Nová karimatka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod ToM » sob kvě 24, 2008 20:30

OT - k tématu reklamací:

Nevím, jak Therm-a-rest, ale výrobce jako je Yate, Jurek, Artiach tyhle bubliny jako závadu moc neřeší. V každém návodu je napsáno, že nespím-li na karimatce, mám povolit ventil, ať vzduch cirkuluje. A k těmto bublinám dochází většinou ohřátím vzduchu a jeho následným roztahováním...
A když už to tady napsal Yopo tu možnou opravu, tak tohle jsem slyšel i od p. Jurka (jméno asi povědomé...)
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod teoretic » čtv čer 5, 2008 14:04

tak jsem si koupil nakonec Therm-a-Rest RidgeRest za slušnou cenu 640 Kč v Hudáči - takže mě mile překvapili

dík všem za rady a snahu pomoci :partyman:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod poldík » čtv čer 5, 2008 14:29

Tak ti gratuluji k nový károšce T-A-R je rozhodně dobrá volba a přeju ti na ní spostu spokojeně prochrápanejch dní a nocí :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Rujir » čtv čer 5, 2008 15:00

teoretic píše:tak jsem si koupil nakonec Therm-a-Rest RidgeRest za slušnou cenu 640 Kč v Hudáči - takže mě mile překvapili


Super. Len jedna otazocka - preco len trojsezonna? Ked uz, tak nebola by lepsia stvorsezonna?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vladan » čtv čer 5, 2008 15:22

Rujir píše:Super. Len jedna otazocka - preco len trojsezonna? Ked uz, tak nebola by lepsia stvorsezonna?

jj taky mam tu stejnou a nedavno zjistil, ze ji delaji i v hrubsim provedeni :(( :((
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Ryba » čtv čer 5, 2008 15:27

@teo: to jako majó Hudáči ten RR běžně? Já se po tom přímo k kvelbech nepídil a v katalogu tuším není. Ale pokud to běžně mají, možná bych o ní též podumal, kruci...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát čer 6, 2008 7:04

Ryba píše:@teo: to jako majó Hudáči ten RR běžně...
v katalogu to nemaj - takže někde to mít budou a jinde ne - jako s plno jinýma věcma - Dílčí Hudáče jsou do velký míry nezávislé..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Tomík » pát srp 1, 2008 13:46

Nějak jsem tady... a v dalších vláknech nenašel...
Má někdo zkušenosti se samonafukovačkou od Jurka?
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Chasi » pát srp 1, 2008 14:12

Tomík píše:Nějak jsem tady... a v dalších vláknech nenašel...
Má někdo zkušenosti se samonafukovačkou od Jurka?


Čau,

já vlastním od Jurka Kempink 30 a zatím pohodička. Měl jsem ji sebou ve skotsku, doma už jsem taky použil a zatím bez problémů...
Jinak bratránek jí má taky, už se mu i podařilo ji píchnout, lehce zalepil (soupravou, která je u karimatky) a funguje vesele dál...

Tož tak
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod ower » úte srp 5, 2008 15:43

Ahoj,
dnes mi dosla z ameriky zasilka karimatek Therm a rest. Kupoval jsem Prolite 3 woman regular a Prolite 4 man regular. Celkova cena za oboje i s dopravou cinila 210$. Z celnice mam jedinou informaci, a to razitko 'bez cla'. Takze sakum prask cca 3150 korun. Kupoval jsem na http://www.rockcreek.com/ a muzu jen doporucit! Plati se kartou pres internet, hned mi napsali, ze zasilku zpracovavaji, druhy den, ze ji odeslali a daji vam odkaz na tracking zasilky, takze vite, kde vase EMSka je. V cesku to bylo za tyden, pricemz v tom byl vikend. Mozna by se to od pondeli do patku stihlo...
ower
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte črc 8, 2008 12:28

Příspěvekod Tomík » úte srp 5, 2008 19:18

Chasi píše:.. zatím pohodička... a zatím bez problémů...

to je taková reference "zatím" :twisted:

Chasi píše:... bratránek jí má taky, už se mu i podařilo ji píchnout, lehce zalepil (soupravou, která je u karimatky) a funguje vesele dál...

