Dřívkáč

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dřívkáč

Příspěvekod djx1 » úte bře 14, 2006 15:11

Zdar...
Tak jsem prolejzal tema "Jak varite"...a napadlo me, zda ma nekdo zkusenosti s varicem na drivka...tzv. drivkac:-) Da se to jeste nekde koupit?
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Morty » úte bře 14, 2006 15:14

...myslim, že něco takoveho vyraběl Condor... nebo se pletu???
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Morty » úte bře 14, 2006 15:18

... http://www.spacaky.cz/varic.htm a cena je myslim 1190,- ale ja bych do toho nešel... za to mam VAR, kterej je podle měpraktičtějši...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 15:24

Zkušenosti s ním zatím nemám, ale asi půl roku mám doma návod jak ho udělat a všechny věci, ze kterých to jde. Ale už to nějak spíchnu a plánuju ho testnout koncem června na raftu v BOsně- no a samozřejmě v Rumunsku. No a co se týče praktičnosti, tak na rozdíl od ostatních vařičů je prakticky nezávislý od paliva, protože něco na podpal seženeš skoro vždy. Tady je origoš od Condora: http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=591

A tady návod na vlastní: http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=890
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod algar » úte bře 14, 2006 20:54

No vypadá to hodně pěkně.

Koukám na ty komponenty, půlku z toho mám doma..výroba není taky nijak náročná. Asi to během letoška taky testnu.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod chonga » úte bře 14, 2006 20:59

Morty píše:...myslim, že něco takoveho vyraběl Condor... nebo se pletu???


myslím, že to dělá furt :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod teoretic » úte bře 14, 2006 21:01

chonga píše:
Morty píše:...myslim, že něco takoveho vyraběl Condor... nebo se pletu???


myslím, že to dělá furt :((


jasne, ze jo, dyk tuso na nej preci o par prispevku vys daval link :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonga » úte bře 14, 2006 21:13

hm, no nějak jsem tam nedošel :oops: :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod djx1 » úte bře 14, 2006 21:32

Jo je to docela zajimave....ale velkej problem vidim v tom, ze to bude asi dlouho trvat, nez ta plechova vec vychladne... Ale clovek by tim mohl usetrit hodne plynu a lesu:-) Naladujes to vetvickou a varis:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Rujir » úte bře 14, 2006 21:44

A aby som spravil vobec nie skrytu reklamu internetovemu obchodu, ktory mame vsetci radi, tak "drievkac" predava samozrejme aj Vena:
http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=karta&kat_cis=CON787 :mrgreen: * :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 21:51

djx1 píše:Jo je to docela zajimave....ale velkej problem vidim v tom, ze to bude asi dlouho trvat, nez ta plechova vec vychladne...


Možná jo, ale zase si v horách nevaříš odpolední pudink. Večer si uvaříš a do rána ti vychladne určitě.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 21:59

Rujir píše:A aby som spravil vobec nie skrytu reklamu internetovemu obchodu, ktory mame vsetci radi, tak "drievkac" predava samozrejme aj Vena:
http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=karta&kat_cis=CON787 :mrgreen: * :mrgreen:


Keby som ho chcel kupovať, tak ma ani nenapadne kúpiť ho niekde inde než u Veny. Ale chytil som sa na ten návod, zohnal všetky veci- už ho len urobiť. Viac sa teším na to ako bude fungovať keď bude vlastnej výroby.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod djx1 » úte bře 14, 2006 22:02

tuso píše:
djx1 píše:Jo je to docela zajimave....ale velkej problem vidim v tom, ze to bude asi dlouho trvat, nez ta plechova vec vychladne...


Možná jo, ale zase si v horách nevaříš odpolední pudink. Večer si uvaříš a do rána ti vychladne určitě.


