Batoh pro ženu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh pro ženu

Příspěvekod lamancha » úte lis 18, 2008 11:25

Zdravím, tak tady brouzdám nějaký čas a jsem z toho jelen.
Chtěl bych koupit batoh mé drahé polovičce (168cm), není to na žádnou vysokohorskou turistiku (školní výlety, semotamo 3dny pod stan atd.), byl jsem rozhodnuty pro "ženský" batoh Doldy X travel 60+10 Lady´s codra, ale moc chvály jsem na něj neslyšel. Spíš by chtěla přední plnění - něco jako gemma - ale na tu tady jsou taky celkem rozporuplné názory (fakt vypadá jako větší krabice :-)) Corazon je jen s horním plněním a pak to je taková všezměť - teda aspoň pro mne. Cena cca kolem 2000 plusmínus.
Pomóóóc - vánoce se blíží :-)
Díky :)
lamancha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 18, 2008 11:17

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod zbuddy » úte lis 18, 2008 11:48

60 L (+nástavba) na jednodenní školní výlet je kravina. Halt budeš muset koupit 2 batohy, malej, např. tuto novinkiuDeuter Conrad Alpine Zero a velkej :mrgreen:
Otevírání obloukem á la Gemma mají jen batohy do cca 32 L, boční otevírání (navíc k vrchlíku) mají některé horolezecké a skialpinistické (Deuter Guide aj.) a čelní otevírání (navíc k vrchlíku) mají pak už jen velké a drahé expediční batohy.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod pripluv » úte lis 18, 2008 12:44

sedesatku na jednodenni vylet, to bys ji zabil. na jednodenni staci neco maleho, na tridenni vozim ctyricitku (i v zime), sedesatku a vys tak od tydne a vys...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod lamancha » úte lis 18, 2008 13:06

vy dva jste chlapi co??? :mrgreen: já taky nechápu co tam vždycky chce narvat :roll: někdy začíná kopačákem pro děti, někdy končí pinpongovými pálkami :^o
No atedy chápu že ten ženský Dolby Doldy je blbý batoh :oops:
lamancha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 18, 2008 11:17

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod pripluv » úte lis 18, 2008 13:21

v tom pripade bych se poohlizel po necem s nosnym systemem pro zeny. Deuter tomu rika SL, jen to nesezenes do dvou tisic. on vubec ten dojtr bude dobrej...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod lamancha » úte lis 18, 2008 14:07

jj, koukal jsem i na ně, porovnával atd - ten Doldy je taky kolem 2500, ale má to přední pologammácké plnění :-), dojtři, bolli, berghausove a karrimoři atd. ho nemají anebo jen takovou strčskrz škvíru. Teda špicově vypadá Vaude Cimone 55 + 8 ale to už je krapět mimo :-)Takže pokud mi tady toho dolďáka nikdo rychle nepomluví, tak ho dostane. Má tam totiž pěknou kytičku ](*,)
lamancha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 18, 2008 11:17

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod zbuddy » úte lis 18, 2008 14:12

Ano, kytička je pro ženy důležitá :twisted: :mrgreen:
Kup jí ho a bůh s vámi :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod tesil » úte lis 18, 2008 14:19

batohy s předním plněním dělá u nás tramp. kvalita někde asi tak na úrovni doldyho, na nenáročný akce by měl stačit

ha, vada - kytičku nemá :?
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Indy » úte lis 18, 2008 14:26

opravdu dulezite je tu velikost neprehnat.

bud ji budes baleni cenzurovat anebo nabali, neunese, presto zkusi, neunese, unavi se, nasere se, pohadate, preskladate, budes sedrenej a nasranej, pohadate se, pekny den je za nama.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Hafi » úte lis 18, 2008 14:48

hergot, toho zenskyho doldyho (ackoli ja doldy moc nemusim) ma kamoska, rozhodne ho nesetri, a uz dlooouho drzi, takze toho se asi neboj.

Jo a vy dva...jak jste pochopili ze jde o JEDNODENNI skolni vylety?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Umiaki » úte lis 18, 2008 15:04

tesil píše:batohy s předním plněním dělá u nás tramp. kvalita někde asi tak na úrovni doldyho, na nenáročný akce by měl stačit

ha, vada - kytičku nemá :?