A jak dlouho (případně jak moc a drsně) ji bratránek používá?

:ú
Každopádně dík, každá reference dobrá :wink:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod pKlobouk » sob zář 13, 2008 12:47

Zdravím, mám spadeno na Therm-a-Rest Ridgerest deluxe, ale trochu mě děsí, že má v "long" verzi 740 gramů, tak se chci optat, jestli je tepelný komfort oproti obyčejné verzi o poznání větší a jestli při mých 185 cm má smysl kupovat "long" (regular je 183 cm a long tuším 193 cm)? ... Já si vždycky říkám, no bože 200 gramů navíc, co to je, ale ve výsledku má batoh 30 kilo místo 20 :)
Uživatelský avatar
pKlobouk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte čer 10, 2008 13:28
Bydliště: Žatec/Praha/Brusel

Příspěvekod Rujir » sob zář 13, 2008 15:07

pKlobouk píše:Zdravím, mám spadeno na Therm-a-Rest Ridgerest deluxe, ale trochu mě děsí, že má v "long" verzi 740 gramů, tak se chci optat, jestli je tepelný komfort oproti obyčejné verzi o poznání větší a jestli při mých 185 cm má smysl kupovat "long" (regular je 183 cm a long tuším 193 cm)? ... Já si vždycky říkám, no bože 200 gramů navíc, co to je, ale ve výsledku má batoh 30 kilo místo 20 :)


Osobnu skusenost s nou nemam, ale Mato Nemcek, majitel Rokosportu, ktory travi na horach v priemere 250-300 dni v roku sa dusoval, ze sa nic lepsie na spanie na snehu zohnat neda. Teda da - samonafukovacka - ale tam je samozrejme vzdy risk, ze ked ti zacne fucat, tak ses v hajzlu.

Takze Mato ju vrele odporucal. Akurat aj on vystrihal, ze to chce kupit tu zimnu verzi tj. deluxe. Co sa tyka dlzky, tak ak nemas dva a pol metra, tak regular bohato staci. Ja mam Therm-a-rest Prolite 4 Regular a aj pri vyske 190cm je to tak akurat. Jasne, ze z nej kusok precnievam hore aj dole, ale to sa vzdy nejak vykryje nahradnym oblecenim, bundou a pod. Nikdy s tym nebol problem. Long verzia je nielen zbytocne tazka, ale hlavne zbytocne siroka.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Jary » čtv pro 11, 2008 22:21

Nechci zakládat nové vlákno tak přidám sem. Už jste někdo, kdo jste kupoval Therm-a-Rest přes web nebo v cizině zkoušel reklamovat? Zasíláte zboží do Inet shopu nebo rovnou výrobci. Jsem teď v Anglii a v pokušení taky si koupit therm-a-rest prolite 4 za pěkných 60 liber, což myslím odpovídá ceně, za níž se dá koupit v US (95 USD a dolar už bohužel není za 15,-Kč), ovšem bez nutnosti platit poštovné. Kdyby s ní však něco bylo, asi bude problém posílat nějakému maloobchodníkovi. Lze tedy poslat rovnou na výrobce? Nějaké zkušenosti.
A propos - obal vždy kupujete zvlášť?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Nová karimatka

Příspěvekod atrex » čtv pro 11, 2008 23:18

Jary píše:A propos - obal vždy kupujete zvlášť?

Já jsem kupoval na amazon.com a obal k tomu nebyl, ale třeba v Rockpointu k tomu obal dávají. Tak asi záleží. Já jsem v Hudáči pak koupil nějakej kordurovej se silikonem za 250.
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Vilík » čtv pro 11, 2008 23:43

Me tedka posila bratr Pro Lite 4 z USA a obal dokupoval myslim za 8 dolaru. I s postovnym a soucasnou cenou dolaru to mam za 2250, coz je o 600 min nez v BS a 750 nez v Hudy, takze i pripadna reklamace se mi vrati...

