West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » ned říj 19, 2008 22:36

Zdravim vsetkych priaznivcov outdooru :D
Priblizne pred styrmi mesiacmi som si objednal tuto koselu z Velkej Britanie. Ide o koselu s nazvom West Winds Ventile Safari Shirt. Pokial viem, tak na tomto fore este nikto nerecenzoval ziadne oblecenie z tejto vynimocnej bavlny. Prinasam vam teda kratku recenziu, aby ste si mohli vytvorit obraz o tom, o aky material ide.
Ventile je extremne husto tkana bavlna. Vyraba sa v Britanii a ma za sebou velmi dlhu historiu. Vdaka hustemu tkaniu je neprefukava a ma neuveritelne vysoku vodeodolnost.
Na prvej fotke je pohlad na vrchnu cast laveho vrecka. Je na nom polozena minca pre lepsiu predstavu o hustote materialu. Tu je fotka:

ObrázekObrázek


Tu je dalsi pohlad na lave vrecko:

ObrázekObrázek

Na dalsej fotke je pohlad na vnutornu stranu kosele, konkretne na stitok. Nie je to na nom vidiet uplne, ale kosela je "Made in England" a material je 100% KOTON :D Ma sa prat pri 40 stupnoch, ale zatial som ju nepral, lebo ta kosela sa akosi nechce zaspinit a vobec nesmrdi. Ako "tester hladiny smradu" pouzivam velmi citlivy pristroj znacky MATKA. :wink:
Takisto mozete vidiet detailny zaber na svy. Tie nie su ploche, ako sme zvyknuti pri modernom obleceni, ale, pravdupovediac, pri noseni kosele som uplne zabudol na to, ze nejake svy ma. Pri pohybe vobec neprekazaju. Tu je fotka:

ObrázekObrázek


Tu je pohlad na golier z vnutornej strany. Vidiet tam moju velkost - M a logo firmy. Západné vetry je trochu zvlastny nazov pre firmu, ale co uz... hlavne, ze siju kvalitne vecicky. Tu je foto:

ObrázekObrázek


Strih je velmi dlhy, aby sa zabranilo vyskakovaniu kosele z nohavic. Tuto jej nadmernu dlzku som uz velakrat ocenil. Foto:

ObrázekObrázek

Na ramenach su dve vrstvy bavlny Ventile. Vsetko ostatne je iba jedna vrstva. Dlzka rukavov je tak akurat. Vo velmi teplom pocasi sa rukavy daju bez problemov vyhrnut nad lakte, cim sa vyrazne zvysi komfort. Foto:

ObrázekObrázek


Tu je pohlad spredu. Kosela ma iba dve vrecka - na hrudi. Su dostatocne velke na veci ako napr. Firesteel, nejaky mensi vreckovy nozik, pol chleba so slaninou a pod. Su velmi prakticke a dobre premyslene. Foto:

ObrázekObrázek

Po dvihnuti goliera a nasadeni tych spravnych slnecnych okuliarov sa z obycajneho vidieckeho chlapca razom stava SUPERHERO :lol:

ObrázekObrázek


Pohlad na golier a svy na pleciach zozadu. Foto:

ObrázekObrázek

Pohlad na vonkajsiu i vnutornu stranu bundy. Ziadna podsivka, ziadna membrana, ziadny zater. Iba 100% KOTON...

ObrázekObrázek

Takto sa na Ventile drzi voda. Mozete pozorovat efekt nasavania vody na povrchu tkaniny. Ventile vtedy stmavne a taktiez trochu stuhne, pretoze vlakna expanduju. Foto:

ObrázekObrázek


Tu je detailnejsi pohlad na Ventile po namoknuti povrchu:

ObrázekObrázek


Na tejto poslednej fotke mozete jasne vidiet, ze skutocne namokol iba povrch kosele. Vnutorna strana ostala uplne sucha. Tu je foto:

ObrázekObrázek




Teraz niekolko technickych udajov:

- hmotnost kosele vo velkosti M: presne 429 gramov
- pouzity Ventile grade: L24 - z troch komercnych "grades" je to stred
- vodny stlpec udavany vyrobcom Ventile: 750 mm
- typicka paropriepustnost udavana vyrobcom: 93 - 98 %
- cena v case nakupu vratane postovneho: cca 3400 Sk

Teraz mi dovolte, aby som tuto bavlnenu koselu porovnal s dvoma softshellovymi bundami, ktore podla mna aj podla mnohych clenov fora patria medzi ceskoslovensku spicku medzi softshellmi. Budem ju porovnavat s oblubenym Tilakom Latok a s Direct Alpine Shivling. Tieto SS bundy poznate velmi dobre, nebudem ich preto podrobne predstavovat. Teraz mozno namietnete, ze tato kosela nie je softshell, preto ju nemozem porovnavat. To je mi uplne jasne. Porovnanie nech preto sluzi len na ilustraciu.

Tak teda: test cislo 1:
- spravanie sa tychto dvoch bund a kosele v miernom dazdi:
- Latok - bez problemov odolava miernemu dazdu, ak ste aktivny, mierny dazdik nie je problemom
- Shivling - plati to iste, mensie problemy nastavaju po nejakych dvoch hodinach
- Safari shirt - ani najmensi naznak problemu pri miernom dazdi, ani naznak kondenzacie na vnutornej strane. Vnutro kosele uplne suche.

Test cislo dva:
- spravanie sa bund a kosele vo velmi silnom letnom lejaku:
- Latok - prve naznaky pretekania cez svy a zipsy asi po troch minutach, po piatich minutach sa uz bunda neda nosit, zateka do nej velmi rychlym tempom. Po siedmich minutach zacinam hrešiť.
- Shivling - Hreším približne po piatich minutach... :slota: Utekam sa skryt pred dazdom.
- Safari shirt - po 5 minutach kosela stmavne na mnohych miestach, citelne stuhne, ani naznak pretekania,
- po 10 minutach sa situacia velmi nemeni, predlaktia su cele namoknute, takisto plecia,
- po 15 minutach - KONIEC TESTU! Bohuzial, GOD sa rozhodol, ze ukonci moj test - prestava prsat. Plecia a predlaktia su zvnutra mierne navlhnute, zvysok kosele je vo vnutri uplne suchy na dotyk. Na vnutornej strane nie su ziadne naznaky kondenzacie! Limit jednej vrstvy Ventile v dazdi zatial nebol najdeny. Ak sa nabuduce objavi lejak s podobnou silou a dlhsim trvanim, opat sa pokusim zistit, kde ma kosela svoj limit.

Konecny verdikt teda znie: "obycajna" bavlnena kosela jasne poraza svojich dvoch superov v odolnosti voci dazdu.

Test cislo tri:
- teplotny rozsah v ktorom sa daju tieto bundy pouzit:
- Latok - s trickom pod nim ho dokazem nosit priblizne do teploty 15°C v zavislosti od podmienok. Nad touto hranicou je to uz tazko znesitelne. Na vnutorne strane sa tvori velke mnozstvo kondenzacie. Vo vyssich teplotach je na tele neprijemny, najma, ak je poriadne prepoteny.
- Shivling - vdaka flisu na vnutornej strane je jeho pouzitie vo vyssich teplotach znacne obmedzene. Plati preň priblizne to, co pre Latok.
- Safari shirt - na holom tele ju nezvyknem nosit. Zistil som, ze je mi ovela prijemnejsie, ked mam pod nou tricko (aj vo vysokych teplotach). Osvedcila sa mi kombinacia s merino vlnou, ale aj PES. V chladnejsom pocasi som pod nou nosil aj Tilak Serak z PWS a musim povedat, ze to je bohovsky dobra kombinacia. Najvyssia teplota, v ktorej som koselu testoval, bola 28°C. Bol to skutocne ultimatny test na priedysnost Ventile. Tricko som mal, samozrejme, uplne prepotene, no bavlna Ventila bola tak minimalne navlhnuta zvnutra, ze som tomu proste nechcel verit. Pocas kratkej, niekolkominutovej pauzy, som doslova citil, ako na mne tricko schne. Bavlna Ventile je na rozdiel od syntetickych materialov typu Pertex a pod. prijemna aj vo velkom teple. (pre bratov Čechov: je príjemná aj vo veľkom vedre :D ).

Test cislo styri:
- odolnost voci poskodeniu a opotrebeniu.
- Latok - odolnost je velmi vysoka, nezaznamenal som ziadne problemy
- Shivling - takisto vysoka, robia sa zmolky, ale nezaznamenal som ziadny pokles v kvalite vyrobku
- Safari shirt - viem o ludoch, ktory vlastnia bundu z bavlny Ventile 30+ rokov pri pravidelnom pouzivani. Myslim, ze to hovori za vsetko. Odolnost voci tŕniu, konarom, podliakom, komarom a inym drobnostiam, ktore dokazu zneprijemnit pobyt v prirode, je excelentna. Ventile je proste NEZMAR od matky prirody. :prayer:

Test cislo pat:
- odolnost voci ohnu:
V podstate tu som Latok a Shivling netestoval. Kazdemu musi byt jasne, ze synteticke materialy ako napr. nylon a PES maju relativne nizku odolnost voci ohnu. Vo Ventile sa okolo ohna mozete pohybovat bez obav. Obsahuje vraj cosi prirodne, co spomaluje postup ohna, ci nieco take. Podrobne som to nezistoval. Pre mna je podstatne, ze ma neporovnatelne vyssiu odolnost voci ohnu ako dve spominane bundy. Okrem toho sa v nej pri ohni necitim ako v plastovom vreci. :wink:

Pokusim sa este o kratke zhrnutie:

Plusy:

- Ventile je neprefukava
- je nepremokava do velmi vysokej miery, niekolkonasobne viac ako najlepsie SS bundy na nasom trhu
- v priedysnosti v podstate nema priameho konkurenta (tu nepocitam materialy ako napr. Pertex, ktore su len neprefukave, ale premoknu za 10 sekund)
- extremne dlha zivotnost
- prirodny material
- prijemna na dotyk
- prijemny vzhlad aj do mesta (v inej farbe, samozrejme :D )
- v chladnych a suchych podmienkach v podstate nema konkurenciu
- pri chodzi je "tichsia" ako membranove HS
- potrebuje minimum starostlivosti
- nepotrebuje obnovu impregnacie
- najvsestrannejsi material pre bundy, aky v sucasnosti poznam
- vysoka odolnost voci ohnu, trniu, komarom, konarom a dalsej havedi
- to je snad vsetko

Minusy:

- nie najvhodnejsia volba do extremne vlhkych a dazdivych podmienok
- niektori hovoria, ze hmotnost. Nesuhlasim. Bunda s kapucou vo velkosti M vazi od 500 do 700 gramov (podla vybavy). Je to na urovni mnohych SS bund. Dvojvrstvove vazia okolo 1200 - 1300 gramov.
- material nie je strečový ako mnohe moderne materialy
- mensia odolnost voci mechanickemu poskodeniu ako u modernych syntetickych materialov (Kevlar, Cordura a pod.)
- niektori hovoria, ze vysoka cena. To je vsak blbost. Jednovrstvova bunda z Ventile sa kupit uz od 110 libier, co je menej ako date napr. za Tilak Latok. Dvojvrstvove bundy su, pochopitelne, drahsie. Ich ceny sa pohybuju okolo 250 libier.
- ked namokne, znacne stuhne, co moze niekomu dost vadit. Ja som si vsak na to za ten cas uz zvykol.
- niektori vravia, ze velmi dlho schne. O dvojvrstvovej bunde to plati. Ale ja mam s koselou uplne inu skusenost. Po lejaku mi v izbe vyschne v priebehu 2-3 hodin, zatialco napr. Shivling mi po 5 minutach v lejaku visel v izbe minimalne 24 hodin, kym uplne vyschol.

Akokolvek sa snazim byt kriticky, tento material ma jednoducho ovela viac plusov ako minusov. Pre mna je to skutocny "KING" medzi prirodnymi materialmi. Pokial ide o celkovy komfort pri noseni, Ventile podla mna poraza vsetky ostatne materialy. V dnesnom svete, kde do vas firmy ako napr. Gore hustia, ze pre ochranu pred nepriaznami pocasia potrebujete prave ich materialy, sa len malo ludi dokaze pozriet kriticky na ich tvrdenia. Vraj potrebujem membranu, aby som bol v teple a suchu. Treba mi vysoky vodny stlpec, aby som nezomrel, ked si sadnem na mokru travu. Ak bunda nema podlepene svy, nemoze byt nepremokava. A este mnoho podobnych dristov... Skumali ste uz niekedy skutocne kriticky, co z toho je pravda? Alebo len nekriticky preberate to, co vam povedia? Prosim, pochopte ma spravne. Nie som zaujaty voci firme Gore alebo inym gigantom na poli odevneho priemyslu. Taktiez nepracujem pre firmu West Winds ani pre Andyho Davisona z Furtechu. Jednoducho len nedokazem zniest klamstvo a zavadzanie, ktore su pre firmu Gore take priznacne. Viem, ze tu ide o velke prachy, ale aj tak sa to neda len tak ospravedlnit. Ak bude firma Gore voci verenosti otvorenejsia a cestnejsia, nebudem mat proti nej nic. Jednoducho si len myslim, ze jej vyrobky su vo vseobecnosti precenovane a predrazene. Skor sa mi paci pristup malych firiem ako napr. Hilltrek, kde jednaju so zakaznikom excelentne. Momentalne si pisem s majitelom firmy. Chcem si dat u nich usit bundu z Ventile presne na mieru s niekolkymi zmenami. Sam si chcem navrhnut vrecka a dalsie vychytavky. Majitel mi odpisal, ze bundu spravia presne na mieru a dorobia mi tam, co budem chciet. Toto nazyvam spravnym pristupom k zakaznikovi.

Na zaver uz len v kratkosti... Poznate MYTHBUSTERS ??? Su to dvaja chlapici, ktori preveruju rozne myty. Jeden z takychto mytov som sa rozhodol preverit aj ja. Ide o mytus, ktory hovori, ze ked si napr. klaknete na mokru travu, tlak, ktory posobi na vase oblecenie, sa rovna tlaku priblizne 15 metrov vysokeho vodneho stlpca. Zrejme si pamätate, ze Ventile ma vodny stlpec 0,75 metra. To je presne 20-krat menej ako je potrebne!!! Ventile teda teoreticky nema sancu vydrzat taky tlak... Viete co..., radsej si pozrite kratke video. Tu je:

http://disk.jabbim.cz/goro@jabbim.sk/MOV06982.3gp

(Video si bud ulozte na disk, alebo pouzite Firefox s VLC pluginom, aby vam ho prehralo v prehliadaci. http://videolan.org)

P.S.: Ak niekto z vas dlhsi cas vaha, ci si bundu z Ventile kupit alebo nie, nech okamzite prestane vahat. Tu skutocne niet o com rozmyslat. V nasich klimatickych podmienkach najde takato bunda velmi siroke vyuzitie pocas celeho roka. Skuste to a verim tomu, ze tuto investiciu neolutujete aspon najblizsich 30 rokov :D Vela stastia a najmä rozumu pri rozhodovani vam praje Ondrej.

EDIT: Fotky na poziadanie editnute.
Naposledy upravil Ondrej dne pon říj 20, 2008 8:03, celkově upraveno 1
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Hafi » ned říj 19, 2008 23:18

:axe: :axe: ](*,)
by me zajimalo co byh musel mit za rozliseni na monitoru aby se mi tam nasirku ty fotky vesli...takhle to musim furt rolovat === naprosto necitelny! hod tam ty fotky jen jako nahled s odkazem na umisteni.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 5:48

Prepac. V najblizsich hodinach tie fotky upravim.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod pripluv » pon říj 20, 2008 6:24

panoramatickou dvaadvacitku :mrgreen: . Foto navrhuji upravit do 600x800 px, 72 dpi.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 6:30

OK. Len som chcel, aby bolo dobre vidiet detaily. Ale to asi nebol dobry napad...
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod pripluv » pon říj 20, 2008 6:34

v pohodě, detaily uvidíš i tak. Nebo to potom nasypat do imageshacku nebo tak a každej si to rozklikne (ale to jsou lidi spis lini).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 6:38

Inac, Pripluv, to video sa da spustit v pohode?
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod pripluv » pon říj 20, 2008 7:43

u mne v pohodě
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 8:27

Fotky upravene! Teraz je to uz, dufam, prehladnejsie.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod loser » pon říj 20, 2008 9:14

Zdar,

fajn test. Len by ma zaujimalo ako bude vyzerat bunda s ventile v zime pri dazdi so snehom a potom ked napr. vystupam vyssie , alebo v noci - zacne mrznut ??? Neviem si predstavit ako ta vrchna vrstva (vlakna) nasiaknuta vodou zamrzne. To potom asi nevyzlecies a asi ani neohnes bez toho aby si porusil (nepolamal) vlakna vrchnej vrstvy Ventile bavlny (kedze ta voda je nasiaknuta vo vlaknach, ktore zvacsia objem). Alebo to maju nejak vychytane????
loser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 19, 2008 12:02

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 9:41

Ahoj, loser.

To je vazne skvela pripomienka. Dazd, sneh a nasledne klesnutie teploty pod bod mrazu... to su prave tie podmienky, v ktorych existuju lepsie volby ako Ventile. Ked voda na Ventile zmrzne, urcite to nebude nic prijemne. To by mohol byt problem. No ak mas moznost zalozit ohen (ako to robieva Bear Grylls), tak v tom nevidim problem. Pri ohni ju vysusis neuveritelne rychlo. Ak by si bundu z Ventile dokazal udrzat v stane nad bodom mrazu a v suchu, mas vyhrate. Ak vsak nie si taky akcny "survival" typ cloveka ako Bear Grylls, mozes to vyriesit tym, ze si do batohu pribalis lahucky HS (Paclite, eVent, ...), poncho alebo nieco ine, co bundu ochrani pred totalnym namoknutim. Nahodenim HS na Ventile vsak znacne obmedzis jej priedysnost. Nic nie je dokonale vo vsetkych podmienkach. Vzdy tu plati stare zname: YOU CHOOSE, YOU LOOSE !
Mimochodom, neviem o ziadnom pripade, kedy by zamrznuta voda sposobila Ventile nejake problemy. Nepocul som o ziadnom pripade zlomenia, roztrhnutia, alebo nejakeho podobneho zlyhania Ventile. Jedina staznost na Ventile v tebou opisanych podmienkach bola, ze nie je prijemna na nosenie a je velmi tuha. Tomu sa vsak da lahko predist, ako som uz napisal.

V situacii, ktoru opisujes, skutocne nepoznam nic lepsie ako Nikwax Analogy (Paramo, Furtech, Cioch, ...). Skusal som uz vselico, ale v takychto podmienkach sa tejto technologii nevyrovna NIČ! Samozrejme, opat to ma nejaky hacik - maly vodny stlpec. Sadnutie, klaknutie ci lahnutie do mokrej travy nerobi Paramu a Furtechu ziadny problem. Ak si vsak sadnes do mlaky s hlbkou vacsou ako cca 1cm, cez pump liner sa pretlaci male mnozstvo vody a potom bude trvat niekolko minut, kym to pump liner odvedie prec z bundy. Nie je to nic tragicke. Ktory normalny clovek si vsak sada do mlaky??? Nehladame skor co najsuchsie miesto, ked si chceme niekam sadnut? Nech si odpovie kazdy sam.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod ZbynekN » pon říj 20, 2008 13:20

@Ondrej: Hezky napsáno. Normálně nosim i v civilu košile, tahle "venkovní" vypadá dobře. Nevíš, jestli jsou dostupné i v čechách? Hlavně kvůli vyzkoušení velikosti. Ad. hmotnost: Tilak latok, velikosti XL má hmotnost 750 gramů i s kapucou.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 13:46

Ahoj.

Bohuzial, v CR zatial podla mojich informacii nie je tato kosela dostupna. Ja zvyknem nosit M a tato kosela mi vo vekosti M sadne ako uliata. Ak sa vsak bojis toho, ze by si si mohol kupit nespravnu velkost, ziaden problem. Tieto firmy siju aj presne na mieru. Staci sa s nimi dohodnut, poslat im presne miery a priblizne za mesiac ti usiju, co chces. No ak mas Latok vo velkosti XL, aj tato kosela by ti mala sediet vo velkosti XL. Cislovanie maju veeelmi podobne.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod ZbynekN » pon říj 20, 2008 13:51

A hodíš mi sem odkaz, kde ji koupit? Vánoce se blíží a ježíšek potřebuje poradit :mrgreen: . Jestli maji na stránkách tabulku velikostí, tak to bude fajn. Já mam u hodně oblečení problémy s rukávama, asi mam nějak delší ruce nebo co :(( *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 14:06

Jasne, velmi rad. Teraz nemozem, ale do vecera tu tie odkazy budes mat. Taktiez ti poradim, ako postupovat pri nakupovani a plateni.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon říj 20, 2008 19:26

http://outdoorstore.co.uk/

Chod na VENTILE CLOTHING - Jackets - Trousers. Mne to teraz akosi nechcelo nacitat. Tam najdes aj Safari shirt. Kontaktuj ich, opytaj sa na dostupne farby a velkosti. Potom sa pytaj na vysku postovneho. Ked som sa ich na to pytal ja, odpisali mi, ze este nikdy neposielali na Slovensko a ze to pojdu zistit na postu. Potom mi napisali, ze to bude stat 40 libier. Hned som mu slusne vysvetlil, ze tolko mu nedam, lebo Andy Davison z Furtechu mi posielal bundu Claw za cca 10 libier. Nakoniec sme sa teda dohodli na kompromise - 15 libier. Takze ked budu pytat prilis vela za postovne, ako argument mozes pouzit Andyho Davisona... Ked uz budete definitivne dohodnuti na velkosti a farbe kosele a na vyske postovneho, napis im, nech ti poslu "PayPal invoice". Ak budu mat tvoju velkost na sklade, tak ju mas do 5 dni doma. Tak vela stastia.

edit: vyhozeno www
ZB
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod puschpull » pon říj 20, 2008 20:54

když tak
http://outdoorstore.co.uk/

!!

bez toho www

ani na odkazech jim asi dnes nefunguje www
:-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon pro 19, 2005 9:41
Bydliště: Most

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod joker » pon říj 20, 2008 22:16

Bueno...
Inak keby nekdo cel veci z husto tkanej bavlny nedavno som bol trochu saskovat v Tatrach...nakonec sme zbehli aj do Popradu, kde ma typek novu predajnu na Bergans a Klattermussen.Slusny vyber este lepsie ceny na debilov )), pomaly drahsie ako v samom kralovste spojenom.Inac vychodnari su sami skromni ludia, aj ceny v hudy boli cca o 20 proc. vyssie ako v Bratislave, az na ten rozdiel ze v Ba tam vidim nakupovat ludi ale v PP sme boli hodinu sami v obchode, ale to len tak mimochodom. Co sa tyka ventile, basnil o nej, ale vraj je to skor na taku spise turistiku ako extremnejsie vystupy. Rozpraval, ze bunda nepremokne cca 4 hodky, co mi zdokladoval propagacnym katalogom. Ked som sa ho pytal, ci vydrzi lejak ktory som absolvoval dva dni dozadu cca sme mokli vyse 6h..... povedal ze to nema odskusane ale ze sa zarucuje za te 4 hod. Takze co sa tyka hardshellu radsej ostanem pri mojom starom tnf gtx -). Inak dizajnovo fatk skvele.Ma tam super vyber svetrov a rolakov z merino vlnky...podotykam neni to pre krestanov,cena okolo 7k sk.
Nechapem komu to tam ce predavat?...asi caka na zimnu lyzovacku kym dojechajet ruskaja elita.
Dasvidanja tavarisci.
joker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř pro 12, 2007 14:19
Bydliště: Bratislava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » úte říj 21, 2008 6:48

Pre Jokera: Bud to ma trochu pomylene ten chlapik z obchodu alebo ty. :) KLATTERMUSEN totiz nepouziva bavlnu Ventile. Takze ti asi nerozpraval o nej, ale o Etaproof. Pokial ide o tvoju otazku, ci to vydrzi 6 hodin dazda... Odpoved znie: ÁNO, bez akychkolvek problemov. Ak si vezmes dvojvrstvovu Ventile bundu, alebo koselu ako mam ja + jednovrstvovu bundu alebo smock z Ventile, garantujem ti, ze to zvladne aj 24 hodin nepretrziteho dazda a na rozdiel od membranovych HS nenajdes vo vnutri ziadnu kondenzaciu. Ventile v jednej vrstve ma zvladnut nejakych 6-8 hodin nepretrziteho silneho dazda. Keby Ventile nebola do extremu, nenosili by ju polarni badatelia a podobni blazni... :wink: Neviem, ako je to s kvalitou Etaproof (Klattermusen), ale Ventile (West Winds) je totalna pecka a na Slovensku a v CR si nedokazem predstavit podmienky, v ktorych by mohla zlyhat! GTX ma stale svoje miesto vo svete outdooru, ale v nasich podmienkach je absolutne zbytocny.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » úte říj 21, 2008 7:04

Nazdar.
http://www.arizzon.com/
Tak tady koupíte taky Ventile. Psal jsem si s Sławek Bardadyn (zastupuje snugpak.com pro Polsko a Slovensko) a nebyl pro něj problém poslat k nám cokoliv (barva, velikost, vylepšení) od West Winds. Poštovné chtěl 25liber. A protože moje polština je mnohem lepší než angličtina, tak jsem si s ním mnohem líp popovída. Byl velmi ochotný.
Takže toto je trochu mé vody do mlýna. Ještě došetřím pár korunek a splním si zase jeden sen \:D/
PS: Jinak je ještě pár firem které buď prodávají West Winds nebo sami šijou z Ventile. Nevím, ale jestli zasílají zboží k nám. Pokud bude zájem můžu dát odkazy.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » úte říj 21, 2008 7:50

Tady psal vici, kde se v ČR dá koupit Ventile viewtopic.php?f=9&t=6401&p=152869#p152869

@ vici: Ty nejsi ten, kdo tady psal, že si objednal 2 bundy za celkem cca 16000 Kč? :(( Hledání tady funguje zatím jen pro
příspěvky po překlopení... ](*,)

už to mám: viewtopic.php?f=9&t=5572&p=154691#p154691
takže co vlastně kupuješ? :ú
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Rujir » úte říj 21, 2008 7:51

Ondrej píše:Keby Ventile nebola do extremu, nenosili by ju polarni badatelia a podobni blazni... :wink:


Prave polarnici nie su velmi dobri priklad, kedze podmienky v polarnych oblastiach su mrazivo suche. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod sx02 » úte říj 21, 2008 8:42

Ondrej je objevitel zazracnych zde neznamych materialu. Skoro az neuveritelne dobrych. :rolleyes:
Musi se ale nechat ta kosile je fak pekna.

Ovsem vyrobky s cenou 80-100 liber, to je krapanek moc. Za ty prachy je uz super bunda se Sympatexem. Mozna dvakrat. A ta fakt nepromokne. :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » úte říj 21, 2008 10:51

A polarne podmienky nie su extrem???

@sx02: Mozno si si zle precital moju recenziu, alebo si nespravne pochopil jej odkaz. Ventile ma svoje limity. O tych som uz pisal. No ak si precitas porovnanie s Tilakom Latok, zistis, ze Latok sa na Ventile nechyta. A pritom vobec nestoji menej. Su situacie, v ktorych nie je najlepsou volbou, ale napr. Tilak Latok sa na Ventile zdaleka nechyta. To ti povrdim nielen ja, ale aj kazdy moj kamos, ktory si Ventile vyskusal na vlastnej kozi. Nie sm zaujaty voci Latoku. Len hovorim, ze mne jeho vykon zdaleka nepostacuje. Od bundy pozadujem viac. Ale ak je niekto s Latokom spokojny, nevidim dovod, preco by mal hladat nieco ine. Mimochodom, nepaci sa mi tvoj ironicky ton voci mne. Je to snad preto, ze chcem na OF prispiet niecim na Slovensku malo znamym? Alebo preto, ze kritizujem oblubeny Latok? Napis mi, s cim mas najvacsi problem. Mozno sa nam potom bude komunikovat lepsie.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod joker » úte říj 21, 2008 11:08

Hmm vela ludi ma vela veci pomylenych...tomu verim. I ked ten chlapik co mu patril ten obchod z Klattermussen a Bergans handrami na to nevypadal. Osobne som nachylny verit ze husto tkana bavlna od ventile moc horsia ako husto tkana bavlna etaproof nebude. Je pravda ze ventile je 235-240 g/m2 a eta 205 g/m2 pri vodnom stlpci 0.75m. Klattermusenu docela doverujem a ked pri syntetickej bunde uvadza 20m+ a pri cottone 0,75m tomu verim a je to pre mna podstatny rozdiel. Inak dost sa mi pacia te cotton SS od K. vzdusne to bude.
Naposledy upravil joker dne úte říj 21, 2008 11:23, celkově upraveno 1
joker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř pro 12, 2007 14:19
Bydliště: Bratislava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » úte říj 21, 2008 11:17

zbuddy: zatím jsem si nic neobjednal. Šetřím korunky a hledám :ú Koupit si chci bundu a kalhoty z Ventile, ale jaké to ještě nevím. Na netu je toho hodně a je z čeho vybírat. Je to poměrně dost peněz, tak nechci udělat botu :(( Až koupím a vyzkouším dám vědět [-o<
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Rujir » úte říj 21, 2008 11:21

Ondrej píše:A polarne podmienky nie su extrem???


Su, ale aj dzungla je extrem a myslim, ze sa zhodneme, ze do kazdeho z tychto prostredi potrebujes uplne ine vybavenie. :wink: A prave polarne oblasti absolutne neotestuju ako material zvlada vlhkost, kedze tam prakticky ziadna nie je.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod sx02 » úte říj 21, 2008 12:26

Ondrej: Jsem jen od prirody ponekud skepicky nez vyhodim 4k za kosili z okna. Nic vic. ;-)
Tvou recenzi jsem samozrejme cetl, Latoka se nezastavam, ten je mi ukradenej. V zivote bych si ho nekupil.

Ironie tam mirna byla, myslim ze ale naprosto primerena tvemu predchozimu pusobeni v kazue "oda na furtech/paramo".
A nebyla o nic vetsi nez sranda ze Sympatexu, ktery je haněn o thread vedle.
Pokud se te ale dotyka, vynecham ji. *
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » úte říj 21, 2008 12:40

4000 Kč za košili bych také nedal, za super bundu bych dejme tomu 6-8000 Kč někdy možná dal. Používat košili místo bundy mi připadá divné. Košile mne nezahřeje, SS bunda ano.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod chonga » úte říj 21, 2008 12:50

zbuddy píše:4000 Kč za košili bych také nedal, za super bundu bych dejme tomu 6-8000 Kč někdy možná dal. Používat košili místo bundy mi připadá divné. Košile mne nezahřeje, SS bunda ano.

4000,- za košili je fakt dost :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Další

Zpět na Oblečení