No ja spis hodne jezdim s nalozenym kolem a hlavni jidlo je rano....vecer vetsinou padnu a usnu i s houskou v hube a na vareni ani nemyslim:-) Docela by me zajimalo, jak dlouho to chladne...V testu psali snad 3minuty...ale to bylo na snehu...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 22:13

djx1 píše:
tuso píše:
djx1 píše:Jo je to docela zajimave....ale velkej problem vidim v tom, ze to bude asi dlouho trvat, nez ta plechova vec vychladne...


Možná jo, ale zase si v horách nevaříš odpolední pudink. Večer si uvaříš a do rána ti vychladne určitě.


No ja spis hodne jezdim s nalozenym kolem a hlavni jidlo je rano....vecer vetsinou padnu a usnu i s houskou v hube a na vareni ani nemyslim:-) Docela by me zajimalo, jak dlouho to chladne...V testu psali snad 3minuty...ale to bylo na snehu...


Vždycky to můžeš polít vodou- nebo strčit do vody.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tulak » úte bře 14, 2006 22:36

tuso píše:........ tak na rozdíl od ostatních vařičů je prakticky nezávislý od paliva, protože něco na podpal seženeš skoro vždy. .......


možná tomu nrozumím, "školy nemám", ale k čemu ti jsou dřívka, když nebude fungovat dmychadlo vzduchu a psal jsem to už několikrát, my co máme digiťáky máme energie vždycky nedostateka. váhově to celé bude asi také jinde než stejně výkonný vařič na plyn .........
jako hračka asi dobrý, ale praktičnost ......... nevím........
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod algar » úte bře 14, 2006 22:43

tulak píše:
tuso píše:........ tak na rozdíl od ostatních vařičů je prakticky nezávislý od paliva, protože něco na podpal seženeš skoro vždy. .......


možná tomu nrozumím, "školy nemám", ale k čemu ti jsou dřívka, když nebude fungovat dmychadlo vzduchu a psal jsem to už několikrát, my co máme digiťáky máme energie vždycky nedostateka. váhově to celé bude asi také jinde než stejně výkonný vařič na plyn .........
jako hračka asi dobrý, ale praktičnost ......... nevím........


Nikde tam nepíšou za jak dlouho to ohřeje litr vody.

Zatím mi to spíš připadá jako hračička na víkendovky, protože když už půjde udělat oheň tak udělám rovnou oheň a když je extrém, tak je klasický vařič dobrý v tom, že rychle a "bezpracně" ohřeje jídlo v krátkém čase.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 22:49

algar píše:
tulak píše:
tuso píše:........ tak na rozdíl od ostatních vařičů je prakticky nezávislý od paliva, protože něco na podpal seženeš skoro vždy. .......


možná tomu nrozumím, "školy nemám", ale k čemu ti jsou dřívka, když nebude fungovat dmychadlo vzduchu a psal jsem to už několikrát, my co máme digiťáky máme energie vždycky nedostateka. váhově to celé bude asi také jinde než stejně výkonný vařič na plyn .........
jako hračka asi dobrý, ale praktičnost ......... nevím........


Nikde tam nepíšou za jak dlouho to ohřeje litr vody.

Zatím mi to spíš připadá jako hračička na víkendovky, protože když už půjde udělat oheň tak udělám rovnou oheň a když je extrém, tak je klasický vařič dobrý v tom, že rychle a "bezpracně" ohřeje jídlo v krátkém čase.


3/4 litru za 5 minut. A co se týče té hračičky- kdysi jsem přečetl celou diskusi na svetoutdooru - nějakej chlápek tam psal, že splavovali Yukon, nebo takoou nějakou řeku v S.Americe -několik týdnů a na vaření měli jenom dřívkáč a prý to bylo super. Co se týče té baterky, tak údajně stačí mít zaplé dmychadlo jenom ze začátku a pak to můžeš vypnout.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod algar » úte bře 14, 2006 22:56

tuso píše:
algar píše:
tulak píše:
tuso píše:........ tak na rozdíl od ostatních vařičů je prakticky nezávislý od paliva, protože něco na podpal seženeš skoro vždy. .......


možná tomu nrozumím, "školy nemám", ale k čemu ti jsou dřívka, když nebude fungovat dmychadlo vzduchu a psal jsem to už několikrát, my co máme digiťáky máme energie vždycky nedostateka. váhově to celé bude asi také jinde než stejně výkonný vařič na plyn .........
jako hračka asi dobrý, ale praktičnost ......... nevím........