Skoda, ze sem nemel prachy, kdyz byl dolar za 16 a ne za 20... A taky doufam, ze dojte do vanoc. 27. mame naplanovany snad sneznice v Orlickych horach...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Jary » pát pro 12, 2008 23:57

Tak dnes v Cambridge zakoupena T&R Prolite 4 Regular 60 liber (cena před slevou 75). Tak jen doufám, že si to za těch necelých 1.800,-Kč užiju. Dneska se na ní zkušebně vyspím a zítra (pokud se ráno neprobudím na prázdné) hurá s ní domů.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Nová karimatka

Příspěvekod mesicek » sob pro 13, 2008 23:52

Nechcem zakladať novú tému, tak by som sa len rád opýtal, aké máte skúsenosti so značkou Trekmates, konkrétne so samonafukovacími karimatkami? Pred pár týždňami som si jednu kúpil a zatiaľ som spokojný, ale zatiaľ neprežila žiadnu vysokú záťaž. Je trochu ťažšia, 1440g, ale až tak mi to nevadí, pohodlie je super. Len či som nespravil chybu, že som nezainvestoval do drahšej ale kvalitnejšej s dlhou životnosťou...
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Vilík » ned pro 14, 2008 9:07

Jary píše:Tak dnes v Cambridge zakoupena T&R Prolite 4 Regular 60 liber (cena před slevou 75). Tak jen doufám, že si to za těch necelých 1.800,-Kč užiju. Dneska se na ní zkušebně vyspím a zítra (pokud se ráno neprobudím na prázdné) hurá s ní domů.


Njn... My, co sme v CR... :((
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Nová karimatka

Příspěvekod visna » sob úno 7, 2009 13:00

ahoj vsetci,

objednal som si tento stan:
http://www.eliass.net/seznam.asp?seznam ... _atributu=

vedeli by ste mi poradit aku samunafukovacku do neho ?,mam tuto:
http://www.thermarest.com/product_detai ... D=53&cID=3
velkosti large (196 x 63) a ta sa mi tam asi nevojde

zmestila by sa tam tato ? neviem, ako je siroka pri nohach
http://www.thermarest.com/product_detai ... =127&cID=2 vo velkosti regular (183 x 51)

alebo mam ist do colemana
http://www.coleman-cz.cz/nafukovaci-pro ... at-345.htm

ja bych radsej thermarestku

vdaka
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Víťa » sob úno 7, 2009 14:53

Poměr váha/prostor je teda u tohohl stanu dost hroznej. Třeba Ferrino lightent 2 je zhruba stejně těžkej, ale je 120 cm širokej.

Jinak karimatku jedině Therm a Rest. Osobně na letní a podzimní použití doporučuju zkrácenou verzi. Pokud neměřiš dva metry, tak to, že máš nohy mimo zase tolik nevadí (navíc kdyby bylo nejhůř tak si pod ně hodíš batoh nebo flísku a je to) a ušetří se dost místa.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Nová karimatka

Příspěvekod visna » sob úno 7, 2009 15:18

Víťa píše:Poměr váha/prostor je teda u tohohl stanu dost hroznej. Třeba Ferrino lightent 2 je zhruba stejně těžkej, ale je 120 cm širokej.

Jinak karimatku jedině Therm a Rest. Osobně na letní a podzimní použití doporučuju zkrácenou verzi. Pokud neměřiš dva metry, tak to, že máš nohy mimo zase tolik nevadí (navíc kdyby bylo nejhůř tak si pod ně hodíš batoh nebo flísku a je to) a ušetří se dost místa.


dik, ale
je za velmi dobru cenu, vaude, msr a kopec inych stanov okolo 1 kila su neporovnatelne drahsie, alebo tazko zohnatelne
viem, ze vaha nie je idealna, ale rigel x2 nema sietku na vchode, aspon dufam, pretoze inak by mi vyhovoval
chcel som stan, ktory sa stavia naraz,
do ktoreho sa zmesti batoh,ktory nezavadzia, ked sa chcem nasukat do stanu,
ma na vstupe sietku, takze ked neprsi da sa dobre vetrat a neotravuju komare

a k ter termarestke, prolite4 alebo trailpro vo velkosti regular tam teda vojde, vedel by mi ju niekto, kto ju ma, na konci odmerat ?

vdaka
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » sob úno 7, 2009 17:52

visna píše:...termarestke, prolite4 alebo trailpro vo velkosti regular tam teda vojde, vedel by mi ju niekto, kto ju ma, na konci odmerat ?

Pokud vydržíš do neděle večer, tak ti tu Prolite 4 změřím :D
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nová karimatka

Příspěvekod visna » sob úno 7, 2009 23:21

terkad píše:Pokud vydržíš do neděle večer, tak ti tu Prolite 4 změřím :D


jasne ze vydrzim, vdaka
a mas pansku, alebo damsku
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Yoseph » sob úno 7, 2009 23:48

Nečetl jsem všechny příspěvky, tak snad nebudu něco opakovat. Třeba pro inspiraci. Já používám Pacific outdoor AO-Lite reg AL72 - jsem trochu blázen do hmotností a objemů. Na kvalitu si nemůžu stěžovat. Na léto a do letních hor úplně stačí. Ty boční polštářky, které mají zabránit vykulení moc nepomáhají :-) ale dá se říci že jaksi psychycky poznáš kde je konec karimatky a podvědomě se držíš na karimatce. Moje drahá polovička používá AO-Aero MTN reg AMH72 protože je trochu "choulostivější" a když jedu někam kde je větší zima vemu právě tuto. A mojí nechybí, protože tam kde je zima stejně nejede :-)
Uživatelský avatar
Yoseph
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 16, 2007 15:49

Re: Nová karimatka

Příspěvekod Horal Fanda » ned úno 8, 2009 10:30

Jen bych přidal kladnou zkušenost s Verticalem a karimatkami Therm-a-Rest, na které má u nás zastoupení. Přítelkyni popraskala místy vnitřní struktura u 4,5 roku staré karimatky, udělaly se bubliny. Popsal jsem na papír problém a poslal do Jablonce do Verticalu. Asi za deset dní jsem si říkal, že tam zkusím zavolat, ale v ten den přijela pošta a v té úplně nová karimatka. Žádné vysvětlování, jen ten můj původní papír a na něm razítko s dodatkem Vyřízeno a datum. Tomu říkám servis a spprávná doživotní záruka. Ani jsem k tomu nezasílal, žádný doklad o koupi, protože již nebyl.
Tak to jedna kladná zkušenost. Jinak jsem jednou nechával kontrolovat ve Verticalu vařič MSR a také bezproblémová super komunikace. Ale vlákno je o karimatce, takže jsem se chtěl podělit s karimatkou.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » ned úno 8, 2009 10:44

visna píše:a mas pansku, alebo damsku

Mám pánskou, oranžovou, NErůžovou :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » ned úno 8, 2009 23:02

Tak změřeno...na délku má Therm-a-rest Pro lite 4 regular (pánská verze) 185cm, na šířku v hlavě 52cm, a zrhuba od poloviny se to pozvolně k nohám zužuje na 40cm.
To zhruba odpovídá údajům třeba ODSUD.
(bude to tím měřením od oka :wink: )
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nová karimatka

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 8, 2009 23:18

terkad píše:bude to tím měřením od oka

Já měřím pomocí listu papíru A4 (21 x 30) a CD (12cm) :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nová karimatka

Příspěvekod terkad » ned úno 8, 2009 23:21

měla jsem krejčovský metr. ale jak je ta karimáma šišatá a ''anatomicky tvarovaná'', tak jsem musela měřit podle stopy po ohybu uprostřed :D
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky