kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » úte říj 21, 2008 6:44

Sice se osobně za odborníka na kloubní výživu nepokladám,ale něco málo o tom vím. Takže:
1.je poměrně velký rozdíl mezi kloubními preparáty a sulcem. Preparáty jsou chemicky upraveny do "čisté" podoby kvůli lepšímu vstřebávání a hlavně jde o koncentrovanou dávku.
2.ze zkušeností kolegů-ortopédů vím, že je rozdíl v účinku mezi volně prodejnými preparáty a těmi, co jsou na předpis . To samé pozoruju já u přípravků třeba na křečové žíly.
3.Artroza a jednoduché poškození chrupavky /chondropatie/ je rozdíl. Artroza je nevratná, jde o degenerativní nemoc. Chondropatie je mechanické poškození chrupavky a je vratná,ale... Chce to klid. Ale ne týden dva, ale řádově měsíce až roky- podle stupně poškození /my co máme poslední IV. stupeň víme o čem to je :( /
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Blaf » úte říj 21, 2008 12:30

par lidi mi uz doporucovalo Be alive od firmy ATP....ATP dela veci hlavne pro sportovce a to at uz bojovych sportu/umeni, tak klasicke a i pro kulturisty, kde je ten napor na klouby fakt sileny...
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte říj 21, 2008 19:06

tuso píše:2.ze zkušeností kolegů-ortopédů vím, že je rozdíl v účinku mezi volně prodejnými preparáty a těmi, co jsou na předpis . To samé pozoruju já u přípravků třeba na křečové žíly.

Blbe je, ze ty na predpis ti neprodaji, i kdyz obsahuji stejnou ucinnou latku, jako ty volne prodejne.

tuso píše:3.Artroza a jednoduché poškození chrupavky /chondropatie/ je rozdíl. Artroza je nevratná, jde o degenerativní nemoc. Chondropatie je mechanické poškození chrupavky a je vratná,ale... Chce to klid. Ale ne týden dva, ale řádově měsíce až roky- podle stupně poškození /my co máme poslední IV. stupeň víme o čem to je :( /

Ha, to je ono, chondropatie. Ja mel lehci formu, takze krome chuze ze schodu mi byl pohyb behem lecby doporucen a docela to fungovalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kropt » úte říj 21, 2008 19:19

Moje přítelkyně má poúrazovou artrozu kolen, oboustranně. Jediný co jí pomůže je intraartikulárně (rozuměj píchnutý přímo do kloubu) podaný jointex vždy na jaře, před začátkem turistické sezóny. Je to sajrajt kterej funguje jako výživa chrupavky (kyselina hyluronová) a zároveň jako "mazání" kloubu. Pozitivní účinek trvá tak cca dva měsíce, pak je třeba provést aplikaci nové dávky, cena tohodle sajrajtu je cca1300 kč jedna injekce.
Během působení ale zmizí veškeré problémy, jako je bolest a tvorba "vody" v kolenech.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod ONDRA » úte říj 21, 2008 19:30

ja jsem zkousel preventivne GS condro forte, pojistovna to proplacela. mel jsem pocit, ze pri delsich vyletech s baglem nebo pri intenzivnejsi behu se kolena ozyvaly min, ale mozna to byl jenom placebo efekt. kazdopadne az prijde dalsi 'balicek' tak do toho jdu zase
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » stř říj 22, 2008 17:44

No já taky občas (po vánocích) hltám výživu ArthroStop ale uvědomte si že koleno dělají VAZY a ty když se poKAZÍ :( tak můžete "vyživovat" jak chcete... :smt022
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kropt » stř říj 22, 2008 19:38

Petras píše: ale uvědomte si že koleno dělají VAZY


[-X [-X
Vazy jsou samozřejmě důležitá součást koleního kloubu a když se třeba urvou je to velkej problém - to se stává ale při úrazech nebo při abnormálním přpětí. Nejvíc problémů s koleny má na svědomí chrupavka, která je na všech styčných plochách a tvoří i menisky. Artroza nebo chondropatie jsou nejčastější jmenovatelé vašich bolestí kolen (ja sem zatím v klubu zdravých [-o< :-.. ) a u těhle postížení se dá tou výživou ještě něco zachránit.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » stř říj 22, 2008 20:04