Nikde tam nepíšou za jak dlouho to ohřeje litr vody.

Zatím mi to spíš připadá jako hračička na víkendovky, protože když už půjde udělat oheň tak udělám rovnou oheň a když je extrém, tak je klasický vařič dobrý v tom, že rychle a "bezpracně" ohřeje jídlo v krátkém čase.


3/4 litru za 5 minut. A co se týče té hračičky- kdysi jsem přečetl celou diskusi na svetoutdooru - nějakej chlápek tam psal, že splavovali Yukon, nebo takoou nějakou řeku v S.Americe -několik týdnů a na vaření měli jenom dřívkáč a prý to bylo super. Co se týče té baterky, tak údajně stačí mít zaplé dmychadlo jenom ze začátku a pak to můžeš vypnout.


To el. dmychadlo by šlo podle mě nahradit malým měchem.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 23:03

to algar: myslím si, že i to tam rozebírali, ale nevím na čem to troskotalo. Ale snad by to šlo.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re Dřívkáč

Příspěvekod pustik » úte bře 14, 2006 23:05

Mám ho udělaný, vyšel na cca 130 Kč, vařil jsem na něm asi 15x a opékal buřtíky a mám pořád jednu baterku. Je to fajn, když jedu někam s klukem, je i oheň, hlavně na vodu. 1l vody za 5-8 min dle paliva. Hoří všechno, od šišek po kořeny. JInak na náročnější použití to pro mě není, beru Var. Pokud někdo má zájem, pošlu fotky, jak funguje ten můj, i nafotím, jak je dělanej, je to ale odfláknuté, max. 2-3 hodiny práce, a to i s pivkem.
Uživatelský avatar
pustik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 11, 2004 5:46

Příspěvekod djx1 » stř bře 15, 2006 7:30

Hracicka to teda je, ale myslim, ze ucel splni. Urcite je to lepsi nez rozdelavat v NP ohen. VAR bych doma nikdy nenechal a za drivkac nevymenil, ale na mistech, kde neni moc paliva na klasicky ohen je to dobry. Jo a taky v opustenych krajich nemaj v kazdem smisenem zbozi bombu.
Jen bych k tomu dal nejakou azbestovou hadici a mech...at je to nezavisle na energii.
No ale...VAR je VAR:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tuso » stř bře 15, 2006 7:36

djx1 píše:Hracicka to teda je, ale myslim, ze ucel splni. Urcite je to lepsi nez rozdelavat v NP ohen. VAR bych doma nikdy nenechal a za drivkac nevymenil, ale na mistech, kde neni moc paliva na klasicky ohen je to dobry. Jo a taky v opustenych krajich nemaj v kazdem smisenem zbozi bombu.
Jen bych k tomu dal nejakou azbestovou hadici a mech...at je to nezavisle na energii.
No ale...VAR je VAR:-)


To je sice pravda.Ale v našich podmínkách. Na svetoutdooru v diskusi nějaký kluk psal, že dostat do letadla do Ameriky- jak jižní tak severní- plynovou bombu nebo litr benzínu je nemožné. A jiný psal, že seděl v Brazílii 2 dny v base kvůli plynové kartuši v báglu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tulak » stř bře 15, 2006 8:00

tuso píše:.........
To je sice pravda.Ale v našich podmínkách. Na svetoutdooru v diskusi nějaký kluk psal, že dostat do letadla do Ameriky- jak jižní tak severní- plynovou bombu nebo litr benzínu je nemožné. A jiný psal, že seděl v Brazílii 2 dny v base kvůli plynové kartuši v báglu.


to je jiná kategorie outdooru, když mám na cestu do jížní emeriky, tak s tím počítám a pořídím si vařič "všežrout".......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod algar » stř bře 15, 2006 8:05

djx1 píše:Urcite je to lepsi nez rozdelavat v NP ohen.


No nevím. Myslím, že strážce parku by tě vyrazil i s tímto. Asi bys to ve vysokých tatrách neuhrál, na to, že to není oheň ale jen ohňový vařič.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod djx1 » stř bře 15, 2006 8:12

algar píše:
djx1 píše:Urcite je to lepsi nez rozdelavat v NP ohen.


No nevím. Myslím, že strážce parku by tě vyrazil i s tímto. Asi bys to ve vysokých tatrách neuhrál, na to, že to není oheň ale jen ohňový vařič.


No..ale uznej ze je to lepsi nez kdyz delas v kosodrevine fairak:-) A navic, za chvilku to mas uhaseny a schovany (nekde za kerem, protoze by ti asi blafnul bagl, jak to bude zhavy). Ja jsem teda proti rozdelavani ohne v NP, ale tohle mi prijde setrnejsi....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod algar » stř bře 15, 2006 8:20

djx1 píše:
algar píše:
djx1 píše:Urcite je to lepsi nez rozdelavat v NP ohen.


No nevím. Myslím, že strážce parku by tě vyrazil i s tímto. Asi bys to ve vysokých tatrách neuhrál, na to, že to není oheň ale jen ohňový vařič.


No..ale uznej ze je to lepsi nez kdyz delas v kosodrevine fairak:-) A navic, za chvilku to mas uhaseny a schovany (nekde za kerem, protoze by ti asi blafnul bagl, jak to bude zhavy). Ja jsem teda proti rozdelavani ohne v NP, ale tohle mi prijde setrnejsi....


Tak to jo... když uvidíš v strážce NP, tak to sbalíš a děláš jakože nic:o) Na rozdíl od ohně (jedině že bys to hrál na to, že zrovna jdeš náhodou kolem a hoří tu oheň:o)) )

Jinak v Tatrách bych do klasického ohně taky nešel. Držím se hesla není NP jako NP.:o) *
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Karel » stř bře 15, 2006 8:38

Na http://www.svetoutdooru.cz jsou 3 clanky o drivkacich. Jeden je tam o tom od condora a dva o samodomo. Vsechny napady, co tady zaznely (mech, ohnivzdorna hadicka,...) jsou tam v diskuzich nekolikrat plus spousta dalsich. Pro zajemce o drivkac doporucuji precist.

Zkousel jsem ten samodomo a varil jsem na tom pri 3-dennim treku v Bilych Karpatech a v poho. Oproti ohni to ma vyhodu, ze ti staci opravdu par klaciku. Taky se to rozhori driv nez ohen. Zaznel tu nazor, ze staci pouzit dmychadlo pouze na rozhoreni, ale to neni pravda. Kdyz se vypne, tak to za chvili zacne kourit a dusit se (obzvlaste, kdyz nad tim mate hrnec).

S bateriema neni problem. Pouzil jsem vetracek od CPU (5V) a ten zvladl obstojne foukat 14 hodin v kuse na 3 tuzkove baterie.

Co se tyka vykonu, tak pri vyrobe doporucuji zabudovat nejaky regulator (bud na proud prochazejici motorkem nebo skrtitko vzduchu), protoze na plny vykon z toho slehaji plameny jako das.

Ostatne vsechny tyto rady a napady (a spousty dalsich (i silenych) ) najdete v tech trech clancich a komentarich k nim.

Jinak casem jsem drivkac zavrhnul a presel jsem na Trangii. Podle me je to nejlepsi reseni (zadne dojizdeni poloprazdnych bomb, paliva vezmu jen tolik, kolik potrebuju, nulova udrzba, nulova poruchovost...).
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod tulak » stř bře 15, 2006 8:47

jinak jsem četl diskusi k tomuto tématu a ty nápady, které tam padly, to je síla. "abc plánky a návody" proti tomu byly béčko, a že tam byly kraviny ..... (peltierův jev, speciální tmel ........) :-), tak trochu mi to připomělo jeden tv pořad z ruska, kde kutilové vymýšleli různá udělátka. nejvíc mne tenkrát zaujaly "skládací kamínka na rybalku". jako nápad to byl dobrý, ale např komínek se skládal z plechovek od konzerv. prostě sestava "ze smetiště" ...... :-)
ten dřívkáč je v podstatě IMHO hezká hračka, která, kdyby nebyla tak drahá, tak ji koupím kvůli tomu dobrodružství na výlety s dětma. kluci by měli radost a určitě by v případě nouze rádi foukali přez hadičku do malého ohýnku:-). takhle když chodili s medvědy a vařili, tak jim stačil liháč cca za 20,- kč a nějaký ten tuhý líh který mi brali ze žehličky na běžky ..... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » stř bře 15, 2006 9:11

algar píše:
djx1 píše:
algar píše:
djx1 píše:Urcite je to lepsi nez rozdelavat v NP ohen.


No nevím. Myslím, že strážce parku by tě vyrazil i s tímto. Asi bys to ve vysokých tatrách neuhrál, na to, že to není oheň ale jen ohňový vařič.


No..ale uznej ze je to lepsi nez kdyz delas v kosodrevine fairak:-) A navic, za chvilku to mas uhaseny a schovany (nekde za kerem, protoze by ti asi blafnul bagl, jak to bude zhavy). Ja jsem teda proti rozdelavani ohne v NP, ale tohle mi prijde setrnejsi....


Tak to jo... když uvidíš v strážce NP, tak to sbalíš a děláš jakože nic:o) Na rozdíl od ohně (jedině že bys to hrál na to, že zrovna jdeš náhodou kolem a hoří tu oheň:o)) )

Jinak v Tatrách bych do klasického ohně taky nešel. Držím se hesla není NP jako NP.:o) *


Ja bych v NP ohen nikdy nedelal...NP respektuju...stejne jsou to v tehle dobe asi posledni mista, kde je jeste trosku prirody...kdyz nepocitam odlehle kraje. Ale jsou mezi name ortodoxni ohnickari:-) No a pak jsou hulvati, jenz NP absolutne nerespektuji...ale taci sem asi ani nechodi, protoze o outdooru ani netusi.
Nemyslel jsem tim, ze budu neco maskovat..ale treba pro pripad nouze je to pro ten NP prijemnejsi nez fairak, co ti bude koukat pres kosodrevinu. Jinak, ja bych do NP bez plynaku nesel....Ale uznavam, ze drivkac muze poslouzit. Jednou jsem cetl o nejakem ruskem cykloturistovi, co brouzdal po svete a na sve ukrajine si vezl kamna:-) Mozna by uvital drivkac. Jo a misto brasen mel pytle od brambor....a mi se tu trapime necim jako je hi-tech outdoor:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Charlie » ned črc 30, 2006 20:56

dřívkáč používáme s kamarády asi tak 2 roky, teď naposledy jsme ho měli na týdením pu'táku a vařili jsme na nich vše od snídaně po večeři (měli jsme dva) a bylo nás 14, vše při troše opatrnosti bez problémů jen je třeba mít suché tenké dřevo , kotlík 5l var vody 12 min, s ochranářem bude problém i při použití plynového vařiče(vlastní zkušenost, nakonec jsme se dohodli na zbalení a odchodu) je to prostě otevřený oheň ať tak nebo tak plyn, dřevo nebo benzín. Výdrž baterie na týden bohatě stačí jeden alkalický monočlánek např Duracel(ověřeno), jediný problém který jsme zaznamenali je že zhruba po 1,5 roce intenzivnějšího používání se zanáší kontakty uvnitř motorku(sběrače na rotoru), není to problém vyčistit na cestě pomocí zavíracího nože, pak zase bez problému funguje.
Charlie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 25, 2005 12:33

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření