Duras Moena ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Duras Moena ?

Příspěvekod Haďák » úte kvě 10, 2005 20:02

Ahoj všicí,

chtěl bych se optat na názor. Botu Duras Moena ano či ne? Obecně boty Duras ano či ne? Vím, že to je nižší kvalita (má peněženka je také nižší kvality, i obsah je nižší kvality :wink: ), takže nehledám nic Extreme. Mně stačí něco na obalení nohy do, maximálně, letních Vysokých Tater (PS: prosím nepsat, že si mám nohu obalit v Trojobalu a zprudka osmažit 8) ). Budu rád za každou radu. Nerad bych prohloupil a vyhodil ty kouzelné papírky do kanálu.
Obrázek
Africké cichlidy, video, články, fotografie, fórum a jiné!
Přijďte nás navštívit!
Uživatelský avatar
Haďák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 10, 2005 19:37
Bydliště: Bílina, okr. Teplice

Příspěvekod Noemi » úte kvě 10, 2005 20:17

Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod NAE » úte kvě 10, 2005 20:29

Doporučuju Prabosy nebo o něco dražší Fitwell...i když ne z vlastní zkušenosti...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Haďák » úte kvě 10, 2005 20:39

Jo, díky *
Snad se někdo vyjádří konkrétněji k typu Moena...
Obrázek
Africké cichlidy, video, články, fotografie, fórum a jiné!
Přijďte nás navštívit!
Uživatelský avatar
Haďák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 10, 2005 19:37
Bydliště: Bílina, okr. Teplice

Ad Duras

Příspěvekod Peter » stř kvě 11, 2005 5:48

No nevim zda se dockas odpovedi. Durasy se na nasem trhu neprodavaji dost dlouho na to aby nekdo vedel vice nez ze jsou italske. Ja mam od Durasu boty pro decka jenom proto, ze v dobe kdy jsem je "shanel" nebylo nic jineho pro dvouleteho prcka. Ale decka jsou spokojena a ja prozatim nevidim na botach nic zavadneho. S dospelackou verzi nemam zadnou zkusenost.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod NAE » stř kvě 11, 2005 9:33

Viděl jsem obrázek. Z toho moc nepoznám. Ale zarazily mě dvě věci - obrovské logo, pravděpodobně gumové všité na kotníku do kůže a podivná cedulka s nápisem Comfortex...řekl bych že výrobci vědí, proč používají většinou takovou tu kovovou destičku.

Ale jak se v nich chodí a kolik vydrží z obrázku těžko vyčtu. Peter má asi pravdu, protože o botách Duras slyším prvně a v katalogu Hudysportu jsem je přehlédl.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Noemi » stř kvě 11, 2005 11:29

Myslela jsem si, že ti z těch mách odkazů :D dojde, že se tady holt "přetřásají" jiné značky....s touto asi nikdo moc zkušeností nemá.
Radou by ti mohla být diskuze o botkách do 2500,- Kč.
Zhodnoť sám, jakou obuv jsi používat doposud. Pokud nějaké "křusky" :lol: alá lepší polobotky, jistě ti udělají dobrou službu i tyhle - obzvláště, pokud už je máš odzkoušené v obchodě a dobře ti sedí na noze!!!
Poptej se prodavače na servis, zvol vhodnou impregnaci. Je jasné. že to nebude obuv na doživotí, ale určiý čas ti poslouží. Otázkou zústává, jestli dřív obejde podrážka nebo srvšek.
Jinak v podobné cenové relaci jdou koupit i už diskutované a doporučované Prabosy....jo, a taky Scarpy (vede je Alpsport) - vypadají podobně - kombinované. S touto značkou by už "místní" nějaké zkušenosti mít mohli.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod funo » stř kvě 11, 2005 12:54

Více informací získáš na www.lovecky.cz, jsou to stránky velkoobchodu, který tu má zastoupení pro Duras, Fitwell a Vetsport (co se týče bot).Jinak musím zareagovat na příspěvek, ve kterém se píše o "obrovském"gumovém logu a "podivné"cedulce Comfortex.To logo je opravdu jakoby pogumované, ale je velice pevné a dvojím stehem všité mezi dvěma vrstvami kůže.Co se týká té látkové cedulky Comfortex, tak já se naopak divím, že většina výrobců tam dává plechové štítky, tohle řešení mi připadá praktičtější a mnohem lépe to vypadá.Již jsem sem jednou psal, že vlastním a používám boty Duras Vajont, jenom bych chtěl ještě pro upřesnění dodat, že jsem je používal celou zimu i na běžné chození (mimo turistiky) a i v té naší břečce obstály na jedničku, mimo to jsem je několikrát použil jako boty pracovní (opět přes zimu), na noze jsem je měl i 14 hodin v kuse.Chce to čas od času je vydrbat měkým kartáčkem a po vyschnutí naimpregnovat (používám Collowil Water Stop - snad jsem to napsal dobře).Při nákupu jsem jim po dlouhém rozmýšlení dal přednost před modelem od La Sportivy za cca 3800,-kč (Vibram, Gore-Tex) a nelituji.Uznávám, že Comfortex není Gore-Tex a Vibram je prostě Vibram, ale při správném udržování udělají téměř stejnou službu.Jinak Duras Moena bych si asi nekoupil, protože je tam na můj vkus moc látky, Vajonty mají z Cordury jen jazyk (samozřejmě pošitý membránou) a horní okraj bot.Stačí připlatit cca 500,- kč.
funo
 

Příspěvekod NAE » stř kvě 11, 2005 13:07

No...já osobně bývám v botách i víc, než 14 hodin v kuse. Hlavně ale od nich chci, aby se v ich dalo chodit čtrnáct dní...

To logo a cedulka mě zarazili na obrázku, jak jsem tam napsal...obrázky nejsou směrodatné...přesto bych se bál takové boty...cedulka je podle mého hovadina, když už tam výrobce chce dát značku gore-tex, ať to udělá zavedenou destičkou...tohle se ti roztrhne ani nevíš jak, zachytí se ti tam klacek...prostě to překáží.

Ale jak je vidět, Durasy jsou asi v pohodě.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod funo » stř kvě 11, 2005 14:15

Z toho obrázku to neni moc vidět, ale ta cedulka neni nijak veliká a hlavně je všitá pod kůži jen jednou stranou - něco jako lístek s údaji o velikosti a možném praní uvnitř trika.Ale to je celkem jedno, nebudem tu řešit prkotiny.Nejsem žádnej zkušenej harcovník, takže tu nebudu dělat chytráka co všechno znám.Jsem tu asi jedinej, co má nějaké zkušenosti s touto značkou, tak jsem se chtěl podělit.Upřímně, kdybych věděl, že budu jezdit na nějaký hodně dlouhý a náročný expedice (např. tebou zmíněných 14 dní apod.), tak bych taky šel do značky trekovek, která má nějaký zvuk a je odzkoušená.Takhle jsem to zkusil - buď a nebo, zatím to vychází.Dost jsem vsadil na fakt, že je už několik let vedou v Hudy, který považuju za solidní obchod.Na moje brouzdání po Čechách jsou v pohodě, chtěl bych objet Tatry, můj největší sen jsou severské země -ale to sem už nepatří...
funo
 

Příspěvekod NAE » stř kvě 11, 2005 16:13

Promiň, máš pravdu, já je viděl leda na obrázku a ty v nich chodíš. Nemyslel jsem to tak že já rozumím všemu, jen jsem upozornil na to, co mě na nich zaráží.

Jinak pochopitelně v trochu slušnějších pohorkách se dá projít všechno. A já jsem tak trochu ze starý školy, preferuju kůži...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy


Zpět na Boty