Čéče Tramp je podle tebe podobně nízko kvalitní jako Doldy? Najdi mi tolik stížností na Trampy jako je na Doldy ;)
Ale je pravda, že ženám se asi moc nelíbí... i když podle mě je červený Gerlach krásný *

A já doporučím Loap Alpine Club 40+10. Značka má špatnou pověst, ale tenhle batoh je trochu jinde. Taky si všimněte ceny, která je výše než větší Loap batohy. Přítulka s ním ušla celou pouť do Compostelly a nedá na něj dopustit. Pořád není ani trochu poškozený, sedřený apod. přestože ho zrovna nešetří.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod tesil » úte lis 18, 2008 15:17

Umiaki píše:Najdi mi tolik stížností na Trampy jako je na Doldy ;)

jestli ono to třeba nebude tím, že tramp nosí o dost míň lidí než doldy. (asppoň tady v brně) ;-) stížnosti mě nechávají v klidu, nevím, jak se k danýmu báglu stěžovatelé chovali.

jinak - tramp i doldy mám doma, takže porovnávám, co znám. je fakt, že můj tramp je už hoóódně starej, tak třeba ho už dělají z lepších komponentů
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod lamancha » úte lis 18, 2008 16:13

No asi už nějaké ty zkušenosti s ženskýma máte že? Tramp vzhledově nic moc, kromě těch větších verzí :( Nad tím Doldym jsem váhal, protože jsem tady našel nějaké stížnosti na Pulmori atd. Jen si říkám, že vzhledem k jejímu zatížení, by to mělo něco vydržet, no a hlavně ať se líbí :-)
Ten Loap je pěkný, i cenově, ale nemá přední plnění :-( kašlu už asi na to, ale všem moc děkuji za podněty =D>
lamancha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 18, 2008 11:17

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Indy » úte lis 18, 2008 16:25

s respektem k tve pritelkyni, ale - musi se ji libit. jinak bude tezky, budou bolet zada nic se ji tam nevejde, bude ji nicit veci a tak...

jestli se ti ale podari ji pro ten bagl nadchnout, mas vyhrano.

doporucena asertivni prirucka:

Machiavelli: Vladar
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod lamancha » úte lis 18, 2008 16:32

jj, "vladaře" jsem četl, velice těžce aplikovatelná kniha, možná Sun´c - Umění války se dá lépe využít :-)

To je i s tou velikostí - vím, že je velký a popř. bude mít poloprázdný, ale dle ženské logiky amatérské skoro turistky (omlouvám se všem profituristkám) je pořád lepší mít místo nazbyt než naopak :-)
lamancha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 18, 2008 11:17

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Indy » úte lis 18, 2008 16:35

o to ne ten vladar je naopak dobre aplikovatelny akorat vetsinou jsi obeti.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Petras » úte lis 18, 2008 16:53

pripluv píše:...on vubec ten dojtr bude dobrej...

:shock: :shock: :shock:
- :finga: -


Jinak žena má TENTO a je moooc spokojena.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod lamancha » stř lis 19, 2008 11:27

Tak mi není přáno :-& po všech vašich odpovědích jsem se rozhodl pro doldy -objednal a on ejhle do konce roku není a nebude ani v centrálním skladu 8-[
lamancha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 18, 2008 11:17

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod zbuddy » stř lis 19, 2008 11:52

Dobře Ti tak ](*,) :-.. :wink: :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Umiaki » stř lis 19, 2008 14:37

lamancha píše:Tak mi není přáno :-& po všech vašich odpovědích jsem se rozhodl pro doldy -objednal a on ejhle do konce roku není a nebude ani v centrálním skladu 8-[

Tak kup červeného Trampa a nech na něj našít kytičky :) Bude nadšená a žádná nebude mít batoh jako ona.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

batoh od 50 výše

Příspěvekod misakmisakmisak » sob říj 23, 2010 7:12

Chystam se na vetsi cestu cca 250km s baglem na zadech. jsem zenska, ne moc zdatna. jaky bagl si mam koupit? Cheetah 50-70F? Nemate ho nekdo?
Prosim poradte mi. preferuji neco lehkeho.
misakmisakmisak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 23, 2010 7:07

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod Aranwe » sob říj 23, 2010 13:34

Mam karrimora cougar 60-70 a kdyz jsem ho kupoval tak jsem si prohlizel i toho cheetaha. Inu cheetah je odlehcenejsi a o par detailu propracovanejsi verze -> cougar ma material s vyssi gramazi, jen jedno poutko na cep, jinak resena nadstavba - to jsou vetsi rozdily kterejch sem si vsiml.
Podle me jsou oba super batohy, k tomu cheetahu se nebudes moct chovat jako sileny hovado (hazeni do krovi atp. :toimonster: ), ale pokud ti sedne tak super batoh, kterej sam o sobe nevazi jako krava :)
Z toho plyne zajed do obchodu a vyzkousej, jestli ti sedi (nech si do nej hodit nejakej rodinnej stan) :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod misakmisakmisak » pon říj 25, 2010 19:48

Diky moc, dneska jsem celej den prohlizela, zkusila si snad vsechno a nekvic se mi libil karrimor jaguar pro zensky, ale ta vaha byla taky nejvyssi. Vahu bych i snesla, ale ty finance,
to me moc nedostalo, tak asi zustanu u cheetahu. Maji ovsem ten nejlevnejsi jen v cervene, tak jsem z toho presla.
Pan mi take doporucoval jakysi gregory deva 60 a gregory Z 65. Jeste jsem zkousela vaude cimone 55+8.
No asi nakonec zustanu u cheetahu. Mam jit 250 km s baglem na zadech to chce neco poradneho. I kdyz ta barva me depta, ale jako na potvoru vinove odstiny odevsad zmizly. Diky za pomoc.
misakmisakmisak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 23, 2010 7:07

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod sobb » pon říj 25, 2010 19:51

kašli na barvu, to je to poslední, pokud jinak batoh sedí a vyhovuje :wink:
taky jsem skončila u červenýho ... a nestěžuju si, naopak, našla jsem spoustu pozitiv :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod šíp » pon říj 25, 2010 19:58

Souhlas, taky jsem musela někdy při výprodejích překousnout barvu :rolleyes: a nelituji *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod misakmisakmisak » úte říj 26, 2010 9:21

A co myslite? Jše do Compostelly lepsi karrimor cheetah nebo jaguar?
Rozdil ve vaze dela 500g? je to hodne? Fascinuje me predni otvirani, uplne jsem mu propadla? nemate ho nekdo? Tak sjem si rekla, pujdu do jaguara, no normalne, co myslite, v ten okamzik zmizely vsechny fialove a maji pro zenske opet jen a jen cervene. Ja asi chcipnu. Koukala jsem ne cerny pansky a cena skoro o 600 vyse, tak asi koupim cerveny.
misakmisakmisak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 23, 2010 7:07

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod zbuddy » úte říj 26, 2010 10:12

Bylo by slušné a pomohlo by nám, kdybys nám sem dala odkazy na konkrétní typy a shopy, ve kterých chceš batohy kupovat, ať furt nemusíme googlovat jak blbí :twisted:

Když se Ti líbí Karrimory, kup si velmi levně Bobcat a už dej pokoj :wink:

Jinak přední vstup je prima, má své zastánce a odpůrce (nejen na OF). Už jsme to tu několikrát, i nedávno probírali. Pomohu Ti v hledání, ve kterém jsi poněkud slabší, a uvedu jediné negativum předního vstupu - není dobré ho používat ve sněhu, blátu apod.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod sobb » úte říj 26, 2010 10:53

misakmisakmisak píše:Rozdil ve vaze dela 500g? je to hodne?
Je to hodně. Pokud pořizuješ baťoh na svatojakubskou pouť, tak čím lehčí, tím lépe (nejen samotný batoh, ale i obsah, který v něm potáhneš :wink: ), pokud to není na úkor pohodlí nošení.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod misakmisakmisak » úte říj 26, 2010 12:15

no jo, kdyz ja si rikala, kdyz uz jednou bagl, tak nejaky dobry, at ho mam par let i na jine prilezitosti. Bobcat je pekny, ale az pojedu jinam, bude treba maly.
Jo, tak odkazy, at nemusite googlovat. Cerveny karrimor jaguar ma nejlevnejsi http://www.korunka.cz a http://www.sportnawebu.cz ho ma ve vinove.
Jeste si ho dneska zkusim poradne porovnat u Malla. Ale diky za radu, ja uz toho na tomhle portalu precetla ale dost se mi libi ten karrimor, i kdyz je tezsi. misakmisakmisak
misakmisakmisak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 23, 2010 7:07

Re: batoh pro ženu

Příspěvekod zbuddy » úte říj 26, 2010 12:19

Takové odkazy si strč někam, měly to být odkazy na konkrétní typy batohů. A pokud jsi schopna chodit delší a/nebo náročné túry s plně naloženou pětašedesátkou, tak smekám. To mi připomíná tu hlášku Ivana Mládka :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Další

Zpět na Batohy

cron