ONDRA píše:ja jsem zkousel preventivne GS condro forte, pojistovna to proplacela. mel jsem pocit, ze pri delsich vyletech s baglem nebo pri intenzivnejsi behu se kolena ozyvaly min, ale mozna to byl jenom placebo efekt. kazdopadne az prijde dalsi 'balicek' tak do toho jdu zase

taky jsem ted zkusila stejny preparat, asi tak po sedmi dnech uzivani vymizely lehci bolesti...je pravda, ze tezko rici, jak to funguje na nejaky zavazny problem...a preci jen, beru to teprve asi 2 tydny...ale jsem spokojena, najednou necitim pichnuti tam v koleni...nebo tady v koleni pri tom ci onom...mam pocit, ze to zabira...
a myslim, ze kdyz ted se budu snazit o nejakou podporu a vyzivu, ze tim zmirnim nektere procesy a pripadne defekty...ale to je jen moje laicka domenka... :-k

kurnik, Sirah
ZB
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Honza Kuchař » čtv říj 23, 2008 6:52

Co pomůže na ,, křupání'' v kolenou při chůzi? doprovázené bolestmi?žena u ortopeda ještě nebyla, tak ani neví co jí je.
Asi je nejlepší něco na promazání . :drinkers:
Hlava rodiny, kterou otáčí manželka.
Hlava by chtěla.....
Honza Kuchař
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte zář 23, 2008 18:18
Bydliště: Nové Hrady v již. Čechách

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amadeus » čtv říj 23, 2008 7:13

Honza Kuchař píše:Co pomůže na ,, křupání'' v kolenou při chůzi? doprovázené bolestmi?žena u ortopeda ještě nebyla, tak ani neví co jí je.
Asi je nejlepší něco na promazání . :drinkers:


krupani nepodcenovat, muze to byt jiz zavazny projev nezvratni degenerativni zmeny, proste de facto chrupavka je v minimalni mire, nestiha plnit svoju funkci, tudiz dochazi k primemu kontaktu kloubni hlavice a kloubni jamky, dochazi k vzajemnemu obrusovani, degenerace se zacne jeste vic prohlubovat, vysledkem je operativni zakrok a nasledne pipani na ramu na letisti :)

U sportovcu a lidi fyzicky pracujicich je kloub vic zatezovan, kloub se adaptuje a je vic odolnejsi vuci vyse zminenemu projevu. Plati to i u kosti, ktere jsou silnejsi, strukturovanejsi ve smyslu pevnosti a pruznosti, a nejsou tak nachylne na zlomeniny.

Samozrejmosti u sportu a fyzicke zateze by mela byt spravni, optimalni a adekvatni strava a vyziva, ktera pomuze vyzivit nejen chrupavku, ale i celkovou kalcifikaci kosti.


PS: je jedno kdo vyrabi, dulezitym faktem je obsah dvou slozek a to chondroitin a glukosamin sulfat, sekundarne MSM, ucinna davka, obsah a cistota.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » čtv říj 23, 2008 10:33

amadeus píše:PS: je jedno kdo vyrabi, dulezitym faktem je obsah dvou slozek a to chondroitin a glukosamin sulfat, sekundarne MSM, ucinna davka, obsah a cistota.


A právě proto není jedno, kdo to vyrábí. Je spousta firem, které vyrábí tzv. generika- koupené licence, bez vlastního vývoje. Netvrdím, že je to na úkor kvality, ale může být. Když už nic, tak vždycky jsou pozadu- ten kdo má patent si ho nějakou dobu chrání a licence samozřejmě neprodává. Nemusí ani jít o nový lék- stačí změna vzorce,nosiče aktivní látky, zlepšení vstřebatelnosti léku a už je tam rozdíl. A pak jsou farmaceutičtí giganti /Pfizer,Merck, Smith-Kline.../, kteří mají vývoj, vlastní patenty na léky a mají trochu jiný "level" možností výroby. A hlavně můžou ovlyvnit chemické složení vlastního patentu.
Laicky bych to řekl asi tak:dřevo jako dřevo, ale Stradivárky jsou jenom jedny.Není všechno jen o složení.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amadeus » čtv říj 23, 2008 10:44

tuso píše:
amadeus píše:PS: je jedno kdo vyrabi, dulezitym faktem je obsah dvou slozek a to chondroitin a glukosamin sulfat, sekundarne MSM, ucinna davka, obsah a cistota.


A právě proto není jedno, kdo to vyrábí. Je spousta firem, které vyrábí tzv. generika- koupené licence, bez vlastního vývoje. Netvrdím, že je to na úkor kvality, ale může být. Když už nic, tak vždycky jsou pozadu- ten kdo má patent si ho nějakou dobu chrání a licence samozřejmě neprodává. Nemusí ani jít o nový lék- stačí změna vzorce,nosiče aktivní látky, zlepšení vstřebatelnosti léku a už je tam rozdíl. A pak jsou farmaceutičtí giganti /Pfizer,Merck, Smith-Kline.../, kteří mají vývoj, vlastní patenty na léky a mají trochu jiný "level" možností výroby. A hlavně můžou ovlyvnit chemické složení vlastního patentu.
Laicky bych to řekl asi tak:dřevo jako dřevo, ale Stradivárky jsou jenom jedny.Není všechno jen o složení.


mysleno je jedno, tedy z tech firem s licenci, molochu a podobne, proste high level, de facto jenom par firem muze jasne prokazat cistotu, vstrebatelnost, vlastni vyrobu s patentem, vlastni vyzkum atd, tudiz se sami selektuji na lepsi pozice (ktere muzem individualne preferovat), otazka je pridana hodnota neco navic co jina konkurencni firma nema...
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » čtv říj 23, 2008 11:40

amadeus píše:mysleno je jedno, tedy z tech firem s licenci, molochu a podobne, proste high level, de facto jenom par firem muze jasne prokazat cistotu, vstrebatelnost, vlastni vyrobu s patentem, vlastni vyzkum atd, tudiz se sami selektuji na lepsi pozice (ktere muzem individualne preferovat), otazka je pridana hodnota neco navic co jina konkurencni firma nema...


Samozřejmě, že firmy s patentem jsu dražší. Ale zase kdyby jich nebylo, nebyl by výzkum a tudíž ani nové léky. A někdo /pacienti/ jim to musí zaplatit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amadeus » čtv říj 23, 2008 11:52

tuso píše:
amadeus píše:mysleno je jedno, tedy z tech firem s licenci, molochu a podobne, proste high level, de facto jenom par firem muze jasne prokazat cistotu, vstrebatelnost, vlastni vyrobu s patentem, vlastni vyzkum atd, tudiz se sami selektuji na lepsi pozice (ktere muzem individualne preferovat), otazka je pridana hodnota neco navic co jina konkurencni firma nema...


Samozřejmě, že firmy s patentem jsu dražší. Ale zase kdyby jich nebylo, nebyl by výzkum a tudíž ani nové léky. A někdo /pacienti/ jim to musí zaplatit.


presne, a plati to nejen v oblasti leciv a celkove farmaceutik,,
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » čtv říj 23, 2008 12:04

to Amadeus: ty jsi doktor?
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » čtv říj 23, 2008 12:07

ZB:ťuťuťu :ú
nebud jak teoretic :) jedna mala citace :-..
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amigo » čtv říj 23, 2008 12:29

kolena bolí, takže polykám pilule Proenzi 3, ale při větší fyzický zátěži se steně ozvou :wink: , tím myslím, když jdu několik dní natěžko, tak 8mý den už regulérně bolí, takže během treku ještě mažu večer a ráno Fastum gelem a kombinuju s bandáží na koleno. nic moc ale funguju tak :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 23, 2008 14:20

Sirah píše:ZB:ťuťuťu :ú
nebud jak teoretic :) jedna mala citace :-..

Kurnik, Sirah, nešlo o citaci, alebrž o vymYzely :axe: #-o :vom:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » čtv říj 23, 2008 14:41

zbuddy píše:
Sirah píše:ZB:ťuťuťu :ú
nebud jak teoretic :) jedna mala citace :-..

Kurnik, Sirah, nešlo o citaci, alebrž o vymYzely :axe: #-o :vom:

...já to opravování nemám rád,ale
ovlyvnit
ti nevadí ... :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 23, 2008 15:06

@ Petras:
a) zbytečná (celá) citace předchozího (mého) příspěvku
b) ovlyvnit mi vadí, ale...
c) dnešní příspěvky v tomto vláknu po 11,33 h jsem již nečečtl, bo jsem byl mimo PC a zareagoval jsem jen na výtku Sirah
d) autor chyby je rodem Slovák, lépe řečeno šalený Východňár. Byl pravděpodobně ovlivněn slovem "ovplyvnit". Jelikož mluví a píše česky lépe než mnozí členové OF (a občané ČR obecně), tak ho veřejně neopravuji.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sedlo » čtv říj 23, 2008 15:16

Několik mých známých bikerů a hikerů používá BIOMASSAGE a docel si to chválí

http://www.biomassage.eu/
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » čtv říj 23, 2008 15:23

zbuddy píše:@ Petras:
a) zbytečná (celá) citace předchozího (mého) příspěvku
b) ovlyvnit mi vadí, ale...
c) dnešní příspěvky v tomto vláknu po 11,33 h jsem již nečečtl...
d)-autor chyby je rodem Slovák,
-lépe řečeno šalený Východňár.
-Byl pravděpodobně ovlivněn slovem "ovplyvnit".
-Jelikož mluví a píše česky lépe než mnozí členové OF (a občané ČR obecně),
-tak ho veřejně neopravuji.


a) :oops:
b) =D>
c) to jse netušil
d) -to vím,jen mne to hrozně uhodilo do oka
- :lol:
- nebo psal rychle,což při své profesi určitě umí
- no nežli já určitě 8-[ (bohužel)
- tak to má být :smt023 [(od čeho je SZ že,člověk nechce býti veřejně za blbce) to píšu hlavně kvůli sobě]
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » čtv říj 23, 2008 15:58

@Zbuddy: tak to jo, to si zaslouzim na holou, fuj :) prasky no, ty muzu uplne za vsechno :mrgreen:
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Honza Kuchař » pát říj 24, 2008 15:53

amadeus píše:
Honza Kuchař píše:Co pomůže na ,, křupání'' v kolenou při chůzi? doprovázené bolestmi?žena u ortopeda ještě nebyla, tak ani neví co jí je.
Asi je nejlepší něco na promazání . :drinkers:


krupani nepodcenovat, muze to byt jiz zavazny projev nezvratni degenerativni zmeny, proste de facto chrupavka je v minimalni mire, nestiha plnit svoju funkci, tudiz dochazi k primemu kontaktu kloubni hlavice a kloubni jamky, dochazi k vzajemnemu obrusovani, degenerace se zacne jeste vic prohlubovat, vysledkem je operativni zakrok a nasledne pipani na ramu na letisti :)

U sportovcu a lidi fyzicky pracujicich je kloub vic zatezovan, kloub se adaptuje a je vic odolnejsi vuci vyse zminenemu projevu. Plati to i u kosti, ktere jsou silnejsi, strukturovanejsi ve smyslu pevnosti a pruznosti, a nejsou tak nachylne na zlomeniny.

Samozrejmosti u sportu a fyzicke zateze by mela byt spravni, optimalni a adekvatni strava a vyziva, ktera pomuze vyzivit nejen chrupavku, ale i celkovou kalcifikaci kosti.


PS: je jedno kdo vyrabi, dulezitym faktem je obsah dvou slozek a to chondroitin a glukosamin sulfat, sekundarne MSM, ucinna davka, obsah a cistota.


Díky za info, předal jsem to ženě,l ale nevím jestli jí donutím jít k lékaři.
Když si na to stěžovala asi v 15 letech svojí lékařce, tak jí odbyla s tím, že má ploché nohy.
Docela odborné řešení. :axe:
Hlava rodiny, kterou otáčí manželka.
Hlava by chtěla.....
Honza Kuchař
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte zář 23, 2008 18:18
Bydliště: Nové Hrady v již. Čechách

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod šíp » ned lis 2, 2008 20:16

sedlo píše:Několik mých známých bikerů a hikerů používá BIOMASSAGE a docel si to chválí

http://www.biomassage.eu/

jj vynikající věc, můžu potvrdit, a na rozdíl od klasické výživy pro chrupavky, tohle je i na vazy.
BTW kdo je tady ještě další východniar kromě Luboše????
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2008 20:28

jeden dochtor z ostravy
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod šíp » ned lis 2, 2008 20:34

pavproch píše:jeden dochtor z ostravy

a jo vlastně. takže už nejenom přestávám vidět, ale i začínám zapomínat ](*,)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2008 20:36

šíp píše:
pavproch píše:jeden dochtor z ostravy

a jo vlastně. takže už nejenom přestávám vidět, ale i začínám zapomínat ](*,)


Tak na to Ti nepomůže ani sklo ani plast ..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 2, 2008 20:47

šíp píše:BTW kdo je tady ještě další východniar kromě Luboše????

Ondrej von Paramo und Furtech ? :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2008 20:48

gróf ondrej von furtech... to zní líp.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví