ziadne skusenosti? Na dreve proste varit nebudem a nebudem! :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » stř bře 15, 2006 17:56

Rujir píše:Skusim ozivit davno mrtve vlakno, kedze medzi tym uz uplynulo dost casu. Tak ako? Stale ziadne skusenosti? Na dreve proste varit nebudem a nebudem! :twisted:


trangia maj bejt super varice (jestli umis nemecky, tak ti posli jeden dva linky, kde o nem lidi pisou), akorat ze stoji dvoj az trojnasobek normalniho plynaku...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Variče Trangia

Příspěvekod algar » stř bře 15, 2006 17:56

Rujir píše:Tak som pri boruzdani internetom nadabil na toto:

http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=882

a celkom sa mi to pozdava. Mate niekto skusenosti s tymito varicmi? Trochu ma strasi ta nizsia vyhrevnost liehu, ale zase ta kompaktnost a vaha je viac nez fajn. Momentalne pouzivam klasicky plynak, ale je to pomerne otrava...


Jak to myslíš s tím plyňákem a otravou? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Variče Trangia

Příspěvekod algar » stř bře 15, 2006 17:59

Rujir píše:Tak som pri boruzdani internetom nadabil na toto:

http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=882

a celkom sa mi to pozdava. Mate niekto skusenosti s tymito varicmi? Trochu ma strasi ta nizsia vyhrevnost liehu, ale zase ta kompaktnost a vaha je viac nez fajn. Momentalne pouzivam klasicky plynak, ale je to pomerne otrava...


Z těch obrázků jsem nepochopil, zda se na to dá položit kotlík (tak aby to efektivně ohřívalo) anebo vlastní hliník/nerez ešus.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Variče Trangia

Příspěvekod Rujir » stř bře 15, 2006 18:12

algar píše:Z těch obrázků jsem nepochopil, zda se na to dá položit kotlík (tak aby to efektivně ohřívalo) anebo vlastní hliník/nerez ešus.


Myslim, ze toto je jediny oficialny dovozca pre CR (a vlastne aj pre SR, kedze tu nikto taky nie je): http://www.ouverture.cz/ Vtip by mal spocivat v tom, ze jednotlive diely (varic, podstavec, esus) do seba zapadaju tak dobre, ze tepelne straty su minimalne. Inak v doplnkoch maju v ponuke aj kotlik, takze by s nim nemal byt problem.

to teoretic: Diky, ale deutsche sprache je pre mna ocistcom, ktoremu sa rad vyhnem :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Variče Trangia

Příspěvekod teoretic » stř bře 15, 2006 18:16

Rujir píše:to teoretic: Diky, ale deutsche sprache je pre mna ocistcom, ktoremu sa rad vyhnem :wink:


ok..jenom muzu rict, ze ma vesmes dost pozitivni hodnoceni

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Variče Trangia

Příspěvekod Filltos » stř bře 15, 2006 20:50

teoretic píše:
Rujir píše:to teoretic: Diky, ale deutsche sprache je pre mna ocistcom, ktoremu sa rad vyhnem :wink:


ok..jenom muzu rict, ze ma vesmes dost pozitivni hodnoceni

t.


ale klidne to sem dej, ja si poctu :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod Lumyr » stř bře 15, 2006 21:17

nekde s to jiz resilo, ceska alternativa je na http://www.jihokov.cz/eshop/eshop.html v "ostatni sortiment" za ceskou cenu... no asi to neni tak precizne vyrobene ale 10x levnejsi :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Rujir » stř bře 15, 2006 21:42

Lumyr píše:nekde s to jiz resilo, ceska alternativa je na http://www.jihokov.cz/eshop/eshop.html v "ostatni sortiment" za ceskou cenu... no asi to neni tak precizne vyrobene ale 10x levnejsi :mrgreen:


No diky, ale mne nejde o tu cenu, ale o to ako to funguje. Ta Trangia ma zaujima prave preto, lebo sa to predava ako cely set, ktory do seba dokonale zapada. Ten varic od jihokovu si dokazem vyrobit aj sam z plechovky. Navod je niekde na Kalimere.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Filltos » stř bře 15, 2006 22:03

Lumyr píše:nekde s to jiz resilo, ceska alternativa je na http://www.jihokov.cz/eshop/eshop.html v "ostatni sortiment" za ceskou cenu... no asi to neni tak precizne vyrobene ale 10x levnejsi :mrgreen:


kdyz koupis jen varic trangia bez tech hrncu, tak stoji jen cca 300 a to neni 10x vic :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Re: Variče Trangia

Příspěvekod pripluv » čtv bře 16, 2006 6:23

Rujir píše:...ze tepelne straty su minimalne...

Udělej si pavlíčkáč a máš :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod algar » čtv bře 16, 2006 6:54

Pokud jsem to správně pochopil, tak když si koupím vařič Trangia, tak abych na něm mohl efektivně vařit, musím si dokoupit opět nádobí by Trangia (páč to do sebe musí zapadat).

hmm.to mi připomíná skoro jako vtip parodující svého času MS Windows 95 :mrgreen:

Na druhé straně, pokud to mají nějak normalizované, tak by tam moh zapadnout i normální ešus či 5l kotlík.

PS:Německy umím akorát Mein Gott, takže tu germánskou recenzi si nepřečtu. :((
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Rujir » čtv bře 16, 2006 7:46

algar píše:Pokud jsem to správně pochopil, tak když si koupím vařič Trangia, tak abych na něm mohl efektivně vařit, musím si dokoupit opět nádobí by Trangia (páč to do sebe musí zapadat).

hmm.to mi připomíná skoro jako vtip parodující svého času MS Windows 95 :mrgreen:

Na druhé straně, pokud to mají nějak normalizované, tak by tam moh zapadnout i normální ešus či 5l kotlík.



No to je v poriadku, ze sa ti nezda cena a ze by sa to mozno dalo cele vyspekulovat inak. Mne ide hlavne o tie skusenosti, ci ich niekto ma alebo nie. :((

to Pripluv: Pavlikac je o niecom uuuplne inom. Mne ide prave o to, aby som nemusel pouzivat plyn.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » čtv bře 16, 2006 9:00

Rujir píše:to Pripluv: Pavlikac je o niecom uuuplne inom. Mne ide prave o to, aby som nemusel pouzivat plyn.


Aha, já myslel, že ti jde hlavně o využití "uniklého" tepla, resp. aby ti žádný teplo neuniklo (což pavel splňuje vcelku spolehlivě).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Karel » čtv bře 16, 2006 9:18

Takze i ja prispeji svoji troskou do mlyna. Trangii jsem si koupil minuly rok a to pouze jako nahradni dil "horak se zavetrim" k setu minitrangia (460 Kc) - tady ten pojem zavetri je dost nadsazeny; spise bych to oznacil jako drzak na horak a stojanek na hrnec.Cely set velke trangie s opravdovym zavetrim je urcite luxus, ale da se bez toho obejit. Zavetri delam ze stocene karimatky.

Vari se na tom dobre, i kdyz samozrejme pomaleji nez na plynu. Kdyz je opravdu zima (kolem nuly), tak to nechce horet. Prodava se k tomu "predehrivac" - mala miska, do ktere se kapne trochu lihu (v malem objemu lze zapalit i pri nizkych teplotach) a do toho se posadi ohrat ten horak. Vyhodou toho pseudozavetri k minitrangii je, ze se da pouzit i jako predehrivac (osobne odzkouseno).

Varic ma delsi nabeh na plny vykon (musi se zahrat, aby se lih poradne odparoval), ale obrovskou vyhodou je jeho bezudrzbovost a levne palivo, ktereho si vezmu prave tolik, co potrebuju (a mistni samohonku sezenu pri nedostatku vlastnich zasob vzdycky). Dalsi super vec je, ze clovek nepremysli nad tim, jestli mu jeste vydrzi ta poloprazdna kartuse a nemusi tahat s sebou dalsi "pro sichr".

Co se tyka toho ceskeho vyrobku, tak Trangia o sobe tvrdi, ze to uz vyrabi nekolik desitek let a ze to maji konstrukce vymakane tak, ze zadny jiny varic na tekuty lih nedosahuje takoveho vykonu. Nevim, co je na tom pravdy, ale ja jsem tomuto tvrzeni podlehl a proto si ji koupil.

Zaver: Trangii bych nevymenil za zadny plynak, i kdyz si neohreju caj tak rychle jako nekdo jiny na svem 2kW colemanovi. Otazkou je, kdo potrebuje ohrat caj o pet minut rychleji. Na bezne vandry je to proste (alespon pro me) to nejlepsi, co jsem zkusil (zkusil jsem i dirvkac sve vlastni vyroby :-) ).
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod pripluv » čtv bře 16, 2006 9:24

Karel píše:...otazkou je, kdo potrebuje ohrat caj o pet minut rychleji. Na bezne vandry je to proste (alespon pro me) to nejlepsi, co jsem zkusil...

A o tom to taky je. Na běžné vandry stačí v podstatě cokoliv. Ale když seš někde v kaši a chceš si to jídlo (čaj) ohřát (uvařit) fakt rychle, tak to už asi nestačí (Primus prodává vařič, kteřej litr vody zvaruje za necelý tři minuty. V podstatě jde o malej plamenomet :wink: ). Výhodou je množství paliva (ale to i u benzíňáku, který jsou zase dražší).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv bře 16, 2006 9:35

Přípluv píše:
Rujir píše:to Pripluv: Pavlikac je o niecom uuuplne inom. Mne ide prave o to, aby som nemusel pouzivat plyn.


Aha, já myslel, že ti jde hlavně o využití "uniklého" tepla, resp. aby ti žádný teplo neuniklo (což pavel splňuje vcelku spolehlivě).


Ja viem, aj ked som si ho este stale nevyrobil. Mna len neskutocne otravuje to vecne nahanie bomby a odhadovanie, kolko plynu v nej ostalo a tak. Toto mi pride ako take elegantne riesenie na leto (cez zimu by ma asi lieh nebavil) *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Variče Trangia

Příspěvekod teoretic » čtv bře 16, 2006 15:14

Filltos píše:ale klidne to sem dej, ja si poctu :)



tady si muzes pocist :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Filltos » čtv bře 16, 2006 16:04

ď
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod Tomík » úte pro 4, 2007 16:30

Rujir píše:Skusim ozivit davno mrtve vlakno, kedze medzi tym uz uplynulo dost casu. Tak ako? Stale ziadne skusenosti? Na dreve proste varit nebudem a nebudem! :twisted:

Také zkusím oživit dávno mrtvé vlákno...
Nějaké další zkušenosti?

Vařič Trangia (trochu starší model) používá jeden z mých dávných spolulezců z Madridu. A přísahá na něj :-)
Obecně: oproti benziňáku má nižší výhřevnost. Pokud se používá komplet set, tak se to celkem zvyšuje a je určitě lepší než plyňáky. Narozdíl od mýho benzínu to tolik nesmrdí. Viděl jsem to používat i v celkem drsnejch podmínkách (vysoko a za mrazu), a celkem vzato bych asi za svý MSR nemněnil, ale není to špatnej vařič.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » úte pro 4, 2007 17:00

Tomík píše:Pokud se používá komplet set, tak se to celkem zvyšuje a je určitě lepší než plyňáky.


Az tak? Tak to si ma celkom dostal. Ja nad nim stale spekulujem ako nad letnou alternativou k u mna velmi neoblubenemu plynaku. :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomík » úte pro 4, 2007 17:07

Rujir píše:Az tak? Tak to si ma celkom dostal. Ja nad nim stale spekulujem ako nad letnou alternativou k u mna velmi neoblubenemu plynaku. :-k

Podle všeho má výhřevnost spíš větší, a potíže v hnusu nejsou zas tak velký. a když do toho navíc leješ kořalku, tak máš alespoň důvod jí táhnout víc :-)
I když co budu říkat chlapovi, kterej si nelení vzít dvaapadesát piv na prodlouženej víkend :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Cody » pon led 14, 2008 20:07

Trangii jsem si koupil v roce 2006 a musím říci, že bych už neměnil. Vařil jsem několik let před tím vždy jen na VARU (se závětřím), ale s Trangií se to nedá srovnat. V porovnání s VAREM vaří a ohřívá také daleko rychleji. Díky své dokonalé konstrukci během vaření uniká velmi málo tepla a celé je naprosto chráněno před větrem. Spotřeba lihu? V létě jsme ve dvou během 2 týdnů spotřebovali litr lihu a to byl v provozu 3x denně.
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod Rujir » pon led 14, 2008 20:15

A ktory model mas?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Cody » pon led 14, 2008 20:30

Mám set 27-7 - duossal provedení, čili kombinace hliníku a nerezu, dal jsem mu přednost před materialem Non Stick, který je docela náchylný na poškrábání.
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod packy » pon led 14, 2008 22:16

Kdyz jsem zacinal trekovat (viz vlakno Outdoor kdysi davno) Tak jsem taky varil na varici na tekuty lih. Vypadal (resp. jeste vypada) jako tenhle obrazek - ale uz nema zadne jine casti ani zavetri :) Stal me ve sportu 40Kc(mozna i Kcs) a varili jsme na nem nekolik let. Spotreba lihu byla opravdu tak 1 litr na dva lidi/tyden. Vyhrevnost nic moc - bez toho zavetri, ale varit se na tom dalo velmi efektivne (zvlast kdyz tenkrat nebyli zadny plynovy varice, ktery by se daly rozumne nosti v batohu :) ).
Mam ho porad schovany, pro strycka prihodu. Bratr na nem dokonce v lete jednou varil, protoze nemohl doma najit plynak :)

Na této historické fotografii na nem dokonce varime - zavetri mame z kamenu :)
Obrázek
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Trangia

Příspěvekod MrCooper » úte led 15, 2008 10:34

Ahoj, Trangii jsme meli s sebou v Norsku. Celkove to vyslo pro dva lidi na mesic na cca 3 litry lihu, ale to se varilo rano kaficko, v poledne polivcicka, odpoledne cajicek, vecer gulas s knedlikama (fakt), v noci kafe a tak stale dokola (akorat vecere byla jina).
Nemuzu si Trangii vynachvalit. Porovnani s jinymi varici sice nemam, ale uz jen to ze na benzine byly vsechny kartuse vyprodane a lih tam meli by mi zase dalo za pravdu, co si vzit priste s sebou. Jinak na Trangii se dela horak s hadicku na plechovku s plynem, videl jsem to tam u nejakeho mistniho borce.
My jsme meli horak, zavetri, maly esus, velky esus, vicko a "chnapku" a neustale bylo v provozu vsechno nadobi.
Spokojenost.
MrCooper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 18, 2006 15:13

Příspěvekod Tomík » úte led 15, 2008 10:49

Ejhle... Samé příznivé reference :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » úte led 15, 2008 12:22

Tomík píše:Ejhle... Samé příznivé reference :-)


Jj, asi si na leto jeden kupim. :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron