Off road brusle (kolečkové)

život v jedné lajně

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod anglicak » pon zář 15, 2008 16:34

Ahoj,

rad bych jezdil vetsinou po horsim asfaltu, betonu a libi se mne neco takoveho [url=http://www.inline-shop.cz/outdoor-in-line-brusle/pro-muze/powerslide/powerslide-cross-trainer-s3/Powerslide Cross Trainer S3/[/url]
mate nekdo zkusenosti?
diky za odpoved

edit ZB
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Příspěvekod zbuddy » pon zář 15, 2008 18:38

Ahoj,
vítám Tě na OF, i když koukám, že jsi zaregistrován již déle. Nicméně jsem potěšen, žes poprvé napsal do této sekce.
Nevím o nikom tady, kdo by na tomto typu bruslí jezdil. Viděl jsem na nich jen pár lidí, naposled jednoho borce na druhé jízdě Brnem, jel bez hůlek, ale myslím, že tlamu nehodil. Vím, že Siky na nich jezdí v Pardubicích, když je hnusné počasí, i třeba na sněhu. Mne také lákaly, teď se mi více líbí Skike, které jsou v Německu dost populární. Ale času aj. je tak málo, že jsem si řekl, že se zatím soustředím na normální brusle, nanejvýš bych se dal na nordic blading :wink: Nejvíc se o jízdě na terénních bruslích dozvíš myslím na Ladronka.cz. Nevím, odkud jsi, kdyžtak můžeš o nich pokecat s prodavači v některých pražských prodejnách či přímo na Ladronce či Letné v půjčovně...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod lindaV » pon zář 15, 2008 22:07

Ahoj,
ja jezdim na Skike, koupila jsem je letos na jare v Rockpointu ve vyprodeji za necele tri tisice... Po horsim asfaltu se na tom jezdi v pohode, ale na vylozeny "offroad" to zas tak moc neni... Oproti inlajnum ocenuji ze do pohybu zapojim i ruce, taky brzdy funguji docela spolehlive, coz se hodi... Rozhodne ale clovek musi makat vic nez na inlajnech, ja teda byvam vzdy docela vyrizena:-)
Jinak s tema od Powerslidu zadnou zkusenost nemam....
lindaV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 9, 2008 9:14

Příspěvekod anglicak » úte zář 16, 2008 6:03

Diky moc za rady.Nad skike jsem taky premyslel, neb mne laka moznost jen odepnout botu a da se pokracovat v chuzi a nemusim tahat dalsi par bot. Chtel bych je brat na vylety, kde cast trasy je po silnickach, kde bych je vyuzil a cast je mimo cesty kde bych je pouze pripnul na batoh.
Problem je, ze tady v UK jsem nikdy nikoho na nich nevidel a prodavaci je sice prodavaj, ale zkusenost zadna. Jezdim casto do Prahy, mate typ na obchod, kde by se dalo s prodavaci promluvit a i je vyzkouset.
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Příspěvekod zbuddy » úte zář 16, 2008 9:53

Skike jsem viděl fyzicky zatím jednou. Myslím, že mne zarazila šířka "chodidla" pod botou :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod zbuddy » úte zář 16, 2008 9:58

lindaV píše:Ahoj,
ja jezdim na Skike, koupila jsem je letos na jare v Rockpointu ve vyprodeji za necele tri tisice...
Tak to mi uniklo, všiml jsem si pozdě, jinak v Německu je sice dost vysoká cena, ale furt díky kursu Eura výhodná, hlavně v kompletu s hůlkami.
Jinak vítej do sekce inline, na OF jsem Tě letos již uvítal.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod lindaV » úte zář 16, 2008 13:57

anglicak píše:Nad skike jsem taky premyslel, neb mne laka moznost jen odepnout botu a da se pokracovat v chuzi a nemusim tahat dalsi par bot. Chtel bych je brat na vylety, kde cast trasy je po silnickach, kde bych je vyuzil a cast je mimo cesty kde bych je pouze pripnul na batoh.

Tak to jsem mela taky takove vize, ze to clovek muze vzit s sebou na vylet a kde to pujde tak nazout... Ale on je to fakt docela velky kram, to bych musela brat 50L batoh, na jiny bych to asi fakt nepripla... A ten by pak pri jizde asi docela prekazel... Kazda ta "brusle" ma 2 kila, k tomu hulky, v zajmu bezpecnosti beru i helmu a chranice na kolena... Nevim, prijde mi ze pak by si clovek neuzil moc to chozeni ani tu jizdu... Ale nekomu to muze vyhovovat.

Jinak v tom RP jsem si je i pujcovala nez jsem je koupila, urcite je meli v pujcovne Na Perstyne a Na Porici, takze bys je mohl vyzkouset, ale nevim jestli to plati i ted, uz je to skoro pul roku. S tim ze by Skiky prodavali v nejakem jinem obchode v Praze jsem se nesetkala. Nejake od Powerslidu jsem videla akorat v Dlazdene

Na netu jsem koukala ze nekdo prodava Skike za 5000: http://www.skike.ic.cz/
lindaV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 9, 2008 9:14

Příspěvekod zbuddy » úte zář 16, 2008 14:18

Kromě JB Sportu v Dlážděné (prodavač Mirek) je mají i na Bubenském nábřeží (chystám se tam delší dobu) , verzi Trainerza 3000 Kč. Viděl jsem na Powerslide dělat inline kiting (létání na dráčku) na Donauinselu ve Vídni.
Na ty Skike jsem viděl na německém webu speciální tašku, je to fakt kráva velká.
Další varianta jsou inline brusle se sundávacím skeletem, jdeš pak v takových metrosexuálních botičkách, je to také myslím od Powerslide, kdyžtak to najdu. Salomon také tento typ bruslí dělal, viděl jsem to na jejich webu jako video. Škoda tohoto výrobce :cry:
Pak jsou ještě další "terénní brusle"
a) Rollerblade Coyote - už se nevyrábí
b) Landrollery
c) viděl jsem je v Brně, Roces Big Cat SAS
d) na Ladronce jsem viděl jednou paní, co měla normální pohorky a na nich upevněný podvozek á la dávné brusle na kličku. Bohužel jsem se jich nezeptal, odkud to mají a na netu jsem je nenašel :twisted:

Tady máš Skike v UK. Ještě jedna věc, na německých stránkách nabízejí i kolečko se zpětnou brzddou, vhodné hlavně pro jízdu do kopce...
Naposledy upravil zbuddy dne úte zář 16, 2008 16:26, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod anglicak » úte zář 16, 2008 15:16

Diky vsem za odpoved, zatim zadne negativni zkusenosti, tak si asi s koupi psa poridim i brusle a zacnem trenovat.
Mam si dat na neco pozor pri koupi, nebo zde nejsou zadne vetsi rozdily v kvalite..popripade jakeho vyrobce zvolit...rad zaplatim za kvalitu.
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Příspěvekod zbuddy » úte zář 16, 2008 15:50

Nevím, co chceš kupovat, ptal ses sice na Powerslide Nordic Profi... Vlastní zkušenosti tady popsala jen kolegyně se Skike, tak nevím :(( Uvědom si jen jedno, je sice rychlejší, ale namahávější způsob bruslení, bruslíš spíše jako běžci při "bruslení", tj. musíš více do stran než je běžné inline (po rovině a čistý styl...) a je to namáhavější na šlachy na vnitřní straně stehna, a přitahovače či jak se to jmenuje....
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod anglicak » úte zář 16, 2008 16:18

koupim asi ty Skike...laka mne moznost je pak pripnout na batoh a jit..ze sou tezky to neva aspon se telo trochu zoceli...nez sem mel pro psa brasny, tahal sem mu 8kg granuli v batohu pri turach..takze tahnout brusle uz neni tak hrozny a ze to je vetsi drina na nich jo Ok
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Příspěvekod zbuddy » úte zář 16, 2008 16:33

OK, tak poreferuj, a kdybys byl náhodou v Praze a chystal se to tu vyzkoušet, tak dej vědět, rád bych se na to podíval /evt. i vyzkoušel :wink: )
To, že 1 brusle váží 1,9 kg Ti nevadí, uvědom ale si dále, že hůlky na nordic blading se dost blbě nesou díky své délce, i když jsou dejme tomu skládací...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod anglicak » stř zář 17, 2008 5:53

To bych nemohl pouzivat trekove hulky..jsou skladaci, maji i takovou gumovou vymenitelnou patku?
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Příspěvekod zbuddy » stř zář 17, 2008 6:19

Jde o délku hůlek na bruslení, ta začíná u 145 cm v kratší variantě, což je myslím maximum u turistických hůlek. Hůlky mají být pro skike v principu tak dlouhé jako na lyžařské bruslení. Nemůžu teď najít web, na kterém sis spočetl správnou délku hůlek...
Edit: zde délka holí pro nordic blading, takže pro 175 cm výšky potřebuješ 160 cm hůlky...Snad se vyjádří i kolegyně s praktickou zkušeností :ú
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod lindaV » stř zář 17, 2008 9:38

No, s hůlkama je to trochu složitější... Oni trekové hůlky nedoporučují především proto, že ten teleskopický systém na to není stavěný, a taky ta délka... Ale ja s nima zrovna jezdim:-) Naštěstí jsem prcek, takže těch 145cm co mají je pro mě akorát.
Poprvé jsem tenkrát měla půjčené nějaké hůlky Leki na nordic blading, jednodílné s hrotem z tvrdokovu, a po v podstatě celodenní jízdě (asfalt), mě docela bolely klouby v zápěstí.
Exel dává na své hole nějaký odpružený hrot, což může být super, ale ta cena... Mají je tady (mimochodem tam mají i ty offroad brusle, takže vlastně další obchod v Praze).
Já zrovna nechtěla investovat víc peněz, navíc jsem nevěděla jak moc mě to bude bavit, tak jsem koupila provizorně nějaké "nounejm" teleskopické, za 700Kc, aby to nebyla taková stráta když se zničí, a zatim s tim jezdim. Při transportu v MHD je fajn, že se dají složit. Dokonce mají antishock, takže zápěstí vůbec nebolí...:-) Nicméně už mají docela ztupený hroty a tedy podkluzují, a taky to v nich čím dál víc chrastí :-)
No, chystám se přejít na nejběžnější a vcelku levný řešení co používá většina lidí na nordic blading a kolečkové lyže - jednodílné hůlky jako na běžky a košíčky vyměnit za hroty z tvrdokovu.
lindaV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 9, 2008 9:14

Příspěvekod anglicak » stř zář 17, 2008 10:04

diky moc. A jeste jeden dotaz..mozna hloupej, ale jakou sirku zaberu pri brusleni..jde o to, ze podel more je cca15km pekna draha, ale je siroka cca pro dve kole jedouci vedle sebe.
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Příspěvekod zbuddy » stř zář 17, 2008 11:54

anglicak píše:diky moc. A jeste jeden dotaz..mozna hloupej, ale jakou sirku zaberu pri brusleni..jde o to, ze podel more je cca15km pekna draha, ale je siroka cca pro dve kole jedouci vedle sebe.

Víš, jeda dnes ráno jeda ve vlaku do Prahy napadla mne přesně tato otázka. Viděl jsem totiž lesní pěšinku a řekl jsem si, ta je pro nordic blading úzká. Na to je potřeba tak 2, lépe 3 m šířky. Vem si to, že hodně mácháš hůlkami a při neopatrnosti můžeš kolaře hůlkou srazit či mu píchnout mezi špice kola
:roll:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pavproch » stř zář 17, 2008 12:07

ref název tohodle threadu

off road = 4x4

takový brusle sem teda ešče neviděl..... :smt077
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod zbuddy » stř zář 17, 2008 12:14

Díky za upozornění, vidíš, na jeden typ offroadových bruslí jsem zapomněl, pravé terénní Skorpion Multirerrain Skates4x4 :mrgreen: Ty by se mohly líp hodit našemu "angličanovi"
na Skordic skating. Kurňa, zase "nová" kategorie :twisted: A teď si vzpomínám, jsem jak rádio Jerevan, široká plocha "chodidla" po botu mne zarazila u Skorpia a ne Skike :evil: Takže Skike jsem asi "live" neviděl. A dělám přitom chytrýho :oops:
@ pp: a hybaj zpět do svojí sekce :twisted: :mrgreen:
Naposledy upravil zbuddy dne stř zář 17, 2008 12:26, celkově upraveno 3
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pavproch » stř zář 17, 2008 12:15

Už idu... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod zbuddy » stř zář 17, 2008 12:17

Nebreč, na Snilovském už je poprašek :ú
http://www.holidayinfo.sk/campage.cgi?c ... 1221649914
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pavproch » stř zář 17, 2008 12:18

zítra odpo jedu s aldem do tatier na zbojandu... původně lízt.... ale nevím nevím.... esli se mi, samozřejmě náhodou, v autě neobjeví ty dvě prkna.... :skialp:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod lindaV » stř zář 17, 2008 13:38

anglicak píše:diky moc. A jeste jeden dotaz..mozna hloupej, ale jakou sirku zaberu pri brusleni..jde o to, ze podel more je cca15km pekna draha, ale je siroka cca pro dve kole jedouci vedle sebe.


Myslim ze pro samotnou jizdu by to mohlo stacit, jen bys musel uhybat ostatnim cyklistum a spol, takze pokud tam je velky provoz, nebylo by to uplne ono...
Pro predstavu te sirky zaberu staci kouknout na nejake video, treba tady.
lindaV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 9, 2008 9:14

Re: off road brusle

Příspěvekod ZbynekN » pát bře 13, 2009 9:46

Kamarád bude u sebe v krámě mít několik bruslí od firmy sulov a mezi nima i tyhle. Ty si chce pořídit i pro sebe
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: off road brusle

Příspěvekod zbuddy » pát bře 13, 2009 9:49

Což je vlastně ve světě známé Skike, které bylo probíráno v tomto vláknu v 09/2008.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: off road brusle

Příspěvekod ZbynekN » pát bře 13, 2009 9:51

To jsem se tu taky dočetl :wink: . Jen kdybys náhodou na Kladně potkal někoho s těma věcma na nohou, tak ať víš, že je to sulov
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: off road brusle

Příspěvekod zbuddy » pát bře 13, 2009 9:54

ZbynekN píše:To jsem se tu taky dočetl :wink: . Jen kdybys mne náhodou na Kladně potkal s těma věcma na nohou, tak ať víš, že je to sulov
:wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 22, 2009 12:13

protože je to nejvíc podobné terénním bruslím, tak to hážu sem - kolečkové lyže na Ladronce

Obrázek

edit: fotka
td
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod zbuddy » čtv kvě 6, 2010 10:33

Chariot skates
Obrázek

Ale to brždění rukou či tlamou :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Off road brusle (kolečkové)

Příspěvekod psenda1 » stř zář 29, 2010 16:43

cau, jsem tu ted nový, minulý týden jsem vyhrál poukaz na kolečkové lyže od SKIKE, pokud by mel nekdo zájem, rád mu tento poukaz prodám za rozumný peníz. Důvod proč ho prodávám je jen ten, že momentálně už vlastním 2 páry kolečkových lyží a další už neupotřebim, díky za nabídky
psenda1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 29, 2010 16:37

Další

Zpět na In-Line v outdooru